ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 лютого 2011 р. Справа № 2а/0270/812/11
м. Вінниця
Вінницький окружний адмін істративний суд в складі
Головуючого судді Загород нюка Андрія Григоровича,
при секретарі судового зас ідання: Оніщенко Петрі Анато лійовичу,
за участю представників ст орін:
заявника: Каспрук Ю.М. ,
відповідача: не з'явився ,
розглянувши у відкритому с удовому засіданні матеріали справи за поданням Жмеринсь кої об'єднаної державної под аткової інспекції Вінницько ї області про стягнення кошт ів за податковим боргом з при ватного підприємства "Династ ія 2008", -
ВСТАНОВИВ :
21.02.2011 року о 16 год. 23 хв. до В інницького окружного адміні стративного суду надійшло по дання Жмеринської об'єднаної державної податкової інспек ції Вінницької області (далі - Жмеринська ОДПІ) про стягнен ня коштів за податковим борг ом з приватного підприємства "Династія 2008" (далі - ПП "Династія 2008").
Подання мотивоване тим, що с таном на 21.02.2011 року ПП "Династія 2008" має заборгованість перед б юджетом по податку на прибут ок у сумі 22081,0 грн. Вказана забор гованість виникла внаслідок подання відповідачем в орга ни державної податкової служ би податкової декларації з п одатку на прибуток підприємс тва за 2010 рік №9006842718 на суму 22081,0 грн . основного платежу. Оскільки , ПП "Династія 2008" в порушення п. 5 7.1 ст. 57 Податкового кодексу Укр аїни (далі - ПК України) не спла тило суму податкового зобов' язання у строки визначені ПК України, Жмеринська ОДПІ, кер уючись п.п. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 ПК Україн и та ч. 1 ст. 183-3 Кодексу адміністр ативного судочинства Україн и (далі - КАС України), звернула сь до суду з вказаним подання м.
Представник заявника у суд овому засіданні просила задо вольнити подання та стягнут и з ПП "Династія 2008" кошти за под атковим боргом у розмірі 22081,0 г ривень.
Відповідач в судове засіда ння не з'явився, хоча про час т а місце розгляду справи пові домлений завчасно та належни м чином, шляхом направлення с удової повістки факсимільни м повідомленням (а.с. 28).
Відповідно до ч. 3 ст. 33 КАС Укр аїни, судовий виклик або судо ве повідомлення осіб, які бер уть участь у справі, свідків, е кспертів, спеціалістів, пере кладачів здійснюється реком ендованою кореспонденцією (л истом, телеграмою), кур'єром і з зворотною розпискою за адр есами, вказаними цими особам и, або шляхом надсилання текс ту повістки, складеного відп овідно до статті 34 цього Кодек су факсимільним повідомленн ям (факсом, телефаксом), електр онною поштою, телефонограмою , публікування у друкованому засобі масової інформації.
Згідно положень ч. 7 ст. 183-3 КАС України, неявка сторін у судо ве засідання не перешкоджає розгляду подання.
За таких обставин суд вважа є за необхідне розглянути сп раву без участі представника відповідача, за наявними в ні й доказами.
Суд, заслухавши пояснення п редставника заявника, оцінив ши наявні у справі докази у їх сукупності та матеріали под ання, вважає подання про стяг нення коштів за податковим б оргом Жмеринської ОДПІ таким , що підлягає задоволенню, з ог ляду на наступне.
Згідно свідоцтва про держа вну реєстрацію юридичної осо би серії А01 №239101 від 18.12.2008 року (а.с. 4) та довідки управління стати стики у Жмеринському районі АВ №061510 від 18.12.2008 року (а.с. 5) ПП "Дина стія 2008" зареєстровано викона вчим комітетом Жмеринської м іської ради Вінницької облас ті за кодом ЄДРПОУ 36292833.
Відповідно до довідки Жмер инської ОДПІ від 22.12.2008 року №1919 (а .с. 11) ПП "Династія 2008" взято на обл ік в органах державної подат кової служби з 19.12.2008 року.
Підпунктом 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 ПК Укра їни передбачено обов' язок п латників податків сплачуват и податки та збори у строки та в розмірах, встановлених цим Кодексом. Разом із тим, пп. 16.1.3 п . 16.1 ст. 16 цього Кодексу визначен о, що платник податків зобов'я заний подавати до контролююч их органів у порядку, встанов леному податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і спл атою податків та зборів.
Судом встановлено, що 08.02.2011 ро ку ПП "Династія 2008", на виконанн я вказаних вище норм, подано д о органів державної податков ої служби України декларацію з податку на прибуток підпри ємства №9006842718, в якій відповідач ем самостійно визначено суму податкового зобов'язання з п одатку на прибуток підприємс тва за 2010 рік у розмірі 22081,0 грн. (а .с. 32).
Відповідно до пп. 46.1 ст. 46 ПК Ук раїни податкова декларація, розрахунок - документ, що пода ється платником податків (у т ому числі відокремленим підр озділом у випадках, визначен их цим Кодексом) контролюючо му органу у строки, встановле ні законом, на підставі якого здійснюється нарахування та /або сплата податкового зобо в'язання, чи документ, що свідч ить про суми доходу, нарахова ного (виплаченого) на користь платників податків - фізични х осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Податкова декларація пода ється за звітний період в уст ановлені цим Кодексом строки органу державної податкової служби, в якому перебуває на о бліку платник податків (п. 49.1 ст . 49 ПК України).
Так, згідно пп. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 ПК У країни податкові декларації , крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за ба зовий звітний (податковий) пе ріод, що дорівнює календарно му кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврі чних авансових внесків) - прот ягом 40 календарних днів, що на стають за останнім календарн им днем звітного (податковог о) кварталу (півріччя).
Поряд з тим, пп. 4.1 п. 4 Порядку с кладання декларації з податк у на прибуток підприємства, з атвердженого наказом Держав ної податкової адміністраці ї України від 29.03.2003 року №143 та за реєстрованого в Міністерств і юстиції України 08.04.2003 року за № 271/7592, визначено, що декларація подається платником податку до державного податкового о ргану для реєстрації протяго м 40 календарних днів, наступни х за останнім календарним дн ем звітного (податкового) пер іоду.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що декларація з податку на приб уток підприємства за 2010 рік ПП "Династія 2008" подано у межах ст року, визначеного нормативни ми актами - протягом 40 календа рних днів, що настають за оста ннім календарним днем звітн ого кварталу (півріччя), тобто до 09.02.2011 року.
Пунктом 56.11 ст. 56 ПК України пе редбачено, що не підлягає оск арженню податкове зобов'язан ня, самостійно визначене пла тником податків.
Згідно п. 57.1 ст. 57 ПК України, пл атник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму под аткового зобов'язання, зазна чену у поданій ним податкові й декларації, протягом 10 кален дарних днів, що настають за ос таннім днем відповідного гра ничного строку, передбаченог о цим Кодексом для подання по даткової декларації, крім ви падків, встановлених цим Код ексом.
Відповідно до п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України, сума грошового зобо в`язання (з урахуванням штраф них санкцій за їх наявності), с амостійно узгодженого платн иком податків або узгодженог о в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений ц им Кодексом строк, а також пен я, нарахована на суму такого г рошового зобов`язання - подат ковий борг.
З аналізу наведених вище но рм судом встановлено, що ПП "Д инастія 2008" зобов`язане сплати ти самостійно визначену у по датковій декларації з податк у на прибуток підприємства з а 2010 рік №9006842718 суму податкового зобов`язання у розмірі 22081,0 грн . до 19.02.2011 року. Проте, станом на 21.0 1.2011 року самостійно визначена сума зобов`язання відповіда чем не сплачена, а тому вважає ться податковим боргом.
Підпунктом 20.1.18 ПК України вс тановлено право органам держ авної податкової служби звер татися до суду щодо стягненн я коштів платника податків, я кий має податковий борг, з рах унків у банках, обслуговуючи х такого платника, на суму под аткового боргу або його част ини.
Водночас, відповідно до п. 3 ч .1 ст. 183-3 КАС України провадженн я у справах за зверненням орг анів державної податкової сл ужби при здійсненні ними пер едбачених законом повноваже нь здійснюється на підставі подання таких органів щодо с тягнення коштів за податкови м боргом. Подання подається д о суду першої інстанції прот ягом двадцяти чотирьох годин з моменту встановлення обст авин, що зумовлюють зверненн я до суду, за загальними прави лами підсудності, встановлен ими цим Кодексом (ч.2 ст. 183-3 КАС У країни).
За таких обставин суд прихо дить до висновку, що подання Ж меринської ОДПІ про стягнен ня коштів за податковим борг ом з ПП "Династія 2008" є правомір ним, обґрунтованим та підтве рджується матеріалами спра ви.
Відповідно до наявних в мат еріалах справи документів, П П "Династія 2008" (код ЄДРПОУ 36292833) ві дкрито рахунок в установі ба нку філії ПАТ "Енергобанк" в м. Вінниці р/р 260003262101, МФО 302731.
На час розгляду справи вказ ана сума податкового боргу у розмірі 22081,0 грн. не сплачена, до казів самостійної сплати заз наченої заборгованості відп овідачем до суду не надано.
Відповідно до ст. ст. 11, 71 КАС У країни кожна сторона повин на довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги т а заперечення.
Суд оцінює докази, які є у с праві, за своїм внутрішнім пе реконанням, що ґрунтується н а їх безпосередньому, всебіч ному, повному та об'єктивному дослідженні (ст. 86 КАС України ).
Враховуючи викладене, суд д ійшов висновку, що подання Жм еринської ОДПІ про стягнення коштів за податковим боргом з ПП "Династія 2008" є обґрунтова ним, підтверджується матері алами справи та підлягає зад оволенню в повному обсязі.
Згідно з ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є су б' єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юр идична особа, судові витрати , здійснені позивачем, з відпо відача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 158, 162, 163, 167 , 183-3, 255, 257 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ :
подання Жмеринської о б'єднаної державної податков ої інспекції Вінницької обла сті про стягнення коштів за п одатковим боргом з приватног о підприємства "Династія 2008" за довольнити повністю.
Стягнути з приватного підп риємства "Династія 2008" податко вий борг по податку на прибут ок підприємства в сумі 22081,00 грн . (двадцять дві тисячі вісімде сят одна гривня 00 копійок) з ра хунків в установах банку філ ії ПАТ "Енергобанк" в м. Вінниц і р/р 260003262101, МФО 302731.
Постанова підлягає негайн ому виконанню.
Постанова суду першої ін станції набирає законної сил и в порядку, визначеному ст. 254 К АС України.
Відповідно до ст. 186 КАС Укра їни, апеляційна скарга на пос танову суду першої інстанції подається протягом десяти д нів з дня її проголошення. У ра зі застосування судом частин и третьої статті 160 цього Коде ксу, а також прийняття постан ови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня от римання копії постанови. Якщ о суб'єкта владних повноваже нь у випадках та порядку, пере дбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було п овідомлено про можливість от римання копії постанови суду безпосередньо в суді, то деся тиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду о бчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденно го строку з моменту отриманн я суб'єктом владних повноваж ень повідомлення про можливі сть отримання копії постанов и суду.
Суддя Загороднюк Анд рій Григорович
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 23.02.2011 |
Оприлюднено | 03.03.2011 |
Номер документу | 13948902 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Загороднюк Андрій Григорович
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Загороднюк Андрій Григорович
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Загороднюк Андрій Григорович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні