Постанова
від 26.07.2006 по справі 25/319-а
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

25/319-А

      КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД       

01025, м.Київ, пров. Рильський, 8                                                            т. (044) 278-46-14

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

 26.07.06 р.          № 25/319-А

 Київський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

 головуючого:                              Зеленіна  В.О.

 суддів:                                          Рєпіної  Л.О.

                                        Синиці  О.Ф.

 при секретарі:                              

 За участю представників:

 від позивача -

 від відповідача -

 розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Центральне митне управління лабораторних досліджень та експертної роботи

 на рішення Господарського суду м.Києва від 07.04.2006

 у справі № 25/319-А (Морозов С.М.)

 за позовом                               Товариство з обмеженою відповідальністю "Поллі-Сервіс"

 до                                                   Центральне митне управління лабораторних досліджень та експертної роботи

 третя особа відповідача            

 третя особа позивача                      

 про                                                  визнання недійсним попереднього рішення щодо класифікації та кодування товару

 

ВСТАНОВИВ:

 Постановою господарського суду міста Києва від 07.04.2006 року у справі № 25\319 позов  ТОВ “Поллі Сервіс” до Центрального митного управління лабораторних досліджень та експертної роботи, третя особа ТОВ „Консалтинговий центр”  про визнання недійсним  попереднього рішення щодо класифікації та кодування товарів задоволений.

  Не погоджуючись з  постановою суду  відповідач посилаючись на неповне з'ясування всіх обставин, що мають значення для справи, порушення норм  процесуального та матеріального права , просить її скасувати  та прийняти нову, якою відмовити у задоволенні позову. Крім того, зазначив що не погоджується з висновком експертів КНДІСЕ № 1820\1821 від 02.03.06 .

Представники позивача, проти вимог викладених у апеляційної скарзі заперечували, просили залишити їх без задоволення, постанову суду без змін.

Третя особа відзив на апеляційну скаргу не надіслала, в судове засідання представник третьої особи не з'явився, процесуальні документи направлялися третій особі за адресою, що була зазначена судом першої інстанції, але з даних відділення поштового зв'язку у місті  Києві такої адреси не значиться, таким чином колегія суддів вважає можливим розглянути справу в її відсутність в порядку ч.4 ст. 196 КАСУ.

Переглядаючи справу згідно Прикінцевих та перехідних положень та за правилами розділу IV Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів вважає наявність підстав для  скасування постанови господарського суду  в зв'язку з  наступним.

Як встановлено матеріалами справи, у червні 2005 року під час розмитнення імпортних товарів, завезених позивачем  на територію України на виконання зовнішньоекономічних контрактів, у Бориспільської митниці Київської області, на якій акредитований позивач, виникли сумніви щодо правильності класифікації та кодування товарів в Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності (далі- УКТЗЕД) стосовно продукції спеціального призначення-системи для персоналізації пластикових карток DATACARD 280P.

13.06.2005 позивач звернувся до  Київської торгово-промислової палати з проханням проведення експертизи на визначення коду товару згідно з УКТЗЕД.

16.06.2005 Київська ТПП у експертному висновку № К-2797 зазначила, що система для персоналізації пластикових карток DATACARD 280P являє собою багатофункціональне обладнання для персоналізації магнітних карток або старт карт в різноманітних прикладних задачах, дозволяє ембосування (тиснення) карток, топіювання ( розцвічування ембосованного тексту) кодування магнітної смуги, оснащений модулем індент-друку та портом для підключення до комп'ютера в режимі on-line  керування персоналізацією  карток виконується комп'ютером через інтерфейс RS-232, в режимі  off-line система працює автономно, тому дана система може включатися до складу двох або більше різних товарних позицій, згідно Поясненням  УКТ ЗЕД до товарної позиції  8479 п. а), відповідає коду 8479 89 98 90 машини та механічні пристрої спеціального призначення, не включені до інших угрупувань: - інші машини та механічні пристрої: інші: інші...

24.06.2005 позивач звернувся до відповідача з заявою про розгляд питання щодо попередньої класифікації товару система для персоналізації пластикових карток DATACARD 280P, який ним завозиться згідно з договором від 03.05.2004, інвойсу № 155 від 22.02.05 та авіа накладної 18700278821.

Відповідачем, у відповідь на заяву, було  направлено попереднє рішення в якому код товару згідно УКТЗЕД визначений як 8471 90 00 00.

З висновку КНДІСЕ № 1820\1821 комплексної судової технічно-товарознавчої експертизи від 02.03.06 вбачається що попереднє рішення митної служби щодо визначення класифікаційного коду  системи DATACARD 280P як 8471 90 00 00 не підтвердилося, так як код відповідної системи повинен бути 8479 89 98 90.

Відповідно до ч.5  ст.82 КАС України висновок експерта для суду не є обов'язковим, однак незгода суду з ним повинна бути мотивована в постанові або ухвалі.

В судовому засіданні, за клопотанням  відповідача про виклик експертів що проводили дослідження для дачі пояснень з якими  він не погоджується , експерти надали таки пояснення:

Система DATACARD 280P   призначена для персоналізації магнітних або смарт-карт, що передбачає під собою  занесення в чіп, або на магнітну смугу пластикової картки різноманітну службову унікальну інформацію (коди доступу, банківські реквізити, номінал тощо), її кодування, захист, ембосування картки (нанесення рельєфної інформації), топірування (розцвічення) ембосованного тексту, нанесення на картку термотрансферного монохромного друку. Картка вважається персоналізованою при умові виконання повного комплексу робіт, передбачених типом та призначенням картки. Крім того, система  DATACARD 280P  виконує ще декілька допоміжних операцій, які дозволяють проводити процес персоналізації карток з мінімальною розгалуженістю технологічного процесу при мінімальній кількості обслуговуючого персоналу, що дуже важливо з огляду на унікальність та секретність процесу. Основною функцією системи  DATACARD 280P  є проведення комплексу заходів по персоналізації магнітних або смарт-карт для конкретного користувача

Система  складається з 9  технологічних модулів, які забезпечують проведення наступних технологічних операцій: вхідний модуль забезпечує резервування та

автоматичну подачу пластикових карт; інформаційний модуль №  1 призначений для

занесення інформації у вмонтований у картку чіп; графічний модуль здійснює

термотрансферний монохромний друк тексту або графіки на рівну поверхню картки; інформаційний    модуль    №    2  призначений  для  занесення  інформації у  вмонтовану у  картку магнітну смугу; модуль ембосування призначений для нанесення

рельєфної інформації; організаційний модуль призначений для нанесення текстової інформації на пластикові картки шляхом тиснення з використанням монохромних стрічок різних кольорів; фарбуючий модуль призначений для фарбування видавленого тексту різними кольорами для поліпшення зорового прийняття ембосованої інформації;транспортний модуль-для транспортування пластикових карт усередині системи;

накопичувальний модуль-для накопичення виготовлених карток та захисту від несанкціонованого доступу до них.

Щодо визначення коду УКТ ЗЕД даного товару, то експерти пояснили, що з метою вдосконалення роботи з питань класифікації товарів для цілей митного оформлення, в Україні введена система кодування товарів при перетині митного кордону, оскільки існує необхідність в розмежуванні великої кількості видів товарів, які обертаються в міжнародному товарообороті. Певним чином впорядкований перелік товарів називається товарною номенклатурою (ТН) міжнародної Гармонізованої системи опису та кодування товарів (ГС). ТН на Україні введена в дію Законом України „Про митний тариф" (дж. інф. № 3) і називається українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД). УКТ ЗЕД є систематизованим переліком товарів, які підлягають класифікації, за допомогою якого можна знайти місце кожному товару і після цього присвоїти йому певне умовне позначення - товарний код. Кодування товарів є технічним прийомом, який дозволяє представити товар у вигляді групи знаків.

Для уникнення неправильної класифікації необхідно враховувати той факт, що ТН складається з трьох складових частин - Основних правил інтерпретації класифікації товарів, приміток до розділів і груп та безпосередньо текстового опису угруповань товарів (розділ, група, позиція, під позиція, категорія, під категорія) та їх цифрового позначення - коду. Структура десяти знакового цифрового кодового позначення товарів включає код групи (перші два знаки), товарної позиції (перші чотири знаки), товарної під позиції (перші шість знаків), товарної категорії (перші вісім знаків), товарної під категорії (десять знаків).

Вимоги та методичні рекомендації з питань кодування товарів викладені в листі Державної митної служби від 2003.04.04, № 11/4-13-5205-ЕП. Відповідно до цих рекомендацій, при кодуванні товарів перш за все  визначається товарна позиція в текстовому описі якої описано даний товар. При цьому необхідно враховувати примітки до даного розділу або групи, які регламентують    класифікацію    таких    товарів.    Після    цього    послідовно визначаються  під позиції, категорії та під категорії. У випадку коли не існує товарної позиції, текстовий опис якої конкретно описує товар, послідовно застосовуються Основні правила інтерпретації класифікації товарів.

          Застосовуючи      Основні      правила інтерпретації класифікації товарів, встановлено наступне:   Об'єктом    дослідження    є    унікальне    новітнє    високотехнологічне обладнання, система DATACARD 280P   , основним призначенням якого є персоналізація пластикових карток і відноситься до групи 84 розділу XVI Митного тарифу України "Механічне обладнання; машини та механізми, електрообладнання та їх частини; пристрої для записування або відтворення звуку, прилади для записування або відтворення зображення і звуку по телебаченню та частини і приладдя до них".  В примітках до цієї товарної групи немає будь яких регламентацій щодо даного товару.  Система DATACARD 280P   відноситься до товарної позиції 8479"Машини та механічні пристрої спеціального призначення, не включені до інших угруповань".   У товарній позиції 8479 немає жодного угруповання, яке б описувало даний товар. В примітках до під позицій та додаткових примітках також немає будь яких регламентацій щодо даного товару. Враховуючи той факт, що даний товар не має конкретних ознак жодного з описаних в даній товарній позиції угруповань, він відноситься до „кошикового" угруповання. Таким чином, код УКТ ЗЕД  системи  DATACARD 280P    - 8479 89 98 90.  8479    -    "Машини    та    механічні    пристрої    спеціального          призначення, не включені до інших угруповань" : 8479 89-інші, 8479 89 98-інші, 8479 89 98 90-інші.

Відповідно  п.1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.  

Але, колегія суддів не може погодитися з позицією господарського суду, оскільки як пояснив експерт в судовому засіданні дана система, що складається з 9 модулів, та виконує кількість  завдань не буде працювати при вилученні одного із модулів. Отже, доводи позивача про те, що обладнання ввозиться ним для виготовлення простих  персональних карток ( наприклад - без  магнітних стрічок або чіпів) необґрунтовано, так як відслідити виготовлення карток ( банківських з інформацією,  старт-карт для конкретного користування, тощо) не можливо. Таким чином, на думку суддів, класифікація системи не може бути проведена по нижньому  кодуванню.

Відповідно до ст.18 Митного Кодексу України  Центральній митній лабораторії, митним лабораторіям надається право на здійснення експертної діяльності в межах питань, віднесених до компетенції митної служби.

Стаття 312 Митного Кодексу України  УКТЗЕД передбачає: відстежування змін та доповнень до міжнародної основи УКТЗЕД, пояснень та інших рішень по тлумаченню цієї основи, що приймаються Всесвітньою митною організацією; деталізацію УКТЗЕД на національному рівні та введення додаткових одиниць виміру; розроблення пояснень та рекомендацій з метою забезпечення однакового тлумачення і застосування УКТЗЕД; прийняття рішень щодо класифікації та кодування товарів в УКТЗЕД; поширення інформації про застосування УКТЗЕД; ведення та зберігання еталонного примірника УКТЗЕД (у паперовому та електронному вигляді); організацію роботи з видання і поширення УКТЗЕД та пояснень до УКТЗЕД; здійснення інших функцій, необхідних для ведення УКТЗЕД.

Стаття 313 цього Кодексу вказує, що митні органи класифікують товари, тобто відносять товари до класифікаційних групувань, зазначених в УКТЗЕД. Рішення митних органів щодо класифікації товарів для митних цілей є обов'язковими для підприємств і громадян.

Судом першої інстанції  не був детально проаналізований лист Державної митної служби України від 04.04.2003 р. N 11/4-13-5205-ЕП, на який в свою чергу посилалися експерти в своєму висновку, про те, що деякі товари можуть бути класифіковані відповідно від матеріалу, з якого їх виготовлено, інші в залежності від функції, для якої ці товари призначено. Зрозуміло, що положення, при якому залишається свобода вибору між матеріалом та функцією, не сумісне з вимогами ТН. ТН містить чіткі визначення та правила (Основні правила інтерпретації, примітки до розділів та груп), які регулюють випадки часткового співпадання змісту угруповань ТН позицій або неможливості вибору відповідного угруповання ТН. Це дає можливість уникнення часткових накладень при умові, що товар (виріб) призначений для виконання декількох функцій або виготовлений з декількох матеріалів.

Отже, відповідачу надано право для визначення відповідної класифікації товару, якій  не вийшов  до  Правил інтерпретації товарів в УКТЗЕД. Крім того, на думку колегії суддів дана система цілком відповідає  товарної позиції  8471 відповідно до Закону України „Про митний тариф України”.

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів дійшла висновку, про те, що господарським судом неповно з'ясовани обставини, що мають значення для справи,  а тому   постанова підлягає скасуванню .

ПОСТАНОВИВ:

 1.          Апеляційну скаргу Центрального митного управління лабораторних досліджень та експертної роботи задовольнити, постанову господарського суду м. Києва від 07.04.2006 № 25\319 скасувати.

2.          Прийняти нове: У задоволенні позову ТОВ „Поллі-Сервіс” про визнання недійсним попереднього рішення щодо класифікації та кодування товару відмовити.

3.          Матеріали  справи повернути господарському суду  м. Києва.  

 Головуючий суддя          Зеленін  В.О.

 Судді

           Рєпіна  Л.О.

          Синиця  О.Ф.

 

СудКиївський апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення26.07.2006
Оприлюднено09.04.2008
Номер документу1504162
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —25/319-а

Постанова від 26.07.2006

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Рєпіна Л.О.

Постанова від 15.08.2007

Господарське

Господарський суд міста Києва

Морозов С.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні