338/11б-06
КИЇВСЬКИЙ МІЖОБЛАСНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
01033, м.Київ, вул.Жилянська 58-б тел. 284-37-31
Іменем України
П О С Т А Н О В А
15.05.08 р. № 338/11б-06
Київський міжобласний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Шкурдової Л.М. (доповідач по справі),
суддів: Міщенка П.К.
Яковлєва М.Л.
при секретарі судового засіданні –Лисунь Г.Д.
за участю представників сторін –згідно протоколу судового засідання від 15.05.2008р. (в матеріалах справи)
розглянувши апеляційну скаргу Сільськогосподарського виробничого кооперативу «Катюжанка»
на постанову господарського суду Київської області від 09.01.2008 року
у справі № 338/11б-06 (суддя Мальована Л.Я.)
за заявою Державної податкової інспекції у Вишгородському районі
до Сільськогосподарського виробничого кооперативу «Катюжанка»
про банкрутство, -
В С ТА Н О В И В:
Державна податкова інспекція у Вишгородському районі звернулась до господарського суду Київської області з заявою до Сільськогосподарського виробничого кооперативу «Катюжанка»про визнання банкрутом.
Постановою господарського суду Київської області від 09.01.2008 року по справі № 338/11б-06 визнано банкрутом Сільськогосподарський виробничий кооператив «Катюжанка», відкрито ліквідаційну процедуру, призначено ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Серебрякова О.В., підприємницьку діяльність завершено, строк виконання всіх грошових зобов'язань визначено таким, що настав з 09.01.2008 року, припинено нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій по всіх видах заборгованості банкрута з 09.01.2008 року, зобов'язано ліквідатора подати до офіційного друкованого органу у п'ятиденний строк з дня прийняття постанови оголошення про визнання банкрутом СВК «Катюжанка»та відкриття ліквідаційної процедури.
Не погодившись з прийнятою постановою Сільськогосподарський виробничий кооператив «Катюжанка»подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову господарського суду Київської області від 09.01.2008 року по справі № 338/11б-06, справу направити на новий розгляд до господарського суду Київської області.
Ухвалою Київського міжобласного апеляційного господарського суду від 26.03.2008 року апеляційну скаргу Українського фінансово-промислового концерну було прийнято до провадження та призначено до розгляду у судовому засіданні за участю представників сторін.
Розпорядженнями заступника голови Київського міжобласного апеляційного господарського суду від 23.04.2008 року та від 10.04.2008 року у зв'язку з виробничою необхідністю склад колегії суддів змінювався.
Представник арбітражного керуючого в судовому засіданні заперечив проти доводів, викладених в апеляційній скарзі, просив постанову місцевого господарського суду залишити без змін, а апеляційну скаргу - без задоволення.
Представник ДПІ у Вишгородському районі Київської області в судовому засіданні заперечив проти доводів, викладених в апеляційній скарзі, просив постанову місцевого господарського суду залишити без змін, а апеляційну скаргу - без задоволення.
Заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення представників сторін, розглянувши доводи апеляційної скарги, перевіривши матеріали справи та проаналізувавши на підставі встановлених фактичних обставин справи першої інстанції норм матеріального та процесуального права, законодавства України, колегія суддів апеляційного господарського суду дійшла висновку, що апеляційну скаргу слід задовольнити, постанову господарського суду Київської області від 09.01.2008 року скасувати, виходячи з наступного.
У відповідності до вимог ч. 2 ст. 101 ГПК України апеляційний господарський суд не зв'язаний доводами апеляційної скарги (подання) і перевіряє законність і обґрунтованість рішення місцевого господарського суду у повному обсязі.
Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»(далі Закон), провадження у справах про банкрутство регулюється названим Законом, ГПК України, іншими законодавчими актами України.
При цьому, названий Закон слід розглядати як законодавчий акт, що містить спеціальні норми, які мають пріоритет по відношенню до норм загальних щодо регулювання порядку провадження у справах про банкрутство.
Відповідно до Роз'яснень Пленуму Верховного суду України, викладених у п. 1 постанови від 29.12.1976 р. № 11 «Про судове рішення»із змінами і доповненнями, рішення є законним тоді, коли суд, виконавши всі вимоги процесуального законодавства і всебічно перевіривши обставини, вирішив справу у відповідності з нормами матеріального права, що підлягають застосуванню до даних правовідносин.
Ухвалою господарського суду Київської області від 04.12.2006 року по справі №338/11б-06 за заявою Державної податкової інспекції у Вишгородському районі до Сільськогосподарського виробничого кооперативу «Катюжанка»про порушення справи про банкрутство порушено провадження у справі про банкрутство та прийнято заяву до розгляду.
11.04.2007 року ухвалою господарського суду Київської області по справі № 338/11б-06 закінчено попереднє засідання господарського суду; затверджено реєстр вимог кредиторів в сумі 230 445,11 грн.; визнано кредиторами з наступними розмірами вимог до боржника: ДПІ у Вишгородському районі Київської області на суму 192 605,91 грн., УПФУ у Вишгородському районі Київської області на суму 2 987,97 грн., НАК «Украгролізинг»в особі філії «Київобллізинг»на суму 34 851,23 грн.; зобов'язано призначити збори кредиторів на 21.04.2007 року, на яких визначитись з подальшою процедурою банкрутства; розпорядника майна зобов'язано повідомити кредиторів про місце і час проведення зборів та організувати їх проведення; за результатами проведення зборів кредиторів зобов'язано розпорядника майна надати господарському суду протокол зборів кредиторів.
Як вбачається з матеріалів справи 10.12.2007 року відбулось засідання комітету кредиторів СВК «Катюжанка»на якому було вирішено клопотати перед господарським судом Київської області про припинення процедури розпорядження майном боржника, визнати підприємство банкрутом, відкрити ліквідаційну процедуру та призначити ліквідатором СВК «Катюжанка»арбітражного керуючого Серебрякова О.В.
09.01.2008 року постановою господарського суду Київської області по справі № 338/11б-06 визнано банкрутом Сільськогосподарський виробничий кооператив «Катюжанка», відкрито ліквідаційну процедуру, призначено ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Серебрякова О.В., підприємницьку діяльність завершено, строк виконання всіх грошових зобов'язань визначено таким, що настав з 09.01.2008 року, припинено нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій по всіх видах заборгованості банкрута з 09.01.2008 року, зобов'язано ліквідатора подати до офіційного друкованого органу у п'ятиденний строк з дня прийняття постанови оголошення про визнання банкрутом СВК «Катюжанка»та відкриття ліквідаційної процедури.
Відповідно до п. 1 ст. 24 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»у постанові про визнання боржника банкрутом господарський суд відкриває ліквідаційну процедуру, призначає ліквідатора в порядку, передбаченому для призначення керуючого санацією.
Ліквідація –це наслідок визнання боржника банкрутом. Перед відкриттям ліквідаційної процедури суд повинен з'ясувати наявність або відсутність у боржника ознак банкрутства, а саме: наявність непогашених, визнаних судом грошових вимог кредиторів; перевищення грошових зобов'язань боржника над його майном (пасиву над активом); незадовільний результат застосування заходів фінансового оздоровлення.
Тільки наявність усіх перерахованих ознак дає суду підстави для визнання боржника банкрутом.
Як свідчать матеріали справи арбітражним керуючим не було ні зборам комітету кредиторів 10.12.2007 року при вирішенні питання про припинення процедури розпорядження майном боржника та визнання підприємство банкрутом, ні господарському суду Київської області аналіз економічного стану СВК «Катюжанка».
Колегія суддів апеляційного господарського суду вважає, що місцевим господарським судом при винесенні постанови не повно з'ясував ознаки банкрутства, а саме не перевірено фінансовий стан підприємства, перевищення грошових зобов'язань боржника над його майном (пасиву над активом).
Враховуючи викладене, Київський міжобласний апеляційний господарський суд вважає, що апеляційну скаргу сільськогосподарського виробничого кооперативу «Катюжанка»потрібно задовольнити, а постанову господарського суду Київської області від 09.01.2008 року по справі № 338/11б-06 скасувати.
Керуючись ст.ст. 99, 101-105 ГПК України, Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», Київський міжобласний апеляційний господарський суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Апеляційну скаргу Сільськогосподарського виробничого кооперативу «Катюжанка»на постанову господарського суду Київської області від 09.01.2008 року по справі № 338/11б-06 задовольнити.
2 . Постанову господарського суду Київської області від 09.01.2008 року по справі № 338/11б-06 скасувати.
3. Матеріали справи № 338/11б-06 направити до господарського суду Київської області на стадії розпорядження майном для подальшого розгляду.
.
Головуючий суддя Шкурдова Л.М.
судді: Яковлєв М.Л.
Міщенко П.К.
Дата відправки 20.05.08
Суд | Київський міжобласний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 15.05.2008 |
Оприлюднено | 07.06.2008 |
Номер документу | 1684160 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Київський міжобласний апеляційний господарський суд
Шкурдова Л.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні