ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 липня 2011 р. Справа № 2а/0270/2014/11
Вінницький окружний адміністративний суд в складі
Головуючого судді Комара Павла Анатолійовича,
при секретарі судового засідання: Середюку Миколі Анатолійовичу
за участю представників сторін:
позивача : ОСОБА_1 - представника за довіреністю;
відповідача : не з'явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи
за позовом: Державної податкової інспекції у м. Вінниці
до: Товариства з обмеженою відповідальністю "Укравтоімпорт"
про: надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків
ВСТАНОВИВ :
До Вінницького окружного адміністративного суду звернулась Державна податкова інспекція у м. Вінниці (далі - ДПІ у м. Вінниці) з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "Укравтоімпорт" (далі - ТОВ "Укравтоімпорт") про надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що в результаті невиїзної документальної перевірки ТОВ "Укравтоімпорт" щодо своєчасності подання податкової звітності з податку на прибуток за 2009 рік (І квартал 2010 року) та розрахунку комунального платежу за IV квартал 2009 року - І квартал 2010 року, податковим органом були виявлені відповідні порушення податкового законодавства, а саме: не сплата ТОВ "Укравтоімпорт" належних сум податків у встановлені законом терміни, в зв'язку з чим станом на 19.04.2011 року за зазначеним вище платником рахується заборгованість перед бюджетом у сумі 680,00 грн., з них: по податку на прибуток - 340,00 грн.; по комунальному податку - 340,00 грн.
Ухвалою суду від 04 травня 2011 року дану позовну заяву залишено без руху у відповідності до ст. 95 Податкового кодексу України та зобов'язано позивача уточнити прохальну частину позовної заяви, а саме: вказати вимогу про погашення або надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу.
13 травня 2011 року позивачем виправлено вказані вище недоліки та надіслано на адресу суду уточнений адміністративний позов, яким позивач просив суд про надання дозволу на погашення усієї суми заборгованості по податкових зобов'язання платника ТОВ "Укравтоімпорт" за рахунок майна платника податків.
В судове засідання, яке призначалося на 30 травня 2011 року представник позивача ОСОБА_1 не з'явилась з невідомих суду причин, надіславши на адресу суду від клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження згідно наявних у справі доказів.
Враховуючи те, що позивач уточнював свої позовні вимоги, викладав обставини на їх підтвердження непослідовно та не точно, суд, з метою повного, всебічного та об’єктивного розгляду справи постановив ухвалу про визнання явки позивача в судове засідання обов’язковою та призначив наступний розгляд справи на 14 червня 2011 року.
В судовому засіданні, яке відбулось 14 червня 2011 року представник позивача підтримала позовні вимоги в повному обсязі, надавши суду пояснення аналогічні викладеним в уточненій позовній заяві від 13 травня 2011 року.
Відповідач письмових заперечень на позовну заяву з нормативно-документальним обґрунтуванням суду не надав, в судове засідання не з’явився, повноважного представника не направив, хоча про дату, час та місце судового засідання неодноразово повідомлявся завчасно та належним чином. Відповідно до вимог ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) - адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше місяця з дня відкриття провадження у справі, якщо інше не встановлено цим Кодексом. Судом прийнято всі міри для належного повідомлення відповідача про час, день та місце розгляду справи. Таким чином, враховуючи дані обставини, судом прийнято рішення продовжити розгляд справи у відсутність відповідача, і вирішити справу на підставі пояснень представника позивача та наявних доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності та надавши їм юридичну оцінку, суд дійшов до висновку про задоволення адміністративного позову з наступних підстав.
Пунктом 15.1 ст. 15 Податкового кодексу України передбачено, що платниками податків визнаються фізичні особи, юридичні особи та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують об'єкти оподаткування або провадять діяльність, що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.
Судом встановлено, що ТОВ "Укравтоімпорт" зареєстровано виконавчим комітетом Вінницької міської ради 22.08.2006 року. Відповідно до витягу про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна, товариству присвоєно ідентифікаційний код - 34542498; юридична адреса відповідача: м. Вінниця, вул. Максимовича, буд. 10.
Станом на 19.04.2011 року за відповідачем рахується заборгованість перед бюджетом у сумі 680,00 грн., з них: по податку на прибуток заборгованість складає 340,00 грн., по комунальному податку - 340,00 грн.
Вказані правовідносини регулюються Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин) та Декретом Кабінету Міністрів України № 56-93 від 20 травня 1993 року (чинного на момент спірних правовідносин).
Так, заборгованість відповідача перед бюджетом по вище зазначених податкових зобов'язаннях виникла в результаті встановлених перевіркою порушень податкового законодавства та застосованих до ТОВ "Укравтоімпорт" фінансових санкцій в розмірі 340,00 грн.
Враховуючи встановлені порушення, податковим органом було надіслано на адресу відповідача наступні податкові повідомлення-рішення: по податку на прибуток - №0013151520/0 від 22.11.2010 року; по комунальному податку - №0013161520/0 від 22.11.2010 року. Дані податкові повідомлення-рішення не оскаржувались відповідачем, однак і не виконувались, що призвело до сформування наявної заборгованості по вказаних податкових зобов'язаннях платника.
Підпунктом 17.1.3. п. 17.1. ст. 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (чинного на момент виникнення спірних правовідносин), визначено, що у разі коли контролюючий орган самостійно донараховує суму податкового зобов'язання платника податків за підставами, викладеними у підпункті "б" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, такий платник податків зобов'язаний сплатити штраф у розмірі десяти відсотків від суми недоплати (заниження суми податкового зобов'язання) за кожний з податкових періодів, установлених для такого податку, збору (обов'язкового платежу), починаючи з податкового періоду, на який припадає така недоплата, та закінчуючи податковим періодом, на який припадає отримання таким платником податків податкового повідомлення від контролюючого органу, але не більше п'ятдесяти відсотків такої суми та не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян сукупно за весь строк недоплати, незалежно від кількості податкових періодів, що минули.
Відповідно до ст. 15 із змінами, внесеними згідно із Законом № 297/95-ВР від 11.07.1995 року вказаного Декрету Кабінету Міністрів України № 56-93 від 20 травня 1993 року (чинного на момент спірних правовідносин) комунальний податок справляється з юридичних осіб, крім бюджетних установ, організацій, планово-дотаційних та сільськогосподарських підприємств. Його граничний розмір не повинен перевищувати 10 відсотків річного фонду оплати праці, обчисленого виходячи з розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.
Таким чином, загальна сума заборгованості ТОВ "Укравтоімпорт" перед бюджетом складає 680,00 грн.
Відповідно до положень пункту 87.11 статті 87 Податкового Кодексу України, орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.
Відповідно до п.п. 95.1, 95.2, 95.3 ст. 95 ПК України продаж майна, що перебуває у податковій заставі орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини. Орган державної податкової служби звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.
У відповідності до довідки, наданої ДПІ у м. Вінниці та витягу про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна, всі банківські рахунки ТОВ "Укравтоімпорт" закриті, а тому, суд вважає доцільним здійснити погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.
Стаття 67 Конституції України встановлює, що платник податків зобов’язаний вчасно й у повному розмірі сплачувати податки. З метою реалізації обов’язків платника податків законодавчі акти встановлюють строки сплати податків.
Враховуючи вищевикладені положення законодавства, а також те, що вказана у позовній заяві сума заборгованості підтверджується належними доказами, суд дійшов висновку про те, що позов підлягає задоволенню у повному обсязі.
При винесенні рішення судом враховано той факт, що відповідачем не надано доказів у спростування позовних вимог.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд - ПОСТАНОВИВ :
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Надати дозвіл державній податковій інспекції у м. Вінниці на погашення усієї суми 680,00 грн. (шістсот вісімдесят гривень нуль копійок) податкового боргу за рахунок майна платника податків Товариства з обмеженою відповідальністю "Укравтоімпорт", що перебуває у податковій заставі.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Комар Павло Анатолійович
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 05.07.2011 |
Оприлюднено | 22.08.2011 |
Номер документу | 17772537 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Комар Павло Анатолійович
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Комар Павло Анатолійович
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Комар Павло Анатолійович
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Комар Павло Анатолійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні