01-14-01/3894
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 квітня 2008 р. № 01-14-01/3894
Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
Панової І.Ю., –головуючого
Заріцької А.О.,
Продаєвич Л.В.
розглянувши касаційну скаргуРозпорядника майна Осипчука В.М.
на постанову
Київського міжобласного апеляційного господарського суду від 18.12.2007
у справігосподарського суду№ 01-14-01/3894Черкаської області
за заявоюЗАТ " Приватбанк" в особі Черкаського головного регіонального управління ЗАТ " Приватбанк"
до
Дочірнього виробничо-заготівельного підприємства " Тальне" ДАК " Хліб України"
про
визнання банкрутом
за участю представників сторін:
від ДП ДАК " Хліб України" " Тальне" –Даценко М.А.
від заявника касаційної скарги –Шинкарьов В.В. .
В С Т А Н О В И В :
Ухвалою господарського суду Черкаської області від 05.11.2007 у справі № 01-14-01/3894 ( суддя Чевгуз О.В.) введена процедура санації Дочірнього виробничо-заготівельного підприємства " Тальне" ДАК " Хліб України" вул. Вокзальна 93, м. Тальне,Черкаської області , код ЄДРПОУ 30065659 строком на 12 місяців, керуючим санацією призначено директора дочірнього виробничо - заготівельного підприємства " Тальне" ДАК " Хліб України" - Короткова О.Г. на підставі ст. 17 Закону України " Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Постановою Київського міжобласного апеляційного господарського суду від 18.12.2007 у справі № 01-14-01/3894 ( Колегія суддів : Тарасенко К.В., Шкурдова Л.М., Яковлєв М.Л.) апеляційну скаргу розпорядника майна Осипчука В.М. залишено без задоволення, ухвалу господарського суду Черкаської області від 05.11.2007 у справі № 01-14-01/3894 залишено без змін.
Не погоджуючись з постановою суду апеляційної інстанції, розпорядник майна Осипчук В.М. звернувся до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою, згідно якої просив скасувати постанову суду апеляційної інстанції , посилаючись на порушення з боку судів попередніх інстанцій норм ст.ст.2,3,17,44 Закону України " Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Колегія суддів Вищого господарського суду України, розглянувши наявні матеріали справи, обговоривши доводи касаційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом апеляційної інстанції норм процесуального та матеріального права дійшла висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Судом першої інстанції в ухвалі від 05.11.2007 встановлено, що 26.11.2004 господарським судом Черкаської області порушено провадження у справі про банкрутство боржника.
Комітет кредиторів боржника на зборах 10.10.2007 одноголосно прийняв рішення клопотати перед господарським судом про введення процедури санації боржника та призначення керуючим санацією директора боржника.
Голова комітету кредиторів ДП ДАК " Хліб України" ВЗП " Тальне" звернувся до господарського суду з клопотанням про введення процедури санації боржника на підставі протоколу зборів комітету кредиторів від 10.10.2007.
Як вбачається з матеріалів справи , господарський суд Черкаської області 24.10.2007 ухвалив звернутися до державного органу з питань банкрутства із запитом про надання господарському суду пропозицій щодо кандидатури керуючого санацією Дочірнього виробничо - заготівельного підприємства " Тальне" ДАК " Хліб України".
Судом першої інстанції встановлено, що до господарського суду надійшов лист керівника Черкаського обласного сектору з питань банкрутства на ухвалу господарського суду від 24.10.2007 про те, що Черкаський обласний сектор з питань банкрутства не заперечує проти призначення керуючим санацією підприємства боржника директора ДП ДАК " Хліб України" " Тальне" Короткова О.Г.
Ухвала господарського суду мотивована посиланням на ч. 11 ст. 53 Закону України " Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" , згідно якої, якщо справу про банкрутство боржника порушено за заявою кредитора ( кредиторів), комітет кредиторів має право звернутися до господарського суду з клопотанням про призначення керуючим санацією керівника боржника, а також розпорядника майна. Керуючий санацією та розпорядник майна діють відповідно до вимог цього Закону з урахуванням особливостей, передбачений цією статтею.
Згідно з ч. 12 ст. 53 Закону , керуючий санацією –керівник боржника виконує повноваження керуючого санацією без ліцензії і отримує заробітну плату в тому ж розмірі, в якому він її отримував до призначення керуючим санацією.
Судами попередніх інстанцій встановлено, що згідно статуту Дочірнього виробничо-заготівельного підприємства " Тальне" ДК " Хліб України", зареєстрованого в Тальнівській райдержадміністрації 10 грудня 1999 року за реєстраційним номером № 11, підприємство створено шляхом реорганізації державного підприємства Тальнівський комбінат хлібопродуктів на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 15.11.97. № 1218 " Про прискорення приватизації хлібоприймальних і хлібозаготівельних підприємств ", рішенням Спостережної ради ДАК " Хліб України" від 10.03.1998, протокол № 3.
Господарським судом Черкаської області встановлено, що Дочірне виробничо –Заготівельне підприємство " Тальне" ДАК " Хліб України" вул. Вокзальна 93 м. Тальне Черкаської області, код ЄДРПОУ 30065659 не входить до переліку об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації, який встановлений Законом України " Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації" від 07.07.1999 року.
Постановою Київського міжобласного господарського суду від 18.12.2007 встановлено що боржник відноситься до підприємств виробництва харчової промисловості, займається виготовленням борошна, що підтверджується довідкою Черкаського обласного управління статистики № 32-4409 із зазначенням видів діяльності підприємства боржника.
Постанова суду апеляційної інстанції мотивована посиланням на ст.1,ч.1, ч. 3 ст.17 Закону України " Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Відповідно до вимог ст.1 Закону, санація є системою заходів, що здійснюються під час провадження у справі про банкрутство з метою запобігання визнанню боржника банкрутом та його ліквідації, спрямована на оздоровлення фінансово-господарського становища боржника, а також задоволення в повному обсязі або частково вимог кредиторів, шляхом кредитування, реструктуризації підприємства, боргів і капіталу та ( або) зміну організаційно-правової та виробничої структури боржника.
Колегія суддів Вищого господарського суду України вважає, що Київський міжобласний апеляційний господарський суд дійшов обгрунтованого висновку стосовно того, що процедура санації вводиться з метою оздоровлення фінансово-господарського становища боржника та є пріоритетною судовою процедурою.
Відповідно до вимог ч. 5, ст. 5 Закону України " Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" положення цього Закону застосовуються до юридичних осіб –підприємств, що є об'єктами права державної власності, які не підлягають приватизації, в частині санації чи ліквідації після виключення їх у встановленому порядку з переліку таких об'єктів.
Судами попередніх інстанцій встановлено, що боржник не входить до переліку об'єктів права державної власності, які не підлягають приватизації.
Згідно з ч. 1 ст. 17 Закону господарський суд за клопотанням комітету кредиторів у строк, що не перевищує строку дії процедури розпорядження майном , установленого відповідно до цього Закону, має право винести ухвалу про проведення санації боржника та призначення керуючого санацією.
Виходячи з вимог Закону, Колегія суддів Вищого господарського суду України вважає, що підставою для винесення ухвали про введення процедури санації є клопотання , що подане до суду згідно з рішенням комітету кредиторів, судами попередніх інстанцій була надана належна правова оцінка матеріалам справи, клопотанню комітету кредиторів про введення процедури санкції боржника, в зв'язку з чим правові підстави для скасування постанови суду апеляційної інстанції відсутні.
Керуючись статтями 1117, 1119, 11111 ГПК України, Вищий господарський суд України
ПОСТАНОВИВ:
Касаційну скаргу розпорядника майна Осипчука В.М. залишити без задоволення.
Постанову Київського міжобласного апеляційного господарського суду від 18.12.2007 у справі № 14-01/3894 залишити без змін.
Головуючий І.Ю. Панова
Судді А.О. Заріцька
Л.В. Продаєвич
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 01.04.2008 |
Оприлюднено | 17.04.2008 |
Номер документу | 1534370 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Панова I.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні