Ухвала
від 19.09.2006 по справі 1/52"б"
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

1/52"Б"

   

УКРАЇНА

Господарський суд

Житомирської області


10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65

УХВАЛА

Від "19" вересня 2006 р.                                                            Справа № 1/52"Б"

За заявою  Товариства з обмеженою відповідальністю "Укрпродінвест" (м.Київ)

Приватного підприємства "Глобус-Альфа" (м. Черкаси)

 

До боржника  Дочірнього підприємства "Рихальський маслозавод" Відкритого акціонерного товариства "Житомирмолоко" (с. Рихальське Ємільчинського району)

про визнання банкрутом

Суддя  Сичова О.П.           

Присутні:

від кредиторів: Лазор А.О. - представник ВАТ "Житомирмолоко";

від боржника: Стефанюк М.С. - керуючий санацією;

взяли участь: Криушичева О.І. - представник ТОВ "Норд-Імпульс"

Відповідно до ст. 77 ГПК України, в судовому засіданні 01.09.06 оголошувалась перерва до 08.09.06 у якому оголошувалась перерва до 10год.15хв.  19.09.06.

Господарським судом Житомирської області розглядається справа №1/52"Б" про визнання банкрутом Дочірнього підприємства "Рихальський маслозавод" Відкритого акціонерного товариства "Житомирмолоко" (с. Рихальське Ємільчинського району).

Ухвалою від 24.03.05 господарський суд призначив засідання суду для розгляду звіту керуючого санацією на 19 червня 2005 р.

Також, даною ухвалою господарський суд Житомирської області відхилив клопотання ВАТ "Житомирмолоко"  про початок ліквідаційної процедури ДП "Рихальський маслозавод" ВАТ "Житомирмолоко", припинив розгляд  клопотання керуючого санацією ДП "Рихальський маслозавод " ВАТ " Житомирмолоко" та представника ТзОВ " Норд - Імпульс" про продовження строку санації на 6 місяців та про заборону ВАТ „Житомирмолоко” вчиняти дії спрямовані на вилучення  майна з оперативного управління ДП „Рихальский маслозавод”, відхилив клопотання ВАТ "Житомирмолоко" про визнання рішення зборів кредиторів від 17.03.2005 року про дострокове припинення повноважень комітету кредиторів, обрання нових членів комітету кредиторів та визначення повноважень нових членів комітету кредиторів таким, що не прийнято, долучив до матеріалів справи проміжний звіт керуючого санацією Стефанюка М.С., зобов'язав, останнього,  надати суду погоджений комітетом кредиторів звіт

У зв'язку з оскарженням ВАТ "Житомирмолоко" в апеляційному, а в подальшому  в касаційному порядку ухвал суду від 10.06.04 та від 24.03.05, засідання суду призначене на 19.06.05 не відбулось.

Після оскарження ухвал суду від 10.06.04 та від 24.03.05 та надіслання матеріалів справи №1/52"Б" до вищих судових інстанцій, до господарського суду надійшло ряд клопотань та скарга по даній справі, які були долучені до справозамінника.

Зокрема, 13.06.05 надійшло клопотання від голови комітету кредиторів    Грабовської О.С. про затвердження звіту керуючого санацією ДП "Рихальський маслозавод" ВАТ "Житомирмолоко" та припинення процедури санації у зв'язку з виконанням плану санації та відновленням платоспроможності боржника (а.с.1, 2 т.3). Зазначене клопотання було надіслано у відповідності до рішень, які були прийняті на засіданні комітету кредиторів 06.06.05 та відображенні у протоколі від 06.06.05. (а.с. 3-5 т.3).

Також, 13.06.05 керуючим санацією ДП "Рихальський маслозавод" ВАТ "Житомирмолоко" Стефанюком М.С. були надані звіт керуючого санацією (а.с.7-17 т.3) та документи, які підтверджують виконання плану санації.

14.11.05 надійшла скарга від кредитора боржника - ВАТ "Житомирмолоко" від 09.11.05 на прийняті комітетом кредиторів рішення на засіданні, що відбулося 06.06.05 (а.с.55-60 т.3).

Також, 24.03.06 кредитор ВАТ "Житомирмолоко" повідомив господарський суд про засідання комітету кредиторів, яке відбулося 24.03.06, на якому було прийняте рішення про обрання голови зборів кредиторів ДП "Рихальський маслозавод" ВАТ "Житомирмолоко" Лазора А.О., дострокове припинення повноважень комітету кредиторів обраного на зборах кредиторів 17.03.05 та визначення складу комітету кредиторів у кількості двох членів і їх обрання. Згідно протоколу засідання зборів кредиторів від 24.03.06 (а.с. 70-73), членами комітету кредиторів стали ВАТ "Житомирмолоко" та Виконавча дирекція Житомирського обласного відділення фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

23.05.06 до господарського суду надійшло клопотання за підписом голови комітету кредиторів ДП "Рихальський маслозавод" ВАТ "Житомирмолоко" Зайця О.І. про звільнення керуючого санацією Стефанюка Миколи Степановича від виконання обов'язків керуючого санацією ДП "Рихальський маслозавод" ВАТ "Житомирмолоко" у зв'язку з неналежним виконанням ним своїх обов'язків, припинення процедури санації боржника, визнання його банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури  ДП "Рихальський маслозавод" ВАТ "Житомирмолоко" та призначення ліквідатора (а.с.78-79). Заявник просить суд винести ухвалу про витребування у керуючого санацією Стефанюка М.С. висновку (або звіту) про проведену оцінку майна в процедурі санації ДП "Рихальський маслозавод" ВАТ "Житомирмолоко" з чітким переліком майна, із зазначенням власника майна, оцінку якого було здійснено. Також, в зазначеному клопотанні висловлюється прохання передати інвестору ТзОВ "Норд -Імпульс" в рахунок погашення заборгованості ДП "Рихальський маслозавод" ВАТ "Житомирмолоко" майно останнього, яке належить боржнику на праві власності, а майно яке передано ДП "Рихальський маслозавод" його засновником Відкритим акціонерним товариством "Житомирмолоко" та закріплене за боржником на праві оперативного управління не передавати, оскільки воно належить ДП "Рихальський маслозавод" ВАТ "Житомирмолоко". Крім того, кредитор ВАТ "Житомирмолоко" ставить питання про відмову інвестору ТзОВ "Норд -Імпульс" у визнанні за ним права власності на майно, закріплене за боржником на праві оперативного управління

Через відсутність матеріалів справи в господарському суді Житомирської області, що пов'язано з їх перебуванням в Житомирському апеляційному господарському суді, Вищому господарському суді України та Верховному Суді України, справа №1/52"Б" на судовий розгляд не вносилась.

Після повернення матеріалів справи №1/52"Б" до господарського суду Житомирської області, зазначені вище клопотання та скарги були призначені до розгляду в судовому засіданні.

Ухвалою від 18.08.06 господарський суд відклав розгляд справи до 01.09.06 через потребу витребувати у сторін необхідні докази та з метою забезпечення можливості бути присутніми в судовому засіданні представникам сторін.

Також, до господарського суду надійшли клопотання від ВАТ "Житомирмолоко" за №01.155 від 08.08.06 (а.с.97-99 т.3) про витребування від юридичних та фізичних документів по справі, за №01-154 від 08.08.06 про колегіальний розгляд справи №1/52"Б" (а.с.103 т.3), за №01-159 від 11.08.06 про надіслання матеріалів справи до слідчих органів прокуратури та зупинення провадження у справі до закінчення кримінальної справи, пов'язаної з даною (а.с. 104, 105 т.3), заперечення за №01/09 від 01.09.06 (а.с. 125-128 т.3), а також заява ДПІ у Ємільчинському районі (а.с. 118, 119 т.3) про прийняття додаткової ухвали про визнання заборгованості, яка виникла до опублікування оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство.

Крім того, керуючим санацією ДП "Рихальський маслозавод" ВАТ "Житомирмолоко" Стефанюком М.С. були надані заперечення на скаргу ВАТ "Житомирмолоко" від 09.11.05 (а.с.143-148 т.3) та заперечення на клопотання ВАТ "Житомирмолоко" від 23.05.06.

Господарський суд вважає, що розгляд клопотань та скарг необхідно здійснювати у тій послідовності, в якій вони були надісланні до господарського суду Житомирської області.

Заслухавши представника ВАТ "Житомирмолоко", керуючого санацією та представника інвестора, дослідивши матеріали справи, господарський суд встановив наступне.

Провадження у справі №1/52"Б" про банкрутство ДП "Рихальський маслозавод" ВАТ "Житомирмолоко" було порушено господарським судом Житомирської області 22.04.03  за заявою ТОВ "Укрпродінвест" м.Київ та Виробничо-комерційною фірмою "Рубікон" м. Черкаси (правонаступник - Приватне підприємство "Глобус-Альфа" м.Черкаси).

Згідно ухвали господарського суду Житомирської області від 26.06.03, з метою виявлення кредиторів та інвесторів, ініціюючим кредитором було надано оголошення в офіційному друкованому органі Верховної Ради України газеті "Голос України" про порушення справи про банкрутство ДП "Рихальський маслозавод", яке було опубліковано 22.08.03.

За результатами розгляду заяв кредиторів та даними обліку боржника, був складений розпорядником майна та затверджений ухвалою господарського суду Житомирської області від 25.11.03 реєстр вимог кредиторів до якого були включені також заборгованість по заробітній платі в сумі 63635,53 грн. та заборгованість за здане молоко перед населенням в сумі 181 574,14 грн.

05.12.03 відбулося засідання комітету кредиторів ДП "Рихальський маслозавод", на якому було прийнято рішення про введення процедури санації ДП "Рихальський маслозавод", обраний керуючий санацією Стефанюк Микола Степанович та інвестор (санатор) - ТОВ "Норд-Імпульс".

Ухвалою від 02.02.04 господарський суд Житомирської області  розпочав  процедуру санації ДП "Рихальський маслозавод", призначив Стефанюка М.С. керуючим санацією та затвердив інвестором ТОВ "Норд-Імпульс". Зазначеною ухвалою на керуючого санацією був покладений обов'язок протягом 4-х місяців розробити, розглянути на засіданні комітету кредиторів, схвалити та подати на затвердження господарського суду Житомирської області план санації ДП "Рихальський маслозавод".

10.06.04 господарський суд своєю ухвалою затвердив схвалений комітетом кредиторів план санації ДП "Рихальський маслозавод" за участю інвестора ТОВ "Норд-Імпульс". Планом санації був передбачений строк санації 1 рік з моменту набрання чинності планом санації, тобто з моменту його затвердження господарським судом. Строк санації закінчувався 10 червня 2005 року.

13.06.05 до господарського суду надійшло клопотання від голови комітету кредиторів    Грабовської О.С. про затвердження звіту керуючого санацією ДП "Рихальський маслозавод" ВАТ "Житомирмолоко", припинення процедури санації у зв'язку з виконанням плану санації та відновленням платоспроможності боржника (а.с.1, 2 т.3), а також звіт керуючого санацією Стефанюка М.С. (а.с.7-17 т.3) та документи в підтвердження виконання плану санації. Зазначене клопотання було надіслано у відповідності до рішень, які були прийняті на засіданні

Зазначене клопотання було надіслано у відповідності до рішень, які були прийняті на засіданні комітету кредиторів 06.06.05 та відображенні у протоколі від 06.06.05.

З наданого керуючим санацією звіту, який затверджений комітетом кредиторів 06.06.05, вбачається таке:

- планом санації було передбачено надання інвестором боржнику інвестиції грошовими коштами для погашення заборгованості перед кредиторами у розмірі 786000грн., можливість надання інвестицій для забезпечення поточних витрат заводу та набуття інвестором права власності на майно боржника після затвердження господарським судом звіту керуючого санацією;

- станом на 25.05.05 керуючим санацією ДП "Рихальський маслозавод" проведені розрахунки з усіма кредиторами, вимоги яких включені до реєстру вимог кредиторів, на загальну суму 785 766,22 грн., а також вимог кредиторів за судовими витратами та витратами на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу, визнаних ухвалою господарського суду Житомирської області від 25.11.05, за рахунок коштів інвестора ТОВ "Норд-Імпульс";

- на виконання Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", плану санації ДП "Рихальський маслозавод" за період процедури санації керуючим санацією та інвестором були здійснені цілий ряд заходів;

- у відповідності до ст. 17 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" керуючим санацією було прийнято у господарське відання майно ДП "Рихальський маслозавод";

- з метою встановлення його дійсної вартості була проведена оцінка майна боржника незалежним оцінювачем - Приватним підприємством "Експерт-Сервіс - Консалт" (а.с. 41-47 т.4);

- з висновку про вартість об'єкта оцінки вбачається, що станом на 15 березня 2004 року загальна вартість майнового комплексу ДП "Рихальський маслозавод" ВАТ "Житомирмолоко" становила 624 754,00 грн.;

- з висновку суб'єкта оціночної діяльності приватного підприємства "Коекс" м.Житомир, вбачається, що станом на 10.06.05 ринкова вартість нежитлових будівель, споруд, промислового обладнання та автотранспортних засобів, що розташовані за адресою : Житомирська обл., Ємільчинський район, с. Рихальськ, вул. Леніна, 38 становила 733970,31грн. (висновок а.с. 52-54 т.4);

- зобов'язання інвестора ТОВ "Норд-Імпульс" з надання боржнику інвестиції у вигляді грошових коштів для погашення заборгованості перед кредиторами були виконані ним у повному обсязі достроково: план санації ДП "Рихальський маслозавод" містив графік перерахування грошових коштів, що передбачав надання інвестором інвестиції грошовими коштами до кінця березня 2005 року. Інвестор же перерахував грошові кошти у розмірі 785 766,22 грн. вже станом на 26 січня 2005 року;

- для успішного завершення процедури санації ДП "Рихальський маслозавод" інвестором ТОВ "Норд-Імпульс" також здійснені додаткові інвестиції грошовими коштами в рахунок погашення поточної заборгованості ДП "Рихальський маслозавод" з зобов'язань, які виникли у процедурі санації (за складання плану санації ДП "Рихальський маслозавод", проведення оцінки майна боржника, оплату послуг керуючого санацією тощо), витрати кредиторам по сплаті держмита та витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу, для чого інвестором були перераховані боржнику 69 104,73 грн.;

- станом на дату складання звіту керуючим санацією, боржником здійснені розрахунки з кредиторами, вимоги яких включені до реєстру вимог кредиторів на загальну суму 789 782,11 грн.,

- докази задоволення вимог кредиторів згідно реєстру, а також ухвали господарського суду Житомирської області від 25.11.03 додані до звіту та долучені до матеріалів справи;

- інвестор ТОВ "Норд-Імпульс" має власну виробничу програму, в тому числі програму модернізації обладнання та налагодження виробництва продукції, проте, як і було зазначено у плані санації, її реалізація стане можливою після переходу до інвестора права власності на це майно. Протягом усього строку санації обладнання ДП "Рихальський маслозавод" знаходилось в оренді у ТОВ "Норд-Імпульс", який здійснював поточний і капітальний ремонт обладнання, забезпечував належне його утримання та нормальну роботу;

- аналіз динаміки активу балансу ДП "Рихальський маслозавод" свідчить про зростання грошових коштів у структурі активів. Так, порівняно з 01.01.04 кількість грошових коштів підприємства станом на 01.04.05 зросла на 1 083,3 %, вартість оборотних активів - на 43,7 %, що свідчить про здатність підприємства здійснювати погашення кредиторської заборгованості. Ці грошові кошти надходили від інвестора для  погашення  заборгованості  ДП  "Рихальський  маслозавод"  перед кредиторами;

- аналіз змін в пасиві балансу, що відбулися протягом процедури санації ДП "Рихальський маслозавод" свідчить про зменшення більше ніж вдвічі поточної кредиторської заборгованості. Станом на 01.04.05 боржником було погашено 594,0тис. заборгованості перед кредиторами, вимоги яких включені до реєстру вимог кредиторів та поточної заборгованості, пов'язаної зі здійсненням процедури санації. Станом на дату складання цього звіту конкурсним кредиторам ДП "Рихальський маслозавод" погашено 786 тис. грн. Решта заборгованості не була заявлена кредиторами у справу про банкрутство протягом строку, встановленого Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та погашенню не підлягає.

- внаслідок надання інвестором ТОВ "Норд-Імпульс" грошових інвестицій на погашення заборгованості перед конкурсними кредиторами у ДП  "Рихальський  маслозавод"  станом на  01.04.05  утворилась довгострокова заборгованість перед інвестором у сумі 786 тис. грн., що підлягає погашенню шляхом передачі інвестору майна ДП "Рихальський маслозавод".

- станом на дату подання звіту заборгованість перед ТОВ "Норд-Імпульс" становила 856 тис. грн.;

Таким чином, протягом процедури санації ДП "Рихальський маслозавод" було здійснено повне погашення вимог конкурсних кредиторів. Відповідно до абз. 2 підрозділу 7.4 плану санації ДП "Рихальський маслозавод", ефективність заходів плану санації підтверджують розрахунки з кредиторами та відновлення платоспроможності боржника.

Відповідно до Статуту ДП "Рихальський маслозавод" майно закріплене за боржником на праві оперативного управління. Згідно ч. 2 ст. 7 Закону України "Про власність", ст. 219 Господарського кодексу України створена власником юридична особа відповідає за своїми зобов'язаннями всім закріпленим за нею майном, у тому числі майном, належним йому на праві власності або закріпленим за ним на праві господарського відання чи оперативного управління, на яке відповідно до закону може бути звернено стягнення на вимогу кредиторів.

Згідно п. 3.4 Статуту ДП "Рихальський маслозавод" дочірнє підприємство "Рихальський маслозавод" несе відповідальність по своїх зобов'язанням всім своїм майном, на яке може бути звернуте стягнення згідно з діючим законодавством України. Отже, з урахуванням наведеного, а також плану санації ДП "Рихальський маслозавод", майно, закріплене за боржником на праві оперативного управління, підлягає передачі ТОВ "Норд-Імпульс" в рахунок виконання зобов'язань перед інвестором.

Враховуючи вищевикладене та беручи до уваги, що на засіданні комітету кредиторів 06.06.05 було схвалено звіт керуючого санацією, визнано план санації виконаним та встановлено відновлення платоспроможності ДП "Рихальський маслозавод" ВАТ "Житомирмолоко", господарський суд вважає за можливе затвердити звіт керуючого санацією Стефанюка М.С. Затвердження судом звіту керуючого санацією є підставою для винесення ухвали про припинення провадження у справі про банкрутство.

Заперечення та клопотання, які надійшли після подання керуючим санацією на затвердження господарським судом плану санації, є необґрунтованими та не підлягають задоволенню.

Керуючись ст. 21, п.4 ч.1 ст. 40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. ст. 86 ГПК України, господарський суд  

УХВАЛИВ:

1. Затвердити звіт керуючого санацією Дочірнього підприємства "Рихальський маслозавод" ВАТ "Житомирмолоко"  (с. Рихальське, Ємільчинський район, Житомирська обл., код ЄДРПОУ 00445305) Стефанюка М.С.

2. Припинити провадження у справі про банкрутство ДП "Рихальський маслозавод" ВАТ "Житомирмолоко".

3. Визнати право власності інвестора - Товариства з обмеженою відповідальністю "Норд -імпульс" С.Рихальське, вул. Перемоги, 4, Ємільчинський район, Житомирська обл., код ЄДРПОУ 31981023) на майно закріплене за ДП "Рихальський маслозавод" ВАТ "Житомирмолоко"  (с. Рихальське, Ємільчинський район, Житомирська обл., код ЄДРПОУ 00445305) на праві оперативного управління в рахунок наданих інвестором інвестицій.

Ухвала господарського суду набирає законної сили після закінчення 10-ти денного строку з дня її підписання.     

 

Суддя                                                                                         Сичова О.П.

                          Дата підписання 29.09.06

 

Віддрукувати:

1 - в справу

2- Ємільч. райцентрзайнятості

3 - керуючому санацією Стефанюку М.С.

4- ВАТ "Житомирмолоко"

5 ТОВ "Агроспецресурси

6- МП "Аліна"

7- ТОВ "Укрпродінвест"

8- ПП "Глобус - Альфа"

9- ФСС з ТВП (ст. 149)

10- ТзОВ "Норд- Імпульс"

11-  сектору з питань банкрутства

12.- Ємільчинській РДА

13-  боржнику     

СудГосподарський суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення19.09.2006
Оприлюднено22.08.2007
Номер документу159979
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —1/52"б"

Постанова від 13.06.2007

Господарське

Вищий господарський суд України

Поляков Б.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні