6/182-06-4840
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"26" вересня 2006 р.Справа № 6/182-06-4840
Позивач : Товариство з обмеженою відповідальністю „Інтеркомерс-Мультімодал”, м. Одеса
Відповідач : Одеська залізниця
Про стягнення 3915,36 грн.
Суддя Демешин О.А.
Представники:
Від позивача: Шкуренко Л.В. - довіреність
Від відповідача: Тихонова Г.І. - довіреність
Суть спору : Товариством з обмеженою відповідальністю „Інтеркомерс-Мультімодал” (далі –Позивач) надано позовну заяву про стягнення з Одеської залізниці (далі –Відповідач) –3915,36 грн. помилково списаних грошових коштів у вигляді перебору провізних платежів за накатку порожніх вагонів на паром.
Відповідач проти позову заперечує з підстав, викладених у відзиві на позовну заяву.
В судовому засіданні оголошувались перерви до 21.08.2006р. та 26.09.2006р.
Розглянувши матеріали справи, суд встановив :
01.01.2005 р. між позивачем та відповідачем було укладено договір № 070 про організацію експортно-імпортних та інших перевезень вантажів і надання транспортно-експедиторських послуг.
У листопаді 2005 р. позивачем було здійснено перевезення вантажу в 6 вагонах рефрижераторної секції, а також вагоні –агрегаті власності МПС Грузії на ділянці ст.. Іллічівськ –Пором експ. –ст.. Черкаси. Вантаж переправлявся через пором Поті-Іллічівськ.
25.11.2005 р. вагони були вивантажені на станції Черкаси.
26.11.2005 р. порожні вагони були відправлені в Грузію через паром Іллічівськ-Поті.
На підставі п. 5.3 параграфу 5 Розділу 2 Наказу Міністерства транспорту України від 15.11.1999 р. № 551 „Про затвердження Збірника тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом України і Коефіцієнтів, що застосовуються до тарифів цього Збірника”(Тарифне керівництво №1), яким передбачено, що підбирання для поромів, накочування й викочування на (з) них порожніх вагонів і вагонів із порожніми контейнерами проводиться безоплатно), - позивачем було здійснено оплату залізничного тарифу за повернення порожніх вагонів на ділянці ст. Черкаси –ст. Іллічівськ –Паром експ. без урахування збору за накочування вагонів на пором.
При розрахунках з відповідачем з рахунку позивача було списано 7341,12 грн. з урахуванням збору за накочування вагонів на пором в розмірі 3915,36 грн., що на думку позивача суперечить вищезазначеному тарифному керівництву № 1.
Відповідач вважає, що збір на накочування вагонів на пором з позивача було утримано обґрунтовано, оскільки по дорожнім відомостям значились як вантаж на власних осях, а з таких вагонів додаткові збори підлягають сплаті.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи та додатково надані докази, суд вважає, що у задоволенні позову слід відмовити, виходячи з наступного:
Наказом Міністерства транспорту України від 15 листопада 1999 р. N 551 було затверджено ЗБІРНИК ТАРИФІВ НА ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ ЗАЛІЗНИЧНИМ ТРАНСПОРТОМ УКРАЇНИ ТАРИФНЕ КЕРІВНИЦТВО N 1 ( Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 1 грудня 1999 р. за N 828/4121).
Позивач, в обґрунтування своїх позовних вимог про стягнення помилково списаних з нього платежів за накочування вагонів на пором, посилається на пункт 5.3. вказаного Тарифного керівництва №1, яким передбачено, що накочування й викочування на (з) них порожніх вагонів проводиться безоплатно.
Суд вважає, що посилання позивача на пункт 5.3. Тарифного керівництва №1 є безпідставним, оскільки ним регулюється питання звільнення від сплати за накочування на пором порожніх вагонів.
Згідно наданих відповідачем копій дорожніх відомостей, в графі 11 (найменування вантажу) цих перевізних документів відправником було зазначено: «ЕТСНГ 421034 Повернення порожньої секції з під м`яса яловичини».
Під вказаним кодом в Єдиній тарифно-статистичній номенклатурі вантажів (ЄТСНВ)
зазначено: «Вагони залізничні, що перевозяться на власних осях».
Таким чином, по перевізним документам, відправником -ТОВ «Черкаська продовольча компанія –порожні секції з під м`яса яловичини були визначені, як вантаж у вигляді залізничних вагонів на власних осях.
Тобто, суд вважає, що посилання позивача на те, що мало місце накочування на пором порожніх вагонів - не відповідає дійсності.
Тому, при вирішенні спору, пункт 5.3.Тарифного керівництва №1, яким врегульовані питання звільнення від додаткових зборів за накочування на пором порожніх вагонів і на який посилається позивач в своїх позовних вимогах - не може бути застосовано.
Одеською залізницею відповідно до встановлених тарифів було списано з позивача 3915,36гривень за накочування на пором вагонів, що перевозяться як вантаж на власних осях, а не порожніх вагоні, як це стверджує позивач.
За таких обставин, у задоволенні позовних вимог слід відмовити у повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 44, 49, 82-85 ГПК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
У задоволенні позову товариства з обмеженою відповідальністю „Інтеркомерс-Мультімодал” до Одеської залізниці про стягнення помилково списаних коштів в сумі 3915 гривень 36 коп. –відмовити у повному обсязі.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення 10-денного строку з дня його прийняття
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Суддя Демешин О.А.
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 26.09.2006 |
Оприлюднено | 28.08.2007 |
Номер документу | 165249 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Демешин О.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні