Рішення
від 28.02.2011 по справі 9/7-11
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

21036, м. Вінниця,  Хмельницьке шосе, 7  тел. 66-03-00, 66-11-31       http://vn.arbitr.gov.ua


І м е н е м     У к р а ї н и

РІШЕННЯ

28 лютого 2011 р.           Справа 9/7-11

за позовом: громадянина ОСОБА_1  (АДРЕСА_1);

громадянина ОСОБА_2 (АДРЕСА_2)   

до: Товариства з обмеженою відповідальністю "Тульчинський Агромаш", код ЄДРПОУ 04395018  (вул.Леніна,67, м.Тульчин, Вінницька область, 23600)

до: Товариства з обмеженою відповідальністю "Яромир", код 34747196 (вул.Жовтнева,7, с.Антопіль, Андрушівський район, Житомирська область, 13414)

за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних  вимог на предмет спору, на стороні  відповідача: Державного реєстратора Тульчинської райдержадміністрації (вул. Леніна,1, м. Тульчин, Вінницька обл., 23600)   

про визнання рішень недійсними

Головуючий суддя Балтак О.О.    

Секретар судового засідання Кравчук Н.Л.                                        

Представники сторін:

позивача1: ОСОБА_3- представник за довіреністю;

позивача2: ОСОБА_3 - представник за довіреністю;

відповідача1: не з'явився;

відповідача2:Мацієвська Т.В. - представник за довіреністю;

третьої особи: не з"явився;

ВСТАНОВИВ :

ОСОБА_1 (м. Тульчин, Вінницька область) та ОСОБА_2 (м. Умань, Черкаська обл.) подано позов до Товариства з обмеженою відповідальністю "Тульчинський Агромаш" (м.Тульчин, Вінницька область) та Товариства з обмеженою відповідальністю "Яромир" (с.Антопіль, Андрушівський район, Житомирська область) про визнання рішень недійсними.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачами при прийнятті рішень від 05.03.2008р. та від 17.03.2008р. з урахуванням загальних засад діючого законодавства порушено  умови Статуту ТОВ "Тульчинський "Агромаш", а саме:

І.) ст.7.2.6 п.п.:

• визначення основних напрямків діяльності Товариства, та затвердження його планів та звіти про їх виконання;

•          створення, реорганізація та ліквідація дочірніх підприємств, філій та представництв, інших юридичних осіб, затвердження їх статутів та положень;

•          затвердження угод, укладених на суму, що перевищує 50 відсотків балансової вартості активів Товариства на дату прийняття рішення;

•          затвердження правил процедури та інших внутрішніх документів Товариства, визначення організаційної структури Товариства;

•          прийняття рішень про придбання Товариством частки учасника;

ІІ) Правила виключної компетенції Загальних зборів товариства. Зокрема, до повноважень, які належать до виключної компетенції Загальних зборів Товариства, що виносяться на вимогу учасників і не можуть бути передані іншим органам Товариства:

-          внесення змін і доповнень до Статуту Товариства;

-          затвердження річних результатів діяльності Товариства, включаючи його дочірні підприємства, затвердження звітів і висновків ревізійної комісії, порядку розподілу прибутку, строк і порядок виплати частки прибутку(дивідендів), визначення порядку покриття збитків;

створення, реорганізація та ліквідація дочірніх підприємств, філій та представництв, інших юридичних осіб, затвердження їх статутів та положень.

Разом з тим, позивачі в обгрунтування своїх позовних вимог зазначають, що до компетенції правління відносяться усі питання діяльності Товариства, крім тих, що згідно з чинним законодавством, цим Статутом або рішенням Вищого органу Товариства віднесені до компетенції іншого органу Товариства. Вищий орган Товариства(Загальні Збори учасників) може приймати рішення про передачу частини належних йому прав до компетенції Правління (п.7.3.3. статуту).

Рішення правління про укладання угод на заставу майна і т.і., про придбання та реалізацію основних засобів виробництва, рухомого та нерухомого майна вартістю на загальну суму, що не перевищує 50 відсотків балансової вартості активів Товариства на дату прийняття рішення, приймається Правлінням Товариства (7.3.4. статуту).

Тому, враховуючи вищевикладене правління ТОВ "Тульчинський "Агромаш" не було вповноважене рішенням Вищого органу Товариства (Загальні Збори) на вирішення питання передання майна понад 50 відсотків балансової вартості активів Товариства, а саме на передання 98/100% усього майна Товариства "Тульчинський "Агромаш", так, як питання виключної компетенції загальних зборів встановлюються лише законами України. Зокрема, ст.ст. 41, 59 Закону України "Про господарські товариства", якими передбачено, що до виключної компетенції Загальних зборів учасників товариства належить питання створення, реорганізації, ліквідації підприємств, філій, та представництв, затвердження їх статутів та положень.

Таким чином, позивачі вважають, що вищенаведене є підставою для визнання рішень правління ТОВ "Тульчинський "Агромаш" від 05.03.2008 року про вступ Товариства до складу учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "Яромир", шляхом внесення до статутного капіталу ТОВ "Яромир" додаткового внеску рухомим майном та від 17.03.2008 року про передання рухомого та нерухомого майна ТОВ "Тульчинський "Агромаш" загальною вартістю 1 553 361, 02 грн. в статутний фонд ТОВ "Яромир" недійсними, в тому числі за наслідками недійсності рішень правлінь визнати недійсними акти прийому-передачі від 06.03.2008р. та від 19.03.2008р.

Ухвалою господарського суду Вінницької області від 30 грудня 2010 року порушено провадження у справі №9/7-11.

Ухвалами суду від 20.01.11р.; 15.02.11р. розгляд вищезазначеної справи з поважних причин неодноразово відкладався.

28.02.2011р. в судовому засіданні представник позивачів заявлені позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив суд їх задовольнити.

Представник відповідача2-Мацієвська Т.В. проти позову заперечив та підтримав позицію викладену у відзиві №б/н від 17.01.11р. (вх.№08-38/521/11 від 18.01.11р.).

Відповідач1 уповноваженого представника в судове засідання 28.02.11р. не направив, документів витребуваних попередніми ухвалами суду не надав, причин неявки та неподання документів суду не повідомив. Хоча про час та місце судового засідання був повідомлений належним чином, оскільки ухвали суду від 20.01.2011р., 15.02.2011р. року були надіслані рекомендованим листом, за тією ж адресою, що і ухвалу про порушення провадження у справі від 30.12.2010року - вул.Леніна,67, м.Тульчин, Вінницька область, 23600, отримання якої відповідачем1 стверджується повідомленням про вручення поштового відправлення № 20498727 від 12.01.11р.

Крім того суд зазначає, що відповідно до пункту 3.5.11 Інструкції з діловодства в господарських судах України, затвердженої наказом Вищого господарського суду України від 10.12.2002 року № 75 (з подальшими змінами), перший, належним чином підписаний, примірник процесуального документа (ухвали, рішення, постанови) залишається у справі; на звороті у лівому нижньому куті цього примірника проставляється відповідний штамп суду з відміткою про відправку документа, що містить: вихідний реєстраційний номер, загальну кількість відправлених примірників документа, дату відправки, підпис працівника, яким вона здійснена.

Як наголошується в п.19 інформаційного листа Вищого господарського суду України від 13.08.2008 року № 01-8/482 "Про деякі питання застосування норм Господарського процесуального кодексу України, порушені у доповідних записках про роботу господарських судів у першому півріччі 2008 року" дана відмітка, за умови, що її оформлено відповідно до наведених вимог названої Інструкції, є підтвердженням належного надсилання копій процесуального документа сторонам та іншим учасникам судового процесу.

На першому примірнику ухвал суду  від 20.01.2011р., 15.02.2011р. про відкладення розгляду справи, яка наявна в справі, є штамп суду з відміткою про відправку документа. Дана відмітка оформлена відповідно до вимог Інструкції з діловодства в господарських судах України наведених вище, а тому суд дійшов висновку, що вона є підтвердженням належного надсилання копії процесуального документа сторонам.

Враховуючи викладене суд вважає, що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача1 належним чином про час і місце розгляду судової справи і забезпечення явки останнього в судове засідання для реалізації ним права на судовий захист своїх прав та інтересів.

Проте, відповідач1 своїм правом на участь у засіданні суду та наданні письмових або усних пояснень не скористався, а тому, беручи до уваги  приписи ст.69 ГПК України щодо строків вирішення спору та той факт, що неявка в засідання суду відповідача або його представника, належним чином та відповідно до законодавства повідомленого про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розгляду справи суд дійшов висновку про розгляд справи за наявними у ній матеріалами, згідно ст. 75 ГПК України.

Заслухавши пояснення представників сторін, перевіривши доводи учасників процесу доказами та оцінивши їх на засадах всебічного, повного і об'єктивного розгляду в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, судом встановлено наступне.

5 березня 2008 року протоколом засідання правління Товариства з обмеженою відповідальністю "Тульчинський "Агромаш" у складі голови правління Гайдая С.М. та членів правління : Лях Г.Г., Миколишин В.П., Гудима С.М., секретаря Гудими С.М., було прийняте рішення про вступ Товариства до складу учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "Яромир", вступ до даного Товариства  відбудеться шляхом внесення до статутного капіталу ТОВ "Яромир" додаткового внеску рухомим майном, належним Товариству на праві приватної власності, перелік якого визначений у Додатку 1 до даного протоколу . Вартість рухомого майна, що передається до статутного капіталу ТОВ "Яромир" Товариство оцінило в 98520 (дев'яносто вісім тисяч п'ятсот двадцять ) грн. 00 коп .

Протоколом №2 Загальних Зборів учасників ТОВ "Яромир" від 06.03.2008 року у складі учасників Товариства Кучеренка Я.В., Пасічник О.А., Кучеренко Н.М. було прийнято рішення про включення до складу Учасників ТОВ "Яромир" Товариства з обмеженою відповідальністю "Тульчинський "Агромаш". Вступ ТОВ "Тульчинський "Агромаш" до ТОВ "Яромир" відбудеться шляхом внесення до статутного капіталу ТОВ "Яромир" додаткового вкладу рухомим майном, належним ТОВ "Тульчинський "Агромаш" на праві приватної власності, перелік якого визначений у Додатку 1 до даного протоколу . ТОВ "Тульчинський "Агромаш" набуде статусу учасника Товариства "Яромир" з моменту державної реєстрації відповідної нової редакції статуту Товариства "Яромир". Також, було затверджено погоджену з ТОВ "Тульчинський "Агромаш" вартість вкладу даного товариства у розмірі 98 520 грн.00 коп. Зазначено, що вклад повинен бути повністю сплачений ТОВ "Тульчинський "Агромаш" до 11.03.2007року .

У зв'язку із вступом ТОВ "Тульчинський "Агромаш" до складу учасників ТОВ "Яромир" прийняти рішення про збільшення статутного капіталу Товариства на суму затвердженої даними зборами вартості вкладу ТОВ "Тульчинський "Агромаш" - 98520 грн. 00 коп. Внаслідок збільшення статутний капітал становитиме 142 520 грн. 00 коп. Та буде розподілений між учасниками в порядку визначеному в даному протоколі, при цьому ТОВ "Тульчинський"Агромаш" у відсотковому співвідношенні в статутному фонді ТОВ "Яромир" становить 69,13%.

В даному протоколі було вирішено про створення Тульчинської філії "СП Агромаш" Товариства з обмеженою відповідальністю "Яромир".

6 березня 2008 року актом приймання-передачі рухомого майна ТОВ "Тульчинський "Агромаш", в особі директора Гайдая С.М., який діяв на підставі статуту товариства, з однієї сторони, та ТОВ "Яромир", в особі директора Пасічник О.А., яка діяла на підставі статуту товариства та рішення загальних зборів учасників Товариства від 6.03.2008 року, було передано рухоме майно ТОВ "Тульчинський "Агромаш" до ТОВ "Яромир" згідно п.2 даного акту в обмін на корпоративні права ТОВ "Яромир" .

Відповідно до протоколу правління від 17.03.2008 року ТОВ "Тульчинський "Агромаш" було прийнято рішення про внесення додаткового внеску до статутного капіталу ТОВ "Яромир" у розмірі 1593200 грн. 00 коп. у вигляді нерухомого та рухомого майна ТОВ "Тульчинський "Агромаш", перелік якого визначено у Додатку № 1 до даного протоколу .

Відповідно до акту прийому - передачі від 19.03.08р. ТОВ "Яромир" було передано майно загальною вартістю 1 593 200 грн. Наявність даного майна та право власності відповідача на нього підтверджується копією свідоцтва про право власності на нерухоме майно від 17.03.2008р., видане виконавчим комітетом Вінницької міської ради. Рішенням Загальних зборів учасників ТОВ "Яромир" було збільшено статутний капітал ТОВ "Яромир" та затверджено Статут даного товариства в новій редакції. Відповідно до акту приймання-передачі нерухомого та рухомого майна від 19.03.2008р. було передано ТОВ "Тульчинський Агромаш" нерухоме майно до статутного капіталу ТОВ "Яромир". Дане майно перебуває на балансі ТОВ "Яромир", що підтверджують внесені зміни до Статуту ТОВ "Яромир" та вищезазначені акти.

Зважаючи на вищевикладене, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог, зважаючи на таке.

Пунктом 17 Постанови Пленуму Верховного суду України від 24.10.2008р. №13 "Про практику розгляду судами корпоративних спорів" встановлено, що вирішуючи питання про те, чи є корпоративним спір, пов'язаний із визнанням недійсними рішень загальних зборів товариства, судам необхідно враховувати суб'єктний склад учасників спору та підстави, якими обґрунтовується відповідна вимога. Справи у спорах про визнання недійсними рішень органів управління господарського товариства за позовом особи, яка не є акціонером або учасником товариства, у тому числі таким, що вибув, не належить до спорів, що виникають з корпоративних відносин.

Пунктом 19 цієї ж Постанови визначено, що право на звернення до суду з позовом про визнання недійсними рішень органів управління товариства мають лише ті його акціонери (учасники), які були акціонерами (учасниками) на дату прийняття рішення, що оскаржується. Вимоги акціонера (учасника) товариства про визнання недійсним рішення органу управління товариства не підлягають задоволенню, якщо на момент його прийняття позивач ще не набув права власності на акції чи частку в статутному капіталі товариства, оскільки його корпоративні права не могли бути порушеними.

Враховуючи викладене, право на звернення до суду про визнання недійсними рішень органів управління господарського товариства мають право лише його правомочні учасники.

Чисельність та склад засновників (учасників) ТОВ «Тульчинський «Агромаш» визначений Установчим договором від 04.05.2001р., зареєстрований в Тульчинській РДА, який є чинним на даний час. Згідно вказаного Установчого договору громадянин ОСОБА_2 не значиться в списках засновників (учасників) ТОВ «Тульчинській «Агромаш», тобто не є його учасником та не має жодного відношення до нього, а тому не вправі звертатися до суду з позовом щодо захисту своїх прав, що виникають з корпоративних відносин з ТОВ «Тульчинський «Агромаш».

Наявна в матеріалах справи заява ОСОБА_14 від 17.02.2010р. про вихід зі складу учасників ТОВ «Тульчинський «Агромаш» та передачу своєї частки і відповідних корпоративних прав громадянам ОСОБА_15, ОСОБА_16 і ОСОБА_2 (позивач у справі) не має юридичної сили, оскільки її положення суперечать Статуту ТОВ «Тульчинський «Агромаш». Більше того, про існування цієї заяви ТОВ «Тульчинський «Агромаш» до цього часу нічого не було відомо, будь-яке рішення загальних зборів з цього питання не приймалось, а тому вона не створює будь-які правові наслідки до прийняття відповідного рішення загальними зборами у відповідності до Статуту Товариства.

Так, відповідно до п.4.5 Статуту ТОВ «Тульчинський «Агромаш» учасник може вийти з Товариства, письмово попередивши про це Правління Товариства, але не пізніше ніж за один місяць до дня виходу.

Як вже зазначалося вище, заява учасника Товариства ОСОБА_14 від 17.02.2010р. про вихід зі складу учасників Товариства до Правління ТОВ «Тульчинський «Агромаш» не надходила, докази про направлення цієї заяви та її отримання Відповідачем в матеріалах справи відсутні.

Більше того, вказана заява не може вважатися документом, що засвідчує юридичний факт відчуження частки, принаймні, з тієї причини, що вона не містить ніяких відомостей про волевиявлення особи, яка придбала цю частку.

Згідно п.4.6 Статуту у разі виходу учасника з Товариства, йому сплачується вартість частини майна Товариства, пропорційна його частці в статутному фонді. При цьому інші особи можуть вступати в Товариство лише за згодою Зборів учасників Товариства (п.4.8 Статуту).

Зважаючи на викладене, заява учасника Товариства ОСОБА_14 від 17.02.2010р. про вихід зі складу учасників ТОВ «Тульчинський «Агромаш» подана з порушенням вимог Статуту щодо порядку виходу зі складу учасників Товариства, а тому не може породжувати будь-які юридичні наслідки для інших осіб, в т.ч. і ОСОБА_2 який на даний час не є учасникомТОВ «Тульчинський «Агромаш» та не має жодного відношення до його діяльності. Таким чином, позов пред'явлено особою (ОСОБА_2), який  не є учасником Товариства, а тому вказаний спір не відноситься до корпоративних та не може розглядатися в порядку господарського судочинства.

Крім того, п.4.11 Статуту передбачено, що учасник Товариства може звернутися до суду з заявою про визнання недійсним лише рішень зборів, які прийнято з порушенням чинного законодавства. Тобто, учасники Товариства наділені лише правом оскарження рішень Загальних зборів учасників Товариства, а не рішень Правління Товариства.

Зважаючи на викладене, ні ОСОБА_2, ні ОСОБА_1 (Позивачі) не наділені жодними правами щодо звернення до суду для вирішення корпоративного спору в даному випадку.

Всі вищенаведені факти свідчать про відсутність у позивачів процесуального права на звернення до суду для вирішення даного корпоративного спору, оскільки  ними належним чином не доведено будь-якого порушення їх прав та законних інтересів.

Відносно незаконності рішень правління ТОВ «Тульчинський «Агромаш» від 05.03.2008р. та 17.03.2008р. слід відмітити наступне.

Позивачами у своїй позовній заяві зазначається, що рішення правління ТОВ «Тульчинський «Агромаш»:

від 05.03.2008р. про вступ Товариства до складу ТОВ «Яромир» та внесення до статутного капіталу останнього рухомого майна на суму 98520грн. 00коп.; від 17.03.2008р. про внесення додаткового внеску до статутного капіталу ТОВ «Яромир» рухомого та нерухомого майна у розмірі 1 593 200грн. 00коп., винесені з грубими порушеннями Статуту та Закону України «Про господарські товариства», при цьому, як вже зазначалося, в позові не зазначається, яким чином порушення статуту вплинули на порушення прав і законних інтересів позивачів.

Суть порушень Статуту, про які позивачі вказують у позовній заяві, зводиться до того, що вирішення питання про передачу майна понад 50% балансової вартості активів ТОВ «Тульчинський «Агромаш» відноситься до виключної компетенції Загальних зборів. При цьому позивачі вказують, що спірними рішеннями Правління Товариства було передано . 98/100% усього майна ТОВ «Тульчинський «Агромаш», при цьому будь-які документальні докази  таких  тверджень  в  матеріалах  справи  знову  ж  таки  відсутні,  що  свідчить  про безпідставність та необґрунтованість вимог Позивачів.

Так, відповідно до п.4 Установчого договору Товариство має право входити у спільні підприємства, акціонерні товариства, концерни, асоціації та інші об'єднання. Пунктом 3.5 Статуту ТОВ «Тульчинський «Агромаш» визначено, що Товариство має право продавати і передавати іншим підприємствам належні йому будинки, споруди, устаткування, транспортні засоби, а також списувати їх з балансу.

Рішеннями правління ТОВ "Тульчинський «Агромаш» 05.03.2008р. було прийняте рішення про вступ Товариства до складу ТОВ «Яромир» та внесення до статутного капіталу останнього рухомого майна на суму 98520грн. 00коп., яке оформлено протоколом б/н від 05.03.2008р. '

Рішеннями правління ТОВ "Тульчинський «Агромаш» 17.03.2008р. було прийняте рішення про внесення додаткового внеску до статутного капіталу ТОВ «Яромир» рухомого та нерухомого майна у розмірі 1 593 200грн. 00коп., яке оформлено протоколом №2 від 17.03.2008р.

Фактично, вказаними рішеннями правління ТОВ «Тульчинський «Агромаш» не відчужило майно, а передало його у користування взамін на корпоративні права та обов'язки, пов'язані з участю в ТОВ «Яромир», серед яких право на управління товариством, право на отримання частини прибутку від діяльності товариства, а також право на отримання частини майна товариства у разі виходу з нього учасника або у випадку поділу залишків майна товариства у процесі його ліквідації (припинення). При цьому розмір переданого майна визначає обсяг окремих корпоративних прав, які переходять до нового власника частки. Наприклад, кількість голосів, яку має новий власник частки при голосуванні на загальних зборах учасників товариства, частина прибутку товариства, яку він вправі отримати у разі виплати дивідендів, частина майна товариства, яку він може вимагати у разі виходу з товариства, пропорційні до розміру переданого ним майна.

Статутом ТОВ «Тульчинський «Агромаш» питання вступу до іншого Товариства та внесення до статутного капіталу майна не віднесено до виключної компетенції Загальних зборів чи іншого органу Товариства, а тому Правління ТОВ «Тульчинський «Агромаш», приймаючи оспорювані позивачами рішення, жодним чином не порушило вимог Статуту і Закону України «Про господарські товариства», а навпаки діяло відповідно до вимог п.7.3.3 Статуту, згідно якого до компетенції правління відносяться усі питання діяльності Товариства, крім тих, що згідно з чинним законодавством, Статутом або рішенням Вищого органу Товариства віднесені до компетенції іншого органу Товариства.

В свою чергу, за частиною третьою ст.47 Закону України "Про господарські товариства" правління вирішує всі питання діяльності акціонерного товариства, крім тих, що належать до компетенції загальних зборів і ради акціонерного товариства (спостережної ради). Повноваження правління товариства визначені п. 7.3 Статуту.

Правління товариства є його виконавчим органом, яке здійснює управління поточною діяльністю, підзвітне у своїй діяльності Вищому органу, організовує виконання його рішень, до його компетенції належать всі питання діяльності товариства, крім тих, що згідно з чинним законодавством та статутом або рішенням Вищого органу віднесені до компетенції іншого органу товариства.

Відповідно до п. 7.3.4 статуту до повноважень правління товариства віднесено, зокрема, прийняття рішення щодо реалізації основних засобів виробництва, рухомого та нерухомого майна вартістю на загальну суму, що не перевищує 50% балансової вартості активів Товариства на дату прийняття рішення.

Відповідно до аудиторського звіту про перевірку окремих питань фінансово-господарської діяльності підприємства «Тульчинський «Агромаш» №15 від 08.08.2008р., балансова вартість активів станом на 31.12.2007р. складала 3585200грн.

За таких обставин питання щодо прийняття рішення про відчуження основних засобів за спірними рішеннями не відноситься до повноважень Загальних зборів учасників, а отже відноситься до компетенції правління товариства з огляду на п.7.3.3 Статуту.

Крім того, суд звертає увагу на те, що господарський суд Житомирської області рішенням від 08.12.2009р. у справі № 11/217-НМ визнав за ТОВ "Яромир" право власності на рухоме майно у відповідності до акту приймання - передачі від 06.03.2008р.  і на рухоме майно у відповідності до акту приймання-передачі від 19.03.2008р.

Зважаючи на вищевикладене в його сукупності, суд не вбачає порушення прав і законних інтересів позивачів та  правових підстав для задоволення позову, а тому в позові в частині визнання недійсними рішень правління Товариства з обмеженою відповідальністю "Тульчинський "Агромаш" від 5 березня 2008 року та від 17 березня 2008 року слід відмовити.

Відносно визнання недійсними актів прийому-передачі від 06.03.08р. та від 19.03.08р. необхідно зауважити, що у відповідності зі  ст.12 Господарського процесуального кодексу  України господарським судам підвідомчі справи у спорах про визнання недійсними актів з підстав, зазначених у законодавстві.

Залежно від компетенції органу, який прийняв такий документ, і характеру та обсягу відносин, що врегульовано ним, акти поділяються на нормативні і такі, що не мають нормативного характеру, тобто індивідуальні.

Нормативний акт - це прийнятий уповноваженим державним чи іншим органом у межах його компетенції офіційний письмовий документ, який встановлює, змінює чи скасовує норми права, носить загальний чи локальний характер та застосовується неодноразово. Що ж до актів ненормативного характеру (індивідуальних актів), то вони породжують права і обов'язки тільки у того суб'єкта (чи визначеного ними певного кола суб'єктів), якому вони адресовані.

Акт прийому-передачі, що є предметом спору в даній справі не є актом ні нормативного, а ні ненормативного характеру, а є документом, який  фіксує факт приймання-передачі рухомого чи нерухомого майна.

Статтею  12 ГПК України визначено підвідомчість  спорів, що підлягають розгляду в господарських судах. Натомість зазначена вимога  не відповідає  приписам вказаної норми.

Відповідно до ст. ст. 1,2 ГПК України, господарські суди розглядають спори за позовами суб"єктів господарювання, що звертаються до суду за захистом порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів. Оскільки, акти прийому-передачі від 06 березня 2008 року та від 19 березня 2008 року не  порушують права та/або інтереси позивачів, адже лише фіксують певну дію по прийому-передачі майна, то спір про визнання їх недійсними не підлягає розгляду у господарських судах. Тому, провадження у справі в цій частині підлягає припиненню відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 80 ГПК України.

Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Відповідно до ст.  43 ГПК України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об‘єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і ніякі докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили, а в силу статей 32, 33 вказаного Кодексу, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень шляхом подання доказів.

За правилами ст.  49 ГПК України судові витрати необхідно покласти на позивача.  

          Керуючись ст.ст. 32, 33, 43, 49, п. 1 ч. 1 ст. 80, 82, 84, 85, 115 Господарського процесуального кодексу України, -   

ВИРІШИВ :

1. В задоволенні позовних вимог в частині визнання недійсними рішень правління Товариства з обмеженою відповідальністю "Тульчинський "Агромаш" від 5 березня 2008 року про вступ Товариства до складу учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "Яромир", шляхом внесення до статутного капіталу ТОВ "Яромир" додаткового внеску рухомим майном у розмірі 98520, 00 грн. та від 17 березня 2008 року про внесення додаткового внеску до статутного капіталу ТОВ "Яромир" у розмірі 1593200 грн. 00 коп. у вигляді нерухомого та рухомого майна ТОВ "Тульчинський "Агромаш" -  відмовити.

2. Провадження у справі в частині визнання недійсними акту прийому-передачі від 06.03.2008р. ТОВ "Тульчинський "Агромаш" до ТОВ "Яромир" рухомого майна та акту прийому-передачі від 19.03.2008р. ТОВ "Яромир" майна загальною вартістю 1593200 грн. 00 коп.- припинити.

3.Копію рішення направити відповідачу1-Товариству з обмеженою відповідальністю "Тульчинський Агромаш" та третій особі-Державному реєстратору Тульчинської райдержадміністрації рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення.

Суддя                                             Балтак О.О.

          Повний текст рішення суду оформлено і підписано відповідно до вимог ст.84 ГПК України  09 березня 2011 р.

віддрук. 3 прим.:

1 - до справи

2-відповідачу1:Товариству з обмеженою відповідальністю "Тульчинський Агромаш"  (вул.Леніна,67, м.Тульчин, Вінницька область, 23600)

3 - третій особі:Державному реєстратору Тульчинської райдержадміністрації (вул. Леніна,1, м. Тульчин, Вінницька обл., 23600)

СудГосподарський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення28.02.2011
Оприлюднено11.03.2011
Номер документу14053875
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —9/7-11

Рішення від 28.02.2011

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Балтак О.О.

Ухвала від 15.02.2011

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Балтак О.О.

Ухвала від 20.01.2011

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Балтак О.О.

Ухвала від 30.12.2010

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Балтак О.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні