ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 жовтня 2011 року о 15 год. 59 хв. Справа № 2а-0870/7163/11
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Тєтєрєв В.В., розглянувши у місті Запоріжжі у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за заявою Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Запоріжжя
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Запоріжмаршрут-2007»
про надання дозволу на погашення суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває в податковій заставі,
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Шевченківському районі м. Запоріжжя (надалі – позивач або ДПІ у Шевченківському районі м. Запоріжжя) звернулася з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Запоріжмаршрут-2007» (надалі – відповідач або ТОВ «Запоріжмаршрут-2007») про надання дозволу на погашення суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває в податковій заставі.
Позивач у адміністративному позові зазначив, що постановою Запорізького окружного адміністративного суду від 12.04.2010 у справі №2а-1197/10/0870 з ТОВ «Запоріжмаршрут-2007» стягнуто 170 грн. 00 коп. заборгованості з єдиного податку. Позивачем 19.08.2011 складено акт опису майна №19, яким арештовано майно відповідача: шафу для одягу у задовільному стані.
Від представника позивача надійшла заява про розгляд справи у порядку письмового провадження. Позовні вимоги позивач підтримує у повному обсязі, просить їх задовольнити.
Представник відповідача у судове засідання не прибув. Про день, час і місце розгляду справи відповідач повідомлявся належним чином. Причини неприбуття до суду не повідомив. Заяв, клопотань до суду від відповідача не надходило.
Відповідно до ч.1 ст.41 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
З’ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до висновку про можливість задоволення позовних вимог з наступних підстав.
Відповідно до Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців відповідач зареєстрований за адресою: 69007, Запорізька область, м. Запоріжжя, вул. Звільнена, буд.5/2. ТОВ «Запоріжмаршрут-2007» має ідентифікаційний код 35036884.
Згідно постанови Запорізького окружного адміністративного суду від 12.04.2010 у справі №2а-1197/10/0870 з ТОВ «Запоріжмаршрут-2007» стягнуто заборгованість з єдиного податку у розмірі 170 грн. 00 коп. на користь місцевого бюджету Шевченківського району м.Запоріжжя (р/р 34217378700009, код одержувача 34676911, ГУДКУ у Запорізькій області, МФО 813015, код платежу 16050100). 13.12.2010 видано виконавчий лист.
Позивачем надано до суду постанову державного виконавця Шевченківського відділу державної виконавчої служби Запорізького міського управління юстиції винесену 30.05.2011 у виконавчому провадженні №23653074 про повернення виконавчого документа стягувачеві.
Відповідно до облікової картки платника податку (зворотній бік, скорочена форма) за ТОВ «Запоріжмаршрут-2007» продовжує обліковуватись податковий борг по єдиному податку з юридичних осіб, який станом на 25.08.2011 становить 170 грн. 00 коп.
Також, позивачем надано Акт №19 опису майна від 19.08.2011, у якому податковим керуючим ДПІ у Шевченківському районі м. Запоріжжя описано у податкову заставу майно боржника: шафу для одягу світло-коричневого кольору в задовільному стані. Вартість описаного у податкову заставу майна в акті – не зазначена.
Як зазначено у п.14.1.137 ст.14 Податкового кодексу України, орган стягнення – це державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.
Згідно приписів п.41.5 ст.41 Податкового кодексу України органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень. Стягнення податкового боргу за виконавчими написами нотаріусів не дозволяється.
Відповідно до ч.95.1. ст.95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності – шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Як вказано у п.14.1.155 ст.14 Податкового кодексу України, податкова застава – це спосіб забезпечення сплати платником податків грошового зобов'язання та пені, не сплачених таким платником у строк, визначений цим Кодексом. Податкова застава виникає на підставах, встановлених цим Кодексом. У разі невиконання платником податків грошового зобов'язання, забезпеченого податковою заставою, орган стягнення у порядку, визначеному цим Кодексом, звертає стягнення на майно такого платника, що є предметом податкової застави.
Як з’ясовано судом, предметом податкової застави є шафа для одягу світло-коричневого кольору в задовільному стані, описана в Акті №19 від 19.08.2011.
Згідно з п.95.3 ст.95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини. Орган державної податкової служби звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі. Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття органом державної податкової служби рішення про погашення усієї суми податкового боргу.
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідно до приписів ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.11, 17, 71, 94, 158-163 КАС України, ст.19 Конституції України, ст.95 Податкового кодексу України, суд, –
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Надати дозвіл на погашення суми податкового боргу у сумі 170 грн. 00 коп. по єдиному податку з юридичних осіб за рахунок майна Товариства з обмеженою відповідальністю «Запоріжмаршрут-2007» (69007, Запорізька область, м.Запоріжжя, вул. Звільнена, буд.5/2, ідентифікаційний код 35036884), що перебуває у податковій заставі.
Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб’єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п’ятиденного строку з моменту отримання суб’єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова виготовлена у повному обсязі 03.10.2011.
Суддя (підпис) О.О. Прасов
Постанова не набрала законної сили.
Суддя О.О. Прасов
Суд | Запорізький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 03.10.2011 |
Оприлюднено | 04.11.2011 |
Номер документу | 18846997 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Прасов Олександр Олександрович
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Прасов Олександр Олександрович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні