Ухвала
від 16.09.2011 по справі 11/141
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

11/141

 

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  міста КИЄВА01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б     тел. 284-18-98

У Х В А Л А

Справа №  11/141

16.09.11

          За заявами  Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія з управління активами "Укрміськбуд-фінанс" та Акціонерного товариства Холдингова компанія "Київміськбуд" " про роз'яснення рішення суду у справі № 11/141

За позовомТовариства з обмеженою відповідальністю "Компанія з управління активами "Укрміськбуд-фінанс", що діє в інтересах Пайового закритого недиверсифікованого венчурного інвестиційного фонду "ПІ ЕМ Збалансований"

до  Акціонерного товариства Холдингова компанія "Київміськбуд"

прозобов'язання вчинити дії

Суддя Смирнова Ю.М.

Представники:

від позивача       Томашевська М.О. –представник

від відповідача Варицький Є.В. –представник

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Рішенням Господарського суду міста Києва від 05.08.2011 у справі № 11/141 позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія з управління активами "Укрміськбуд-фінанс", що діє в інтересах Пайового закритого недиверсифікованого венчурного інвестиційного фонду "ПІ ЕМ Збалансований" задоволено, зобов'язано Акціонерне товариство Холдингова компанія "Київміськбуд" видати позивачу дублікати втрачених заставних серії АА згідно переліку, зазначеного у позовній заяві (з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог).

09.09.2011 до Господарського суду міста Києва надійшли заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія з управління активами "Укрміськбуд-фінанс" та Акціонерного товариства Холдингова компанія "Київміськбуд" про роз'яснення рішення суду від 05.08.2011 у справі № 11/141.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 09.09.2011 призначено судове засідання з розгляду заяв про роз'яснення рішення на 16.09.2011.

У вказаних заявах заявники просять суд роз'яснити чи зобов'язаний відповідач видати дублікати втрачених заставних на нових бланках заставних стандартної (типової) форми з відміткою про оформлення дубліката та чи необхідно вносити зміни до іпотечного договору у зв'язку з видачею дубліката заставної з наступним внесенням відповідних змін до Державного реєстру іпотек.

Відповідно до ст. 89 Господарського процесуального кодексу України суддя за заявою сторони чи державного виконавця роз'яснює рішення, ухвалу, не змінюючи при цьому їх змісту.

Розглянувши подані заяви, дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд

В С Т А Н О В И В :

Відповідно до статті 194 Цивільного кодексу України, цінним папером є документ встановленої форми з відповідними реквізитами, що посвідчує грошове або інше майнове право і визначає взаємовідносини між особою, яка його розмістила (видала), і власником та передбачає виконання зобов'язань згідно з умовами його розміщення, а також можливість передачі прав, що випливають з цього документа, іншим особам.

Статтею 196 Цивільного кодексу України встановлено, що обов'язкові реквізити цінних паперів, вимоги щодо форми цінного паперу та інші необхідні вимоги встановлюються законом.

Згідно зі статтею 3 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок", цінні папери –документи встановленої форми з відповідними реквізитами, що посвідчують грошові або інші майнові права, визначають взаємовідносини особи, яка їх розмістила (видала), і власника, та передбачають виконання зобов'язань згідно з умовами їх розміщення, а також можливість передачі прав, що випливають із цих документів, іншим особам.

Форма і зміст заставної визначені в статті 21 Закону України "Про іпотеку", де вказується, що заставна складається в письмовій формі в одному примірнику на бланку стандартної форми, яка встановлюється Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку. На всіх оригінальних примірниках іпотечного договору робиться відмітка про видачу заставної. Залежно від предмета іпотеки (нерухоме майно, об'єкт незавершеного будівництва) заставна повинна мати візуальні відмінності, встановлені Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.

У заставній обов'язково мають міститися такі реквізити:

1) слово "Заставна" як складова частина назви документа та визначення про зобов'язання боржника виконати перед іпотекодержателем у встановлений строк основне зобов'язання;

2) для іпотекодавця, боржника (якщо він є відмінним від іпотекодавця) та іпотекодержателя - юридичних осіб:

резидентів - найменування, місцезнаходження та ідентифікаційний код в Єдиному державному реєстрі юридичних та фізичних осіб - підприємців;

нерезидентів - найменування, юридична адреса та держава, де зареєстрована особа;

для іпотекодавця, боржника (якщо він є відмінним від іпотекодавця) та іпотекодержателя - фізичних осіб:

громадян України - прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання із зазначенням адреси та індивідуальний ідентифікаційний номер у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів;

іноземців, осіб без громадянства - прізвище, ім'я, по батькові (за наявності), адреса їх постійного місця проживання за межами України;

3) посилання на реквізити іпотечного договору та договору, що обумовлює основне зобов'язання;

4) опис предмета іпотеки, достатній для його ідентифікації, та/або його реєстраційні дані;

5) зміст та розмір основного зобов'язання, строк і порядок його виконання;

6) спосіб звернення стягнення на предмет іпотеки, якщо він передбачений іпотечним договором;

7) відмітка про реєстраційний номер, дату та місце державної реєстрації обтяження нерухомого майна іпотекою (цей реквізит вноситься відповідно до законодавства).

За згодою між іпотекодавцем та іпотекодержателем заставна може містити інші положення, які відтворюють зміст основного зобов'язання та іпотеки. Якщо зміст заставної не відповідає положенням іпотечного договору чи договору, який обумовлює основне зобов'язання, положення заставної мають перевагу.

Заставна підписується іпотекодавцем та боржником, якщо він є відмінним від іпотекодавця. Іпотекодавець, боржник - юридичні особи засвідчують підпис уповноваженої особи печаткою.

Положення про вимоги до стандартної (типової) форми бланка заставної, затверджене рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 04.09.2003 № 363, визначає вимоги до бланка заставної, її зовнішнього вигляду, а також регламентує використання фарб та обов'язкових реквізитів та встановлює обов'язкові вимоги щодо захисту бланків заставних від підробок.

Відповідно до статті 27 Закону України "Про іпотеку", у разі втрати заставної іпотекодавець і боржник, якщо він є відмінним від іпотекодавця, видають дублікат заставної за умови, що особа, яка вимагає видачі дубліката, може довести своє право власності на втрачену заставну шляхом відтворення всіх попередніх індосаментів. Відмова іпотекодавця (боржника) видати дублікат заставної може бути оскаржена в суді.

Відмітка про оформлення дубліката заставної повинна міститися на кожній сторінці тексту дубліката, а відомості про його видачу підлягають реєстрації за місцем державної реєстрації обтяження нерухомого майна іпотекою.

Крім того, абзацом 2 пункту 8.4 Положення про вимоги до стандартної (типової) форми бланка заставної передбачено, що у разі втрати заставної іпотекодавець і боржник, якщо він є відмінним від іпотекодавця, видають дублікат заставної за умови, що особа, яка вимагає видачі дубліката, може довести своє право власності на втрачену заставну шляхом відтворення всіх попередніх індосаментів. Відмітка про оформлення дубліката заставної повинна міститися на кожній сторінці тексту дубліката, а відомості про його видачу підлягають реєстрації за місцем державної реєстрації обтяження нерухомого майна іпотекою.

Дублікатом (від лат. duplicates - подвоєний) є другий примірник документа, що має ту саму силу, що й оригінал. Оскільки до оригіналу заставної встановлені спеціальні вимоги щодо бланка заставної, її зовнішнього вигляду, використання фарб, обов'язкових реквізитів та вимог до захисту бланків заставних від підробок, відповідні вимоги мають бути дотримані і при випуску дублікату заставної.

Оскільки в силу вимог статті 21 Закону України "Про іпотеку" заставна складається в письмовій формі в одному примірнику на бланку стандартної форми, тому відтворити бланк втраченої заставної з ідентичним номером та серією є неможливим.  Таким чином, дублікат заставної видається на новому бланку форми, встановленої Положенням про вимоги до стандартної (типової) форми бланка заставної, з відміткою на кожній сторінці тексту дубліката про те, що даний документ є дублікатом заставної відповідної серії та номеру (вказується серія та номер втраченої заставної).

Водночас вимогами чинного законодавства, не передбачено внесення змін до іпотечного договору у зв'язку з видачею дублікату заставної. Дублікат заставної видається у зв'язку з втратою первісного цінного паперу і повністю замінює втрачений документ. Видача дубліката заставної прямо передбачена статтею 27 Закону України "Про іпотеку", відомості про його видачу окремо реєструються за місцем державної реєстрації обтяження нерухомого майна іпотекою, і тому не вимагається будь-яких змін в іпотечному договорі.

Водночас відомості про видачу дубліката заставної підлягають реєстрації за місцем державної реєстрації обтяження нерухомого майна іпотекою, що здійснюється реєстратором на підставі повідомлення іпотекодержателя.

Відповідно до п. 2 Тимчасового порядку державної реєстрації іпотек, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2004 № 410, Державний реєстр іпотек –це єдина комп'ютерна база даних про обтяження і зміну умов обтяження нерухомого майна іпотекою, відступлення прав за іпотечним договором, передачу, анулювання, видачу дубліката заставної та видачу нової заставної.

Пунктом 4 вказаного Тимчасового порядку встановлено, що державна реєстрація відомостей про обтяження чи зміну умов обтяження нерухомого майна іпотекою, відступлення прав за іпотечним договором та передачу, анулювання, видачу дубліката заставної та видачу нової заставної здійснюється шляхом внесення запису до Державного реєстру іпотек, а також змін і додаткових відомостей до запису, виключення запису з державного реєстру іпотек.

Згідно з пунктами 17 –19 Тимчасового порядку державної реєстрації іпотек, внесення змін і додаткових відомостей до запису здійснюється реєстратором на підставі повідомлення іпотекодержателя або уповноваженої ним особи.

У повідомленні зазначаються:

1) дата державної реєстрації відомостей;

2) порядковий номер запису;

3) підстава внесення відомостей (повідомлення іпотекодержателя чи рішення суду);

4) відомості про реєстратора.

Додатково в повідомленні зазначаються відомості про видачу дубліката заставної, у тому числі дата видачі дубліката.

Отже, відомості про видачу дубліката заставної підлягають внесенню до Державного реєстру іпотек.

Керуючись ст.ст. 86, 89 Господарського процесуального кодексу України, суд -

У Х В А Л И В:

Роз'яснити рішення Господарського суду міста Києва від 05.08.2011 у справі № 11/141, а саме: Акціонерне товариство холдингова компанія "Київміськбуд" (01010, м.Київ, вул. Суворова, 4/6, ідентифікаційний код 23527052) зобов'язане видати Товариству з обмеженою відповідальністю "Компанія з управління активами "УКРМІСЬКБУД-ФІНАНС" (01010, м. Київ, вул. Суворова, 4/6, офіс 1209, ідентифікаційний код 35895389), що діє в інтересах Пайового закритого недиверсифікованого венчурного інвестиційного фонду "ПІ ЕМ Збалансований" (код в ЄДРІСІ 2331380) дублікати втрачених заставних на нових бланках заставних стандартної (типової) форми з відміткою про оформлення дубліката втраченої заставної відповідної серії та номеру на кожній сторінці тексту дубліката, а відомості про видачу дубліката підлягають реєстрації за місцем державної реєстрації обтяження нерухомого майна іпотекою на підставі повідомлення іпотекодержателя. Водночас, чинним законодавством не встановлено вимог про внесення змін до іпотечного договору у зв'язку з видачею дублікату заставної.

    Суддя                                                                                                    Ю.М. Смирнова

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення16.09.2011
Оприлюднено28.09.2011
Номер документу18298948
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —11/141

Ухвала від 18.06.2020

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Гушилик Світлана Миколаївна

Ухвала від 15.08.2011

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Винокуров К.С.

Судовий наказ від 26.10.2010

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Грязнов В. В.

Ухвала від 22.09.2010

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Грязнов В. В.

Ухвала від 22.09.2010

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Грязнов В. В.

Ухвала від 02.09.2010

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Грязнов В. В.

Ухвала від 10.08.2012

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Бобров Ю.М.

Ухвала від 21.08.2012

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Бобров Ю.М.

Ухвала від 21.02.2013

Адміністративне

Вищий адміністративний суд України

Степашко О.І.

Ухвала від 28.02.2013

Адміністративне

Вищий адміністративний суд України

Степашко О.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні