ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
28 січня 2011 року 11:40 № 2а-18845/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: головуючого судді Патратій О.В. розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу
за позовом
Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України
до
Товариства з додатковою відповідальністю «Страхова компанія «Говерла»
про
стягнення штрафу у розмірі 8 500, 00 гривень,-
ВСТАНОВИВ:
Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України (далі –позивач, Держфінпослуг) звернулась до суду з позовом до Товариства з додатковою відповідальністю «Страхова компанія «Говерла»(далі –відповідач, ТДВ «СК «Говерла») про стягнення штрафу у розмірі 8 500, 00 грн. Позовні вимоги мотивовані тим, що постановою про накладення штрафу за порушення законодавства про фінансові послуги № СК-421/10-680 від 18 червня 2010 року до ТДВ «Страхова компанія «Говерла»було застосовано штраф в розмірі 8 500,00 грн., сума якого добровільно не була погашена, а тому підлягає стягненню в судовому порядку.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 05 січня 2011 року відкрито скорочене провадження у справі, враховуючи пред’явлення позивачем вимоги, передбаченої пунктом 4 частини першої статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі направлялась ТДВ «СК «Говерла»за наявною у матеріалах справи адресою, яка внесена до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. У зв’язку з поверненням поштового відправлення з незалежних від суду причин, ухвала відповідно до ч. 3 ст. 167 КАС України вважається врученою відповідачу.
У строк, встановлений ч. 3 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідач не подав до канцелярії суду заперечення проти позову. Враховуючи вищенаведене, справа розглядається в порядку скороченого провадження без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, на підставі наявних у справі доказів.
Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.
Відповідач - ТДВ “СК «Говерла” зареєстровано Шевченківською районною у місті Києві державною адміністрацією 17 липня 2009 року.
10 червня 2010 року Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг України було складено акт № 647/42/5-1 про порушення вимог чинного законодавства, згідно якого при проведенні позапланової перевірки ТДВ «СК «Говерла»було встановлено порушення відповідачем вимог чинного законодавства України у сфері надання фінансових послуг, а саме:
- вимог п. 2.2 Положення про внесення інформації про юридичних осіб, які мають намір набути статусу страховиком (перестраховиків) до Державного реєстру фінансових установ, затвердженого розпорядженням Держфінпослуг № 4934 від 22.11.2005 року, зареєстрованого в Міністерсті юстиції України 15.12.2005 р. за № 1506/11786, щодо невідповідності заявника вимогам Положення як на дату подання заяви про внесення інформації до Реєстру, так і протягом усього строку перебування інформації про нього в Реєстрі;
- вимог п. 13 розділу 1, п. 10 розділу 1 Положення про Державний реєстр фінансових установ, затвердженого розпорядженням Держфінпослуг № 41 від 28.08.2003 року, зареєстрованого в Міністерсті юстиції України 11.09.2003 р. за № 797/8118 щодо невиконання вимог, встановлених законодавством України стосовно діяльності, пов’язаної з наданням відповідних видів фінансових послуг, фінансовою установою протягом усього строку перебування інформації про неї в Реєстрі та щодо нерозміщення Свідоцтва про реєстрацію фінансової установи та отриманих ліцензій в доступному для огляду споживачами фінансових послуг місці за місцезнаходженням фінансової установи.
Вказаний акт було направлено відповідачу поштою рекомендованим листом 15.06.2010 року, що підтверджується списком рекомендованих відправлень, копія якого долучена до матеріалів справи.
18 червня 2010 року членом Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України було прийнято постанову про накладення штрафу за порушення законодавства про фінансові послуги, яким на підставі вищевказаного акту перевірки застосовано до ТДВ «СК «Говерла»штраф в розмірі 8 500,00 гривень.
Зазначена постанова була направлена відповідачу поштою рекомендованим листом 24.06.2010 року, що підтверджується списком рекомендованих відправлень, копія якого долучена до матеріалів справи.
Відповідно до Закону України “Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг” від 12 липня 2001 року № 2664-III (далі по тексту –Закон № 2664-III) державне регулювання ринків фінансових послуг здійснюється, зокрема, спеціально уповноваженим органом виконавчої влади у сфері регулювання ринків фінансових послуг.
Пунктом 1 Положення про Державну комісію з регулювання ринків фінансових послуг України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 157 від 03 лютого 2010 року визначено, що Держфінпослуг є спеціально уповноваженим органом виконавчої влади у сфері регулювання ринків фінансових послуг у межах, визначених законодавством.
Відповідно до статті 1 Закон № 2664-III фінансова установа юридична особа, яка відповідно до закону надає одну чи декілька фінансових послуг, а також інші послуги (операції), пов'язані з наданням фінансових послуг, у випадках, прямо визначених законом, та внесена до відповідного реєстру в установленому законом порядку. До фінансових установ належать банки, кредитні спілки, ломбарди, лізингові компанії, довірчі товариства, страхові компанії, установи накопичувального пенсійного забезпечення, інвестиційні фонди і компанії та інші юридичні особи, виключним видом діяльності яких є надання фінансових послуг, а у випадках, прямо визначених законом, - інші послуги (операції), пов'язані з наданням фінансових послуг.
Статтею 39 цього Закону передбачено, що у разі порушення законів та інших нормативно-правових актів, що регулюють діяльність з надання фінансових послуг, Держфінпослуг застосовує заходи впливу відповідно до закону.
Відповідно п. 1 ч. 1 ст. 41 Закону № 2664-ІІІ уповноважений орган застосовує до суб’єктів підприємницької діяльності штрафні санкції за ненадання, несвоєчасне надання або надання завідомо недостовірної інформації у розмірі до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, але не більше одного відсотка від розміру статутного (пайового) капіталу юридичної особи суб'єкта підприємницької діяльності, що вчинила правопорушення.
Частиною 2 статті 42 Закону № 2664-ІІІ встановлено, що про вчинення правопорушення, зазначеного у статті 41, уповноваженою особою, яка його виявила, складається акт, який разом з поясненнями керівника, іншої відповідальної посадової особи та документами, що стосуються справи, протягом трьох днів направляється посадовій особі, яка має право накладати штраф.
Порядок застосування Держфінпослуг штрафів за порушення вимог законодавства про фінансові послуги визначено в Положенні про застосування Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг України заходів впливу, затвердженого розпорядженням Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг України від 13 листопада 2003 року № 125, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 03 грудня 2003 року № 1115/8436 (далі - Положення).
Відповідно до Положення факти порушення законодавства про фінансові послуги виявляються посадовими особами Держфінпослуг при здійсненні нагляду за діяльністю установ та фіксується у відповідних актах про порушення.
Відповідно до п. 4.8. Положення у разі незгоди з актом про порушення уповноважені представники Особи у п'ятиденний строк з дати отримання примірника акта мають право подати письмові заперечення (пояснення) разом із доказами, на яких вони ґрунтуються.
Відповідно до п. 6.1, 6.2. Положення про застосування Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг України заходів впливу рішення про застосування заходів впливу можуть бути оскаржені до Держфінпослуг або до суду. Рішення про застосування заходів впливу, крім рішень, передбачених підпунктами 4-5 пункту 2.1 цього Положення, можуть бути оскаржені Голові Держфінпослуг протягом 15 календарних днів з дня отримання рішення.
Відповідно до п. 4.20 вищевказаного Положення рішення про застосування заходів впливу, крім тих, що підлягають схваленню Комісією, набирають чинності через 10 днів після дня їх прийняття або в інший строк, передбачений самим рішенням.
Відповідно до п. 12 Положення рішення про застосування заходів впливу після набрання ним чинності є обов'язковими до виконання Особами. У разі невиконання Держфінпослуг вживає заходів щодо виконання рішення у порядку, визначеному законодавством.
Суду не надано доказів оскарження відповідачем у встановленому законом порядку постанови Держфінпослуг № СК-421/10-680 від 18 червня 2010 року про накладання штрафу за порушення законодавства про фінансові послуги, тому визначена ним сума штрафу у розмірі 8 500, 00 грн. підлягає сплаті в обов’язковому порядку.
Доказів сплати зазначеної суми штрафу станом на день розгляду цього спору відповідачем не надано.
Відповідно до ч. 3 ст. 41 Закону України “Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг” штрафи, накладені Уповноваженим органом, стягуються у судовому порядку.
Враховуючи вищевикладене, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд приходить до висновку про те, що викладені в позовній заяві вимоги позивача є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Суд вважає за необхідне роз’яснити відповідачу, що відповідно до п. 8 ч. 6 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України дана постанова підлягає негайному виконанню.
Керуючись вимогами ст. ст. 69-71, 94, 160-165, 167, 183-2, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з додатковою відповідальністю «Страхова компанія «Говерла» (код ЄДРПОУ 36529222, адреса: 04116, м. Київ, вул. Ванди Василевської, 13, корпус 1, з рахунків, які будуть виявлені державним виконавцем під час виконання постанови суду) до Державного бюджету України штраф у сумі 8500,00 гривень (вісім тисяч п’ятсот грн. 00 коп.).
3. Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку за правилами, встановленими статтями 183-2, 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання апеляційної скарги до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.
Суддя О.В. Патратій
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 28.01.2011 |
Оприлюднено | 09.03.2011 |
Номер документу | 13971916 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Патратій О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні