Ухвала
від 31.03.2011 по справі 2а/0570/4936/2011
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД



Донецький окружний адміністративний суд  

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

31 березня 2011 р.                                                                             Справа № 2а/0570/4936/2011

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Христофоров А.Б., ознайомившись з матеріалами подання Жовтневої міжрайонної державної податкової інспекції до Товариства з обмеженою відповідальністю «Меркурій Автотранс»  про стягнення коштів за податковим боргом,-

В С Т А Н О В И В:

Заявник, Жовтнева міжрайонна державна податкова інспекція, звернулась до суду із поданням до Товариства з обмеженою відповідальністю «Меркурій Автотранс» про стягнення коштів за податковим боргом.

Відповідно до ч.1 ст.183-3 КАС України,- провадження у справах за зверненням органів державної податкової служби при здійсненні ними передбачених законом повноважень здійснюється на підставі подання таких органів, зокрема щодо стягнення коштів за податковим боргом.

Відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України,- до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

У порушення вищезазначених вимог, заявником до подання не додано доказів направлення  подання стороні, до якої застосовуються заходи стягнення коштів за податковим боргом.

Таким чином, заявнику необхідно надати до суду докази направлення подання стороні, до якої застосовуються заходи стягнення коштів за податковим боргом.

Відповідно до ч.2 ст. 183-3 КАС України, - подання подається до суду першої інстанції протягом двадцяти чотирьох годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду, за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом, у письмовій формі та повинно містити:

1) найменування адміністративного суду;

2) найменування, поштову адресу, а також номер засобу зв'язку заявника;

3) найменування, поштову адресу, а також номер засобу зв'язку, якщо такий відомий, відносно сторони, до якої застосовуються заходи, передбачені частиною першою цієї статті;

4) підстави звернення з поданням, обставини, що підтверджуються доказами, та вимоги заявника;

5) перелік документів та інших матеріалів, що додаються;

6) підпис уповноваженої особи суб'єкта владних повноважень, що скріплюється печаткою.

У порушення вищезазначених вимог:

заявником у поданні не зазначено засобів зв’язку із заявником;

замість заявника зазначено позивача а замість сторони, до якої застосовуються заходи стягнення коштів за податковим боргом, зазначено відповідача.

Таким чином заявнику необхідно надати до суду подання із зазначенням зазначено засобів зв’язку із заявником, і відповідного визначення сторін подання згідно до приписів ч.2 ст. 183-3 КАС України.

Відповідно до ч. 5 ст. 106 КАС України якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.

Відповідно до ч. 7 ст. 56 КАС України законним представником органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом.

У порушення вищезазначених вимог заявником до подання не додано документу, що підтверджує повноваження представника (начальника Жовтневої міжрайонної державної податкової інспекції), який підписав позовну заяву.

Таким чином заявнику необхідно надати до суду документ, що підтверджує повноваження представника (начальника Жовтневої міжрайонної державної податкової інспекції), який підписав позовну заяву.

Відповідно до п.4 ч. 2. ст.183-3 КАС України,- подання подається до суду першої інстанції протягом двадцяти чотирьох годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду, за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом, у письмовій формі та повинно містити:

підстави звернення з поданням, обставини, що підтверджуються доказами, та вимоги заявника.

Відповідно до ч. 2 ст. 106 КАС України,- на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач зазначає докази, про які йому відомо і які можуть бути використані судом.

У порушення вищезазначених вимог, заявником до подання не додано доказів на підтвердження обставин, що зумовлюють звернення до суду.

Таким чином заявнику необхідно надати до суду письмові пояснення податкового боргу з податку на додану вартість в обліковій картці платника податків 30,03.2011 року, в той час, як у платника податків обов’язок сплати грошового зобов’язання триває до 30.03.2011 року включно.

Також у поданні відсутні відомості щодо виконання приписів п. 95.2 ст.95 Податкового кодексу України.  

Таким чином заявнику необхідно зазначити у поданні відомості щодо виконання приписів п. 95.2 ст.95 Податкового кодексу України.  

Відповідно до п.п. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України,- органи державної податкової служби мають право, зокрема звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Відповідно п 95.4. Податкового кодексу України,- орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Разом з тим заявником у вимогах подання не зазначено за рахунок яких коштів він просить стягнути податковий борг.

Таким чином заявнику необхідно зазначити у поданні за рахунок яких коштів він просить стягнути податковий борг.

Крім того, заявник разом із поданням надав довідку про наявність рахунків в установах банків станом на 18.02.2011 року, в той час, як звернення із поданням відбулося 31.03.2011 року.

Таким чином заявнику необхідно надати до подання довідку про наявність рахунків в установах банків станом на момент звернення до суду.

Суд звертає увагу заявника, що направлення подання, разом із усіма доданими до нього документами, стороні  до якої застосовуються заходи стягнення коштів за податковим боргом, має бути здійснено з урахуванням усунених недоліків.

Відповідно до ч.3  ст.183-3 КАС України,- у разі недотримання вимог частини другої цієї статті суд повідомляє про це заявника та надає йому строк, але не більше ніж 24 години, для усунення недоліків.

Оскільки  позовна заява подана без дотримання вимог статті 106 КАС України то вона підлягає залишенню без руху.

          На підставі викладеного,  керуючись ст. 106, 108, 165, 183-3 КАС України, суд -

У Х В А Л И В:

Подання Жовтневої міжрайонної державної податкової інспекції до Товариства з обмеженою відповідальністю «Меркурій Автотранс»  про стягнення коштів за податковим боргом,- залишити  без руху.

Надати заявнику,- Жовтневій міжрайонній державній податковій інспекції строк для виправлення подання для усунення недоліків до 14 годин 30 хвилин 01 квітня 2011 року.

При усунені недоліків в наданий строк, подання буде вважатися поданим у день первинного його подання до адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

          Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.

Суддя                                                                                      Христофоров А.Б.                                                                        

СудДонецький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення31.03.2011
Оприлюднено21.04.2011
Номер документу14970470
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а/0570/4936/2011

Постанова від 04.04.2011

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Христофоров А.Б.

Ухвала від 31.03.2011

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Христофоров А.Б.

Ухвала від 01.04.2011

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Христофоров А.Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні