Постанова
від 18.11.2010 по справі 4-830/10
СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 4-830/10

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 листопада 2010 року Суддя Святошинського районного суду м. Києва Бандура І.С., при секретарі Лебеді В.В., з участю прокурора Устименко О.І., представника скаржника ОСОБА_1 розглянув у відкритому судовому засіданні скаргу ОСОБА_2 на постанову прокурора Святошинського району м. Києва від 30 вересня 2010 року про порушення кримінальної справи за фактом скоєння посадовими особами ПП «Медмаркет» злочину передбаченого ст. 218 КК України , -

ВСТАНОВИВ:

Скаржник ОСОБА_2 звернувся із скаргою до суду на постанову прокурора Святошинського району м. Києва від 30 вересня 2010 року про порушення кримінальної справи за фактом скоєння посадовими особами ПП «Медмаркет» злочину передбаченого ст. 218 КК України

В своїй скарзі ОСОБА_2 зазначає, що при порушенні кримінальної справи не було наявних приводів і підстав для винесення зазначеної постанови, які стали підставою для порушення кримінальної справи і вказана постанова є незаконною, такою, яка винесена без наявних підстав для порушення кримінальної справи, а тому підлягає скасуванню.

В судовому засіданні скаржник та його представник ОСОБА_1 підтримали викладені в скарзі обставини і просять скасувати постанову від 30 вересня 2010 року про порушення кримінальної справи за фактом скоєння посадовими особами ПП «Медмаркет» злочину передбаченого ст. 218 КК України, оскільки вона не відповідає вимогам ст.98 КПК України. А саме, неправильним є порушення кримінальної справи по факту, а не відносно конкретних осіб, які були відомі прокуратурі Святошинського району м. Києва, оскільки на момент порушення кримінальної справи він був єдиною службовою особою – директором та єдиним власником на підприємстві «МедМаркет»

Як зазначає також ОСОБА_2, текст постанови про виїмку від 25.10.2010 року з посиланням на постанову від 30.09.2010 року про порушення кримінальної справи містить посилання на те, що в ході досудового слідства встановлено, що ПП «МедМаркет» звернулося з заявою про порушення кримінальної справи про банкрутство до господарського суду м. Києва та надало різні балансові звіти на 1-ий квартал 2010 року, в той час, як відповідь із Головного Управління статистики підтвердила факт надання ПП «МедМаркет» в особі директора, як до суду, так і до статистики тотожних фінансових звітів, а надані до Банку фінансові звіти за аналогічний період пояснюються арифметичною помилкою, що в свою чергу не може бути підставою для порушення кримінальної справи за ст. 218 КК України.

Також, приватне підприємство «МедМаркет» на момент порушення кримінальної справи не було банкрутом. Відносно нього лише порушена справа про банкрутство і на сьогодні тримає процедура відновлення платоспроможності. Припущення прокурора Святошинського району м. Києва щодо фіктивності банкрутства ПП «МедМаркет» на підставі того, що Банк має в своєму розпорядженні інші показники фінансово-господарської діяльності Боржника за 1 квартал 2010 року є безпідставними, оскільки такий висновок зроблений на підставі вибіркових та помилкових даних та не є аналізом фінансово-господарської діяльності Боржника на основі методичних рекомендації, що затверджені наказом Міністерства економіки України.

Розглянувши матеріали даної скарги, вислухавши скаржника, його представника, думку прокурора, який заперечив проти задоволення даної скарги, суд вважає, що дану скаргу слід задовольнити виходячи з наступних міркувань.

Згідно ст. 94 КПК України, приводами до порушення кримінальної справи є:

- заяви або повідомлення підприємств, установ організацій, посадових осіб, представників влади, громадськості або окремих громадян;

- повідомлення представників влади, громадськості або окремих громадян, які затримали підозрювану особу на місці вчинення злочину або з речовим доказом;

- явка з повинною;

- безпосереднє виявлення органом дізнання, слідчим, прокурором або судом ознак злочину.

Справа може бути порушена тільки в тих випадках, коли є достатні дані, які вказують на наявність ознак злочину.

Суд не праві розглядати та вирішувати заздалегідь ті питання, які повинен розглядати суд при розгляді кримінальної справи по суті.

Відповідно до Рішення Конституційного Суду України від 30.01.03 за № 3-рп/2003 суд, розглядаючи скарги на постанови слідчого та прокурора про порушення кримінальної справи, перевіряє наявність приводів і підстав, передбачених ст. ст. 94, 98 КПК України, для винесення таких постанов.

Відповідно до вимог ст.236-8 КПК України суд, розглядаючи скаргу на постанову про порушення кримінальної справи повинен перевіряти наявність приводів і підстав для винесення зазначеної постанови, законність джерел отримання даних, які стали підставою для винесення постанови про порушення справи, і не вправі розглядати й заздалегідь вирішувати ті питання, які вирішуються судом при розгляді справи по суті.

Статтею 94 КПК України встановлений вичерпний перелік приводів та підстав для порушення кримінальної справи.

Відповідно до ст. 98 цього Кодексу, справа може бути порушена тільки в тих випадках, коли є достатні дані, які вказують на наявність ознак злочину. Такими даними є фактичне існування доказів, які підтверджують реальність конкретної події злочину ( час, місце, спосіб та інші обставини вчинення злочину), тобто кримінальна справа може бути порушена лише при наявності достатніх даних, на основі яких встановлюються об’єктивні ознаки вчиненого злочину.

В оскаржуваній постанові зазначено, що приводом до порушення даної кримінальної справи приводом до порушення даної кримінальної справи прокурор зазначив безпосереднє виявлення прокуратурою району ознак злочину, а підставою для порушення кримінальної справи, прокурор вказує на заяву ПАТ « КБ Даніель», щодо факту мождливого фіктивного банкрутства ПП « Медмаркет» та офіційної заяви до Господарського суду м. Києва про неспроможнвість задовольнити вимоги кредиторів.

Також порушено кримінальну справи по факту, а не відносно конкретних осіб, які були відомі прокуратурі Святошинського району м. Києва, оскільки на момент порушення кримінальної справи він був єдиною службовою особою – директором та єдиним власником на підприємстві «МедМаркет»

В постанові від 30.09.2010 року про порушення кримінальної справи міститься посилання на те, що в ході досудового слідства встановлено, що ПП «МедМаркет» звернулося з заявою про порушення справи про банкрутство до Господарського суду м. Києва та надало різні балансові звіти на 1-ий квартал 2010 року, в той час, як відповідь із Головного Управління статистики підтвердила факт надання ПП «МедМаркет» в особі директора, як до суду, так і до статистики тотожних фінансових звітів, а надані до Банку фінансові звіти за аналогічний період пояснюють арифметичною помилкою, що в свою чергу не може бути підставою для порушення кримінальної справи за ст. 218 КК України.

Також, приватне підприємство «МедМаркет» на момент порушення кримінальної справи згідно матеріалів справи не було банкрутом. Відносно нього лише порушена справа про банкрутство і на сьогодні триває процедура відновлення його платоспроможності і справа прийнята до провадження Господарським судом м. Києва до порушення кримінальної справи і розглядається в Господарському суді м. Києва.

Відповідно до ч.2 ст. 94 КПК України, кримінальна справа порушується в тих випадках, коли є достатні дані які вказують на наявність ознак злочину.

Оцінюючи представлені в матеріалах перевірки дані та докази з позиції їх відповідності, допустимості та достатності для висновку про наявність чи відсутність об’єктивних ознак злочину, передбаченого ст. 218 КК України в діях службових осіб ПП «Медмаркет» вважаю висновок прокурора за викладених в оскаржуваній постанові обставин, передчасним, оскільки він спростовується встановленими протягом розгляду скарги обставинами, які існували на час порушення кримінальної справи 30 вересня 2010 року.

Таким чином, в порушення ст.ст. 94, 98 КПК України в постанові від 30 вересня 2010 року відсутні достатні підстави прийняття рішення прокурором про порушення кримінальної справи за фактом скоєння посадовими особами ПП «Медмаркет» злочину передбаченого ст. 218 КК України у зв’язку з чим, вказана постанова підлягає скасуванню.

На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 236-7, 236-8 КПК України, -

ПОСТАНОВИВ:

Скаргу ОСОБА_2 задовольнити.

Скасувати постанову прокурора Святошинського району м. Києва від 30 вересня 2010 року про порушення кримінальної справи за фактом скоєння посадовими особами ПП «Медмаркет» злочину передбаченого ст. 218 КК України

На постанову судді протягом семи діб з дня її винесення може бути подана апеляція до апеляційного суду м. Києва.

СУДДЯ:

СудСвятошинський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення18.11.2010
Оприлюднено20.12.2022
Номер документу14316424
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —4-830/10

Постанова від 26.11.2010

Кримінальне

Новозаводський районний суд м.Чернігова

Подалюка О. Ф.

Постанова від 20.07.2010

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Ціцак О. В.

Постанова від 09.07.2010

Кримінальне

Зарічний районний суд м.Сум

Янголь Є. В.

Постанова від 18.11.2010

Кримінальне

Святошинський районний суд міста Києва

Бандура І. С.

Постанова від 18.11.2010

Кримінальне

Святошинський районний суд міста Києва

Бандура І. С.

Постанова від 04.10.2010

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Кіровограда

Мягкий Олексій Вікторович

Постанова від 15.12.2010

Кримінальне

Центральний районний суд м. Сімферополя

Двірник Надія Вікторівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні