13/28
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"06" березня 2008 р. Справа № 13/28
Господарський суд Чернівецької області у складі головуючого судді Миронюка С.О., при секретарі Панкратову Р.П., розглянувши у відкритому судовому засіданні
адміністративний позов Прокурора Новоселицького району в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Новоселицькому районі
до Відкритого акціонерного товариства «Новоселицької харчосмакової фабрики»м. Новоселиця
про примусове стягнення страхових внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 22625,77 грн.
Представники:
Від позивача –Раца В.В. –головний спеціаліст юрисконсульт. Доручення № 459/09 від 12.02.2008 року
Від відповідача –не з'явився
В судовому засіданні приймав участь –Швець О.А. - прокурор
СУТЬ СПОРУ: Прокурор Новоселицького району в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Новоселицькому районі звернувся з позовною заявою до Відкритого акціонерного товариства «Новоселицької харчосмакової фабрики», вул. Леніна, 93, м. Новоселиця, Чернівецької області про стягнення 22625,77 грн. заборгованості по страхових внесках на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за період квітень 2007 року –грудень 2007 року.
Відповідач не використав наданого законом права на участь у судовому засіданні та представлення відзиву, хоча і був повідомлений про час і місце слухання справи належним чином. При цьому неявка відповідача не перешкоджає розгляду справи по суті.
Ухвалою суду від 19.02.2008 р. розгляд справи відкладено у зв'язку з неприбуттям у судове засідання представника відповідача.
Розглянувши подані документи, з'ясувавши фактичні обставини справи, суд -
ВСТАНОВИВ:
Відповідач взятий на облік в управлінні Пенсійного Фонду України в Новоселицькому районі та є платником страхових внесків загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Згідно з поданих позивачем розрахунків сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне за період квітень 2007 року –грудень 2007 року за відповідачем рахується заборгованість в розмірі 22625,77 грн.
Законом України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” (далі –Закон), який набрав чинності 01.01.2004 року, визначено систему пенсійного забезпечення і механізм її функціонування, встановлено, що страхувальниками та відповідно платниками страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування є, зокрема, підприємства, установи і організації незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання і вони зобов'язані нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески (преамбула Закону, статті 2, 14, 15, 17 Закону).
У відповідності до частини 2 статті 106 Закону суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, передбачені статтею 20 цього Закону... вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі –недоїмка) і стягуються з урахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій. Відповідно ж до частини 6 статті 20 цього Закону страхувальники зобов'язуються сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
За таких обставин суд дійшов висновку, що суми недоїмки узгоджені відповідачем згідно із Законом № 1058-ІV та не сплачені ним у встановлені законодавством строки, а відтак, позов підлягає задоволенню.
Керуючись статтями 4-12, 71, 87, 94, 98, 159, 160, 161, 162, 163, 167, пунктами 3, 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Новоселицької харчосмакової фабрики», вул. Леніна, 93, м. Новоселиця, Чернівецької області (р/р 26005577674001 ЧФ ЗАТ КБ «ПриватБанк», МФО 356282, код 00380913) на користь Управління пенсійного фонду України в Новоселицькому районі Чернівецької області, вул. Чкалова, 7, м. Новоселиця (р/р 2560093013760 ВАТ «Державний ощадний банк України», МФО 356334, код 21430561) заборгованість по страхових внесках на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 22625,77 грн.
Постанова, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Порядок і строки апеляційного оскарження.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя С.О. Миронюк
Суд | Господарський суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 06.03.2008 |
Оприлюднено | 04.04.2008 |
Номер документу | 1494672 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні