8/371пн
донецький апеляційний господарський суд
Постанова
Іменем України
08.06.2006 р. справа №8/371пн
Донецькій апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого:Волкова Р.В.
суддівКалантай М.В., Кондратьєвої С.І.,
при секретарі судовогозасіданняМалко Л.Ю.
за участю представників сторін:
від позивача:не з'явився,
від відповідача:не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу
Регіонального відділення Фонду Державного майна України по Донецькій області, м. Донецьк
на рішеннягосподарського суду
Донецької області
від24.02.2006 року
по справі№8/371пн
за позовомРегіонального відділення Фонду державного майна України по Донецькій області, м. Донецьк
дотовариства з обмеженою відповідальністю "Центр-Інвест", м. Макіївка Донецької області
пророзірвання договору оренди № 1347/2004 від 06.08.2004р. та спонуканняТОВ "Центр-Інвест" повернути цілісний майновий комплекс Структурного підрозділу "База відпочинку "Лісова поляна", який знаходиться у м. Святогорську Донецької області
В С Т А Н О В И В:
Рішенням господарського суду Донецької області від 24.02.2006 року по справі № 8/371пн відмовлено в задоволенні позову Регіонального відділення Фонду державного майна України по Донецькій області до товариства з обмеженою відповідальністю „Центр-Інвест”, м. Макіївка про розірвання договору оренди № 1347/2004 від 06.08.2004 року та спонукання відповідача повернути цілісний майновий комплекс структурного підрозділу „База відпочинку „Лісова поляна”, що знаходиться в м. Святогірську Донецької області.
Позивач по справі не погодився з рішенням господарського суду та звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить рішення господарського суду скасувати в повному обсязі та прийняти нове, яким задовольнити позовні вимоги. В обгрунтування своїх вимог посилається на ст. 124 Конституції України, ст.ст. 611, 651 Цивільного кодексу, ст. 10, 26 Закону України „Про оренду державного та комунального майна”, Рішення № 15-рп/2002 Конституційного суду України від 09.07.2002 року по справі № 1-2/2002 .
Державне підприємство „Донецький науково-дослідний вугільний інститут”, що є балансоутримувачем, звернувся до Донецького апеляційного господарського суду з клопотанням про залучення його до справи в якості третьої особи без самостійних вимог на предмет спору. Клопотання судом розглянуто та відхилено, оскільки згідно вимог ст. 27 Господарського процесуального кодексу України треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до прийняття рішення господарським судом, якщо рішення з господарського спору може вплинути на їх права або обов'язки щодо однієї з сторін.
07.06.2006 року від сторін по справі надійшло клопотання про перенос слухання справи. Клопотання судом розглянуто та відхилено, оскільки вже мало місце продовження розгляду справи терміном на 1 місяць (ухвала Донецького апеляційного суду від 11.05.2006 року) .
Відповідно до положень ст.ст. 81-1, 99 Господарського процесуального кодексу України здійснювалась фіксація судового процесу за допомогою технічних засобів.
Розглянувши матеріали справи та заслухавши доводи сторін, судова колегія встановила наступне:
06.08.2004р. між сторонами підписано договір оренди № 1347/2004р., згідно якого позивач передав, а відповідач прийняв в строкове платне користування цілісний майновий комплекс Структурного підрозділу - базу відпочинку "Лісова поляна", що знаходиться на балансі Донецького науково-дослідного вугільного інституту та розташована за адресою: Донецька область, м. Святогірськ.
Відповідно до умов вказаного договору (п.5.2) відповідач взяв на себе обов'язок своєчасно та в повному обсязі сплачувати орендну плату, а п. 3.3 того ж договору передбачено, що орендна плата перераховується відповідачем щомісяця не пізніше 25 числа. Згідно п.п. 5.5 договору №1347/2004р від 06.08.2004р. відповідач зобов'язався застрахувати орендоване майно протягом місяця після укладення цього договору. Доказів виконання зобов'язань за договором з боку відповідача матеріали справи не містять.
Позивачем у позові просить суд розірвати договір оренди № 1347/2004р від 06.08.2004р з посиланням на ст.ст. 611, 651, 782 Цивільного кодексу України та спонукати відповідача повернути цілісний майновий комплекс Структурного підрозділу - базу відпочинку "Лісова поляна" Донецького науково-дослідного вугільного інституту, що знаходиться за адресою: Донецька область, м. Святогірськ. Як на підставу своїх вимог посилається на ст. 782 Цивільного кодексу України, тобто не внесення відповідачем орендної плати протягом 3 місяців підряд та про не виконання останнім своїх обов'язків щодо страхування об'єкту оренди.
Разом з тим, відповідно до вимог ст. 291 Господарського кодексу України одностороння відмова від договору оренди не допускається. При цьому, згідно ч. 3 тієї ж статті договір оренди може бути розірваний за згодою сторін. На вимогу однієї із сторін договір оренди може бути достроково розірваний з підстав, передбачених Цивільним кодексом України для розірвання договору найму, в порядку, встановленому статтею 188 цього Кодексу.
Статею 188 Господарського кодексу України пердбачено, що сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором. Сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду. У разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.
Крім того, підстави для розірвання договору найму за вимогою наймодавця міститься в ст. 783 Цивільного кодексу України, якою передбачено, що договір найму може бути розірваний на вимогу наймодавця у разі, якщо наймач користується річчю всупереч договору або призначенню речі; наймач без дозволу наймодавця передав річ у користування іншій особі; наймач своєю недбалою поведінкою створює загрозу пошкодження речі; наймач не приступив до проведення капітального ремонту речі, якщо обов'язок проведення капітального ремонту був покладений на наймача. Цей перелік є вичерпним.
Стаття 782 Цивільного кодексу України, на яку посилається позивач (заявник апеляційної скарги) надає останньому право відмовитись від договору найму і вимагати повернення речі. При цьому, відповідно ч.2 ст. 782 Цивільного кодексу України договір буде розірваним з моменту одержання наймачем повідомлення наймодавця про відмову від договору.
Як вбачається з матеріалів справи, повідомлення про пропозицію позивача стосовно розірвання договору оренди з відповідачем, останнім отримано 08.02.2006 року (а.с.38). Враховуючи двадцятиденний строк, передбачений ст. 188 Господарського кодексу України для повідомлення другої сторони про результати розгляду пропозиції, спір міг виникнути не раніше 01.03.2006р.
Згідно відмітки канцелярії господарського суду Донецької області позивач звернувся до суду за захистом своїх прав 29.11.2005 року.
Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести обставини, на які вона посилається в обгрунтування своїх вимог і заперечень.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 99, 101-105 Господарського процесуального кодексу України, колегія суддів Донецького апеляційного господарського суду, -
П О С Т А Н О В И Л А:
Апеляційну скаргу Регіонального відділення Фонду державного майна України по Донецькій області, м. Донецьк на рішення господарського суду Донецької області від 24.02.2006р. по справі № 8/371пн, - залишити без задоволення.
Рішення господарського суду Донецької області від 24.02.2006р. по справі № 8/371пн за позовом Регіонального відділення Фонду державного майна України по Донецькій області, м. Донецьк до товариства з обмеженою відповідальністю "Центр-Інвест", м. Донецьк про розірвання договору оренди № 1347/2004 від 06.08.2004р. та спонукання ТОВ "Центр-Інвест" повернути цілісний майновий комплекс Структурного підрозділу "База відпочинку "Лісова поляна", який знаходиться у м. Святогорську Донецької області - залишити без змін.
Постанова набирає законної сили з дня її прийняття. Постанову апеляційної інстанції може бути оскаржено до Вищого господарського суду України у касаційному порядку через апеляційний господарський суд.
Результати розгляду апеляційної скарги оголошенні в судовому засіданні.
Головуючий Р.В. Волков
Судді: М.В. Калантай
С.І. Кондратьєва
Надруковано: 5 прим.
1- позивачу
1- відповідачу
1-у справу
1- ДАГС
Суд | Донецький апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 09.06.2006 |
Оприлюднено | 29.08.2007 |
Номер документу | 181018 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Донецький апеляційний господарський суд
Волков Р.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні