ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА
01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 4/261
05.07.11
За позовом
Заступника прокурора Деснянського району міста Києва в інтересах держави в особі Київської міської державної адміністрації та Комунального підприємства «Київжитлоспецексплуатація»
До
Дитячої громадської організації «Федерація Айкідо та Будо»«Кайдзенкі»
Про
стягнення заборгованості за договором оренди в сумі 73 820,69 грн.
Суддя Борисенко І.І.
Представники:
Від прокуратури Холякінська І.В.
Від позивача 1. не з’явились
2. Ковальчук В.М.
Від відповідача не з’явились
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Заступник прокурора Деснянського району міста Києва звернувся до суду в інтересах держави в особі Київської міської державної адміністрації та Комунального підприємства «Київжитлоспецексплуатація»з позовом про стягнення з відповідача –Дитячої громадської організації «Федерація Айкідо та Будо «Кайдзенкі»73 820,69 грн. заборгованості по орендній платі за договором № 03/3157 від 23.04.2008р.
Відповідач в судове засідання не з’явився, Ухвали суду не виконав. Письмового відзиву та письмових заперечень по суті заявлених вимог не надав.
Відповідач належним чином повідомлений про призначення справи до розгляду, про час і місце його проведення.
Про поважні причини неявки в судове засідання повноважного представника відповідача суд не повідомлений. Клопотань про відкладення розгляду справи від відповідача не надходило
Таким чином, відповідно до ст. 75 ГПК України суд розглядає спір за наявними матеріалами у справі
Розглянувши надані учасниками судового процесу документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, з’ясувавши обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги і заперечення проти позову, об’єктивно оцінивши в сукупності докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Господарський суд міста Києва, -
ВСТАНОВИВ:
23.04.2008р. між Комунальним підприємством «Київжитлоспецексплуатація»та Дитячої громадською організацією «Федерація Айкідо та Будо «Кайдзенкі»було укладено договір № 03/3157 про передачу майна комунальної власності територіальної громади міста Києва, яке передається в оренду.
Відповідно до п.1.1. договору, орендодавець на підставі рішення Київської міської ради від 26.04.2007р. № 472/1133 передає, а орендар приймає в оренду нерухоме майно (нежилі приміщення), за адресою просп.. Лісовий, буд. № 39, літер А для організації, що безпосередньо організовують дозвілля дітей, юнацтва, розвивають їх фахові здібності та залучають до занять фізичною культурою та спортом.
Відповідно акту прийому передачі від 23 квітня 2008 КП "Київжитлоспецексшгуатація" передано, а Дитячою громадською організацією "Федерація Айкідо та Будо "Кайдзенкі" м. Києва" прийнято нежитлове приміщення площею 308,8 кв.м за адресою № 39 літер А на просп. Лісовий, в м. Києві.
Строк дії договору встановлено з 23.04.2008 по 23.04.2009.
Згідно з п. 7.5 договору оренди від 23.04.2008 № 03/3157 після закінчення строку дії договору приміщення має бути передане орендодавцю (Позивачу) за актом.
Згідно п.3.1. договору оренди за користування об’єктом оренди орендар сплачує орендодавцю орендну плату, розрахунок якої здійснюється на підставі Методики розрахунку орендної плати за користування майном територіальної громади м. Києва, затвердженої рішенням Київради від 28.09.2006 № 34/91, та на дату підписання договору становить: 15 грн. 74 коп. за 1 кв.м. орендної площі, що в цілому складає: 4860,26 грн.
Відповідно до п.3.5. договору, орендна плата сплачується орендарем, починаючи з дати підписання акту приймання-передачі. Останнім днем сплати орендної плати є дата підписання сторонами акту приймання-передачі при поверненні об’єкта оренди орендодавцеві.
Пунктом 3.6. договору, орендна плата сплачується орендарем незалежно від наслідків господарської діяльності орендаря щомісячно не пізніше 10 числа поточного місяця на рахунок орендодавця.
Відповідно до п.4.2. договору орендар зобов’язаний вносити орендні платежі своєчасно і в повному обсязі.
Однак, Відповідач не сплачує вчасно і в повному обсязі орендні платежі за користування нежилим приміщенням, що призвело до виникнення заборгованості за період з 01.08.2010 до 30.04.2011 в сумі 73820 грн. 69 коп.
Оцінюючи наявні в матеріалах справи документи та досліджуючи в судовому засіданні докази, Господарський суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав:
Згідно ст. 19 Закону України «Про оренду державного і комунального майна»орендар за користування об’єктом оренди вносить орендну плату незалежно від наслідків господарської діяльності, строки внесення орендної плати зазначаються у договорі.
Відповідно до ч.3 ст. 285 Господарського кодексу України орендар зобов’язаний своєчасно і в повному обсязі вплачувати орендну плату.
Відповідно до ст. 626 Цивільного кодексу України договір є підставою виникнення цивільних прав та обов’язків.
Зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов’язковими відповідно до актів цивільного законодавства (п. 1 ст. 628 Цивільного кодексу України).
Договір оренди є одним з видів зобов’язального майнового найму, правовідносини за яким регламентуються загальними нормами зобов‘язального права та майнового найму.
Своєчасне внесення орендної плати за користуванням майном є одним з основних обов‘язків наймача (Орендаря), належне виконання якого вимагається законом.
Відповідно до ст. 759 Цивільного кодексу України за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов‘язаний передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.
За користування майном з наймодавця справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму (ч.1 ст. 762 Цивільного кодексу України).
Як встановлено ч. 1 ст. 283 Господарського кодексу України за договором оренди одна сторона (орендодавець) передає другій стороні (орендареві) за плату на певний строк у користування майно для здійснення господарської діяльності.
Частинами 1, 3, 5 ст. 626 Цивільного кодексу України встановлено, що договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов’язків. Договір є двостороннім, якщо правами та обов’язками наділені обидві сторони договору. Договір є відплатним, якщо інше не встановлено договором, законом, або не випливає із суті договору.
Між Комунальним підприємством «Київжитлоспец-експлуатація»та Дитячої громадською організацією «Федерація Айкідо та Будо «Кайдзенкі»було укладено договір № 03/3157 про передачу майна комунальної власності територіальної громади міста Києва, яке передається в оренду.
Згідно п.3.1. договору оренди за користування об’єктом оренди орендар сплачує орендодавцю орендну плату, розрахунок якої здійснюється на підставі Методики розрахунку орендної плати за користування майном територіальної громади м. Києва, затвердженої рішенням Київради від 28.09.2006 № 34/91, та на дату підписання договору становить: 15 грн. 74 коп. за 1 кв.м. орендної площі, що в цілому складає: 4860,26 грн.
Строк дії договору встановлено з 23.04.2008 по 23.04.2009.
Згідно з п. 7.5 договору оренди від 23.04.2008 № 03/3157 після закінчення строку дії договору приміщення має бути передане орендодавцю (Позивачу) за актом.
Відповідно до п.3.5. договору, орендна плата сплачується орендарем, починаючи з дати підписання акту приймання-передачі. Останнім днем сплати орендної плати є дата підписання сторонами акту приймання-передачі при поверненні об’єкта оренди орендодавцеві.
Договір, відповідно до ст. 629 Цивільного кодексу України, є обов’язковим для виконання сторонами.
Відповідно до ст.ст. 525, 526 Цивільного кодексу України одностороння відмова від зобов’язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Зобов’язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Аналогічні положення містяться і в Господарському кодексі України. Так, відповідно до ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України суб’єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов’язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договорів, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов’язання відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Відповідно до ч. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Матеріалами справи доведено, що відповідачем спірне приміщення після закінчення строку дії договору не було передане орендодавцю (Позивачу) за актом та не виконано зобов’язання за договором в частині своєчасної оплати за отримані послуги за період з 01.08.2010р. по 30.04.2011р. (за період фактичного використання).
Факт наявності боргу у Відповідача за період з 01.08.2010р. по 30.04.2011р. (за період фактичного використання) у розмірі 73820,69 грн. Позивачем належним чином доведений, документально підтверджений і Відповідачем не спростований, і тому ця сума має бути стягнута з відповідача.
Таким чином при укладанні спірного договору сторони погодили особливі умови його дії, зміни та продовження.
Згідно матеріалів справи нового договору оренди на спірне приміщення укладено не було, таким чином відповідач безпідставно займає спірне нежитлове приміщення.
Як вбачається з матеріалів справи на момент пред’явлення позову та розгляду справи в судовому засіданні відповідач свої зобов’язання щодо звільнення наданого в орендне користування приміщення не виконав, приміщення, після закінчення строку дії Договору, не звільнив та не передав за актом позивачу.
Тобто, відповідачем були порушені договірні зобов‘язання щодо звільнення приміщення після закінчення строку дії Договору.
Відповідно до ст. 33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог чи заперечень.
Відповідно до ст. 34 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Виходячи з вищенаведених норм закону, відповідачем належним чином протягом розгляду справи не було надано належних доказів по справі на спростування позовних вимог.
В судовому засіданні, допустимими доказами, які знаходяться в матеріалах справи позивач довів, що його вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Витрати по оплаті держмита та інформаційно-технічного забезпечення судового процесу згідно ст. 49 ГПК України покладаються на відповідача.
Керуючись ст.ст. 49, 82-85 ГПК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Дитячої громадської організації «Федерація Айкідо та Будо «Кайдзенкі»м. Києва»(01001, м. Київ, вул.. Хрещатик, 12, код ЄДРПОУ 25406996) на користь Комунального підприємства «Київжитлоспецексплуатація»(01034, м. Київ, вул. Володимирська, 51-а, код ЄДРПОУ 03366500) 73 820 (сімдесят три тисячі вісімсот двадцять) грн.. 69 коп. орендної плати.
Стягнути з Дитячої громадської організації «Федерація Айкідо та Будо «Кайдзенкі»м. Києва»(01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 12, код ЄДРПОУ 25406996) в дохід державного бюджету України 738 (сімсот тридцять вісім) грн. 20 коп. державного мита та 236 (двісті тридцять шість) грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Накази видати відповідно до ст. 116 ГПК України.
Рішення набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 85 Господарського процесуального кодексу України.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку та в строки, встановлені ст. 93 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя І.І.Борисенко
Повне рішення складено: 11.07.2011р.
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 05.07.2011 |
Оприлюднено | 25.08.2011 |
Номер документу | 17847483 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні