ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01014, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
21 червня 2011 року 15:36 № 2а-4678/11/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Донця В.А. за участю секретаря судового засідання Бурди А.Ю. вирішив у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом
Управління пенсійного фонду України в Голосіївському районі міста Києва
до
Публічного акціонерного товариства "Український генеральний інститут по проектуванню підприємств штучного волокна"
про
стягнення 20536,02 грн.
Управління пенсійного фонду України в Голосіївському районі міста Києва (далі – УПФ України в Голосіївському районі м. Києва) звернулось до суду з позовом про стягнення з Публічного акціонерного товариства "Український генеральний інститут по проектуванню підприємств штучного волокна" (далі – ПАТ "Укргіпроштув") 20536,02 грн.
Позов обґрунтований тим, що відповідачем не відшкодовано різницю між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України "Про науково і науково-технічну діяльність" і сумою пенсії, призначеної відповідно до інших законодавчих актів за період з 01.07.2010 р. по 31.12.2010 р.
У судовому засіданні представник позивача позов підтримала, просила його задовольнити.
Відповідач проти позову заперечив, зазначивши, що ПАТ "Укргіпроштув" не є науково-дослідною (науково-технічною) установою, оскільки науково-технічна діяльність становить менше 70 відсотків загального річного обсягу виконаних робіт, основним джерелом доходу товариства є надання приміщень в оренду.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши докази, які містяться в матеріалах справи, судом встановлено наступне.
Управлінням пенсійного фонду України в Голосіївському районі міста Києва здійснено перевірку ВАТ "Укргіпроштув" щодо правильності нарахування та відшкодування сум фактичних витрат на виплату пенсій науковим працівникам відповідно до Закону України "Про наукову та науково-технічну діяльність", про що складено акт від 25.01.2011 р. №10. Перевіркою встановлено, що залишок за платником внесків за період з 01.07.2010 р. по 31.12.2010 р. становить 20536,02 грн. Вказаний акт направлявся на адресу відповідача для узгодження.
Позивачем долучено до позову повідомлення від 05.02.2010 р. №1469/09, від 11.01.2010 р. №412/09 про суми витрат на виплату пенсій, що становлять різницю між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України "Про науково і науково-технічну діяльність" і сумою пенсії, призначеної відповідно до інших законодавчих актів за один місяць, які надсилались на відповідачу.
Також представником представлено довідки, видані ВАТ "Укргіпроштув" за період з 2000 року по 2007 рік, на підставі яких особам призначені пенсії відповідно до Закону України "Про науково та науково-технічну діяльність".
Матеріали справи свідчать, що наказом регіонального відділення Фонду державного майна України по місту Києву від 23.09.1998 р. №1255 "Про перетворення Українського державного інституту по проектуванню підприємств штучного волокна "Укрдіпроштув" у відкрите акціонерне товариство в процесі приватизації" наказано перетворити Державний інститут по проектуванню підприємств штучного волокна у Відкрите акціонерне товариство Український генеральний інститут по проектуванню підприємств штучного волокна "Укргіпроштув" (пункт 1), встановлено, що акціонерне товариство є правонаступником державного підприємства, що приватизується (пункт 2), затверджено Статут акціонерного товариства (пункт 3).
Старокиївською районною державною адміністрацією міста Києва проведено державну реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності – юридичної особи Відкрите акціонерне товариство "Український генеральний інститут по проектуванню підприємств штучного волокна" (ВАТ "Укргіпроштув"), ідентифікаційний код 04691254, місцезнаходження: 252033, м. Київ, вул. Панківська, 11, дата реєстрації 29.09.1998 р., внесено запис у журнал обліку реєстраційних справ №04604, видано відповідне свідоцтво.
Також 23.09.1998 р. начальником регіонального управління Фонду державного майна України по місту Києву затверджено статут Відкритого акціонерного товариства "Український генеральний інститут по проектуванню підприємств штучного волокна", згідно з пунктом 3.2 якого товариство є правонаступником Українського державного інституту по проектуванню підприємств штучного волокна "Укрдіпроштув".
Відповідно до статуту Публічного акціонерного товариства "Український генеральний інститут по проектуванню підприємств штучного волокна", останній є правонаступником Відкритого акціонерного товариства "Український генеральний інститут по проектуванню підприємств штучного волокна", засноване рішенням регіонального відділення Фонду державного майна України по міст Києву від 23.09.1998 р. №1255.
Вказані обставини щодо реєстрації, перереєстрації акціонерного товариства підтверджуються довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 10.06.2011 р.
Вирішуючи спір, суд виходить з такого.
Правові відносини щодо призначення пенсій науковим працівникам врегульовані Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність" від 13 грудня 1991 року №1977-XII (в редакції закону України від 1 грудня 1998 року №284-XIV).
Відповідно до статті 24 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" (в редакції Закону України від 22 вересня 2006 року №190-V, який набрав чинності з 1 січня 2007 року) різниця між сумою пенсії, призначеної за цим Законом, та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується: для наукових (науково-педагогічних) працівників державних бюджетних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації – за рахунок коштів державного бюджету; для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації – за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів, а також коштів державного бюджету в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. При цьому за рахунок коштів державного бюджету науковим (науково-педагогічним) працівникам оплачується з розрахунку на одну особу 50 відсотків різниці пенсії, призначеної за цим Законом; для наукових (науково-педагогічних) працівників недержавних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації – за рахунок коштів цих установ, організацій та закладів (абзаци другий-четвертий частини дев’ятої). Відповідні положення містились і в попередній редакції (Закон України від 20 листопада 2003 року №1316-IV , який набрав чинності з 1 січня 2004 року) статті 24 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність".
Згідно з частиною шостою статті 24 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" (в редакції Закону України від 6 квітня 2000 року №1646-III, який набрав чинності 17 травня 2000 року) різниця між сумою призначення пенсії за цим Законом та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право дана особа, фінансується для наукових (науково-педагогічних) працівників бюджетних установ і організацій за рахунок державного бюджету, а для наукових (науково-педагогічних) працівників інших підприємств і організацій – за рахунок коштів цих підприємств і організацій у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
"Порядком фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність", та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 березня 2004 року №372 встановлено, що в разі ліквідації або зміни власника підприємства, установи, організації чи вищого навчального закладу III-IV рівнів акредитації різниця у розмірі пенсії фінансується за рахунок коштів їх правонаступників у порядку, що діяв стосовно цих підприємств, установ, організацій та закладів до моменту ліквідації або зміни власника (пункт 4). Розмір витрат на фінансування різниці у розмірі пенсії за рахунок коштів державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації визначається у розрахунку на рік органами Пенсійного фонду до 20 січня поточного року та протягом 10 днів з дня призначення пенсії відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", про що відповідному підприємству, установі, організації або закладу відразу надсилається повідомлення за зразком, що додається. Зазначені підприємства, установи, організації та заклади самостійно визначають суму, що підлягає до сплати у розрахунку на місяць, та щомісяця до 25 числа перераховують органу Пенсійного фонду за своїм місцезнаходженням відповідні кошти для фінансування різниці у розмірі пенсії, призначеної у минулому та поточному роках (пункт 5).
Як уже зазначалось, позивачем на адресу відповідача надсилались повідомлення про необхідність сплати щомісяця протягом 2010 року сум витрат на виплату пенсій, що становлять різницю між сумою пенсій, призначених згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність", та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів за один місяць 2010 року. Проте ПАТ "Укргіпроштув" не сплачено 20536,02 грн. різниці з виплати пенсій науковим працівникам. Як зазначила представник у судовому засіданні, товариством не заперечується право відповідних осіб на отримання наукової пенсії, не ставиться під сумів довідки, видані ВАТ "Укргіпроштув", не оспорюються суми, які підлягають сплаті. Відповідач вважає, що немає обов’язку сплачувати різницю, оскільки не є науково-дослідною (науково-технічною) установою в розумінні Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", а цим Законом саме на науково-дослідні установи покладено обов’язок сплачувати різницю пенсії.
Однак суд з таким твердженням відповідача не погоджується. За висновком суду ПАТ "Укргіпроштув" є правонаступником ВАТ "Укргіпроштув", яке в свою чергу було правонаступником Українського державного інституту по проектуванню підприємств штучного волокна "Укрдіпроштув" – працівниками якого були особи, яким призначена пенсія відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", що підтверджується довідками, виданими ВАТ "Укргіпроштув" про перебування цих осіб на посадах наукових працівників. Таким чином, з урахуванням положень пункту 4 "Порядку фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність" обов’язок щодо сплати різниці пенсії лежить саме на правонаступнику.
Враховуючи викладене, беручи до уваги ту обставину, що відповідач є правонаступником науково-дослідної (науково-технічної) установи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь суб’єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача – суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно з частиною четвертою статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись статтями 9, 69-71, 94, 97, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Публічного акціонерного товариства "Український генеральний інститут по проектуванню підприємств штучного волокна" (ідентифікаційний код 04691254) на користь Публічного акціонерного товариства "Український генеральний інститут по проектуванню підприємств штучного волокна" на користь Управління пенсійного фонду України в Голосіївському районі міста Києва різницю між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України "Про науково і науково-технічну діяльність" і сумою пенсії, призначеної відповідно до інших законодавчих актів за період з 01.07.2010 р. по 31.12.2010 р. в розмірі 20536,02 грн. (двадцять тисяч п’ятсот тридцять шість грн. 02 коп.).
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції в порядку та строки, встановлені статтями 185-187 цього Кодексу шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня проголошення постанови. У разі відкладення складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя В.А. Донець
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 21.06.2011 |
Оприлюднено | 13.07.2011 |
Номер документу | 16846303 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Донець В.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні