ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВ НИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна , 4/6, тел. 278-43-43
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 березня 2011 року № 2а-1351/11/2670
О 10 годині 48 хвилин в прим іщенні Окружного адміністра тивного суду міста Києва за а дресою у м. Києві по вул. Хреща тик, 10,
Окружний адміністративни й суд міста Києва у складі:
головуючого Бояринцевої М .А.
при секретарі судового зас ідання Білову М.В.
за участю:
представника позивача: Г отри Т.В.
представника відповідача: Федосіна А.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом Державної подат кової інспекції у Печерськом у районі м. Києва
до Товариства з обмеженою в ідповідальністю «Газекс-Укр аїна»,
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог, на сторон і позивача - Державний реєст ратор Печерського району м. К иєва
про припинення юридичної о соби,
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова ін спекція у Печерському районі м. Києва звернулася до суду з позовом про припинення юриди чної особи - Товариства з об меженою відповідальністю «Г азекс-Україна»(код ЄДРПОУ 34576800 ) у зв' язку з наявністю в Єдин ому державному реєстрі юриди чних осіб та фізичних осіб-пі дприємців запису про відсутн ість юридичної особи за вказ аним її місцезнаходженням.
В обґрунтування заявлених вимог позивач посилається н а Податковий кодекс України, закони України «Про державн у податкову службу в Україні », «Про державну реєстрацію ю ридичних осіб та фізичних ос іб-підприємців»та зазначає, що згідно витягу Єдиного дер жавного реєстру юридичних ос іб та фізичних осіб-підприєм ців в розділі статус відомос тей про юридичну особу внесе но запис про відсутність від повідача за місцем знаходжен ня, статус не підтверджено.
Під час розгляду справи до с уду надійшли клопотання про вступ у справу в якості треті х осіб, які не заявляють самос тійних вимог на предмет спор у, на стороні відповідача від ОСОБА_3 та ОСОБА_4.
Розглянувши заяви про всту п у справу в якості третіх осі б, які не заявляють самостійн их вимог на предмет спору, суд не вбачає підстав для їх задо волення, оскільки згідно дан их Єдиного державного реєстр у юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (витяг від 31 січня 2011 року) ОСОБА_3 є кері вником Товариства з обмежено ю відповідальністю «Газекс-У країна», а наявність його зая ви про звільнення з посади ві д 10 червня 2010 року не акцептова на учасниками товариства, рі шення загальних зборів чи ін шого уповноваженого органу, як це передбачено ст.ст. 87,89 Цив ільного кодексу України, суд у не пред' явлено.
Виходячи з наявного, а також на підставі ст.ст. 91, 92 Цивільно го кодексу України, Товарист во з обмеженою відповідальні стю «Газекс-Україна»наділен а цивільною правосуб' єктні стю, а її керівник зобов' яза ний діяти в інтересах юридич ної особи та від її імені, а то му ОСОБА_3 визнається судо м особою, яка наділена процес уальним статусом відповідач а згідно вимог Кодексу адмін істративного судочинства Ук раїни.
Щодо заяви ОСОБА_4 про вс туп у справу в якості третьої особи, яка не заявляє самості йних вимог на предмет спору, т о суд також не вбачає підстав для її задоволення, виходячи з вимог Закону України «Про д ержавну реєстрацію юридични х осіб та фізичних осіб - під приємців»та Цивільного коде ксу України, якими встановле но порядок припинення юридич ної особи.
Представник відповідача Федосін А.В. підтримав позо вні вимоги Державної податко вої інспекції у Печерському районі міста Києва в повному обсязі.
Розглянувши подані докуме нти і матеріали, всебічно і по вно з' ясувавши фактичні обс тавини, на яких ґрунтується п озов, оцінивши докази, які маю ть юридичне значення для роз гляду справи і вирішення спо ру по суті, суд приходить до на ступних висновків.
Товариство з обмеженою від повідальністю «Газекс-Украї на»зареєстроване Печерсько ю районною у м. Києві державно ю адміністрацією (свідоцтво про державну реєстрацію № 797922 від 18 серпня 2006 року) та перебув ає на обліку у Державній пода тковій інспекції у Печерсько му районі міста Києва з 21 серп ня 2006 року за № 42090.
Як вбачається з матеріалі в справи, в Єдиному державном у реєстрі юридичних осіб та ф ізичних осіб-підприємців ная вний запис про відсутність ю ридичної особи за вказаним ї ї місцезнаходженням.
Ці дані підтверджуються до відкою позивача про встановл ення фактичного місцезнаход ження платника податків від 18 січня 2010 року, в якій зазначен о, що місцезнаходження відпо відача не встановлено. Відпо відно до акту перевірки відп овідності юридичної адреси ф актичному місцезнаходженню суб' єкта підприємницької д іяльності від 27 січня 2010 року Г оловного відділу податкової міліції Державної податково ї інспекції у Печерському ра йоні м. Києва за адресою, вказа ною в довідці Єдиного держав ного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців , а саме: м. Київ, вул. Черво ноармійська, 77-а, відповідач н е знаходиться, договір оренд и з власником вказаного прим іщення не укладав.
Відповідно до п. 5 ч.1 ст. 1 Зако ну України № 755-IV від 15.05.2003 «Про дер жавну реєстрацію юридичних т а фізичних осіб-підприємців» (далі - Закон № 755-IV) місцезнахо дження юридичної особи - адре са органу або особи, які відпо відно до установчих документ ів юридичної особи чи закону виступають від її імені.
У разі якщо зміна відомосте й про юридичну особу, які міст яться в Єдиному державному р еєстрі, не пов'язана із змінам и, що вносяться до установчих документів юридичної особи, або не підлягає державній ре єстрації, особа, уповноважен а діяти від імені юридичної о соби (виконавчого органу), под ає (надсилає рекомендованим листом з описом вкладення) де ржавному реєстратору за місц езнаходженням реєстраційно ї справи юридичної особи зап овнену реєстраційну картку п ро внесення змін до відомост ей про юридичну особу, які міс тяться в Єдиному державному реєстрі (ст.19 Закону № 755-IV).
Відповідачем не дотримано вимог вказаної норми та не по дано державному реєстратору відомостей про зміну місцез находження юридичної особи.
Відповідно до ч. 1 ст. 33 Закону № 755-IV юридична особа припиняєт ься в результаті передання в сього свого майна, прав та обо в'язків іншим юридичним особ ам - правонаступникам у резул ьтаті злиття, приєднання, под ілу, перетворення (реорганіз ації) або в результаті ліквід ації за рішенням, прийнятим з асновниками (учасниками) юри дичної особи або уповноважен им ними органом, за судовим рі шенням або за рішенням орган у державної влади, прийнятим у випадках, передбачених зак оном.
Підставами для постановле ння судового рішення щодо пр ипинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством ю ридичної особи, зокрема є: ная вність в Єдиному державному реєстрі запису про відсутніс ть юридичної особи за вказан им її місцезнаходженням (ч.2 ст . 38 Закону № 755-IV).
Відповідно до ч. 2 ст. 67 Податк ового кодексу України органи державної податкової служби в установленому законом пор ядку мають право звертатися до суду про винесення судово го рішення щодо:
- припинення юридичних осіб або підприємницької діяльно сті фізичних осіб - підприємц ів;
- відміни державної реєстра ції припинення юридичних осі б або підприємницької діяльн ості фізичних осіб - підприєм ців;
- скасування державної реєс трації змін до установчих до кументів.
Враховуючи, що в Єдиному де ржавному реєстрі юридичних о сіб та фізичних осіб-підприє мців зроблений запис про від сутність юридичної особи за вказаним її місцезнаходженн ям, а також з огляду на відсутн ість податкового боргу товар иства (згідно довідки Держав ної податкової інспекції у П ечерському районі м. Києва ві д 25 січня 2011 року) суд приходить до висновку про наявність пі дстав для прийняття рішення про припинення юридичної осо би - Товариства з обмеженою відповідальністю «Газекс-Ук раїна».
Виходячи з системного анал ізу наведених норм права, суд приходить до висновку про ви знання позову обґрунтованим та таким, що підлягає задовол енню.
Оскільки спір вирішено на к ористь суб' єкта владних пов новажень, звільненого від сп лати судового збору, а також з а відсутності витрат позивач а - суб'єкта владних повнова жень, пов'язаних із залучення м свідків та проведенням суд ових експертиз, судові витра ти (судовий збір) стягненню з в ідповідача не підлягають.
Керуючись ст. ст. 98, 160-163 Кодекс у адміністративного судочин ства України, Окружний адмін істративний суд міста Києва, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов Державної пода ткової інспекції у Печерсько му районі м. Києва задовольни ти повністю.
2. Припинити юридичну особу - Товариство з обмеженою від повідальністю «Газекс-Украї на»(код ЄДРПОУ 34576800).
3. Копію судового рішення, пі сля набрання ним законної си ли, направити державному реє стратору для внесення відпов ідних відомостей до Єдиного державного реєстру юридични х осіб та фізичних осіб-підпр иємців.
Постанова набирає закон ної сили в порядку, встановле ним статтею 254 Кодексу адмініс тративного судочинства Укра їни. Постанова може бути оска ржена до суду апеляційної ін станції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом п одання через суд першої інст анції апеляційної скарги.
Суддя М.А. Бояринцева
Постанова складена у повному обсязі 21 березня 2011 рок у.
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 17.03.2011 |
Оприлюднено | 29.03.2011 |
Номер документу | 14397942 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Бояринцева М.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні