48/301
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 48/301
17.08.11
За позовомТовариства з обмеженою відповідальністю "Рамірент Україна"
доТовариства з обмеженою відповідальністю "Мінеральні фарби"
простягнення 60 534,73 грн.
Суддя Бойко Р.В.
Представники сторін:
від позивача:Пустовойтов Д.М.
від відповідача:не з'явився
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Рамірент Україна" звернулося до господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Мінеральні Фарби" про стягнення грошових коштів.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що на виконання умов договору оренди обладнання №29.04.09-Л від 29.04.2009 р., позивач передав у тимчасове оплатне користування будівельне обладнання, а саме компресор Kaeser M50 та апарат високого тиску HD7/18 (надалі - "об'єкт оренди"), а відповідач належним чином грошове зобов'язання по внесенню орендної плати не виконав, в зв'язку з чим виникла заборгованість у розмірі 57 400,00 грн. Крім того, позивачем заявлено вимогу про стягнення з відповідача індексу інфляції у розмірі 6 601,00 грн. та 3% річних у розмірі 1 533,73 грн. за прострочення виконання грошового зобов'язання.
Ухвалою господарського суду міста Києва від 26.07.2011 р. порушено провадження у справі та призначено її до розгляду на 17.08.2011 р.
В судове засідання представник позивача з'явився, вимоги ухвали суду виконав, надав заяву про зменшення позовних вимог, в якій зазначив, що 19.07.2011 р. відповідачем було сплачено грошові кошти у розмірі 5 000,00 грн. (банківська виписка від 20.07.2011 р.) в якості орендної плати за договором №29.04.2009 р. від 29.04.2009 р., внаслідок чого позивач просить стягнути з відповідача заборгованість у розмірі 52 400, 00 грн., інфляційні у розмірі 6 601,00 грн. та 3% річних у розмірі 1 533,73 грн. за прострочення виконання грошового зобов'язання, позовні вимоги з урахуванням заяви про зменшення розміру позовних вимог підтримав та просив задовольнити їх повністю.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, витребувані ухвалою суду докази та відзив на позовну заяву не подав, про поважні причини неявки суд не повідомив, хоча про час і місце судового засідання був належним чином повідомлений, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення №010301573850, що отримано відповідачем 01.08.2011 р.
Місцезнаходження відповідача за адресою: 04114, м. Київ, вул. Автозаводська, буд. 83, офіс 311, на яку було відправлено ухвалу суду, підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців №191584 від 15.08.2011 р. та вказано в позові.
Згідно із абз. 2 п. 3.6 роз'яснень президії Вищого арбітражного суду України від 18.09.1997 р. № 02-5/289 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України" особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце її розгляду судом, якщо ухвалу про порушення провадження у справі надіслано за поштовою адресою, зазначеною у позовній заяві.
Таким чином, суд приходить до висновку, що відповідач повідомлений про час та місце судового розгляду належним чином, а матеріали справи містять достатні докази для її розгляду по суті.
Оскільки про час та місце судового засідання відповідач був належним чином повідомлений, на підставі статті 75 Господарського процесуального кодексу України справа може бути розглянута за наявними в ній матеріалами.
В судовому засіданні судом оголошено вступну та резолютивну частину рішення.
У судовому засіданні складався протокол згідно статті 81-1 Господарського процесуального кодексу України.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, господарський суд міста Києва, -
ВСТАНОВИВ:
29.04.2009 р. між Товариством з обмеженою відповідальністю "Рамірент Україна" (орендодавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Мінеральні Фарби" (орендар) було укладено договір оренди обладнання №29.04.09-Л (надалі - "Договір").
Відповідно до п. 1.1 Договору орендодавець передає, а орендар приймає у тимчасове оплатне користування будівельне обладнання, яке є об'єктом власності орендодавця. Орендар використовує отримане за цим договором обладнання у власній господарській діяльності дотримуючись вимог законодавства України та положень цього кодексу.
Згідно із п. 2.1 Договору найменування обладнання, яке передається орендарю за цим договором, його комплектність, технічні характеристики (інші особливості в разі необхідності) зазначаються в акті прийому-передачі, який є додатком до цього договору. Акт приймання-передачі підписується сторонами цього договору та є документом, який свідчить про факт і дату передачі обладнання орендарю, відповідну вартість переданого в оренду обладнання, ціну оренди (орендну плату), строк оренди обладнання, - містить інші умови, які орендодавець вважає необхідними для забезпечення своїх майнових прав при використанні орендованого за цим договором обладнання.
Пунктами 3.2 Договору визначено, що при передачі орендарю кожної одиниці обладнання за цим договором сторони підписують акт прийому-передачі, який містить на ступні необхідні умови: дати підписання акту, яка засвідчує дату передачі конкретної одиниці обладнання орендарю та дату початку нарахування орендної плати; назва обладнання та його опис, відновну вартість переданого в оренду обладнання, орендну плату, строк оренди обладнання, окрім випадків, коли обладнання передається на невизнаний строк; інші умови, які сторони вважають необхідними при підписанні акту.
Згідно з п. 3.3 Договору з моменту підписання сторонами акту прийому-передачі конкретної одиниці обладнання, для них набувають чинності всі умови вказаного договору, а також умови, які викладені в акті прийому-передачі.
Відповідно п. 4.1 Договору початок перебігу строку оренди кожної одиниці обладнання, за який нараховується орендна плата, відраховується з дати підписання акту прийому-передачі такого обладнання.
Із змісту п. 4.2 Договору вбачається, що строк оренди обладнання за цим договором визначається в акті прийому-передачі одиниці такого обладнання. Строк оренди обладнання обчислюється добами та місяцями.
Положеннями п. 4.3 Договору визначено, що в акті прийому-передачі, іншому двосторонньому документі, підписаному сторонами до цього договору, може бути визначена тільки дата передачі обладнання в оренду, яка також є датою початку перебігу строку оренди. В такому випадку обладнання вважається переданим в оренду на невизначений строк, до отримання орендарем вимоги орендодавця при повернення обладнання у визначений строк, або дату.
Відповідно п. 5.1 Договору орендар повинен повернути обладнання в день закінчення строку оренди, зазначеного в акті прийому-передачі, договорі , в іншому двосторонньому документі сторін, підписаному до цього договору, або у вимозі орендодавця про повернення обладнання у визначений строк.
Якщо обладнання за цим договором було передано в оренду на невизначений строк, орендар повинен повернути його орендодавцю протягом трьох діб після направлення такої вимоги орендодавця про повернення обладнання, або в більш тривалий строк, вказаний у такій вимозі. Вимога може бути направлена факсом, телефоном, передана, в письмовій формі під розпис уповноваженій особі орендаря, або рекомендованим чи цінним листом.
Згідно із п. 5.4 Договору поверненням обладнання вважається його доставка орендарем на склад орендодавця за адресою: м. Київ, Петропавлівська Борщагівка, вул. Петропавлівська, буд. 14, або доставка обладнання в інше місце, вказане орендодавцем в межах міста Київ. Обладнання повинно бути доставлено орендарем в супроводі належного представника орендаря, який повинен мати при собі документ, що підтверджує його повноваження на підписання акту огляду технічного стану обладнання та акту повернення обладнання орендодавцю.
Із змісту п. 5.9 Договору вбачається, що у випадку коли обладнання яке повертається орендарем орендодавцю прибуло на склад орендодавця без супроводу уповноваженої на підписання відповідних актів особи, таке обладнання затримується орендодавцем на його складі до прибуття уповноваженої особи орендаря для проведення технічного огляду обладнання. Проміжок часу до прибуття уповноваженої особи орендаря для проведення огляду технічного стану обладнання та підписання актів, вважається проміжком часу протягом якого обладнання знаходилося у користування орендаря і не було своєчасно передано орендодавцю.
Згідно п. 5.10 Договору підтвердженням факту повернення орендованого майна орендодавцю є відповідним чином складений та підписаний акт повернення обладнання. До підписання сторонами такого акту, обладнання вважається таким, що знаходиться в користування орендаря та не повернуто орендодавцю.
Відповідно п. 6.1 Договору орендар сплачує орендну плату на розрахунковий рахунок орендодавця за весь строк користування орендованим обладнанням починаючи з дати підписання акту приймання-передачі обладнання в оренду згідно п. 3.2 договору і закінчуючи датою підписання акту повернення обладнання орендодавцю згідно п. 5.10 договору.
Із змісту п. 6.2 Договору вбачається, що орендна плата нараховується на основі тарифу орендодавця за добу або місяць оренди обладнання, та вказується в акті прийому-передачі, який підписується сторонами договору.
Положеннями п. 6.6 Договору визначено, що період розрахунків орендаря становить місяць, в якому здійснюється оренда обладнання. В кінці місяця сторони підписують акти, якими засвідчується факт здійснення оренди обладнання за вказаний період.
Орендна плата вноситься в наступному порядку: орендна плата до кінця першого періоду розрахунків вноситься попередньо після підписання цього договору, і до фактичного отримання обладнання в оренду (п.6.6.1); за другий та кожний наступний період розрахунків, орендна плата вноситься попередньо: в строк за 3 робочі дні до початку такого періоду розрахунків (п.6.6.2).
Із змісту п. 6.6.4 Договору вбачається, якщо орендар повертає обладнання на склад орендодавця у встановленому договором порядку та сторони підписують акт повернення обладнання; сторони підписують акт виконаних робіт (наданих послуг), яким засвідчується кількість днів фактичного користування орендованим обладнанням орендарем у розрахунковому періоді, протягом якого повертається обладнання; за даними акту виконаних робіт орендар направляє орендодавцю лист з вказаним строком зайво передплаченого орендованого користування обладнанням та сумою переплати по орендній платі. Цим же листом орендар повідомляє орендодавця –або про необхідність перерахування вказаної суми переплати на зазначений листі рахунок, або про зарахування цієї суми переплати в оплату по інших об'єктах орендованого обладнання.
Згідно п. 6.7 Договору орендна плата вноситься орендарем в безготівковій формі на рахунок орендодавця на підставі та в розмірі згідно умов договору та акту прийому-передачі. Виставлення рахунку орендодавцем та направлення акту виконаних робіт для підписання орендарю здійснюється виключно для упорядкування бухгалтерського обліку сторін договору. Орендар повинен самостійно сплатити орендну плату згідно умов (в строк) п. 6.6 договору, інакше, орендар буде вважатися таким, що прострочив платіж.
Із змісту п. 6.9 Договору вбачається, що у випадку затримки орендарем внесення орендної плати на строк, визначений в п. 6.6 цього договору, орендодавець має право здійснити в односторонньому порядку заходи по припиненню користування обладнанням, вилучити обладнання, розірвати договір та вимагати стягнення неустойки за прострочку сплати згідно з законом та договором.
Згідно із п. 6.12 Договору орендодавець до 5 числа кожного місяця, наступного за яким було надані послуги оренди, направляє орендарю поштою чи кур'єром оригінал акту здачі-прийняття робіт (надання послуг) в двох примірниках.
Відповідно п. 6.13 Договору орендар зобов'язаний підписати та повернути орендодавцю один примірник (оригінал) акту здачі-прийняття робіт (надання послуг) до 20 числа місяця, наступного за яким було надано послуги. У випадку не повернення (не своєчасного повернення) підписаного акту здачі прийняття робіт і відсутності письмової мотивованої відмови орендаря від підписання цього акту, такий акт вважається визнаним орендарем, а послуга вважається прийнятою в повному обсязі.
Пунктом 7.2.1 Договору передбачено, що орендодавець має право вимагати від орендаря своєчасно сплачувати орендну плату за договором, а в разі прострочки, сплати неустойки згідно умов договору.
Положеннями п. 8.1.6 Договору визначено, що орендар зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі вносити орендні платежі.
Згідно з п. 15.1 Договору термін дії даного Договору становить з дати його укладення до 31.12.2012 р.
29.04.2009 р., 07.05.2009 р., 09.05.2009 р., 13.05.2009 р., 15.05.2009 р., 16.06.2009 р. на виконання умов Договору позивач передав, а відповідач прийняв в оренду для експлуатації обладнання, що підтверджується актами приймання-передачі обладнання №R-00000416, №R 00000472, №R-00000491, №R-00000505, №R-00000523, №R-00000759 від 29.04.2009 р., 07.05.2009 р., 09.05.2009 р., 13.05.2009 р., 15.05.2009 р., 16.06.2009 р. відповідно.
05.05.2009 р., 07.05.2009 р., 13.05.2009 р. на виконання умов Договору відповідач передав, а позивач прийняв з оренди обладнання, що підтверджується актами повернення обладнання №0442 від 05.05.2009 р. до акту приймання-передачі №R-00000416 від 29.04.2009 р., №0458 від 07.05.2009 р. до акту приймання-передачі №R-00000472 від 07.05.2009 р., №0494 від 13.05.2009 р. до акту приймання-передачі №R-00000505 від 13.05.2009 р.
У період з травня 2009 року по травень 2010 року сторонами підписано (наявні в матеріалах справи) акти здачі-прийняття робіт (надання послуг) на загальну суму 113 514,00 грн.
На виконання умов Договору відповідачем за користування орендованим обладнанням було перераховано позивачу грошові кошти на суму 56 114,00 грн., що підтверджується банківськими виписками (від 29.04.2009 р., 08.05.2009 р., 02.06.2009 р., 16.06.2009 р., 08.07.2009 р.,15.10.2009 р., 19.10.2009 р., 12.03.2010 р., 18.05.2010 р., 29.12.2010 р., 06.05.2011 р.).
14.07.2011 р. позивач звернувся до відповідача з листом №147 від 14.07.2011 р. з вимогою підписати акти повернення обладнання до актів приймання-передачі обладнання РУ00000759 від 16.06.2009 р., РУ00000523 від 15.05.2009 р., РУ00000491 від 09.05.2009 р., акт здачі-прийняття робіт №РУ-000001586 від 17.06.2010 р. та вказав на обов'язок останнього сплатити орендні платежі у розмірі 62 200,00 грн., однак відповідач відповіді на зазначений лист не направив, а кошти не перерахував.
19.07.2011 р. відповідачем за користування орендованим обладнанням було перераховано позивачу грошові кошти у розмірі 5 000,00 грн. (банківська виписка від 20.07.2011 р.) в якості орендної плати за договором №29.04.2009 р. від 29.04.2009 р.
Спір у справі виник у зв'язку із неналежним, на думку позивача, виконанням відповідачем грошового зобов'язання по сплаті орендних платежів за Договором, у зв'язку з чим позивач вказує на існування заборгованості у розмірі 52 400,00 грн.
Договір оренди обладнання №29.04.09-Л від 29.04.2009 р. є договором оренди, а відтак між сторонами виникли правовідносини, які підпадають під правове регулювання Глави 58 Цивільного кодексу України, Глави 30 Господарського кодексу України.
Вказаний договір є підставою для виникнення у їх сторін господарських зобов'язань, а саме майново-господарських зобов'язань згідно ст. ст. 173, 174, 175 Господарського кодексу України, ст. ст. 11, 202, 509 Цивільного кодексу України, і згідно ст. 629 Цивільного кодексу України є обов'язковим для виконання сторонами.
Частиною 1 ст. 173 Господарського кодексу України визначено, що господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.
Відповідно до ч. 1 ст. 283 Господарського кодексу України за договором оренди одна сторона (орендодавець) передає другій стороні (орендареві) за плату на певний строк у користування майно для здійснення господарської діяльності.
Згідно із ч. 1 ст. 759 Цивільного кодексу України за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.
Матеріалами справи (акти приймання-передачі в оренду обладнання, акти повернення, акти здачі прийняття робіт (надання послуг), банківські виписки від 29.04.2009 р., 08.05.2009 р., 02.06.2009 р., 16.06.2009 р., 08.07.2009 р., 15.10.2009 р., 19.10.2009 р., 12.03.2010 р., 18.05.2010 р., 29.12.2010 р., 06.05.2011 р., 20.07.2011 р.) підтверджується факт передачі обладнання в оренду, користування ним відповідачем, часткова сплата відповідачем орендних платежів, існування заборгованості відповідача перед позивачем у розмірі 52 400,00 грн. за період з 29.04.2009 р. по 31.05.2010 р. Судом не враховуються повністю оплачені акт №ОУ-0193 від 06.07.2009 р. та акт №ОУ-0451 від 02.11.2009 р. згідно банківської виписки БВ-0000175 від 08.07.2009 р. в сумі 995,52 грн. та банківської виписки БВ-0000288 від 19.10.2009 р. в сумі 3 516,24 грн. відповідно.
Відповідно до ч. 1 ст. 762 Цивільного кодексу України за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму.
Пунктами 1, 4 ст. 285 Господарського кодексу України визначено, що орендна плата - це фіксований платіж, який орендар сплачує орендодавцю незалежно від наслідків своєї господарської діяльності. Розмір орендної плати може бути змінений за погодженням сторін, а також в інших випадках, передбачених законодавством. Строки внесення орендної плати визначаються в договорі.
Відповідно до ст. 530 Цивільного кодексу України якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Отже, з урахуванням положень ст. 530 Цивільного кодексу України, враховуючи приписи п. 6.6 Договору строк виконання грошового зобов'язання відповідача по сплаті орендних та комунальних платежів за Договорами на момент розгляду справи настав.
Відповідно до статті 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Згідно із статтями 525, 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватись належним чином, відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог –відповідно до звичаїв ділового обороту та інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від виконання зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Частиною 1 ст. 625 Цивільного кодексу України визначено, що боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання.
Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.
Матеріалами справи підтверджується наявність у відповідача грошового зобов'язання по сплаті на користь позивача 52 400,00 грн. на підставі Договору (з урахуванням сплачених під час розгляду справи 5 000 грн. на які позивачем зменшено розмір позовних вимог). Відповідачем вказана заборгованість не спростована, доказів її погашення не надано.
Відповідно до ст. 610 Цивільного кодексу України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Товариство з обмеженою відповідальністю "Мінеральні Фарби" обставин, з якими чинне законодавство пов'язує можливість звільнення його від відповідальності за порушення зобов'язання, не наведено.
За таких обставин, позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Рамірент Україна" про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Мінеральні Фарби" заборгованості у розмірі 52 400,00 грн. є правомірними та обґрунтованими.
Також, позивачем заявлено вимогу про стягнення індексу інфляцій у розмірі 6 601,00 грн. та 3% річних у розмірі 1 533,73 грн., нарахованих за прострочення виконання грошового зобов'язання за період з 01.08.2010 р. по 30.06.2011 р.
Судом встановлено, що відповідач у встановлений Договором строк свого обов'язку по перерахуванню коштів не виконав, допустивши прострочення виконання грошового зобов'язання, тому дії відповідача є порушенням договірних зобов'язань (ст. 610 Цивільного кодексу України), і він вважається таким, що прострочив (ст. 612 Цивільного кодексу України), відповідно є підстави для застосування встановленої законом відповідальності.
Відповідно до частини 2 статті 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
З матеріалів справи вбачається, що розмір простроченого грошового зобов'язання відповідача у період з 01.08.2010 р. по 30.06.2011 р. перевищував 57 400,00 грн. (адже оплата в розмірі 5 000 грн. здійснена поза межами наведеного періоду), а отже суд вважає правомірним нарахування позивачем інфляційних втрат та 3% річних у визначений період від вказаної суми.
За перерахунком суду з урахуванням наданого позивачем розрахунку та встановлених судом періодів, розмір інфляційних втрат та 3% річних за прострочення виконання грошового зобов'язання по сплаті орендних платежів, що підлягає стягненню з відповідача, становить 6 945,40 грн. та 1 575,75 грн. відповідно.
Оскільки позивачем заявлено вимоги в частині стягнення інфляційних втрат та 3% річних у розмірі, який є меншими, ніж визначений судом, то з урахуванням відсутності підстав для виходу за межі позовних вимог, такі вимоги задовольняються у розмірі, заявленому позивачем до стягнення.
За таких обставин, позовні вимоги про стягнення заборгованості у розмірі 52 400,00 грн., інфляційних втрат у розмірі 6 601,00 грн. та 3% річних у розмірі 1 533,73 грн. є обґрунтованими та підлягають задоволенню у повному обсязі.
Суд звертає увагу відповідача, що погашення заборгованості, після винесення рішення є підставою згідно ст. 117 Господарського процесуального кодексу України для звернення із заявою про визнання наказу таким, що не підлягає виконанню в частині здійснених оплат.
Відповідно до вимог ст. 49 Господарського процесуального кодексу України судові витрати покладаються на відповідача.
На підставі викладеного та керуючись статтями 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд –
ВИРІШИВ:
1. Товариства з обмеженою відповідальністю "Рамірент Україна" задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Мінеральні Фарби" (04114, м. Київ, вул. Автозаводська, буд. 83, офіс 311; ідентифікаційний номер 35623588) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Рамірент Україна" (04074, м. Київ, вул. Бережанська, 9; ідентифікаційний код 32664239) основний борг у розмірі 52 400 (п'ятдесят дві тисячі) грн. 00 коп., індекс інфляції у розмірі 6 601 (шість тисяч шістсот одна) грн. 00 коп., 3% річних у розмірі 1 533 (одна тисяча п'ятсот тридцять три) грн. 73 коп., державне мито у розмірі 605 (шістсот п'ять) грн. 35 коп. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу у розмірі 236 (двісті тридцять шість) грн. 00 коп. Видати наказ.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Суддя Р.В. Бойко
Дата підписання повного тексту рішення –22.08.2011 р.
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 17.08.2011 |
Оприлюднено | 19.09.2011 |
Номер документу | 18162044 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Бойко Р.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні