Постанова
від 06.09.2011 по справі 2а-8190/11/1370
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД



  

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018,  м. Львів,  вул. Чоловського, 2

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

06 вересня 2011 р.  10 год. 25 хв.                 м. Львів                              № 2а-8190/11/1370  

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

                  головуючого-судді                                                                Кравчука В.М.

                  за участю секретаря судового засідання                                    Ганачівської Л.Ю.,

          представника позивача                                                   Дорош А.Б.,

розглянувши у відкритому судовому засідання справу за позовом Державної податкової інспекції у Сихівському районі м. Львова  до Товариства з обмеженою відповідальностю «Палаш»про стягнення податкового боргу, -

                                                                 В С Т А Н О В И В :

ДПІ у Сихівському районі м. Львова звернулась до суду з адміністративним позовом до ТзОВ «Палаш» про стягнення податкового боргу в сумі 2276,30 грн.

В обгрунтування позовних вимог покликається на те, що відповідач як платник податків має заборгованість перед бюджетом в розмірі 2276,30 грн., що виникла в результаті самостійно задекларованих зобов’язань по податку з доходів найманих працівників згідно податкової декларації з податку на доходи фізичних осіб за січень 2011 року. ДПІ виносилась податкова вимоги про сплату боргу, однак такий не сплачено.

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав та просить задовільнити його повністю.

Відповідач в судове засідання не з’явився, хоча належним чином був повідомлений про розгляд справи, заперечень по суті спору та доказів їх обґрунтування не надав, причини неявки до суду не повідомив. Оскільки процесуальні права відповідача на участь у судовому засіданні були забезпечені, Суд вважає за можливе розглянути справу за наявними у справі доказами відповідно до ч.6 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України (далі –КАС України).

В судовому засіданні представник позивача позов підтримав з підстав, викладених у позові, просить його задовольнити.

Заслухавши пояснення представника позивача, перевіривши матеріали справи, з’ясувавши дійсні обставини справи, дослідивши зібрані по справі докази, Суд встановив наступні факти та відповідні їм правовідносини.

Відповідач –ТзОВ «Палаш», зареєстроване як юридична особа від 21.11.2006 року, що підтверджується витягом з ЄДР, станом на 02.06.2011 року.

07 жовтня 2011 року ДПІ у Сихівському районі м.Львова було винесено відповідачу податкову вимогу № 361 на суму 2276,30 грн.

Відповідно до довідки про заборгованість ДПІ в Сихівському районі м.Львова №9172/19-036 від 22.06.2011 року станом на 20.06.2011 року ТзОВ «Палаш»обліковується заборгованість з податку з доходів найманих працівників в сумі 2276,30 грн.

Вирішуючи спір, Суд виходить з наступного.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом. У ст. 68 передбачено, що кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

З 01 січня 2011 року набрав чинності Податковий кодекс України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (надалі –ПК України), Як вбачається з матеріалів справи, заборгованість відповідача перед бюджетом виникла до 2011 р.  

Закон України  Законом України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами” № 2181-III від 21.12.2000 року з наступними змінами та доповненнями (далі - Закон №2181), яким податковий орган керувався при визначенні та нарахуванні суми боргу,  втратив чинність з 01 січня 2011 року, згідно з Податковим кодексом України від 02.12.2010 р. № 2755-VI.

Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Цей принцип закріплений у частині першій статті 58 Конституції України, за якою дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона  починається  з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце (рішення Конституційного Суду України від 09.02.1999 р. № 1-рп/99).  

Спірні правовідносини виникли до 01.01.2011 року, а тому положення Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами”  застосовуються Судом при вирішенні спору.

Відповідно до ст. 16 ПК України платник податків зобов’язаний, зокрема, сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до п. 20.1.28 ст. 20 ПК України органи державної податкової служби наділені, зокрема, правом застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.

У п. 31.1 ст.31 ПК України визначено, що строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно.

Згідно з ст. 54 ПК України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.

Згідно з п. 59.1 ст.59 ПК України у разі, коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

На виконанння п.п 6.2.1 п.6.2 ст.6 Закону “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами ДПІ у Сихівському районі м. Львова було направлено на адресу платника податків першу податкову вимогу від 07.04.2011р. № 361 на суму 2276,30 грн.

Відповідач не подав доказів, які б свідчили про те, що вказана ним сума податкових зобов‘язань є не узгодженою, оспорювалася в адміністративному чи судовому порядку, а тому, з врахуванням згаданих норм та обставин справи, Суд дійшов висновку, що згадане податкове зобов‘язання є податковим боргом. Відповідач не надав Суду доказів на підтвердження факту погашення боргу перед бюджетом та не спростував вимог позивача, а тому податковий борг підлягає стягненню.

          Відповідно до п. 95.1 ст. 95 ПК України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Відповідно до п. 95.3 ст. 95 ПК України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Враховуючи наведене, Суд дійшов висновку про обгрунтованість позовних вимог про стягнення з відповідача податкового боргу, тому позов підлягає до задоволення.

Щодо судових витрат, то такі у справі відсутні, а тому з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 17-19, 94, 160-163 КАС України, Суд –

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Палаш»(ідентифікаційний код 22334983, місцезнаходження: м. Львів, вул.. Зелена, 251) на користь бюджету податковий борг в розмірі 2276 (дві тисячі двісті сімдесят шість) гривень 30 (тридцять) копійок за рахунок коштів на банківських рахунках.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

Повний текст постанови складено 07 вересня 2011 р.

Суддя                                                             В.М.Кравчук

СудЛьвівський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення06.09.2011
Оприлюднено13.09.2011
Номер документу18113180
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-8190/11/1370

Постанова від 06.09.2011

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Кравчук Володимир Миколайович

Ухвала від 22.07.2011

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Кравчук Володимир Миколайович

Ухвала від 22.07.2011

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Кравчук Володимир Миколайович

Ухвала від 22.07.2011

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Кравчук Володимир Миколайович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні