Постанова
від 08.04.2008 по справі 5/103-ап-08
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

5/103-АП-08

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

73000, м. Херсон, вул. Горького, 18


П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И

"08" квітня 2008 р.                                                           Справа № 5/103-АП-08

Господарський суд Херсонської області у складі судді  Ситюка В.Г. при секретарі Мальцевій О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу              

за позовом ДПІ у м.Херсоні

до ПП "Трансконтрукт" м.Херсона  

про визнання недійсними установчих документів і скасування державної реєстрації

за участю представників сторін:  

від позивача: Іващенко Р.М. - держ.податк.інспектор, дов. у справі,

від відповідача: не прибув

в с т а н о в и в:

          Позивач - ДПІ у м. Херсоні звернувся до господарського суду з позовом про визнання недійсними установчих документів та скасування державної реєстрації відповідача - ПП "Трансконтрукт" з моменту перереєстрації на гр. Крамаренка О.Ю., а саме з 31.07.07 р., а також визнання недійсними документів,  що стосуються господарської діяльності і видані впродовж строку діяльності підприємства, після перереєстрації ПП "Трансконтрукт" на гр. Крамаренка О.Ю., мотивуючи свої вимоги відсутністю при набутті прав засновника і керівника підприємства у гр.Крамаренка О.Ю. волевиявлення на набуття таких прав та відсутності волевиявлення  на створення підприємства і здійснення підприємницької (господарської) діяльності взагалі.

          В судовому засіданні представником позивача позовні вимоги підтримано у повному обсязі з підстав зазначених у позові, посилаючись на проведену 31.07.07 р. перереєстрацію підприємства на гр. Крамаренка О.Ю. у відсутність волевиявлення останнього на створення  підприємства і здійснення підприємницької діяльності, що протирічить вимогам ст. 87 ЦК України, ст. ст. 56, 57 ГК України та є підставою  відповідно до ст. 238 ГК України для застосування адміністративно-господарських санкцій, передбачених ст. 247 ГК України. Просить визнати недійсними установчі документи, скасувати державну реєстрацію відповідача, а також визнати недійсними всі документи відповідача щодо господарської діяльності за весь період його діяльності з моменту перереєстрації підприємства на гр.Крамаренка О.Ю.

          Відповідач в судове засідання не прибув та подав до суду (через представника позивача) заяву про розгляд справи у його відсутність.

          Заслухавши представника позивача, розглянувши та дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає позовні вимоги такими, що не підлягають задоволенню з наступних підстав.

          Відповідно до ст. 55 ГК України, суб'єктами господарювання визнаються учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обов'язків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобов'язаннями в межах цього майна, крім випадків, передбачених законодавством.

          Згідно ст. 56 ГК України, суб'єкт господарювання може бути утворений за рішенням власника (власників) майна або уповноваженого ним (ними) органу, а у випадках, спеціально передбачених законодавством, також за рішенням інших органів, організацій і громадян шляхом заснування нового, реорганізації (злиття, приєднання, виділення, поділу, перетворення) діючого (діючих) суб'єкта господарювання з додержанням вимог законодавства.

          Установчими документами суб'єкта господарювання, згідно ст. 57 цього Кодексу, є рішення про його утворення або засновницький договір, а у випадках, передбачених законом, статут (положення) суб'єкта господарювання. В установчих документах повинні бути зазначені найменування та місцезнаходження суб'єкта господарювання, мета і предмет господарської діяльності, склад і компетенція його органів управління, порядок прийняття ними рішень, порядок формування майна, розподілу прибутку та збитків, умови його реорганізації та ліквідації.

          Відповідно до п.5 ст. 8 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" установчі документи юридичної особи, а також зміни до них, викладаються письмово, прошиваються, пронумеровуються та підписуються засновниками (учасниками) або уповноваженими особами, якщо законом не встановлено інший порядок їх затвердження. Підписи засновників (учасників) або уповноважених осіб на установчих документах повинні бути нотаріально посвідчені.

          Відповідно до п. 15 ст. 58 ГК України, скасування (припинення) державної реєстрації суб'єкта господарювання здійснюється за його особистою заявою, а також на підставі рішення суду у випадках визнання недійсними або такими, що суперечать законодавству установчих документів або здійснення діяльності, що суперечить закону чи установчим документам, або в інших випадках, передбачених законодавством. Скасування державної реєстрації припиняє господарську діяльність і є підставою для здійснення заходів щодо ліквідації суб'єкта господарювання.

          Як вбачається з матеріалів справи приватне підприємство "Трансконтрукт", як суб'єкт підприємницької діяльності і юридична особа, зареєстроване Херсонським міськвиконкомом 05.06.06 р., код ЄДРПОУ № 34370390. Засновником і керівником підприємства виступав гр. Бубнов О.В.

          В подальшому на підставі нотаріально посвідченої заяви від 26.07.07 р.  гр. Бубновим О.В. передано, а гр. Крамаренко О.Ю. прийнято права та обов'язки засновника приватного підприємства "Трансконтрукт" і яким 26.07.07р. прийнято рішення про внесення змін до статуту підприємства в частині засновника (власника) підприємства та юридичної адреси підприємства, якою зазначено – м. Херсон, вул.Залаегерсег, буд. 21, кв. 10. При цьому правоздатність і дієздатність вказаних осіб перевірена нотаріусом, зміни до установчих і статутних документів підписані особисто зазначеними особами, про що зазначено на відповідних документах. Відповідні зміни до установчих і статутних документів ПП "Трансконтрукт" зареєстровані Херсонським міськвиконкомом 31.07.07 р., про що видано свідоцтво  про державну реєстрацію юридичної особи та внесено запис в ЄДР про заміну свідоцтва за № 14991070005006128.  

          За довідкою головного управління статистики у Херсонській області від 08.08.07р. відповідач - ПП "Трансконтрукт" внесено до  Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України - код № 34370390, юридична адреса -  м.Херсон, вул.Залаегерсег, 21, кв. 10., керівник підприємства –гр. Крамаренко Олег Юрійович.

          Вказані вище обставини, а саме, - власноручне підписання гр. Крамаренко О.Ю., в присутності нотаріуса, документів про прийняття на себе прав та обов'язків засновника (власника) підприємства (відповідача) і внесення змін до установчих документів та статуту підприємства, свідчить про вільне волевиявлення останнього і є доказом свідомого та зваженого вчинку ( дії), спрямованого на набуття прав і обов'язків засновника (власника) підприємства, доказом наявності волевиявлення на здійснення підприємницької (господарської) діяльності та розуміння ним наслідків набуття у власність підприємства (набуття прав і обов'язків засновника).

          Більш того про наявність у гр. Крамаренка О.Ю. волевиявлення та намірів здійснення підприємницької (господарської) діяльності та у зв'язку з цим набуття прав і обов'язків засновника (власника) підприємства свідчать і його власні пояснення надані ним 28.09.07 р. (арк.. спр. 4-5), згідно яких він прийняв пропозицію знайомого щодо зайняття підприємницькою діяльністю (торгівлею телефонами).

          А тому суд оцінює критично і не приймає до уваги свідчення гр.Крамаренко О.Ю. щодо омани та відсутності волі на зайняття підприємницькою діяльністю, на які посилається позивач, як на доказ у справі і якими обґрунтовує свої вимоги, оскільки відповідні свідчення є лише словами, які не підтверджені будь-якими доказами і які , навпаки спростовуються матеріалами справи. Більш того, у разі відсутності волевиявлення гр. Крамаренка О.Ю. на зайняття підприємницькою діяльністю, останній не позбавлений був права припинити юридичну особу відповідача, проте до цього часу не здійснив для цього жодної дії.

          Таким чином , позивач сприйняв голослівне твердження гр. Крамаренка О.Ю., як факт, що має юридичне значення і зробив припущення про недійсність змін до установчих документів відповідача. Будь-яких інших доказів, які б підтверджували факт недійсності установчих документів відповідача позивачем не наведено і до суду не подано.

          Відповідно ж до ст.  71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини,  на яких грунтуються її вимоги та заперечення.  

          За таких обставин позовні вимоги в частині  визнання недійсними установчих документів та скасування державної реєстрації задоволенню не підлягають.

          Вимога ж позивача щодо визнання недійсними фінансово-господарських документів відповідача за період після перереєстрації (після 31.07.07р.) теж задоволенню не підлягає, оскільки позивачем не визначено предмет спору та підстави визнання недійсними документів господарської діяльності відповідача, не визначено які конкретно угоди відповідача є протиправними і чи укладені вони і існують взагалі, чи порушують вони і в якій частині встановлений законом публічний порядок чи законні права і інтереси позивача, не визначено коло осіб, яких стосуються вимоги та до яких вони повинні бути заявлені.

          Враховуючи викладене, на підставі ст. 58 ГК України, керуючись ст.ст. 158-163 КАС України, суд, -

постановив:

          1.У задоволенні позову відмовити.

          2.Роз"яснити сторонам, що дана постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не буде подано. Якщо буде подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не буде подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

         Суддя                                                                                                 В.Г. Ситюк

СудГосподарський суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення08.04.2008
Оприлюднено17.04.2008
Номер документу1535252
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5/103-ап-08

Ухвала від 08.11.2012

Адміністративне

Вищий адміністративний суд України

Острович С.Е.

Ухвала від 01.11.2012

Адміністративне

Вищий адміністративний суд України

Острович С.Е.

Постанова від 08.04.2008

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Ситюк В.Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні