Справа № 4-2581/11
П О С Т А Н О В А
15 червня 2011 року Печерсь кий районний суд м. Києва
у складі:
головуючий - су ддя Кірєєв Р. В. ,
при секретарі - Огірко Т. Ю.,
з участю прокурора Якубовського М.В.,
розглянув у відкритому суд овому засіданні в м. Києві ска ргу ОСОБА_1 на рішення Ген ерального прокурора України Медведька А. від 16.02.2009 №06/2-12199-02 про п рипинення провадження в орга нах прокуратури по звернення м ОСОБА_1., -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1. звернувся до суду зі скаргою на рішення Ге нерального прокурора Україн и Медведька А. від 16.02.2009 №06/2-12199-02 про припинення провадження в ор ганах прокуратури по звернен ням ОСОБА_1., обґрунтовуюч и свої вимоги тим, що Генераль ного прокурора України Медве дька А. від 16.02.2009 №06/2-12199-02 його повід омили про припинення провадж ення в органах прокуратури п о зверненням ОСОБА_1. Вваж ає таке рішення Генерального прокурора України незаконни м та просить його скасувати, о скільки на його думку його бу ло незаконно засуджено за вч инення злочину, яке відбулос я під час його тримання в ІТЗ Б ерезівського РВ УМВС України в Одеській області.
В судове засідання ОСОБА _1., який утримується під варт ою у Вінницькій установі вик онання покарань, не доставля вся, судом визнано можливим р озгляд справи без здійснення доставки останнього.
Прокурор в судовому засіда нні надав письмові заперечен ня на скаргу, в яких вказав, що проводилась перевірка за зв ерненнями ОСОБА_1, по яким прийнято постанови про відм ову в порушенні кримінальної справи. З прийнятим рішенням Генеральна прокуратура пого дилась, про що неодноразово н адавалися відповіді ОСОБА _1. за підписом керівництва п рокуратури області та 16.02.2009 пер еписку в органах прокуратури припинено за підписом Генер ального прокурора України. Н а неодноразові звернення ска ржника за цими ж фактами окре ме процесуальне рішення в по рядку ст. 97 КПК України не прий малось, оскільки відповідно до вимог п.2 ст. 227 КПК України, пр окурор у межах своєї компете нції перевіряє законність та обґрунтованість постанов сл ідчих і осіб, які провадять ді знання, а у разі визнання їх та кими, що не відповідають вимо гам закону скасовує. У той же ч ас, у разі згоди з прийнятим пі дпорядкованою прокуратурою процесуальним рішенням, окр еме процесуальне рішення з ц ього приводу не приймається. Генеральною прокуратурою Ук раїни за результатами розгля ду численних скарг ОСОБА_1 за цими ж фактами окреме ріше ння в порядку ст.. 97 КПК України не приймалось, у тому числі 16.02 .2009. Вважає скаргу необґрунтов аною та такою, що не підлягає з адоволенню.
Суд, дослідивши матеріали с прави, вислухавши думку прок урора, приходить до наступни х висновків.
Відповідно до ч. 3 ст. 236 КПК Укр аїни визначено, що скарги на д ії прокурора розглядаються с удом першої інстанції при по передньому розгляді справи а бо при розгляді її по суті.
Зазначені норми мають імпе ративний характер та виключе ння щодо розгляду таких скар г судом окрім скарг на постан ови на порушення кримінально ї справи, відмову у порушенні кримінальної справи та закр иття кримінальної справи - не допускаються.
Нормами КПК України передб ачено виключний порядок здій снення судового контролю за досудовим слідством стосовн о постанов про відмову в пору шенні кримінальної справи, п ро порушення кримінальної сп рави та постанов про закритт я кримінальної справи.
Окрім цього, чинне кримінал ьно - процесуальне законодав ство містить вичерпний перел ік контрольних функцій суду, до яких належать: застосуван ня запобіжного заходу у виді взяття під варту, продовженн я строків тримання під варто ю, проведення обшуку житла чи іншого володіння особи, накл адення арешту на кореспонден цію і зняття інформації з кан алів зв' язку, розкриття інф ормації, що містить банківсь ку таємницю.
Як вбачається з наданих до с уду матеріалів, процесуальне рішення №06/2-12199-02 від 16.02.2009 в порядк у КПК України Генеральною пр окуратурою України в межах п оданої скарги не виносилось, а тому фактично відсутній пр едмет оскарження.
Матеріалами скарги стверд жується, що ОСОБА_1. оскарж ує лист Генерального прокуро ра України Медведька А. від 16.02. 2009 №06/2-12199-02 про припинення на підс таві ст. 12 ЗУ «Про прокуратуру » провадження в органах прок уратури по зверненням ОСОБ А_1.
Виходячи з положень ст. ст. 236 - 236-8 КПК України, предметом с удового контролю, функція як ого здійснюється за правилам и кримінально-процесуальног о закону є постанова про відм ову в порушенні кримінальної справи, про порушення кримін альної справи та постанова п ро закриття кримінальної спр ави, винесена органом дізнан ня, слідчим чи прокурором. Вла сне наявність такої постанов и зумовлює вибір способу зах исту порушеного права, засто сування передбаченої законо м процедури судового розгляд у та прийняття одного із ріше нь за наслідками такого розг ляду. За таких обставин, тобто за відсутності оскаржуваног о процесуального рішення, ос кільки порушені у скарзі пит ання не відносяться до предм ета судової перевірки, суд пр иходить до висновків щодо ві дсутності правових підстав з розгляду скарги по суті, а том у її слід залишити без розгля ду.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 236 КПК України , суд -
П О С Т А Н О В И В:
Скаргу ОСОБА_1 на р ішення Генерального прокуро ра України Медведька А. від 16.02. 2009 №06/2-12199-02 про припинення провад ження в органах прокуратури по зверненням ОСОБА_1. - з алишити без розгляду.
Постанова може бути оскарж ена до Апеляційного суду м. Ки єва через Печерський районни й суд м. Києва протягом п' ятн адцяти діб з моменту її прого лошення.
Суддя Р. В. Кірєєв
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 15.06.2011 |
Оприлюднено | 23.06.2011 |
Номер документу | 16398563 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Тиха І. М.
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Кірєєв Р. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні