ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
"26" травня 2011 р. Справа № 01/808
Господарський суд Черкаської області у складі: головуючого судді Чевгуза О.В., із секретарем Олійник І.С, за участю представників:
від кредиторів: представники не з‘явилися,
ліквідатора – Гаврильченка В.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси справу за заявою товариства з обмеженою відповідальністю “Скарлет КР”, м. Черкаси
про визнання банкрутом, -
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою господарського суду Черкаської області від 19 квітня 2010 року на підставі ст. 51 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (далі – Закон) порушено провадження у справі про банкрутство боржника, щодо якого прийняте рішення про ліквідацію, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, накладено арешт на майно боржника.
Постановою суду від 11 травня 2010 року товариство з обмеженою відповідальністю “Скарлет КР” (м. Черкаси, вул. Калініна, 63/1, код ЄДР 34489251) визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором призначено арбітражного керуючого Гаврильченка Валентина Михайловича.
До суду з клопотанням про затвердження звіту про проведену роботу та ліквідаційного балансу банкрута звернувся ліквідатор.
На підставі ч.1 ст. 32 Закону заслуховування звіту ліквідатора призначено в судовому засіданні.
У зв’язку з необхідністю витребування додаткових доказів розгляд клопотання у судовому засіданні відкладався.
До початку заслуховування звіту від кредиторів та ліквідатора надійшло спільне клопотання про продовження строку ліквідаційної процедури. Кредитори просили розглянути подане клопотання за своєї відсутності.
У судовому засіданні ліквідатор клопотання про продовження строку проведення ліквідаційної процедури просив задовольнити у зв’язку з необхідністю вчинення дій для встановлення активів боржника та задоволення вимог кредиторів.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши в судовому засіданні пояснення ліквідатора, суд вважає за необхідне у задоволенні клопотання ліквідатора про затвердження звіту та ліквідаційного балансу банкрута відмовити, строк проведення ліквідаційної процедури – продовжити, виходячи з наступного.
Частиною першої ст. 25 Закону визначенні повноваження ліквідатора, зокрема, останній з дня свого призначення: приймає до свого відання майно боржника, вживає заходів по забезпеченню його збереження, виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута, здійснює інвентаризацію та оцінку майна банкрута згідно з законодавством, аналізує фінансове становище банкрута, виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута, очолює ліквідаційну комісію та формує ліквідаційну масу, пред’являє до третіх осіб вимоги щодо повернення дебіторської заборгованості банкруту, вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб, реалізує майно банкрута для задоволення вимог, включених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Законом.
Згідно з ст. 32 Закону після завершення усіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються:
показники виявленої ліквідаційної маси (дані її інвентаризації);
відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу;
копії договорів купівлі-продажу та акти приймання - передачі майна;
реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів;
документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів.
Комітет кредиторів на зборах (протокол від №2 від 19 травня 2011 року) звіт ліквідатора не погодив та прийняв рішення про звернення до суду з клопотанням про продовження ліквідаційної процедури для вжиття додаткових заходів, спрямованих на задоволення вимог кредиторів.
Суд, дослідивши матеріали справи, враховуючи клопотання кредиторів та ліквідатора, приходить до висновку, що ліквідатором не виконані усі необхідні дії для виявлення документації і майнових активів боржника та покладені на нього ст. 25 Закону обов’язки, тому клопотання останнього про затвердження звіту про проведену роботу та ліквідаційного балансу банкрута до задоволення не підлягає.
Згідно з абз. 4 ст. 1 Закону суб’єкт господарської діяльності може бути визнаний банкрутом тільки в разі встановлення господарським судом його неспроможності відновити свою платоспроможність відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.
Відповідно до ст. 22 Закону строк ліквідаційної процедури не може перевищувати дванадцяти місяців. Господарський суд може продовжити цей строк на шість місяців, якщо інше не передбачено цим Законом.
Враховуючи наявність незадоволених вимог кредиторів, приймаючи до уваги, що у встановлені Законом строки ліквідатору завершити процедуру ліквідації банкрута не вдалось, строк ліквідаційної процедури банкрута необхідно продовжити.
На підставі зазначеного, керуючись ст.ст. 25, 32, ст. 86 ГПК України, суд,-
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання ліквідатора про затвердження звіту ліквідатора про проведену роботу та ліквідаційного балансу банкрута відмовити.
Продовжити строк ліквідаційної процедури товариство з обмеженою відповідальністю “Скарлет КР” та повноважень ліквідатора банкрута –арбітражного керуючого Гаврильченка Валентина Михайловича на шість місяців.
Зобов’язати ліквідатора вжити заходів щодо завершення ліквідаційної процедури у встановлені терміни та за результатами виконаної роботи надати суду та кредиторам звіт.
Суддя О.В. Чевгуз
Суд | Господарський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 26.05.2011 |
Оприлюднено | 03.06.2011 |
Номер документу | 15863898 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Черкаської області
Чевгуз О.В
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні