Ухвала
від 16.02.2011 по справі 18/444/11
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18/444/11

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

36000, м.Полтава, вул.Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про  повернення  заяви про порушення справи про банкрутство          

          

        16.02.2011р. № 18/444/11

Суддя  Ореховська О.О., розглянувши документи

за заявою  1) Відкритого акціонерного  товариства по газопостачанню  та газифікації "Гадячгаз", 37300, Полтавська область, м. Гадяч, вул. Будька, 26а

      2) Управління Пенсійного фонду України в Гадяцькому районі Полтавської області, 37300, Полтавська область, м. Гадяч, вул. 50 років Жовтня, 12

    3) Приватного підприємства "Укрбудсервіс-ДВМ", 37300,  Полтавська область, м. Гадяч, вул. Гагаріна, 55

про порушення справи про банкрутство  Товариства з обмеженою відповідальністю "Гадяцький цегельний завод" (373000, Полтавська область, м. Гадяч, вул. Гагаріна, 55, код ЄДРПОУ 32370268)

встановив: дана заява б/н, б/д (  вх. № 511/11 від 11.02.2011 р.)  подана без додержання вимог п. 3 ст. 6  Закону України  „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”,  а саме:

- до  заяви не додані документальні  докази безспірності вимог ініціюючого кредитора (3)  з огляду на наступне.

     Відповідно до ст.1 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”  неплатоспроможністю є неспроможність  суб'єкта підприємницької діяльності  виконати  після настання  встановленого строку їх сплати грошові зобов'язання  перед  кредиторами, в тому числі  по заробітній платі , а також виконати зобов'язання  щодо сплати  страхових внесків   на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види  загальнообов'язкового державного  соціального страхування, податків і зборів не інакше як через відновлення платоспроможності. Банкрутство  - це визнана господарським судом неспроможність боржника      відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через  застосування  ліквідаційної процедури.

Згідно зі ст. 4-1 ГПК України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом"( № 2343-12 ) .

    При цьому,  Закон ( 2343-12 ) слід розглядати як законодавчий акт,   що   містить  спеціальні  норми,  які  мають  пріоритет  по відношенню до норм загальних щодо регулювання порядку  провадження у справах про банкрутство, відновлення платоспроможності боржника, визнання його банкрутом та застосування  ліквідаційної  процедури, укладення мирової угоди між боржником та кредиторами,  задоволення вимог кредиторів тощо ( п.2. 1 Рекомендацій ВГСУ "Про деякі питання практики застосування Закону України "Про відновлення платоспроможності   боржника або визнання його банкрутом" від 04.06.2004 р. № 04-5/1193).

    У вирішенні  питання  про  наявність  підстав  для  порушення провадження у справі про банкрутство господарські суди мають брати до уваги вимоги кредиторів за  грошовими  зобов'язаннями,  у  тому числі  щодо виплати заробітної плати,  а також зобов'язаннями щодо

сплати податків і зборів (обов'язкових платежів).  При цьому  такі вимоги мають бути:

    - грошовими,  тобто стосуватися стягнення з боржника грошових коштів, а не витребування майна;

    - безспірними;

    - не  задоволеними  боржником  протягом  трьох  місяців після встановленого для їх погашення строку;

    - сукупно   складати   не   менше  300  мінімальних  розмірів заробітної плати ( п.4.2.Рекомендацій ВГСУ "Про деякі питання практики застосування Закону України "Про відновлення платоспроможності   боржника або визнання його банкрутом" від 04.06.2004 р. № 04-5/1193).

    Відповідно до вимог ГПК України та Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" порушення господарськими судами провадження по справі  про банкрутство, можливе при наявності певного предмету спору, в іншому випадку, при відсутності предмету спору, провадження в справі підлягає припиненню.

Предметом спору, на стадії порушення провадження по справі про банкрутство, є неплатоспроможність боржника сплатити безспірні грошові вимоги, що повинно бути підтверджено ініціюючим кредитором відповідними доказами при зверненні до суду з заявою  про порушення провадження по справі про банкрутство.

Згідно зі ст.1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом"  безспірними  вимогами  кредиторів є вимоги кредиторів, визнані боржником, інші вимоги кредиторів, підтверджені виконавчими документами чи розрахунковими документами, за якими відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника.

Таким чином, за Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" вимоги кредиторів набувають характеру безспірних, якщо вони підтверджені відповідними документами, зокрема виконавчими.

Отже, порушення справи про банкрутство можливе лише після відкриття виконавчого провадження державною виконавчою службою, оскільки відповідно до чинного законодавства списання коштів з рахунків боржника в безспірному порядку здійснюється державною виконавчою службою.  

Тобто, ініціюючий кредитор  повинен надати господарському суду постанову про відкриття виконавчого провадження та довідку про хід виконання рішення  та наказу суду органом державної виконавчої служби або відповідний документ, який би свідчив про стан виконавчого провадження на день звернення з заявою про порушення справи про банкрутство.

Вищезазначені документи не можуть бути надані  суду після порушення справи, оскільки на відміну від позовного провадження, порушення справи про банкрутство тягне за собою ряд правових наслідків ( див. Постанову Вищого господарського суду України від 09.06.2010 р. по  справі № 16/277/09).

     Ініціюючим кредитором (3) -  ПП "Укрбудсервіс-ДВМ" не надані докази безспірності  заявлених вимог в розумінні вимог ст. 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" .

  В обгрунтування заявлених вимог ПП "Укрбудсервіс-ДВМ" посилається на наявність  у  ТОВ "Гадяцький цегельний  завод" заборгованості за надані товари, роботи, послуги  в  суму 131 142,00 грн., що підтверджується актом звірки взаємних розрахунків та відповіддю  на претензію, в якій боржник суму боргу визнає  повністю, однак посилаючись на відсутність коштів обгрунтовує не проведення  розрахунків  по даній сумі  заборгованості.      

 Отже, заява кредиторів:

1) Відкритого акціонерного  товариства по газопостачанню  та газифікації "Гадячгаз", 37300, Полтавська область, м. Гадяч, вул. Будька, 26а

 2) Управління Пенсійного фонду України в Гадяцькому районі Полтавської області, 37300, Полтавська область, м. Гадяч, вул. 50 років Жовтня, 12

       3) Приватного підприємства "Укрбудсервіс-ДВМ", 37300,  Полтавська область, м. Гадяч, вул. Гагаріна, 55ПП "Укрбудсервіс-ДВМ" про порушення справи про банкрутство   Товариства з обмеженою відповідальністю "Гадяцький цегельний завод" подана без дотримання вимог ч.3 ст.6  Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”  а саме, за відсутності   доказів неспроможності  боржника задовольнити безспірні вимоги кредитора (3)  протягом трьох місяців  після пред'явлення  до виконання документів, що підтверджують ці вимоги .

           Відповідно до частини першої статті 9 Закону суд має повертати заяву кредитора про порушення справи про банкрутство, якщо заявником не дотримано мінімального тримісячного строку прострочення боржником виконання свого зобов'язання. За змістом приписів частин восьмої та десятої статті 7 Закону кредитор має у цей тримісячний строк здійснити заходи щодо стягнення боргу шляхом пред'явлення виконавчого документа до виконання відповідно до вимог Закону України “Про виконавче провадження”, зокрема з дня винесення постанови державним виконавцем про порушення виконавчого провадження, чи погашення податкового боргу за вимогами Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” і додати докази цього до своєї заяви ( Див. п.32  Постанови Пленуму Верховного Суду України № 15 від 18.12.2009 р. "Про  судову практику    в справах про банкрутство").

З врахуванням викладеного, керуючись  ст. 9 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”,  суддя, -  

                                                        

                                                                УХВАЛИВ:

1. Повернути заяву: 1) Відкритого акціонерного  товариства по газопостачанню  та газифікації "Гадячгаз",  м. Гадяч, 2) Управління Пенсійного фонду України в Гадяцькому районі Полтавської області, м. Гадяч,  3) Приватного підприємства "Укрбудсервіс-ДВМ", м. Гадяч про порушення справи про банкрутство  Товариства з обмеженою відповідальністю "Гадяцький цегельний завод".

2. Копію ухвали направити заявникам: 1) ВАТ по газопостачанню  та газифікації "Гадячгаз",  м. Гадяч, 2) Управлінню Пенсійного фонду України в Гадяцькому районі Полтавської області, м. Гадяч,  3) ПП "Укрбудсервіс-ДВМ", м. Гадяч та  Товариству з обмеженою відповідальністю "Гадяцький цегельний завод".

                     

Додаток :  ( на адресу  заявника ( 3) - Приватного підприємства "Укрбудсервіс-ДВМ", м. Гадяч) -  заява та додані до неї матеріали на 22 арк..

                                                            

                                     

          Суддя                                                                      О.О. Ореховська

 Роз'яснити заявнику, що повернення заяви про порушення справи про банкрутство не перешкоджає повторному зверненню  з нею до господарського суду після усунення допущеного порушення.

СудГосподарський суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення16.02.2011
Оприлюднено14.03.2011
Номер документу14102499
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —18/444/11

Ухвала від 11.03.2011

Господарське

Харківський апеляційний господарський суд

Кравець Т.В.

Ухвала від 16.02.2011

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Ореховська О.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні