14/54
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
справа № 14/54
"05" березня 2008 р. м.Чернівці
Господарський суд Чернівецької області в складі:
головуючого судді Швеця Миколи Васильовича, при секретарі судового засідання Мостовій М.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом
Прокурора Кельменецького району в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Кельменецькому районі
до Товариства з обмеженою відповідальністю „Іванівецький колос”
простягнення боргу –534,59 грн..
За участю представників сторін:
Від позивача Мойсова С.В. доручення № 202/09 від 09.01.2008 року.
Від відповідачаПрокурорне з'явивсяпрокурор облпрокуратури Філіпець В.П.
СУТЬ СПОРУ :
Прокурор Кельменецького району в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Кельменецькому районі звернувся із позовною заявою до суду про стягнення з відповідача заборгованості страхових внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 534,59 грн..
Прокурор та представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали в повному об'ємі.
Відповідач належним чином був повідомлений про день та час слухання справи, проте явку свого представника в два судових засідання не забезпечив. Нез'явлення представника відповідача в судове засідання не перешкоджає вирішенню спору по суті, справу може бути розглянуто без його участі за наявними в ній матеріалами.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши прокурора та представника позивача, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позовна заява, дослідивши докази, які мають юридичне значення для розгляду позовної заяви суд встановив.
З 01.01.2004 року набрав чинності Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", (далі - Закон) який визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом.
Згідно до положень ч.3 ст.18 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страхові внески до Пенсійного фонду України є загальнообов'язковим платежем. Страховими внесками є кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно з законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (ст.1 Закону).
Відповідно до п. 6 ч. 2 ст. 17 Закону страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати й сплачувати в установлені строки і в повному обсязі страхові внески. Для роботодавців страхові внески до солідарної системи, згідно ч. І ст. 19 Закону, нараховуються на суми фактичних витрат на оплату праці (грошового забезпечення) працівників, що включають витрати на виплату основної й додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних витрат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці", виплату винагород фізичним особам за виконання робіт (послуг) за угодами цивільно-правового характеру, що підлягають обкладенню податком на доходи фізичних осіб, а також на суми оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності, яка здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та допомоги по тимчасовій непрацездатності.
Суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені ст.20 Закону, тобто не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення базового звітного періоду, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених ч.3 ст.20 Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій (п.2 cт. 106 Закону).
ТОВ „Іванівецький колос” є платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до Закону.
Згідно розрахунків сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне страхування, що підлягають сплаті за грудень 2007 року, поданих до Управління Пенсійного фонду України у Кельменецькому районі - ТОВ „Іванівецький колос”, за останнім рахується заборгованість по сплаті страхових внесків в сумі 534,59 грн..
На день розгляду справи у суді за відповідачем рахується заборгованість по страхових внескам на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за грудень 2007 року в сумі 534,59 грн., яка підлягає стягненню. Дана заборгованість підтверджується розрахунком суми боргу та матеріалами справи.
Згідно п. 4 частини третьої статті 129 Конституції України та ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, відповідач не надав доказів сплати заборгованості по страхових внескам на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в повному об'ємі.
У процесі розгляду справи не виявлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.
На підставі Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", та керуючись ст. ст. 17, 51, 60, 71, 86, 94, ст. ст. 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з активів Товариства з обмеженою відповідальністю „Іванівецький колос” (с. Іванівні, Кельменецького району); код ЄДРПОУ 32171870
на користь Управління Пенсійного фонду України в Кельменецькому районі (смт. Кельменці, вул. Бесарабська, 39); р/р 25605300141001 в Кельменецькому відділенні Ощадбанку”, МФО 356378, код 21430638
–борг в сумі 534,59 грн..
Постанова, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Порядок і строки апеляційного оскарження.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Після набрання постановою законної сили видати виконавчий лист.
Суддя Швець М.В.
Суд | Господарський суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 05.03.2008 |
Оприлюднено | 17.04.2008 |
Номер документу | 1534534 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні