РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ 2 - 1260 -2011
27.05.2011 року Калінінський районний суд міста Горлівки Донецької області
У складі судді Хомченко Л.І.
При секретарі Зибаревой Т.М.
Розглянув у відкритому судовому засіданні у залі суду міста Горлівки цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ДП Артемвугілля Про стягнення моральної шкоди
ВСТАНОВИВ :
27.04.2011 року позивач звернувся з позовом до відповідача про відшкодування моральної шкоди , посилаючись на те , що він у період його роботи у відповідача отримав травму пов’язану з виробництвом і профзахворювання . Висновком МСЭК від 19.07.2007 року йому було встановлено уперше у зв’язку з трудовим каліцтвом 25 % втрати професійної працездатності . Утратою професійної працездатності йому заподіяна моральна шкода , тому що він постійно відчуває фізичний біль , змушений приймати лікарські препарати , змушений обмежувати себе у фізичному навантаженні, не може вести повноцінний спосіб життя, порушений звичний ритм його життя. Заподіяний моральний збиток він оцінює в 50 000 гривень і просить стягнути його з відповідача.
Позивач у судове засідання не з’явився надав заяву про розгляд справи у його відсутність .
Представник відповідача у судовому засіданні просив у позові відмовити ,посилаючись на те ,що позивачу з вини відповідача не заподіяно моральної шкоди .
Представник третьої особи у судове засідання не з’явився ,надав заяву про розгляд справи у його відсутність .
Суд, вивчивши матеріали справи, заслухав пояснення відповідача , вважає, що позов підлягає задоволенню так як , вважає, що в судовому засіданні знайшов своє підтвердження доказами той факт ,що позивачеві заподіяна моральна шкода в результаті отриманого їм на виробництві трудового каліцтва і позивач дійсно має право на відшкодування моральної шкоди по наступних підставах.
Як випливає з матеріалів справи ( арк.с. 17-18), позивач під час тривалої роботи в підземних умовах у відповідача отримав травму ,що підтверджується висновком МСЕК . , від 19.09.2007 року яким йому було встановлено уперше у зв’язку з трудовим каліцтвом 25% втрати профпрацездатності . . При цьому йому протипоказані важкі фізичні навантаження, він повинний постійно проходити курс медикаментозного лікування , проходити санаторно-курортне лікування..
Таким чином , ушкодження здоров'я позивача, заподіяне під час виконання їм трудових обов'язків заподіюють йому моральні і фізичні страждання, обмежують його можливості вести активний спосіб життя , створює додаткові незручності і змушує приймати додаткові зусилля для організації свого життя.
Моральна шкода потерпілого від професійних захворювань складається зокрема у фізичних та моральних стражданнях, що він поніс у зв'язку з ушкодженням здоров'я.
У п. 3 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 31 березня 1995 року "Про судову практику по справах про відшкодування морального (немайнового) шкоди" роз'яснено, що моральна шкода може складатися зокрема в моральних переживаннях у зв'язку з ушкодженням здоров'я, у порушенні нормальних життєвих зв'язків через неможливість продовження активного способу життя, при настанні інших негативних наслідків, що має наявність у даному випадку, тому що всі зазначені обставини у позивача наступили саме з утратою професійної працездатності внаслідок профзахворювання та трудового каліцтва , що вірогідно встановлено в судовому засіданні, а значить позивачеві був заподіяний моральний збиток
Згідно ст. 237-1 КЗпП України відшкодування власником або уповноваженим ним органом моральної шкоди працівнику провадиться, якщо порушення його законних прав призвели до моральних страждань, втрати нормальних життєвих зав’язків і вимагають від нього додаткових зусиль для свого життя .Порядок відшкодування моральної шкоди визначається законодавством .
У той же час, вирішуючи питання про розмір відшкодування моральної шкоди, суд враховує ступінь втрати професійної працездатності, неможливості обходиться без лік ,неможливості відновлення втраченого здоров'я та приходить до висновку про часткове задоволення позову, визначивши розмір моральної шкоди в 8 000 гривень..
На підставі ст. 237-1 КзПУ керуючись ст. ст. 10,60,208 ,212-215,218 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Стягнути с ДП Артемвугілля на користь ОСОБА_1 моральну шкоду у сумі 8 000 гривень ,а в іншій частині позову відмовити .
Стягнути з Державного підприємства Артемвугілля в доход держави судовий збір в сумі 8 (вісім) гривень 50 копійок та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 37 (тридцять сім) гривень.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Донецького апеляційного суду через Калінінський районний суд м Горлівки шляхом подачі в 10 денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги .
.
Суддя :
:
Суд | Калінінський районний суд м.Горлівки |
Дата ухвалення рішення | 27.05.2011 |
Оприлюднено | 06.07.2011 |
Номер документу | 16326702 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Калінінський районний суд м.Горлівки
Хомченко Л. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні