11/41/5022-818/2011
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"26" липня 2011 р.Справа № 11/41/5022-818/2011
Господарський суд Тернопільської області
у складі судді Сидорук А.М.
Розглянув справу
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Р.Е.Й.В.", м. Тернопіль, вул. Текстильна,30-а, 46010
про стягнення заборгованості в сумі 14 500,00 грн.
За участю представників сторін
Позивача: не з'явився;
Відповідача: не з'явився;
Суть справи: Спільне українсько-німецького підприємство товариство з обмеженою відповідальністю "Полі Пак", вул.Б.Хмельницького,13, с. Малечковичі, Пустомитівський район, Львівської області звернулось до господарського суду Тернопільської області з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Р.Е.Й.В.", м. Тернопіль, вул. Текстильна,30-а, про стягнення заборгованості 14 500 грн. 00 коп.
Ухвалою господарського суду від 14 червня 2011 року порушено провадження у справі та призначено судове засідання на 29.06.2011р.
Судове засідання відкладалось в порядку ст.77 ГПК України на 26.07.2011р. у зв'язку із клопотанням відповідача про відкладення розгляду справи, оскільки неможливо забезпечити явку уповноваженого представника юрисконсульта Дениса А.І. в судове засідання., з причини перебування у службовому відрядженні
04 липня 2011 року на адресу господарського суду позивачем подано додаткові пояснення до позовної заяви, щодо обгрунтування заборгованості в сумі 2 391,24 грн. та клопотання про розгляд справи без його участі, у зв'язку із неможливістю забезпечити участь представника в судовому засіданні.
22.07.2011р. на адресу господарського суду Тернопільської області від відповідача по справі ТОВ "Р.Е.Й.В." надійшло клопотання № 349 від 21.07.2011р. про відкладення розгляду справи в зв'язку з перебуванням повноваженого представника Товариства у щорічній основній відпустці.
У відповідності до Роз'яснення Вищого арбітражного суду України № 02-5/289 від 18.09.1997р. /із наступними змінами/ "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України" господарський суд з урахуванням обставин конкретної справи може не брати до уваги доводи учасника судового процесу - підприємства, установи, організації, іншої юридичної особи, державного чи іншого органу щодо відкладення розгляду справи у зв'язку з відсутністю його представника (з причин, пов'язаних з відпусткою, хворобою, службовим відрядженням, участю в іншому судовому засіданні і т.п.). При цьому господарський суд виходить з того, що у відповідних випадках такий учасник судового процесу не позбавлений права і можливості забезпечити за необхідності участь у судовому засіданні іншого представника згідно з частинами першою-четвертою статті 28 ГПК України, з числа як своїх працівників, так і осіб, не пов'язаних з ним трудовими відносинами. Неможливість такої заміни представника підлягає доведенню учасником судового процесу на загальних підставах відповідно до ст.ст. 32-34 Господарського процесуального кодексу України.
Приймаючи до уваги, що відповідачем не надано господарському суду належних доказів, які б свідчили про неможливість заміни представника відповідача, господарський суд відхиляє клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Р.Е.Й.В." про відкладення розгляду справи та розглядає справу за наявними в ній матеріалами відповідно до ст.75 ГПК України.
Розглянувши матеріали справи, оцінивши докази, наявні в матеріалах справи, судом встановлено наступне:
Відповідно до ст. 11 Цивільного кодексу України цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки.
20 вересня 2009 року між Спільним українсько-німецьким товариством з обмеженою відповідальністю "Полі Пак"/надалі Постачальник/ та Товариством з обмеженою відповідальністю "Р.Е.Й.В. /надалі Покупець/ був укладений договір поставки № 30, за яким Постачальник зобов'язується протягом терміну дії цього договору поставляти Покупцю упаковку (надалі Товар) на основі паперу ламінованого поліетиленом, асортимент, обсяг і ціна якої буде вказуватись у відповідних Специфікаціях, що є невід'ємною частиною Договору (п.1.1. договору).
Вартість замовлення визначається для кожного замовлення окремо і вказується у відповідних Специфікаціях до Договору з врахуванням ПДВ. Оплата проводиться за фактично поставлений товар згідно накладної. (п.3.1 договору).
Оплата за поставлений Постачальним товар проводиться Покупцем протягом 21 календарного дня з дати отримання товару (п.3.2 договору).
Датою отримання товару вважається дата відвантаження товару зі складу Постачальника, що підтверджується підписаними накладними на поставлений товар (п.2.4. договору).
Даний договір набуває чинності з моменту його підписання обома сторонами та діє до 31.12.2010 року. Строк дії цього договору автоматично продовжується на тих самих умовах на той же строк, якщо жодна зі сторін не заявить про наміри його розірвання не пізніше як за 10 днів до закінчення строку дії даного договору (п.5.1 договору).
Згідно п. 1 ст. 193 Господарського кодексу України, до виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених Господарським кодексом.
Матеріали справи свідчать про те, що між позивачем і відповідачем у справі виникли зобов'язання з договору купівлі-продажу, згідно якого, в силу ст.655 Цивільного кодексу України, одна сторона (продавець) передає або зобов'язується передати майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.
Обов'язок продавця передати товар покупцеві вважається виконаним у момент: 1) вручення товару покупцеві, якщо договором встановлений обов'язок продавця доставити товар; 2) надання товару в розпорядження покупця, якщо товар має бути переданий покупцеві за місцезнаходженням товару. Якщо з договору купівлі –продажу не випливає обов'язок продавця доставити товар або передати товар у його місцезнаходженні, обов'язок продавця передати товар покупцеві вважається виконаним у момент здачі товару перевізникові або організації зв'язку для доставки покупцеві (ч. ч. 1, 2 ст.664 Цивільного кодексу України).
В силу ст. 629 Цивільного кодексу України, договір є обов'язковим для виконання сторонами, і у відповідності із ст. 11 цього кодексу –однією з підстав виникнення зобов'язань. У відповідності до ст. 509 Цивільного кодексу України, ст. 173 Господарського кодексу України, в силу господарського зобов'язання, яке виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання, один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько –господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку. Відповідно до положень статей 525, 526, 530 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору, у встановлений строк (термін) його виконання та вимог цього кодексу, інших активів цивільного законодавства, одностороння відмова від виконання зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається.
Згідно ч. 2 ст. 193 Господарського кодексу України, кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.
Так, позивач поставив, а відповідач отримав згідно видаткової накладної № ПП-000032 від 13 квітня 2010 року товар на суму 42 235,37грн., що додатково підтверджується довіреністю на отримання товару №21 від 13 квітня 2010р., податковою накладною № 52 від 13.04.2010р. на суму 42 235,37грн.
На момент поставки товару по накладній № ПП-000032 від 13.04.2010р. заборгованість по попередніх поставках ТОВ "Р.Е.Й.В." перед СУНП ТОВ "Полі Пак" становила 2 391,24грн, що підтверджується доданими до матеріалів справи актом зведення взаєморозрахунків , накладною на повернення № 00-426021 від 08.04.2010р.
Всупереч умов договору відповідач свої договірні зобов'язання не виконав, кошти в сумі 14 500,00 грн. протягом встановленого терміну не перерахував.
На день розгляду справи докази погашення відповідачем заборгованості в матеріалах справи відсутні.
Відповідно до ст. 33,43 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу. Господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом. Ніякі докази не мають для господарського суду заздалегідь встановленої сили. Визнання однією стороною фактичних даних і обставин, якими інша сторона обґрунтовує свої вимоги або заперечення, для господарського суду не є обов'язковим.
Дослідивши матеріали справи у їх сукупності, господарський суд вважає позовні вимоги Спільного українсько - німецького підприємства товариства з обмеженою відповідальністю "Полі Пак" обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення в частині стягнення 14 500 грн. 00 коп. заборгованості.
Згідно ст.49 Господарського процесуального кодексу України при задоволенні позову судові витрати покладаються на відповідача.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 33,43,49,75,82,84,85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
В И Р І Ш И В:
1. Позов задоволити.
2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Р.Е.Й.В.", м. Тернопіль, вул. Текстильна,30-а , ідентифікаційний код 24635111 на користь Спільного українсько-німецького товариства з обмеженою відповідальністю "Полі Пак", вул. Б.Хмельницького,13, с. Малечковичі, Пустомитівського р-ну, Львівської області ідентифікаційний код 22380463 –14 500 грн. 00 коп. заборгованості; 145 грн. 00 коп. в повернення сплаченого державного мита та 236 грн. 00 коп. в повернення витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Наказ видати після набрання рішенням суду законної сили.
3. На рішення господарського суду, яке не набрало законної сили, сторонами може бути подано апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня його прийняття (підписання –02.08.2011р.) через місцевий господарський суд.
Суддя А.М. Сидорук
Суд | Господарський суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 26.07.2011 |
Оприлюднено | 15.08.2011 |
Номер документу | 17664937 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Тернопільської області
Сидорук А.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні