37/19-06
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
20 вересня 2006 р. № 37/19-06
Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
Є. Борденюк (доповідача),
М. Михайлюка, В. Рибака,
розглянувши матеріаликасаційної скаргиВідкрите акціонерне товариство (ВАТ) “Коннектор”
на постанову від 12.07.2006 року
Харківського апеляційного господарського суду
у справі№ 37/19-06
за позовомВАТ “Коннектор”
доТовариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ) “Харківввторполімер”
простягнення 142 333,20 грн.
В С Т А Н О В И В :
Подана касаційна скарга не відповідає вимогам розділу ХІІ1 Господарського процесуального кодексу України з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 1115 ГПК України у касаційній інстанції скарга (подання) розглядається за правилами розгляду справи у суді першої інстанції за винятком процесуальних дій, пов'язаних із встановленням обставин справи та їх доказуванням.
Згідно з ст. 1 ГПК України право звернення до господарського суду мають підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності, мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів.
У випадках, передбачених законодавчими актами України, до господарського суду мають право також звертатися державні та інші органи, громадяни, що не є суб'єктами підприємницької діяльності.
Відповідно до ст. 107 ГПК України сторони у справі мають право подати касаційну скаргу, а прокурор касаційне подання на рішення місцевого господарського суду, що набрало законної сили, та постанову апеляційного суду. Касаційну скаргу мають право подати також особи, яких не було залучено до участі у справі, якщо суд прийняв рішення чи постанову, що стосується їх прав і обов'язків.
Вищий господарський суд України відмовляє у прийнятті касаційної скарги (подання) і виносить з цього приводу відповідну ухвалу у випадках, якщо касаційну скаргу подано особою, яка відповідно до вимог ГПК не має права на її подання, або якщо касаційне подання внесено прокурором з порушенням його компетенції, визначеної у статті 37 Закону України "Про прокуратуру", або касаційну скаргу (подання) подано на ухвалу суду першої або апеляційної інстанції, яку не може бути оскаржено.
У касаційній скарзі на постанову Харківського апеляційного господарського суду від 12.07.2006 року у справі ВАТ “Коннектор”, що є позивачем у справі, не зазначає у чому полягає порушення його прав при відмові господарськими судами попередніх інстанцій у задоволенні заяви відповідача про вжиття запобіжних заходів шляхом витребування у позивача певних документів.
За наведених обставин, беручи до уваги вищевказані положення Господарського процесуального кодексу України, перегляд у касаційному порядку постанови Харківського апеляційного господарського суду від 12.07.2006 року у справі № 37/19-06 за касаційною скаргою ВАТ “Коннектор” не вбачається можливим.
Враховуючи викладене, керуючись статтею 86, 107 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України
У Х В А Л И В :
Відмовити у прийнятті касаційної скарги ВАТ “Коннектор” на постанову Харківського апеляційного господарського суду від 12.07.2006 року у справі № 37/19-06.
Матеріали касаційної скарги повернути скаржнику.
Судді: Є. Борденюк
М. Михайлюк
В. Рибак
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 20.09.2006 |
Оприлюднено | 20.08.2007 |
Номер документу | 146137 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Борденюк Є.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні