Справа № 4-2307/11
П О С Т А Н О В А
07 червня 2011 року cудд я Печерського районного суду м. Києва Кірєєв Р. В. , при секре тарі Огірко Т.Ю., за участю про курора Конакової В.О. розглян увши скаргу ОСОБА_1 на без діяльність Генеральної прок уратури України щодо неприйн яття рішення при розгляді по відомлення ОСОБА_1 про вчи нення суддею ВАСУ ОСОБА_2. злочину,
В С Т А Н О В И В:
До Печерського районн ого суду м. Києва 06.05.2011 надійшла скарга ОСОБА_1 в порядку к римінального судочинства, в якій він просить зобов' язат и Генерального прокурора Укр аїни прийняти рішення в поря дку ст. 97 КПК України щодо пові домлення ОСОБА_1 про злочи н, винести окрему постанову в ідносно заступника начальни ка Головного управління пред ставництва в суді, захисту ін тересів громадян та держави при виконанні судових рішень Генеральної прокуратури Укр аїни О.Валендюк, яку направит и до Генерального прокурора України з метою звільнення О .Валендюк, зобов' язати Гене рального прокурора України п ровести перевірку матеріалі в справ, які розглядав О.Вален дюк.
В обґрунтування поданої ск арги ОСОБА_1 вказано, що Ге неральною прокуратурою Укра їни отримано повідомлення ОСОБА_1 про злочин. Листом ві д 29.04.2011 заступник начальника Го ловного управління представ ництва в суді, захисту інтере сів громадян та держави при в иконанні судових рішень Гене ральної прокуратури України О.Валендюк повідомив, що звер нення ОСОБА_1 щодо притягн ення до кримінальної відпові дальності судді ВАСУ ОСОБА _2. розглянуто, підстав для пр оведення перевірки та прийня ття рішення в порядку ст.ст. 94, 9 7 КПК України немає. (а.с. 1)
В судове засідання скаржни к не з' явився. Про день, місце і час розгляду скарги належн им чином повідомлявся.
Судом з урахуванням клопот ання скаржника, яке містилос ь в скарзі, визнано можливим р озгляд скарги за відсутності скаржника.
Прокурор Конакова В.О. проти задоволення скарги заперечи ла, просила скаргу залишити б ез задоволення, оскільки вва жає доводи скарги безпідстав ними. На думку прокурора, ОС ОБА_1 фактично звернувся зі скаргою на дії судді ВАСУ, яка не містила даних про наявніс ть ознак злочину в діях судді , відтак йому було надано відп овідь, що підтверджується ко піями документів, наявних у с праві.
Вивчивши матеріали додані до скарги, витяг з матеріалів наглядового провадження, ви знавши можливість розгляду с карги за відсутності скаржни ка, заслухавши думку прокуро ра суд вважає, що скарга не під лягає задоволенню за наступн их підстав.
У відповідності з положенн ями ст. 55 Конституції України права і свободи людини і гром адянина захищаються судом, к ожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльність органів де ржавної влади, посадових і сл ужбових осіб.
Таке право не може бути обме женим навіть у разі відсутно сті норм закону, які б передба чали можливість звернення ос оби до суду та розгляд відпов ідної скарги в порядку, визна ченому КПК України.
Зазначені конституційні п оложення є нормами прямої ді ї. Правовідносини, які виникл и між суб' єктом звернення т а Генеральною прокуратурою У країни за своєю природою є кр имінально-правовими.
За таких обставин суд вважа є, що скарга ОСОБА_1 на безд іяльність Генеральної проку ратури України підлягає розг ляду навіть за відсутності в КПК України норм, які регулюю ть відповідний розгляд.
У відповідності до положен ь ст. 97 КПК України прокурор зо бов' язаний приймати до розг ляду заяви і повідомлення пр о вчинені злочини, за результ атами розгляду яких повинен порушити кримінальну справу , відмовити в її порушенні або ж направити їх за належністю .
Разом з тим, повідомлення ОСОБА_1 про злочин, яке надій шло до Генеральної прокурату ри України 13.04.2011, за своїм зміст ом не є заявою про злочин, оскі льки не містить даних про ная вність в діях певних осіб озн ак будь-якого злочину, а тому н е підлягало вирішенню в поря дку ст. 97 КПК України.
Фактично в ньому скаржник в исловлював незгоду з процесу альним рішенням судді.
Підставами ж для порушення кримінальної справи, згідно положень ст. 94 КПК України є на явність достатніх даних, які вказують на ознаки злочину.
Отже, вказані в повідомленн і скаржника обставини не мог ли бути приводом для проведе ння перевірки в порядку крим інально-процесуального пров адження.
За результатами розгляду п овідомлення ОСОБА_1 Генер альною прокуратурою України скаржнику надано відповідь, що підтверджується її копіє ю.
Таким чином, суд приходить д о висновку про дотримання ви мог закону з боку посадових о сіб Генеральної прокуратури України при розгляді повідо млення ОСОБА_1, а відтак - про необхідність залишення даної скарги без задоволення .
На підставі викладеного та керуючись ст. 5 Конституції Ук раїни, ст.ст. 94, 95, 236 КПК України, с уд -
П О С Т А Н О В И В:
Скаргу ОСОБА_1 на б ездіяльність Генеральної пр окуратури України щодо непри йняття рішення при розгляді повідомлення ОСОБА_1 про в чинення суддею ВАСУ ОСОБА_2 . злочину - залишити без зад оволення.
В іншій частині - скаргу за лишити без задоволення.
Постанова може бути оскарж ена до Апеляційного суду м. Ки єва через Печерський районни й суд м. Києва протягом п' ятн адцяти діб з моменту її прого лошення.
Суддя Р. В. Кірєєв
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 07.06.2011 |
Оприлюднено | 23.06.2011 |
Номер документу | 16398566 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Кірєєв Р. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні