Cправа № 2-а-2273/09/0770
Ряд стат. звіту № < Текст >
Код - 06
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 жовтня 2011 року м. Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд в складі :
головуючої судді Большакової О.О.,
при секретарі Луцанич А.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Ужгороді адміністративну справу за позовом прокуратури Тячівського району Закарпатської області в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду в Тячівському районі Закарпатської області до Дочірнього підприємства Тересвянського житлово-комунального господарства Тячівського виробничого управління житлово–комунального господарства про стягнення заборгованості в сумі 10002 гривень 95 копійок, -
встановив :
13 квітня 2009 року прокуратура Тячівського району Закарпатської області звернулася до Закарпатського адміністративного суду в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду в Тячівському районі Закарпатської області з адміністративним позовом до Дочірнього підприємства Тересвянського житлово-комунального господарства Тячівського виробничого управління житлово–комунального господарства про стягнення на користь управління Пенсійного фонду України в Тячівському районі Закарпатської області заборгованості в сумі 31602 гривень 36 копійок.
Згідно п. 6 ч. 2 ст. 20 Закону України “Про прокуратуру” при виявленні порушень закону прокурор або його заступник в межах своєї компетенції мають право звертатися до суду з заявою про захист прав і законних інтересів громадян, держави, а також підприємств та інших юридичних осіб. Представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, прямо передбачених законом. Однією з форм представництва є звернення до суду з позовами або заявами про захист прав і свобод іншої особи, невизначеного кола осіб, прав юридичних осіб, коли порушуються інтереси держави або про визнання незаконними правових актів, дій чи рішень органів і посадових осіб.
Постановою суду від 24.03.2010 року позовні вимоги прокуратури Тячівського району Закарпатської області в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду в Тячівському районі Закарпатської області до Дочірнього підприємства Тересв’янського житлово-комунального господарства Тячівського виробничого управління житлово–комунального господарства про стягнення заборгованості в сумі 15598 гривень 41 копійок було задоволено в повному обсязі. Сума позовних вимог становила 16003 гривень 95 копійок.
Ухвалою суду від 24.03.2010 року провадження у справі за позовом прокуратури Тячівського району Закарпатської області в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Тячівському районі до Дочірнього підприємства Тересвянського житлово-комунального господарства Тячівського виробничого управління житлово–комунального господарства в частині стягнення заборгованості в сумі 16003 гривень 95 копійок закрито у зв’язку з примиренням та частковою сплатою відповідачем суми заборгованості в розмірі 3613 гривень.
У зв’язку з невиконанням умов мирової угоди між сторонами в частині сплати заборгованості Дочірнім підприємством Тересвянського житлово-комунального господарства Тячівського виробничого управління житлово–комунального господарства платежів до бюджету згідно графіків, встановлених мировою угодою , що наявна в матеріалах справи, на підставі якої судом було винесено ухвалу Закарпатського окружного адміністративного суду від 24 березня 2010 року про закриття провадження за частиною позовних вимог, а сплатою лише частини заборгованості з листопада 2009 року до серпня 2010 року в розмірі 2388 гривень, провадження у справі № 2а-2273/09/0770 за позовом прокуратури Тячівського району Закарпатської області в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду в Тячівському районі Закарпатської області до Дочірнього підприємства Тересвянського житлово-комунального господарства Тячівського виробничого управління житлово–комунального господарства про стягнення заборгованості в сумі 10002 гривень 95 копійок було поновлено, про що було винесено ухвалу про поновлення провадження в адміністративній справі від 06 червня 2011 року.
Суд розглядає позовні вимоги в частині стягнення заборгованості з Дочірнього підприємства Тересвянського житлово-комунального господарства Тячівського виробничого управління житлово–комунального господарства в розмірі 10002 гривень 95 копійок
Згідно п. 6 ч. 2 ст. 20 Закону України “Про прокуратуру” при виявленні порушень закону прокурор або його заступник в межах своєї компетенції мають право звертатися до суду з заявою про захист прав і законних інтересів громадян, держави, а також підприємств та інших юридичних осіб. Представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, прямо передбачених законом. Однією з форм представництва є звернення до суду з позовами або заявами про захист прав і свобод іншої особи, невизначеного кола осіб, прав юридичних осіб, коли порушуються інтереси держави або про визнання незаконними правових актів, дій чи рішень органів і посадових осіб.
Позивач позовні вимоги підтримав в повному обсязі, подав суду до початку судового засідання письмову заяву про розгляд справи за наявними у справі матеріалами за відсутності представника позивача.
Відповідач в судове засідання повторно не з'явився, належним чином повідомлявся про час та місце слухання справи за юридичною адресою за сім днів до початку розгляду справи. Відповідач заяви про відкладення слухання справи не подав, про причини неявки суду не повідомив. Письмових заперечень щодо задоволення позовних вимог до суду не надійшло.
Суд, дослідивши письмові докази, наявні в матеріалах справи, дійшов висновку про повне задоволення позовних вимог з наступних підстав.
Дочірне підприємство Тересв’янське житлово-комунального господарства Тячівського виробничого управління житлово-комунального господарства (надалі ДП Тересв”янське ЖКГ –відповідно до п.3 ст.15 Закону України "Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 р. №1058, який набув чинності з 01.01.2004року (надалі –Закон №1058 від 09.07.2003р), набув статусу платника страхових внесків і в силу п.6 ст.17 вказаного Закону зобов’язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Органи Пенсійного фонду України зобов'язані здійснювати в межах своєї компетенції контроль за дотриманням страхувальниками та застрахованими особами вимог Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Ненадходження вищезазначеної суми заборгованості до бюджету Пенсійного фонду перешкоджає виконанню одного з основних завдань Фонду –забезпечення збирання та акумулювання коштів, призначених для повного та своєчасного фінансування виплати пенсій.
Згідно ст.4 п.1 Закону № 400/97 –ВР від 26.06.97 р., для платників збору, визначених п.1 та п.2 статті 1 цього Закону (а саме суб’єктів підприємницької діяльності незалежно від форм власності, юридичних та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників) встановлюються ставки збору в розмірі 32 % з 01.01.2004р. до 31.03.2005р., 32,3% з 01.04.2005р. до 31.12.2005р., 31,8% з 01.01.2006р. по 31.12.2006р., а 33,2% з 01.01.2007р. від об’єкта оподаткування визначеного п.1 ст.2 цього Закону ( суми фактичних витрат на оплату праці (грошового забезпечення) працівників, що включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці" (108/95-ВР), виплати винагород фізичним особам за виконання робіт (послуг) за угодами цивільно-правового характеру, що підлягають обкладенню податком з доходів фізичних осіб, а також суми сплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності, яка здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та допомоги у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю).
Відповідно до п.1 ст.14 Закону №1058 від 09.07.2003 р. роботодавці –юридичні та фізичні особи –суб’єкти підприємницької діяльності, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру - являються страхувальниками, тому, відповідно до ст.15 Закону 1058 від 09.07.2003 р. вони є платниками страхових внесків до солідарної системи Пенсійного фонду України та зобов’язані сплачувати внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.
В п.п.1 п.8 Прикінцевих положень Закону 1058 від 09.07.2003 р. зазначено, що страхові внески, що перераховуються до солідарної системи, сплачуються страхувальниками та застрахованими особами на умовах і в порядку визначених цим Законом та в розмірах передбачених Законом України "Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування" (400/97).
За період з 01.01.2004 року (строк сплати 30.01.2004р.) по січень 2009 року (строк сплати 20.02.2009р.) підприємство, здійснюючи нарахування та виплату заробітної плати нарахувало та задекларувало в щомісячних розрахунках в загальній сумі 25863 гривень 98 копійок.
Оскільки, підприємство не сплатило самостійно нараховані страхові внески за відповідний базовий звітній період, не пізніше через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду визначені ч.6 ст.20 Закону №1058 від 09.07.2003 року, то відповідно до п.2 ст.106 вони стали вважатися простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (недоїмкою).
Відповідно до п.2 ч.9 ст.106 Закону за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф незалежно від строку затримки платежу у розмірі :
- 10 відсотків своєчасно не сплачених сум зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 30 календарних днів включно;
- 20 відсотків своєчасно не сплачених сум зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 90 календарних днів включно;
- 50 відсотків своєчасно не сплачених сум зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк більше 90 календарних днів включно.
Також на суми своєчасно несплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожен день прострочення платежу.
Відповідно до пункту 9.3.2 Інструкції “Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України”, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року № 21-1, розрахунок фінансових санкцій та пені здійснюється на підставі облікових даних картки особового рахунку платника, яка формується за даними звітів платника (страхувальника) розрахованих та поданих ним самостійно.
Отже, у відповідності до п.9 ст.106 ЗУ № 1058 до підприємства застосовані були фінансові санкції на загальну суму 12066 гривень 88 копійок та було нараховано пеню в сумі 7328 гривень 06 копійок, про що було винесено рішення № 821 від 15.01.2004 року, № 204 від 30.11.2004 року, № 1 від 11.01.2005 року, № 218 від 09.03.2005 року, № 252 від 31.03.2005 року, № 455 від 19.05.2005 року, № 581 від 06.07.2005 року, № 777 від 19.09.2005 року, № 862 від 14.10.2005 року, № 946 від 14.11.2005 року, № 53 від 08.02.2006 року, № 275 від 16.05.2006 року, № 453 від 27.07.2006 року, № 715 від 20.10.2006 року, № 729 від 26.10.2006 року, № 714 від 20.10.2006 року, № 784 від 16.11.2006 року, № 359 від 04.07.2007 року, № 193 від 23.04.2007 року, № 416 від 13.08.2007 року, № 556 від 05.10.2007 року, № 641 від 15.11.2007 року, № 732 від 11.12.2007 року, № 280 від 11.12.2007 року, № 42 від 11.02.2008 року, № 69 від 04.02.2009 року, № 1532 від 19.12.2008 року, які надіслані платнику та були вручені ДП Тересв’янському ЖКГ, про що свідчить підпис на рішенні. Дані рішення оскаржено не було.
У відповідності до п.9 ст.106 ЗУ № 1058 до ДП Тересв’янського ЖКГ було застосовано фінансові санкції на загальну суму 12066 гривень 88 копійок та було нараховано пеню в сумі 7328 гривень 06 копійок, про що управлінням Пенсійного фонду України в Тячівському районі було винесено рішення № 821 від 15.01.2004 року, № 204 від 30.11.2004 року, № 1 від 11.01.2005 року, №218 від 09.03.2005 року, № 252 від 31.03.2005 року, № 455 від 19.05.2005 року, № 581 від 06.07.2005 року, № 777 від 19.09.2005 року, № 862 від 14.10.2005 року, № 946 від 14.11.2005 року, № 53 від 08.02.2006 року, № 275 від 16.05.2006 року, № 453 від 27.07.2006 року, № 715 від 20.10.2006 року, № 729 від 26.10.2006 року, № 714 від 20.10.2006 року, №784 від 16.11.2006 року, № 359 від 04.07.2007 року, № 193 від 23.04.2007 року, № 416 від 13.08.2007 року, № 556 від 05.10.2007 року, № 641 від 15.11.2007 року, № 732 від 11.12.2007 року, № 280 від 11.12.2007 року, № 42 від 11.02.2008 року, № 69 від 04.02.2009 року, № 1532 від 19.12.2008 року, які було надіслано відповідачу та були вручені ДП Тересв’янському ЖКГ, про що свідчить підпис на рішенні. Дані рішення оскаржено не було.
Залишок боргу за Дочірнім підприємством Тересвянського житлово-комунального господарства Тячівського виробничого управління житлово–комунального господарства станом на 11 жовтня 2011 року становить 10002 гривень 95 копійок
Враховуючи те, що ст.1 Закону №1058 від 09.07.2003 року визначено поняття страхових внесків, як кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов’язкове державне пенсійне страхування сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше, а ст.106 п.3 Закону №1058 від 09.07.2003 року встановлено, що органи Пенсійного фонду надсилають страхувальникам, які мають недоїмку із страхових внесків, вимогу про її сплату (вимога є виконавчим документом), управління Пенсійного фонду в Тячівському районі направило платнику вимоги про сплату боргу.
Ненадходження вказаної суми до бюджету Пенсійного фонду перешкоджає виконанню одного з основних завдань Фонду –забезпечення збирання та акумулювання коштів, призначених, для повного та своєчасного фінансування виплати пенсій.
Таким чином позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 10, 11, 158-163 КАС України, -
постановив :
Позовні вимоги прокуратури Тячівського району Закарпатської області в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду в Тячівському районі Закарпатської області до Дочірнього підприємства Тересвянського житлово-комунального господарства Тячівського виробничого управління житлово –комунального господарства про стягнення заборгованості в сумі 10002 гривень 95 копійок задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Дочірнього підприємства Тересв’янського житлово-комунального господарства Тячівського виробничого управління житлово–комунального господарства (смт. Тересва, вул. Народна, 83, р/р 26031035002259, МФО 312248 в Коопінвестбанку м. Тячів, код ЄДРПОУ 32076243) на користь управління Пенсійного фонду України в Тячівському районі Закарпатської області (м. Тячів, вул. Робітнича, 18, р/р 25606301697, МФО 312356 в ВАТ Закарпатському обласному управлінні Державного ощадбанку України, код ЄДРПОУ 20449713) 10002 (десять тисяч дві) гривні 95 (дев’яносто п’ять) копійок заборгованості.
Відповідно до статті 186 КАС України апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова відповідно до ч. 1 ст.254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку не було подано.
Головуюча О.О. Большакова
Постанова суду в повному обсязі виготовлена та підписана 14 жовтня 2011 року.
Суддя О.О. Большакова
Вірно:
Суддя О.О. Большакова
Суд | Закарпатський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 11.10.2011 |
Оприлюднено | 04.11.2011 |
Номер документу | 18846753 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Закарпатський окружний адміністративний суд
Большакова О.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні