Ухвала
від 10.10.2011 по справі 50/275-б
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста К ИЄВА

01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницько го,44-Б тел. 230-31-34

У Х В А Л А

№ 50/275-б 10.10.11

За заявою товариства з обмеженою відповідальніст ю "КиївАгроНафтоТрейд"

до дочірн ього підприємства "Дніпровсь кий круг"

про банкрутст во

Представники: не викл икалися

С уддя Головатюк Л.Д.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ :

Кредитор звернувся до с уду із заявою про порушення с прави про банкрутство відсу тнього боржника, оскільки до чірнє підприємство "Дніпровс ький круг" неспроможне сплат ити борг у сумі 206 087,38 грн., відсут нє за юридичною адресою і йог о місцезнаходження невідоме .

Ухвалою господарського су ду м. Києва від 21.09.2011 порушено пр овадження у справі №50/275-б та пр изначено до розгляду на 07.10.2011.

05.10.2011 до господарського суду м. Києва надійшла апеляційна скарга ОСОБА_1 на ухвалу г осподарського суду м. Києва в ід 21.09.2011 про порушення провадже ння у справі про банкрутство .

Однак суд зазначає, що чинни м законодавством не передбач ено можливості оскарження ух вали про порушення проваджен ня у справі у повному обсязі щ одо самого факту порушення п ровадження у справі про банк рутство. Якщо ж особа вважає, щ о справа про банкрутство бор жника була порушена безпідст авно, така особа може викорис тати своє право на оскарженн я ухвали, прийнятої за резуль татами підготовчого засідан ня, оскільки відповідно до но рм п. 4 ст. 11 Закону про банкрутс тво саме у підготовчому засі данні суддя оцінює подані до кументи, заслуховує поясненн я сторін, розглядає обґрунто ваність заперечень боржника , тобто оцінює у повному обсяз і наявність та обґрунтованіс ть підстав для порушення та з дійснення провадження у спра ві про банкрутство.

Суд вважає, що така дія ОСО БА_1 спрямована на затягува ння судового процесу і є пору шенням приписів статті 22 ГПК У країни, зокрема, положень щод о обов' язку сторін добросов існо користуватися належним и їм процесуальними правами, виявляти взаємну повагу до п рав і охоронюваних законом і нтересів сторін по справі.

Припис статті 129 Конституц ії України встановлює основн і засади судочинства, до яких віднесено, зокрема, забезпеч ення апеляційного та касацій ного оскарження рішення суду , крім випадків, встановлених законом.

Зазначена конституційна н орма конкретизована законод авцем у статті 12 Закону Україн и “Про судоустрій України”, з гідно з якою учасники судово го процесу та інші особи у вип адках і порядку, передбачени х процесуальним законом, маю ть право на апеляційне та кас аційне оскарження судового р ішення.

Отже, реалізація конституц ійного права на апеляційне т а касаційне оскарження судов ого рішення названим Законом ставиться в залежність від п оложень процесуального зако ну.

Таким чином, Господарський процесуальний кодекс Україн и, а відповідно у справах про б анкрутство також і Закон Укр аїни "Про відновлення платос проможності боржника або виз нання його банкрутом", повинн і містити імперативні норми про те, в яких випадках учасни к судового процесу має право оскаржити ухвалу суду в апел яційному чи касаційному поря дку.

Суд вважає, що дана апеляцій на скарга не підлягає розгля ду, оскільки Господарським п роцесуальним кодексом Украї ни та Законом України "Про від новлення платоспроможності боржника або визнання його б анкрутом" не передбачено пра во осіб на оскарження ухвал п ро порушення провадження у с праві про банкрутство.

Відповідно до частини перш ої статті 106 Господарського пр оцесуального кодексу Україн и ухвали місцевого господарс ького суду можуть бути оскар жені в апеляційному порядку у випадках, передбачених цим кодексом та Законом України «Про відновлення платоспром ожності боржника абр визнанн я його банкрутом».

Згідно зі статтею 41 ГПК Укр аїни господарські суди розгл ядають справи про банкрутств о у порядку провадження, пере дбаченому цим Кодексом, з ура хуванням особливостей, встан овлених Законом України "Про відновлення платоспроможно сті боржника або визнання йо го банкрутом".

Оскільки Господарським п роцесуальним кодексом Украї ни, а також Законом України "Пр о відновлення платоспроможн ості боржника або визнання й ого банкрутом" не передбачен а можливість оскаржувати ухвали про порушення пров адження у справі, то за таких о бставин відсутні підстави дл я прийняття даної апеляційно ї скарги.

Аналогічної позиції дотри мується Вищий господарський суд України у своїй ухвалі ві д 03.02.2010 по справі № 50/760.

Суд враховує роз' яснення , розміщені у пункті 12 постано ви Пленуму Верховного Суду У країни «Про незалежність суд ової влади»від 13.06.2007 № 8, яким пер едбачено, що оскарження ухва л або інших процесуальних ак тів суду, якими не завершуєть ся провадження у справі(про п рийняття заяв і скарг до розг ляду, про призначення судови х експертиз, про виклик осіб, п ро витребування документів т а інших доказів, тощо), крім ви падків, прямо передбачених п роцесуальним законом, не доп ускається.

З метою запобігання відпов ідним порушенням суд також в раховує інформаційний лист В ерховного Суду України від 10.0 9.2008 № 3.2-2008.

Даючи оцінку вищенаведено му, керуючись ст. 86, ч. 1 ст. 106 ГПК У країни, -

У Х В А Л И В :

1. Відмовити ОСОБА_1 у прийнятті апеляційної скарг и на ухвалу господарського с уду м. Києва від 21.09.2011 про поруше ння провадження у справі про банкрутство № 50/275-б

2. Апеляційну скаргу та дода ні до неї матеріали повернут и ОСОБА_1.

3. Дана ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Головатюк Л.Д.

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення10.10.2011
Оприлюднено25.10.2011
Номер документу18719468
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —50/275-б

Ухвала від 20.10.2011

Господарське

Господарський суд міста Києва

Головатюк Л.Д.

Ухвала від 10.10.2011

Господарське

Господарський суд міста Києва

Головатюк Л.Д.

Ухвала від 07.10.2011

Господарське

Господарський суд міста Києва

Головатюк Л.Д.

Ухвала від 21.09.2011

Господарське

Господарський суд міста Києва

Головатюк Л.Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні