56/136
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 56/136
27.07.11
Господарський суд міста Києва, у складі головуючої судді Джарти В.В., суддів Шаптала Є.Ю., Ягічева Н.І. при секретарі судового засідання Пархоменко Ю.Л., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Туристична фірма "Авіатур"
доТовариства з обмеженою відповідальністю "УЦМС"
простягнення 33182,60 грн.
Представники сторін:
від позивача Каленкова Ю.О. - представник;
від відповідача не з‘явились.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
На розгляд Господарського суду міста Києва передані позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Туристична фірма "Авіатур" про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "УЦМС" заборгованості на загальну суму 33182,60 грн..
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем не виконані зобов'язання щодо оплати наданих позивачем послуг на загальну суму 33182,60 грн.. У зв'язку з наявною заборгованістю відповідача з посиланням на положення Цивільного кодексу України позивач просить стягнути вказану суму боргу в судовому порядку.
Відповідач відзив на позов не надав, явку уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив, поважні причини не повідомив.
Відповідно до ст. 64 Господарського процесуального кодексу України суддя, прийнявши позовну заяву, не пізніше трьох днів з дня її надходження виносить і надсилає сторонам, прокурору, якщо він є заявником, ухвалу про порушення провадження у справі, в якій вказується про прийняття позовної заяви, призначення справи до розгляду в засіданні господарського суду, про час і місце його проведення, необхідні дії щодо підготовки справи до розгляду в засіданні. Ухвала про порушення провадження у справі надсилається зазначеним особам за повідомленою ними господарському суду поштовою адресою. У разі ненадання сторонами інформації щодо їх поштової адреси, ухвала про відкриття провадження у справі надсилається за адресою місцезнаходження (місця проживання) сторін, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. У разі відсутності сторін за такою адресою, вважається, що ухвала про порушення провадження у справі вручена їм належним чином.
Ухвала суду про порушення провадження,що надсилалась відповідачу на адресу зазначену в реєстрі юридичних ості та фізичних осіб підприємців, була повернута поштовим відділенням у зв‘язку з закінченням терміну зберігання.
За таких обставин, відповідач про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Представник позивача клопотання щодо фіксації судового процесу не заявляв, у зв'язку з чим, розгляд справи здійснювався без застосуванням засобів технічної фіксації судового процесу у відповідності до статті 81-1 Господарського процесуального кодексу України
Відповідно до положень статті 75 Господарського процесуального кодексу України справа розглядається за наявними в ній матеріалами.
Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, заслухавши його пояснення, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Господарський суд м. Києва
В С Т А Н О В И В:
Згідно досягнутих між позивачем та відповідачем домовленостей з приводу надання послуг з продажу авіаквитків на загальну суму 47236,40 грн., Товариство з обмеженою відповідальністю "Туристична фірма "Авіатур" надало Товариству з обмеженою відповідальністю "УЦМС" послуги з продажу авіаквитків, що підтверджується наявними в матеріалах справи рахунками:
№ 185 від 18.05.2010 р. на загальну суму 17 298,40 грн.
№ 203 від 21.05.2010 р. на загальну суму 21 934,40 грн.
№ 210 від 25.05.2010 р. на загальну суму 3 949,80 грн.
№ 363 від 22.06.2010 р. на загальну суму 4 053,80 грн.
Крім того, в матеріалах справи наявний гарантійний лист № 01-30.06/10 від 30.06.2010 р., відповідно до якого, відповідач зобов'язується погасити наявну заборгованість на загальну суму 36 192,10 грн. у строк до 20.07.2010 р.
Також в матеріалах справи наявний акт звірки взаємних розрахунків станом на 01.07.2010 р., підписаний представниками сторін та скріплений печаткою позивача та відповідача, відповідно до якого заборгованість відповідача перед позивачем складає 33 182,60 грн.
Суд відмічає що, акт звірки бухгалтерів є тільки документом, по якому бухгалтерії підприємств звіряють бухгалтерський облік операцій, а наявність чи відсутність будь-яких зобов'язань сторін підтверджується первинними документами (накладними, рахунками), але позивач додав до позовної заяви копії рахунків, накладних, прибуткового касового ордеру та банківської виписки, які підтверджують суму заборгованості.
Відповідно до положень статті 205 Цивільного кодексу України правочин може вчинятися усно або в письмовій формі. Сторони мають право обирати форму правочину, якщо інше не встановлено законом. Правочин, для якого законом не встановлена обов'язкова письмова форма, вважається вчиненим, якщо поведінка сторін засвідчує їхню волю до настання відповідних правових наслідків.
Статтею 638 Цивільного кодексу України та ч. 2 статті 180 Господарського кодексу визначено, що договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору.
Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом, як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.
Вчинення відповідного правочину підтверджується рахунками, накладними, частковою оплатою відповідачем вартості наданих послуг, докази чого наявні в матеріалах справи.
Оплата, за надані послуги, відповідачем проведена не у повному обсязі, заборгованість підприємства станом на час розгляду справи складає 33 182,60 грн., доказів повної оплати суду не надано.
Згідно ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України до виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ст. 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
За договором про надання послуг, одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором (частина 1 статті 901 Цивільного кодексу України).
Відповідно до частини 1 статті 903 Цивільного кодексу України якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов'язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором.
Відповідно до ст. 33, 34 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини,на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу. Господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Згідно з положеннями статті 530 Цивільного кодексу України якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Відповідно до ч. 2 ст. 530 Цивільного кодексу України якщо строк (термін) виконання боржником обов'язку не встановлений або визначений моментом пред'явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов'язок у семиденний строк від дня пред'явлення вимоги, якщо обов'язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.
Як зазначалось вище, відповідач гарантував виконання зобов'язання у строк до 20.07.2010 р. відповідно до гарантійного листа № 01-30.06/10 від 30.06.2010 р.
Отже, факт порушення відповідачем договірних зобов'язань підтверджується матеріалами справи, оскільки відповідач заборгованість до 20.07.2010 р. не погасив.
Згідно з статтями 525, 526 Цивільного кодексу України зобов'язання повинні виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог –відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від виконання зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
За таких обставин, позовні вимоги про стягнення з відповідача заборгованості у розмірі 33 182,60 грн. суд вважає обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги підлягають задоволенню повністю.
Відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України судові витрати покладаються на відповідача.
Керуючись ст.ст. 33, 34, 43, 44, 47, 49, ст.ст. 82-85 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва, -
В И Р І Ш И В:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «УЦМС»(04119, м. Київ, вул. Сім`ї Хохлових, 1, ідентифікаційний код 32154001) з будь якого рахунку виявленого державним виконавцем під час виконавчого провадження на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Туристична фірма «Авіатур»(01135, м. Київ, вул. Златоустівська, 2/4, ідентифікаційний код 21497542) суму основного боргу у розмірі 33 182,60 (тридцять три тисячі сто вісімдесят дві) грн. 60 коп., витрати по сплаті державного мита у розмірі 331,83 (триста тридцять одну) грн. 83 коп. та 236,00 (двісті тридцять шість) грн. 00 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
3. Після набрання рішенням законної сили видати наказ.
4. Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня складення повного рішення та може бути оскаржене в порядку та у строки, визначені Господарським процесуальним кодексом України.
Головуюча суддя В.В. Джарти
Судді Є.Ю. Шаптала
Н.І. Ягічева
Дата складення повного рішення 01/08/2011
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 27.07.2011 |
Оприлюднено | 31.08.2011 |
Номер документу | 17882939 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Джарти В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні