Рішення
від 30.09.2011 по справі 61/378
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА



 

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  міста КИЄВА

01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б     тел. 284-18-98

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа №  61/378

30.09.11

За позовом:

Багатопрофільного підприємства «Солідарність»у формі товариства з обмеженою відповідальністю

До відповідача:

Третя особа:

Акціонерного банку «Банк регіонального розвитку»в особі ліквідатора Євсієнко І.С.

Приватне акціонерне товариство «Страхова компанія «Солідарність»

Про:

визнання кредитором та зобов’язання внести зміни до реєстру кредиторів в процесі ліквідації

Суддя Івченко А.М.

Представники

Позивача:

ОСОБА_1 –дов. № 124 від 24.06.2011;

Відповідача:

Третьої особи:   

ОСОБА_2 –дов. від 01.08.2011 № Л-68;

не з’явився

У судовому засіданні 30.09.2011 оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

          На розгляд Господарського суду міста Києва передані позовні вимоги Багатопрофільного підприємства «Солідарність»у формі Товариства з обмеженою відповідальністю  до Акціонерного банку «Банк регіонального розвитку»в особі ліквідатора Євсієнко І.С. про визнання кредитором та зобов’язання внести зміни до реєстру кредиторів в процесі ліквідації.

          Ухвалою Господарського суду міста Києва від 08.08.2011 порушено провадження у справі № 61/378, розгляд справи призначено на 31.08.2011.

          Ухвалою Господарського суду міста Києва від 31.08.2011 розгляд справи відкладено на 16.09.2011.

          Ухвалою Господарського суду міста Києва від 16.09.2011 розгляд справи відкладено на 30.09.2011.

У судове засідання 30.09.2011 представник третьої особи не з’явився, про причини неявки суд не повідомив.

Третя особа, відповідно до ст. 64 ГПК України була належним чином повідомлена про час та місце розгляду справи.

Справа відповідно до ст. 75 ГПК України розглядається за наявними в ній матеріалами.

Судом, у відповідності з вимогами ст. 81-1 ГПК України, складено протоколи судових засідань, які долучено до матеріалів справи.

          Дослідивши наявні у матеріалах справи докази, заслухавши пояснення представників позивача та відповідача, суд –

ВСТАНОВИВ:

          

Рішенням Господарського суду міста Києва від 31.03.2009 по справі № 33/114 задоволені повністю позовні вимоги Закритого акціонерного товариства «Страхова компанія «Солідарність»(правонаступником якого є третя особа) про стягнення з Акціонерного банку «Банк регіонального розвитку»суму вкладу у розмірі 100 000 грн. 00 коп., 1016 грн. 46 коп. –витрат по сплаті державного мита та 118 грн. 00 коп. –витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

Постановою правління Національного банку України № 713  від 02 грудня 2009 року у Акціонерного банку «Банк регіонального розвитку»(відповідача) відкликано банківську ліцензію та ініційовано процедуру ліквідації.

Ліквідатором банку призначено незалежного експерта (за договором з Національним банком України) Євсієнка Ігоря Савелійовича та запроваджено процедуру ліквідації Банку.

Також 09.12.2009р. в газеті «Голос України»надруковано повідомлення про відкликання банківської ліцензії та запровадження процедури ліквідації АБ «Банк регіонального розвитку»у відповідності до постанови Правління Національного банку України №713 від 02.12.2009.

Пунктами 12.1 та 12.2 глави 12 розділу VI Положення про застосування Національним банком України заходів впливу за порушення банківського законодавства, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 28.08.2001 № 369, передбачено, що ліквідатор протягом п'яти днів з дня публікації в газеті «Урядовий кур'єр»або «Голос України»повідомлення про початок ліквідаційної процедури має повернути кредиторам розрахункові документи, що не сплачені в строк з вини банку, які обліковувалися на відповідному позабалансовому рахунку, з повідомленням про початок ліквідаційної процедури та про строк, протягом якого кредитори мають право заявити ліквідатору про свої вимоги до банку, із зазначенням адреси для їх надсилання. Ліквідатор складає перелік (реєстр) акцептованих ним вимог, до якого включає вимоги кредиторів (у тому числі органів державної податкової служби) у національній валюті в розмірах, які існували на дату прийняття рішення про ліквідацію. Вимога, заявлена в іноземній валюті, включається до переліку (реєстру) у національній валюті в сумі, визначеній за офіційним курсом, установленим Національним банком на дату прийняття рішення про ліквідацію. Перелік (реєстр) акцептованих ліквідатором вимог кредиторів затверджується Комісією Національного банку.

Згідно ч.2 ст. 93 Закону України «Про банки і банківську діяльність»ліквідатор протягом трьох місяців з дня опублікування оголошення про початок ліквідаційної процедури здійснює, зокрема, такі заходи щодо задоволення вимог кредиторів:

- визначає суму заборгованості кожному кредитору та відносить вимоги до певної черги;

- відхиляє вимоги у разі їх непідтвердження;

- складає перелік акцептованих ним вимог для затвердження Національним банком України;

- сповіщає кредиторів про акцептування вимог.

Як випливає з листа ліквідатора Акціонерного банку «Банк регіонального розвитку»(відповідача) № 11/208 від 02.02.2010  (копія в матеріалах справи, оригінали досліджені в судовому засіданні) Закрите акціонерне товариство «Страхова компанія «Солідарність»(правонаступником якого є третя особа) визнано кредитором Акціонерного банку «Банк регіонального розвитку»на загальну суму вимог у розмірі 101 134 грн. 46 коп. та внесено відповідний запис до реєстру вимог кредиторів.

22.12.2010 між Приватним акціонерним товариством «Страхова компанія «Солідарність»(надалі - Первісний кредитор, 3-особа) та Багатопрофільним підприємством «Солідарність»у формі товариства з обмеженою відповідальністю (надалі Новий кредитор, позивач) було укладено договір про відступлення права вимоги № 01/12 за депозитним договором про розміщення строкового банківського вкладу (депозиту) № 11.16-Дю-980-684 від 11.01.2008, укладеним між Первісним кредитором (третя особою) та Боржником (відповідачем по справі). За зазначеним договором позивач одержав право замість третьої особи вимагати у відповідача сплати визнаної рішенням Господарського суду міста Києва у справі № 33/114 від 31.03.2009 суми грошових коштів у розмірі 101 134 грн. 46 коп.

Право вимоги, що відступається оцінене в сумі 101 134 грн. 46 коп. шляхом безготівкового перерахування на поточний рахунок третьої особи (п. 2.1. договору).

На виконання умов договору позивач перерахував третій особі грошові кошти в сумі 101 134 грн. 46 коп., що підтверджується платіжними дорученнями № 1013 від 28.01.2011 (копія в матеріалах справи, оригінали досліджені в судовому засіданні).

Повідомленням  від 10.02.2011 за № 494 третя особа сповістила Ліквідатора Акціонерного банку «Банк регіонального розвитку»про відступлення права вимоги та заміну кредитора у зобов’язанні.

Відповідач листом від 04.03.2011 № 01-325 повідомив третю особу, що згідно з пунктом 9.4 глави 9 розділу УІ «Положення про застосування Національним банком України заходів впливу за порушення банківського законодавства», затвердженого постановою Правління Національного банку України від 28.08.2001 № 369, визнання позивача кредитором відповідача можливе виключно на підставі відповідного рішення суду.

Відповідно до ст. 509 Цивільного кодексу України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.

Згідно п. 1. ч.1 ст. 512 Цивільного кодексу України кредитор у зобов'язанні може бути замінений іншою особою внаслідок передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги).

До нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов'язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом (ст. 514 ЦК України).

Відповідно до ст.193 Господарського кодексу України суб’єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов‘язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов‘язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

Зазначене також кореспондується зі ст. 526 Цивільного кодексу України, де встановлено, що зобов‘язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Відповідно до п. 7.3. глави 7 розділу VI «Положення про застосування Національним банком України заходів впливу за порушення банківського законодавства»ліквідатор зобов'язаний, зокрема, скласти проміжний ліквідаційний баланс і перелік (реєстр) вимог кредиторів після розгляду вимог кредиторів.

Відповідно до п. 7.4. глави 7 розділу VI цього ж положення ліквідатор має право подавати клопотання Національному банку щодо внесення змін до переліку (реєстру) вимог кредиторів у порядку, установленому цим Положенням;

Процедура затвердження змін до переліку (реєстру) вимог кредиторів банку, що ліквідується врегульована законодавством, так згідно п. 9.4. глави 9 розділу VI «Положення про застосування Національним банком України заходів впливу за порушення банківського законодавства»затвердженого постановою правління НБУ від 28.08.2001р. № 369 –ліквідатор вносить пропозиції щодо затвердження Національним банком змін до реєстру вимог не частіше ніж раз на квартал на підставі:

рішення суду, яке набрало законної сили та не оскаржене ліквідатором у встановленому законом порядку;

документів про спадкоємство за вимогами кредиторів, які визнані ліквідатором та включені до реєстру вимог кредиторів.

Згідно п. 9.7. глави 9 розділу VI згаданого положення комісія Національного банку приймає рішення про затвердження змін до реєстру вимог за наявності позитивного висновку уповноваженого структурного підрозділу.

Виходячи з викладеного, враховуючи, що факт заміни кредитора в зобов’язані доведений, вимоги первісного кредитора ліквідатором Акціонерного банку «Банк регіонального розвитку»визнані та включені до реєстру вимог кредиторів, вимоги позивача в частині зобов’язання ліквідатора визнати Багатопрофільне підприємство «Солідарність»у формі товариства з обмеженою відповідальністю кредитором Акціонерного банку «Банк регіонального розвитку»та зобов’язання внести зміни до реєстру вимог кредиторів Акціонерного банку «Банк регіонального розвитку», які полягають у виключені Приватного підприємства товариства «Страхова компанія «Солідарність»з реєстру кредиторів та включенню в реєстр кредиторів Багатопрофільного підприємства «Солідарність»з вимогами на суму 101 134 грн. 46 грн. визнаються судом обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до ст. 1 Господарського процесуального кодексу України підприємства та організації мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених прав та охоронюваних законом інтересів.

Згідно ч. 1 ст. 32 Господарського процесуального кодексу України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

Згідно ст. 33 Господарського процесуального кодексу України обов'язок доказування тих обставин, на які посилається сторона як на підставу своїх вимог та заперечень, покладається на сторону.

Відповідно до статті 49 ГПК України в разі задоволення позову судові витрати підлягають стягненню з відповідача на користь позивача.

Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 1, 32, 33, 43, 44, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва –

В И Р І Ш И В:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Зобов’язати ліквідатора Акціонерного банку «Банк регіонального розвитку» (04050, м. Київ, вул. Дегтярівська, 8 а; код 19338316) визнати Багатопрофільне підприємство «Солідарність» у формі товариства з обмеженою відповідальністю (04205, м. Київ, проспект Оболонський, 16; код 13670050) кредитором Акціонерного банку «Банк регіонального розвитку»на суму 101 134 (сто одна тисяча сто тридцять чотири) грн. 46 коп. та внести зміни до реєстру вимог кредиторів Акціонерного банку «Банк регіонального розвитку», які полягають у виключені Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «Солідарність» (04655, м. Київ, вул. Вербова, 24; код 31521281) з реєстру кредиторів та включенню в реєстр кредиторів Багатопрофільного підприємства «Солідарність»у формі товариства з обмеженою відповідальністю (04205, м. Київ. проспект Оболонський, 16; код 13670050).

3. Стягнути з  Акціонерного банку «Банк регіонального розвитку» (04050, м. Київ, вул. Дегтярівська, 8 а; код 19338316) з будь-якого рахунку, виявленого державним виконавцем під час виконання рішення, на користь Багатопрофільного підприємства «Солідарність»у формі товариства з обмеженою відповідальністю (04205, м. Київ. проспект Оболонський, 16; код 13670050) 170 (сто сімдесят) грн. 00 коп. –державного мита та 236 (двісті тридцять шість) грн. 00 коп. –витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

          4. Видати накази після набрання рішенням законної сили.

Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання.

Суддя

А.М. Івченко

Дата підписання рішення: 05.10.2011

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення30.09.2011
Оприлюднено19.10.2011
Номер документу18620516
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —61/378

Рішення від 30.09.2011

Господарське

Господарський суд міста Києва

Івченко А.М.

Ухвала від 16.09.2011

Господарське

Господарський суд міста Києва

Івченко А.М.

Ухвала від 31.08.2011

Господарське

Господарський суд міста Києва

Івченко А.М.

Ухвала від 08.08.2011

Господарське

Господарський суд міста Києва

Івченко А.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні