Ухвала
від 19.10.2011 по справі 15/335-б
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД мі ста КИЄВА

01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницьк ого,44-Б тел.230-31-34

УХВАЛА

Справа № 15/335-б 19.10.11

За позовом Публічног о акціонерного товариства А кціонерний комерційний банк "Київ"

до Товариств а з обмеженою відповідальніс тю "Інвестгруп - ХХІ"

про про визнан ня банкрутом

Суддя Хоменко М.Г.

Представники :

від заявника - Прядко А .М.

від боржника - не з»яви лися

керуючий санацією - Бі лик Ю.М.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Заявник звернувся до суду з заявою про визнання бо ржника банкрутом, оскільки о станній неспроможний сплати ти борг у сумі.

Ухвалою Господарського су ду міста Києва від 05.10.2010 порушен о провадження у справі № 15/335-б.

20.10.2010 Господарським судом міс та Києва винесено ухвалу під готовчого засідання у справі № 15/335-б, якою визнано розмір вим ог ініціюючого кредитора Пуб лічного акціонерного товари ства "Акціонерний комерційни й банк "Київ", який подав заяву про порушення справи про бан крутство Товариства з обмеж еною відповідальністю "Інвес тгруп-ХХІ" в сумі 1407332,09 грн., зобов `язано ініціюючого кредитора подати до офіційного друков аного органу Верховної Ради України (газета "Голос Україн и") чи Кабінету Міністрів Укра їни (газета "Урядовий кур' єр ") оголошення про порушення с прави про банкрутство боржни ка, призначено розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Білика Юрія Микол айовича.

02.03.2011 Господарським судом міс та Києва винесено ухвалу поп ереднього засідання у справі № 15/335-б, якою затверджено реєст р вимог кредиторів боржника на загальну суму 54 035 039,79 грн.

До Господарського суду міс та Києва надійшло клопотання розпорядника майна Товарист ва з обмеженою відповідальні стю "Інвестгруп-ХХІ" арбітраж ного керуючого Білика Юрія М иколайовича про припинення п роцедури розпорядження майн ом боржника, перехід до проце дури санації боржника та при значення керуючим санації ар бітражного керуючого Білика Юрія Миколайовича.

В поданому клопотанні розп орядник майна повідомляє, що комітет кредиторів Товарист ва з обмеженою відповідальні стю "Інвестгруп - ХХІ" на своєм у засіданні погодив пропозиц ію про перехід до процедури с анації боржника, у зв"язку із н аявністю в останнього ряду м айнових активів, а також пого див і призначив керуючим сан ацією Білика Ю.М. Розпорядник майна просить суд припинити процедуру розпорядження май на боржника та ввести процед уру санації Товариства з обм еженою відповідальністю "Інв естгруп - ХХІ" і призначити йог о керуючим санацією.

Ухвалою Господарського су ду м.Києва від 25.05.2011 відкрито пр оцедуру санації Товариства з обмеженою відповідальністю "Інвестгруп - ХХІ", керуючим са нацією призначено арбітражн ого керуючого Білика Ю.М.., яко го зобов"язано скласти план с анації боржника відповідно д о вимог ст. 18 Закону України “П ро відновлення платоспромож ності боржника або визнання його банкрутом”та подати йог о комітету кредиторів для сх валення у строк до 25.08.2011. Крім то го, вищезазначеною ухвалою к еруючого санацією Пінчука Юр ія Анатолійовича зобов"язано подати господарському суду на затвердження схвалений ко мітетом кредиторів план сана ції боржника та протокол зас ідання комітету кредиторів у строк не пізніше п' яти днів з дня проведення засідання к омітету кредиторів.

До Господарського суду міс та Києва надійшли протокол з асідання комітету кредиторі в від 05-19 вересня.2011 та план сана ції Товариства з обмеженою в ідповідальністю "Інвестгруп - ХХІ".

Відповідно до вказаного пр отоколу комітет кредиторів просить затвердити план сан ації Товариства з обмеженою відповідальністю "Інвестгру п - ХХІ" розроблений за участю керуючого санацією Білика Ю .И і схвалений Головою коміте ту кредиторів на наступних у мовах:

«1. Мета та завдання плану с анації ТОВ «Інвестгру-ХХІ».

1.1. Основна мета плану сана ції

Головна мета даного плану санації - це якомога п овніше задовольнити претенз ії кредиторів визнаних судо завдяки поліпшенню фінансов ого стану боржника.

Основною метою да ного плану санації є відновл ення платоспроможності борж ника, задоволення вимог конк урсних кредиторів, забезпече ння стабільного фінансового стану боржника, відповідно д о заходів і процедур наведен их нижче.

Завданням санації підприємства є покриття пот очних збитків та усунення пр ичин їх виникнення, поновлен ня або збереження ліквідност і й платоспроможності підпри ємства, скорочення всіх виді в заборгованості, поліпшення структури оборотного капіта лу та формування фондів фіна нсових ресурсів, необхідних для проведення санаційних за ходів.

Виходячи з цього, план санації ТОВ «Інвестгруп-ХХІ »зорієнтований на реалізаці ю основних принципів відновл ення платоспроможності, закл адених у Законі України “Про відновлення платоспроможно сті боржника або визнання йо го банкрутом”.

1.2.Причини фінансової к ризи підприємства.

Світова фінансов а криза, яка розпочалась у 2007 ро ці, призвела до значних змін умов іпотечного кредитуван ня (підвищення ставок та поси лення вимог), внаслідок чого б агато потенційних покупців н е змогли отримати іпотечний кредит. Також значна їх части на зайняла вичікувальну пози цію щодо завершення іпотечно ї кризи в Україні і відповідн е зниження цін на житло. Це є н аслідком інформаційної війн и, яка фактично розгорілась м іж ріелторами і будівельника ми з однієї сторони, і експерт ами та потенційними покупцям и з іншої, і яка ще більш негат ивно впливає на даний ринок.

Обвал ринку нерухомо сті, стрімке зростання кільк ості неповернених кредитів, банкрутство кредитних фонді в, списання світовими банкам и сотень мільярдів доларів з битків, обвал фондових ринкі в, ріст цін на енергоносії, при скорення темпів світової інф ляції та зниження темпів рос ту світової економіки - всі ці події є взаємопов' язані і відбулися за період менше о дного року. Фактично, надзвич айно тісна взаємопов' язані сть та переплетеність фінанс ових систем призвела до того , що криза на американському р инку переросла у кризу світо вої економіки.

Відповідно, криза та кого масштабу не могла не зач епити економіку України, яка інтегрована у світову еконо міку. По-перше, українські бан ки зіштовхнулися із кризою л іквідності через обмеження д оступу до закордонних кредит ів, які кілька останніх років були основним джерелом збіл ьшення обсягів кредитування . По-друге, криза в житловому б удівництві, викликана значни м скороченням іпотечного кре дитування банками та побоюва нням щодо повторення америка нської іпотечної кризи в Укр аїні. По-третє, ріст цін на ене ргоносії надзвичайно серйоз но впливає на всю економіку У країни, оскільки автоматично призводить до зростання цін на більшість товарів та посл уг, вироблених в Україні. І по- четверте, через досить значн ий рівень інтегрованості еко номіки України в загальносві тову економіку, зростання рі вня світової інфляції суттєв о вплинули на ріст інфляції в Україні.

Основним видом діяльност і ТОВ «Інвестгруп-ХХІ»було і нвестування будівництва об`є ктів нерухомості (житлового фонду) для продажу чи здаванн я в оренду, а також будівництв о, ремонтно-будівельне вироб ництво, виконання спеціальни х видів робіт у проектуванні та будівництві, а також інші в иди діяльності, що не заборен і чинним законодавством .

Основними джерелами фінан сування будівництва об`єктів нерухомості за весь час існу вання компанії були фінансов і установи, інвестори. Надход ження коштів на інвестування будівництва об`єктів нерухо мості від банківських устано в остаточно припинилось в жо втні 2008 року. Таким чином, фінан сування будівництва об`єктів нерухомості підприємством н е проводиться починаючи з 2009 р оку. В той же час право власнос ті на проінвестовані об`єкти підприємством-боржником дос і не отримано, що унеможливлю є їх реалізацію, з метою отрим ання прибутків та подальшого інвестування в нові проекти .

2. Інформація про підпр иємство.

2.1. Загальні відомості про пі дприємство.

Повне найменування Товариство з обмеженою ві дповідальністю «Інвестгруп -ХХІ»

Скорочене найменування ТОВ «Інвестгруп-ХХІ»

Ідентифікаційний код 33396140

Територія м. Київ

Код території (КОАТУУ) 8038900000

Код виду економічної діяль ності (КВЕД) 45.21.1

Форма власності Приватна

Код форми власності (КФВ) 10

Адреса підприємства 03151, м. Київ, вул. Молодогварді йська, 22

Дата порушення справи про б анкрутство 05.10.2010 р.

2.2. Історія розвитку підпри ємства.

Товариство з обмежен ою відповідальністю “Інвест груп-ХХІ”, на ринку нерухомос ті починаючи з лютого 2005 року. З ареєстровано Солом' янсько ю районною державною у м. Києв і адміністрацією. Свідоцтво про державну реєстрацію юрид ичної особи від 09.02.2005р., номер за пису про державну реєстрацію 1 073 102 0000 002803.

Засновниками товариства були громадяни України: ОС ОБА_2 паспорт серії НОМЕР_ 3 виданий Дарницьким РУ ГУ М ВС України в м. Києві 08 грудня 20 00 року, адреса реєстрації: АД РЕСА_2, інд. код НОМЕР_4 та ОСОБА_3, паспорт серії НО МЕР_5, виданий Овруцьким РВ У МВС України в Житомирській о бл. 12 листопада 2001 року адреса р еєстрації АДРЕСА_3, інд. ко д НОМЕР_6.

На підставі рішення зборів ТОВ «Інвестгруп-ХХ1»протоко л №7-2008 від 01 грудня 2008 року заснов ником товариства стає ОСОБ А_1 паспорт серії НОМЕР_1 виданий Ватутінським РУ МВС м. Києва 10 червня 1997 року., адрес а реєстрації: АДРЕСА_1. інд . код НОМЕР_2.

Першим Директором ТОВ «Інв естгруп-ХХ1»був його засновн ик ОСОБА_2. На підставі Про токолу №2 від 27 листопада 2006 р. йо го було звільнео та призначе но Директором товариства О СОБА_4. У відповідності до Пр отоколу зборів учасників ТОВ «Інвестгруп-ХХІ»від 07 лютого 2009 р. ОСОБА_4 також було звіл ьнено з займаної посади і при значено на її місце ОСОБА_7 , яка виконувала обов' язки к ерівника підприємства до вве дення судової процедури сана ції.

З початку своєї діял ьності підприємство займало сь інвестуванням у будівницт во житла, як в місті Києві, так і в Київській обл. Це головний напрямок діяльності ТОВ «Ін вестгруп-ХХІ».

На сьогоднішній день підприємством проінвестова но будівництво наступних об` єктів житлового фонду по м. Ки єву:

- квартири у житловому будин ку на розі вулиць Димитрова т а А.Барбюса;

- квартири у житловому будин ку по АДРЕСА_5;

- квартири у житловому будин ку по АДРЕСА_4.

Всього з 2005 року підприєм ством проінвестовано будівн ицтво близько 10000 квадратних м етрів житла, в містах Києві та Василькові.

2.3. Групи кредиторів та роз мір їх вимог.

Ухвалою господарс ького суду м. Києва від 05.10.2010 рок у порушено провадження у спр аві про банкрутство ТОВ «Інв естгруп-ХХІ». 11.11.2010 року в офіці йному друкованому органі - г азеті «Голос України»№212 було опубліковано оголошення про порушення провадження у спр аві про банкрутство ТОВ «Інв естгруп-ХХІ».

Ухвалою господарськ ого суду м.Києва від 02.03.2011 р. по сп раві №15/335-б про банкрутство ТОВ «Інвестгруп-ХХІ»затверджен о реєстр вимог кредиторів.

Загальна сума визна них вимог становить 54 035 039, 79 грн., з яких:

п/п Найменування кредитора та його адреса Сума визнаних вимог, грн. підлягають задоволенню у п ершу чергу грн. підлягають задоволенню у ч етверту чергу грн. підлягають задоволенню у ш осту чергу грн.

1 ПАТ «АКБ «КИЇВ»

01601 м. Київ

вул. Б. Хмельницького, 16-22 53963039, 79 52149735, 61 1656611, 09 156693, 09

Окремо внесено до реєстру вимог кредиторів ви моги кредиторів щодо виплати заробітної плати з гршовими вимогами на суму 72000, 00 грн., з яки х 9000, 00 грн. - вимоги першої черг и, 63000 грн. - вимоги другої черг и.

Оскільки в процедурі ба нкрутства продовжується нар ахування відсотків на кредит и банку, станом на 05.09.2011 року існ ує поточна заборгованість пе ред ПАТ «АКБ «Київ»по сплаті відсотків за користування в сіма кредитами у розмірі 6 061 576,74 грн. (з моменту порушення пров адження у справі про банкрут ство).

Таким чином, для повного від новлення платоспроможності боржник повинен закумулюват и кошти у розмірі 60 096 616,53 грн. Ця с ума є орієнтовною, оскільки б уде збільшуватись внаслідок нарахування відсотків.

3. Аналіз фінансово-г осподарської діяльності під приємства.

3.1. Майновий стан боржник а до початку санації.

ТОВ «Інвестгру-ХХІ»зді йснює діяльність у відповідн ості з чинним законодавством України і Статутом, зареєстр ованим у Соломянській районн ій у місті Києві державній ад міністрації.Майно та майнові активи підприємства належат ь йому на праві власності.

Джерелами формування м айна і коштів підприємства є:

- внески учасників в статутний капітал;

- доходи від власної виробничо-господарської ді яльності;

- кредити банків та і нших кредиторів;

- інші джерела, не заб оронені законодавством.

За даними бухгалтерсь кого обліку станом на 01.07.2011 року оборотні активи підприємств а складають 50 808 тис.грн.; необо ротні активи - 0, 0 тис.грн., в то му числі:

Нерухомість: відсутн я

Транспортні засоби: відсутні

Інше майно (оргтехні ка, меблі та інше): відсутнє

Майнові права:

- майнові права на к вартири загальною площею 3009, 76 кв. м. за адресою: АДРЕСА_5;

- майнові права на к вартири загальною площею 690, 52 к в. м. за адресою: м. Київ, на розі вулиць Димитрова та А.Барбюс а

- майнові права на к вартири загальною площею 5613, 74 кв.м за адресою: АДРЕСА_4

Господарська діяльніст ь підприємством не проводить ся через брак обігових кошті в.

3.2. Аналіз фінансово-го сподарської діяльності.

Аналіз фінансов о-господарської діяльності п ідприємства проводився Керу ючим санацією підприємства А рбітражним керуючим Біликом Ю.М..

Для проведення аналізу фі нансово-господарської діяль ності підприємства було вико ристано бухгалтерську звітн ість ТОВ «Інвестгру-ХХІ»за п еріод 31.12.2007 - 01.07.2011 р.р.

Аналіз фінансово-господар ської діяльності здійснюєть ся шляхом розрахунку фінансо вих показників (коефіцієнтів ) за наступними напрямками:

Аналіз динаміки валюти ба лансу та його структури;

Аналіз ліквідності підпри ємства;

Аналіз платоспроможності (фінансової стійкості) підпр иємства;

3.2.1. Аналіз динаміки валю ти балансу та його структури .

За період 01.01.2008-01.07.2011 рр. вал юта балансу підприємства в ц ілому зменшилась на 9 807, 00 тис. г рн. або на 16%, що обумовлюється з меншенням обсягів фінансува ння господарської діяльност і та погіршанням майнового с тану підприємства. Так стано м на 01.01.08 р. валюта балансу дорів нювала 60 614,7 тис. грн., а станом на 01.07.2011р. - 50 808,0 тис. грн. Динаміка валюти балансу за період 01.01.08-01 .07.2011рр. наведена на малюнку 1.1.

Малюнок 1.1.

Зменшення валюти балансу за період, який досліджуєтьс я, свідчить про згортання під приємством господарської ді яльності.

3.2.2. Аналіз динаміки та с труктури активу балансу підп риємства.

Відповідно до змін валю ти балансу відбувалися зміни активу балансу. Так в період з 01.01.07-01.07.11 рр. спостерігається зме ншення активу балансу на 9806,7 ти с. грн. Або, як зазначалось вищ е на 16%.

Динаміка та структура акти ву балансу Боржника за періо д 01.01.07 - 01.07.2011 рр. наведені на малюнк у 1.2.

Малюнок 1.2.

Як видно з вищенаведеного малюнку станом на 01.01.07 р. необор отні активи займали 0, 00% активу балансу банкрута, оборотні а ктиви - 84, 9%, витрати майбутніх п еріодів - 15, 1 %, а станом на 01.07.2011 р. - 0, 00%, 100, 0% та 0, 00% відповідно.

Відповідно можна зробити в исновок, що в самій структурі активу балансу підприємства відбулися зміни. Станом на 01.07. 2011 р. його займає один показник - "Оборотні активи".

Актив балансу ТОВ «Інвес тгру-ХХІ» за період 01.01.2008-01.07.2011 рр. Таблиця 1.1.

АКТИВ Код рядка 01.01.2008 01.01.2009 01.01.2010 01.01.2011 01.07.2011

1 2

І. Необоротні активи

Нематеріальні активи:

залишкова вартість 10

первісна вартість 11

накопичена амортизація 12

Незавершене будівництво 20

Основні засоби:

залишкова вартість 30

первісна вартість 31

знос 32

Цовгострокові біологічні активи:

справедлива (залишкова) вар тість 35

первісна вартість 36

накопичена амортизація 37

Довгострокові фінансові і нвестиції:

які обліковуються за метод ом участі в капіталі інших 40

інші фінансові інвестиції 45

Дошострокова дебіторська заборгованість 50

Справедпива (залишкова) вар тість Інвестиційної нерухом ості 55

первісна вартісіь інвести ційної нерухомості 56

знос інвестиційної нерухо мості 57

Відстрочені податкові акт иви 60

Гудвіл 65

Інші необоротні активи 70

Усього за розділом 1 80

II. Оборотні активи - - -

Виробничі запаси 100

Поточні біологічні активи 110

Незавершене виробництво 120

Готова продукція 130

Товари 140

Векселі одержані 150

Дебіторська заборгованіст ь за товари, роботи, послуги : 48 982,9 48 982,9 - - -

Чиста реалізаційна вартіс ть 160 48 982,9 48 982,9

первісна варі їсть 161 48 982,9 48 982,9 - - -

резерв сумнівних боргів 162

Дебіторська заборгованіст ь за розрахунками 2 260,7 2 260,3 51 007,1 50 803,3 50 803,0

з бюджетом 170 0,4 1,6 1,6

за виданими авансами 180

із нарахованих доходів 190

Із внуїрішніх розрахунків 200

Інша поточна дебіторська з аборгованість 210 1 260,7 1 260,3 51 006,7 50 801,7 50 801,4

Поточні фінансові інвести ції 220 1 000,0 1 000,0

Грошові кошти та їх еквівал енти: 198,2 313,3 - 5,0 5,0

в національній валюті 230 197,8 312,9 5,0 5,0

у т ч в касі 231

в Іноземній валюті 240

Інші оборотні активи 250 0,4 0,4

Усього за розділом II 260 51 441,8 51 556,5 51 007,1 50 808,3 50 808,0

III. Витрати майбутніх період ів 270 9 172,9 19 771,5

IV. Необоротні активи та груп и вибуття 275

БАЛАНС 280 60 614, 7 71 328, 0 51 007, 1 50 808, 3 50 808, 0

3.2.3. Аналіз динаміки та ст руктури пасиву балансу підпр иємства.

Аналіз динаміки та струк тури пасиву балансу проведен о за період 01.01.2008 - 01.07.2011 рр. Відпові дно до зміни валюти балансу в ідбувалися і зміни пасиву ба лансу. Так, в період 01.01.07-01.07.11 рр. сп остерігається зменшення пас иву на 9806, 7 тис. грн. або на 16%., що св ідчить про зменшення джерел формування активів підприєм ства.

Структура та динаміка паси ву балансу за період 01.01.2008 - 01.07.2011рр . відображені на малюнку 1.6.

Малюнок 1.6.

Станом на 01.01.2008 р. власний кап італ займав - 0,12% пасиву балансу , забезпечення майбутніх вит рат і платежів - 0, 00%, довгострок ові зобов'язання - 00, 0%, поточні з обов'язання - 99, 88%, а станом на 01.07.20 11 р. власний капітал займає вж е - 80, 95%, забезпечення майбутніх витрат і платежів - 00, 00%, довгост рокові зобов'язання - 114, 04% та пот очні зобов'язання - 66, 90%.

В самій структурі пасиву ба лансу теж відбулися зміни. Та к станом на 01.07.2011 р. його займают ь три показника - „Власний к апітал”, „Поточні зобов'язан ня", та „Довгострокові зобов'я зання”.

В структурі першого розділ у пасиву балансу "Власний кап італ" протягом періоду 01.01.2008-01.07.201 1 рр.:

нерозподілений прибуток з мінився на непокритий збиток та дорівнює - (- 41 155, 8 тис. грн.)

статутний капітал не зміни вся та дорівнює 26, 2 тис. грн.;

неоплачений капітал дорів нює 0, 00 тис. грн.;

інший додатковий капітал д орівнює 0, 00 тис.грн.

Взагалі перший розділ паси ву балансу "Власний капітал" п ротягом 01.01.2008 - 01.07.2011 рр. зменшився у - 567, 3 рази або на - 40 634, 8 тис. грн.

Другий розділ пасиву балан су "Забезпечення майбутніх в итрат і платежів" дорівнює 0, 00 т ис.грн.

Третій розділ пасиву балан су "Довгострокові зобов'язан ня" протягом 01.01.2008 - 01.07.2011 рр. збільш ився на 100% або 57 942, 2 тис. грн.

Четвертий розділ пасиву ба лансу "Поточні зобов'язання" п ротягом 01.01.2008 - 01.07.2011рр. збільшився на 56, 2% або на 26 546,5 тис. грн.

Структура та динаміка пото чних зобов'язань підприємств а в період з 01.01.2008 - 01.07.2011 рр. наведен і на малюнку 1.8.

Малюнок 1.8.

В структурі поточних зобо в'язань станом на 01.07.2011 р. 0, 02% - займ ає кредиторська заборговані сть за товари, роботи та послу ги, 99,98% - поточні зобов'язання за розрахунками.

В структурі поточних зобов 'язань протягом періоду 01.01.2008 - 01. 07.2011рр. відбулися наступні змін и:

- короткострокові кредити банків зменшилися на 100% та дор івнюють 0.

- кредиторська заборговані сть підприємства за товари, р оботи, послуги збільшилася н а 100% та складає 7, 4 тис.грн.;

- поточні зобов'язання за ро зрахунками збільшилися на 100% та дорівнюють 33 988,3 тис. грн.;

На підприємстві протягом 01. 01.2008 - 01.07.2011рр. розмір поточних зоб ов'язань за розрахунками збі льшилися на 100% та дорівнюють 33 988, 3 тис. грн.. Станом на 01.01.2008р. сума поточної заборгованості за розрахунками складала 0, 00 тис . гри., а станом на 01.07.2011 р. - 33 988, 3 тис. грн..

Слід зазначити, що протягом періоду 01.01.2008 - 01.07.2011рр. в розділі « поточні зобов'язання за розр ахунками»відбулися наступн і зміни:

- з одержаних авансів зменши лися на 100%;

- з бюджетом збільшилися на 100% та дорівнюють 10, 6 тис. грн.;

- зі страхування збільшилис я на 100% або на 17, 4 тис.грн.;

- з оплати праці збільшилася на 100% 59, 9 тис. грн.

В загальному вигляді пасив балансу підприємства за 01.01.2008 - 01.07.2011 рр. наведено в таблиці 1.2.

Пасив балансу ТОВ «Інвестгруп-ХХІ» за період 01. 01.2008 - 01.07.2011рр. Таблиця 1.2.

ПАСИВ Код рядка 01.01.2008 01.01.2009 01.01.2010 01.01.2011 01.07.2011

1. Власний капітал

Статутний капітал 300 26,2 26,2 26,2 26,2 26,2

Пайовий капітал 310 -

Додатковий вкладений капі тал 320 -

Інший додатковий капітал 330 -

Резервний капітал 340 -

Нерозподілений прибуток (непокритий збиток) 350 46,3 - 353,7 - 29 192,6 - 37 443,8 - 41 155,8

Неоплачений капітал 360 -

Вилучений капітал 370 -

Усього за розділом 1 380 72,5 - 327,5 -29 166,4 - 37 417,6 - 41 129,6

II. Забезпечення наступних витрат і платежів

Забезпечення виплат персо налу 400 - - - -

Інші забезпечення 410 - - - -

415 - - - -

416 - - - -

Цільове фінансування 420 - - - -

Усього за розділом II 430

III. Довгострокові забов'яза ння

Довгострокові кредити бан ків 440 21 664,0 57 942,2 57 942,2 57 942,2

Інші довгострокові фінанс ові зобов'язання 450

Відстрочені податкові зоб ов'язання 460

Інші довгострокові зобов 'язання 470

Усього за розділом III 480 - 21 664,0 57 942,2 57 942,2 57 942,2

IV. Поточні зобов'язання

Короткострокові кредити б анків 500 58 002,2 36 278,2

Поточна заборгованість за довгостроковими зобов'язанн ями 510 2 540,0 10 940,0

Векселі видані 520

Кредиторська заборговані сть за товари, роботи, послуги 530

7,4 7,4

Поіочні зобов'язання за ро зрахунками: -

з одержаних авансів 540 -

-

з бюджетом 550

10,6

з позабюджетних платежів 560

зі страхування 570

0,3 0,3 17,4

з оплати праці 580

59,9

з учасниками 590

Із внутрішніх розрахунків 600

-

Зобов'язання, пов'язані з не оборотними активами та група ми вибуття, утримуваними для продажу 605 -

-

Інші поточні зобов'язання 610 2 773,3 22 231,0 30 276,0 33 900,4

Усього за розділом IV 620 60 542,2 49 991,5 22 231,3 30 283,7 33 995,7

V. Доходи майбутніх періоді в 630

Баланс 640 60 614,7 71 328,0 51 007,1 50 808,3 50 808,3

3.2.4. Аналіз ліквідності п ідприємства.

Аналіз ліквідності підп риємства здійснюється за дан ими балансу та дозволяє визн ачити спроможність підприєм ства сплачувати свої поточні зобов'язання.

Аналіз ліквідності підпри ємства здійснюється шляхом р озрахунку таких показників ( коефіцієнтів):

коефіцієнта покриття; коеф іцієнта швидкої ліквідності ; коефіцієнта абсолютної лік відності; чистого оборотного капіталу.

Коефіцієнт покриття р озраховується як відношення оборотних активів до поточн их зобов'язань підприємства та показує достатність ресур сів підприємства, які можуть бути використані для погаше ння його поточних зобов'язан ь.

Нормативне значення цього показника повинно бути біль ше 1.

Динаміка коефіцієнту по криття наведена на малюнку 1.10 .

Малюнок 1.10.

Як видно з малюнку 1.10. протяг ом періоду, який досліджуєть ся, коефіцієнт покриття в пер іод 01.01.08-01.07.11 зменшувався. Критич не значення коефіцієнта покр иття - 1. Станом на 01.07.2011р. значенн я цього коефіцієнта по підпр иємству дорівнює 0, 55, що значно менше критичного, тобто Борж ник не має достатньо ресурсі в для погашення поточних бор гів.

Коефіцієнт швидкої лік відності розраховується , як відношення найбільш лікв ідних оборотних засобів (гро шових засобів та їх еквівале нтів, поточних фінансових ін вестицій та дебіторської заб оргованості) до поточних зоб ов'язань підприємства.

Коефіцієнт швидкої ліквід ності відображає платіжні мо жливості підприємства, щодо сплати поточних зобов'язань за умови своєчасного проведе ння розрахунків з дебіторами .

Нормативне значення цього показника повинно знаходити ся в межах 0, 6 - 0,8 тобто на 1 гривню поточних зобов'язань повинн о приходитися від 60 до 80 копійо к ліквідних активів.

Динаміка коефіцієнту швид кої ліквідності наведена на малюнку 1.11.

Малюнок 1.11.

Як видно з малюнку 1.11. протяг ом періоду 01.01.2008 - 01.07.2011 рр. на підпр иємстві коефіцієнт швидкої л іквідності збільшується. Ста ном на 01.07.2011р. величина коефіціє нта швидкої ліквідності дорі внює 1, 49, що більше за нормативн е значення. Це свідчить про те, що підприємство має можли вість погасити свою заборгов аність за умови своєчасного проведення розрахунків із де біторами.

Коефіцієнт абсолютної л іквідності обчислюється , як відношення грошових засо бів та їхніх еквівалентів і п оточних фінансових інвестиц ій до поточних зобов'язань.

Коефіцієнт абсолютної лік відності показує, яка частин а боргів підприємства може б ути сплачена негайно.

Нормативне значення цього показника повинно бути у меж ах 0, 2 - 0, 35. Значення менше ніж 0, 2 - це зовнішня ознака неплато спроможності.

Динаміка коефіцієнт а абсолютної ліквідності нав едена на малюнку 1.12.

Малюнок 1.12

Як видно з малюнку 1.12. на про тязі всього періоду 01.01.2008 - 01.07.2011 рр . цей показник має значення ме нше 0,2, що свідчить про наявніс ть ознак зовнішньої неплатос проможності. На 01.07.2011р. коефіціє нт абсолютної ліквідності до рівнює 0.

Чистий оборотний капіт ал розраховується, як різ ниця між оборотними активами підприємства та його поточн ими зобов'язаннями.

Наявність чистого оборотн ого капіталу та його величин а свідчать про спроможність підприємства сплачувати сво ї поточні зобов'язання та роз ширювати подальшу діяльніст ь.

Динаміка чистого оборот ного капіталу наведена на ма люнку 1.13.

Малюнок 1.13.

Як видно з малюнку 1.13. майж е протягом усього періоду з 01. 01.2008 - 01.07.2011рр. величина чистого об оротного капіталу зменшуєть ся та має значення - (- 495 тис. гр н.). Це свідчить про те, що ТОВ «І нвестгруп-ХХІ»не здатне спла тити власні поточні зобов'яз ання та розширювати подальшу діяльність.

Таким чином, станом на 01.07.2011р. ТОВ «Інвестгруп-ХХІ»не має л іквідного балансу та не має м ожливість погасити свою забо ргованість за умови своєчасн ого проведення розрахунків з кредиторами. На підприємств і відсутній чистий оборотний капітал, тобто підприємство не здатне сплатити власні по точні зобов'язання та розшир ювати подальшу діяльність бе з застосування судових проце дур передбачених ЗУ „Про від новлення платоспроможності боржника або визнання його б анкрутом”

3.2.5. Аналіз платоспромож ності підприємства.

Аналіз платоспроможност і (фінансової стійкості) підп риємства здійснюється за дан ими балансу підприємства та характеризує структуру джер ел фінансування ресурсів під приємства, ступінь фінансово ї стійкості і незалежності п ідприємства від зовнішніх дж ерел фінансування діяльност і.

Аналіз платоспроможності (фінансової стійкості) підпр иємства здійснюється шляхом розрахунку таких показників (коефіцієнтів):

- коефіцієнта платоспромо жності (автономії); коефіцієн та фінансування; коефіцієнта фінансової стійкості;

коефіцієнта забезпечення власними оборотними засобам и; коефіцієнта маневреності власного капіталу.

Коефіцієнт платоспроможн ості (автономії) розраховуєт ься як відношення власного к апіталу підприємства до підс умку балансу підприємства і показує питому вагу власного капіталу в загальній сумі за собів, авансованих у його дія льність.

Коефіцієнт платоспромо жності характеризує можл ивість підприємства виконат и свої зовнішні зобов'язання за рахунок використання вла сних коштів, незалежність йо го функціонування від позико вих коштів. Практикою встано влено, що загальна сума забор гованості не повинна перевищ увати суму власних джерел фі нансування.

Критичне значення коефіці єнта платоспроможності - 0, 5.

Динаміка коефіцієнта пла тоспроможності (автономії) н аведена на малюнку 1.14.

Малюнок 1.14.

Як видно з малюнку 1.14. на під приємстві протягом періоду, що аналізується, існує тенде нція зменшення коефіцієнта п латоспроможності. Станом на 01.07.2011 р. цей показник має значен ня 0, 0001, тобто нижче критичного . Чим нижче значення коефіціє нту платоспроможності, тим б ільше залежність підприємст ва від зовнішніх джерел. Таки м чином, у підприємства не існ ує можливості виконати свої зовнішні зобов'язання за рах унок використання власних ко штів. Функціонування ТОВ «Ін вестгруп-ХХІ» залежало і зал ежить від позичкових коштів.

Коефіцієнт фінансуванн я (фінансового ліверіджу) розраховується, як співві дношення залучених та власни х засобів і характеризує з алежність підприємства від з алучених засобів.

Динаміка коефіцієнту фіна нсування наведена на малюнку 1.15.

Малюнок 1.15

Станом на 01.07.2011р. коефіцієнт фінансування має значення - (-0, 45) Це свідчить про те, що підпр иємство знаходиться в залежн ості від зовнішніх джерел фі нансування, тобто у ТОВ «Інве стгруп-ХХІ»втрачена платосп роможність.

Коефіцієнт забезпеченн я власними оборотними засоба ми розраховується, як від ношення величини чистого обо ротного капіталу до величини оборотних активів підприємс тва і показує забезпеченість підприємства власними оборо тними засобами.

Нормативне значення цього показника повинно бути біль ше - 0, 1.

Динаміка коефіцієнту за безпечення власними оборотн ими засобами наведена на мал юнку 1.16.

Малюнок 1.16.

Як видно з малюнку 1.16., на під приємстві протягом періоду, що аналізується, коефіцієнт забезпечення власними оборо тними засобами має тенденцію до зменшення. Станом на 01.07.2011р. к оефіцієнт забезпечення влас ними оборотними засобами має значення - (- 0, 81), що значно менш е нормативного. Це обумовлює ться насамперед тим, що на під приємстві відсутній чистий о боротний капітал.

Коефіцієнт маневреност і власного капіталу пока зує, яка частина власного кап італу використовується для ф інансування поточної діяльн ості, тобто вкладена в оборот ні засоби, а яка - капіталізова на.

Коефіцієнт маневреності в ласного капіталу розраховує ться як відношення чистого о боротного капіталу до власно го капіталу.

Нормативне значення коефі цієнту маневреності власног о капіталу повинно бути біль ше 0.

Динаміка коефіцієнта мане вренності наведена на малюнк у 1.17.

Малюнок 1.17.

Як видно з малюнку 1.17., на під приємстві протягом періоду, що аналізується, коефіцієнт маневреності власного капіт алу не зменшується. Станом на 01.07.2011р. він дорівнює 1, 00, що відпов ідно вище нормативного значе ння. Це свідчить про те, що пот очна діяльність підприємств а постійно фінансувалась.

Коефіцієнт фінансової стійкості показує співві дношення власного капіталу п ідприємства до поточних зобо в'язань та відстроченої пода ткової заборгованості.

Нормативне значення цього показника повинно бути біль ше 1.

Динаміка коефіцієнта фіна нсової стійкості наведена на малюнку 1.18.

Малюнок 1.18.

Як видно з малюнку 1.18. на під приємстві за період, що аналі зується існує тенденція до з меншення цього показника. Ст аном на 01.07.2011р. коефіцієнт фінан сової стійкості дорівнює - (-1, 21). Тобто підприємство не в з мозі виконати свої поточні з обов'язанн за рахунок наявно го власного капіталу.

Станом на 01.07.2011р. (на момент від криття процедури санації) ТО В «Інвестгруп» не в змозі вик онати свої зовнішні зобов'яз ання за рахунок використання власних коштів. При цьому під приємство забезпечено власн ими оборотними засобами одна к поточна діяльність підприє мства на даний момент не фіна нсується.

3.3. Висновки.

Аналіз фінансово-господ арської діяльності ТОВ «Інве стгру-ХХІ»показав наявність у підприємста певної бази (хо ч і не матеріального характе ру) та наявність фінансового потенціалу для подальшого с амостійного функціонування після проведення розрахункі в з кредиторами визнаними су дом. Тому, задоволення визнан их судом вимог кредиторів ТО В «Інвестгруп-ХХІ»можливе че рез застосування процедури с анації згідно положень Закон у України «Про відновлення п латоспроможності боржника а бо визнання його банкрутом».

4. Планові заходи по від новленню платоспроможності

ТОВ «Інвестгруп-ХХІ».

Процедура санації за своїм визначенням може пе редбачати здійснення органі заційно-господарських, фінан сово-економічних, правових, т ехнічних заходів, спрям ованих не тільки на фінансов е оздоровлення, але й на відно влення дієздатності підприє мства після закінчення термі ну санації.

Внаслідок фінансової сан ації має бути погашена забор гованість перед кредиторами , покриті збитки і ліквідован і передумови для виникнення останніх у подальшому.

При розробці Плану сана ції передбачається, що на хід його виконання впливає дія б агатьох факторів, напрямок т а результат яких передбачити в довгостроковому періоді м ожливо лише з невеликою ймов ірністю. Враховуючи це, всі ро зрахунки, які наведені у цьом у розділі є орієнтовними, під лягають в процесі виконання плану санації коригуванню з урахуванням змін кон`юнктури ринку нерухомості, впливу вн утрішніх та зовнішніх фактор ів, фактичних результатів ві д здійснення заходів щодо ві дновлення платоспроможност і виконуваних в процедурі са нації підприємства безпосер едньо керуючим санацією, яки й концентрує фінансові ресур си для проведення капіталовк ладень в здійснення заходів, передбачених планом санації .

У порядку, визначеному ст. 18 Закону України "Про відновл ення платоспроможності борж ника, або визнання його банкр утом" будуть здійснені заход и для відновлення платоспром ожності боржника, а саме рест руктуризація активів з метою погашення кредиторської заб оргованності.

Заходи, що запропоновані ци м розділом, розподілено на гр упи з урахуванням специфіки активів, які задіяні у рестру ктуризації.

· Погашення ч астини боргу за рахунок майн ових прав на квартири загаль ною площею 3009,76 кв. м. за адресою: АДРЕСА_5.

· Погашення час тини боргу за рахунок майнов их прав на квартири загально ю площею 690,52 кв. м. за адресою: м. К иїв, на розі вулиць Димитрова та А.Барбюса.

· Погашення части ни боргу за рахунок майнових прав на квартири загальною п лощею 5613,74 кв.м за адресою: АДР ЕСА_4.

4.1. Погашення частини бор гу за рахунок відчуження май нових прав на квартири за адр есою: АДРЕСА_5.

4.1.1. В забезпечення кредит ного договору №153/06 від 05.12.2006 р. бул о укладено договір іпотеки м іж боржником та АКБ «Київ»ві д 25.12.2006 р. Предметом іпотеки є ма йнові права на 27 квартир загал ьною площею 3009,76 кв. м. в об`єкті б удівництва за адресою АДРЕ СА_5.

4.1.2. Предмет іпотеки буде зап ропоновано ПАТ «АКБ «Київ»пр ийняти на баланс в рахунок по гашення кредиторської забор гованості.

4.1.3. У випадку відмови банку у прийнятті майна на баланс, бу де здійснено продаж майнових прав на квартири шляхом пров едення аукціону. При цьому ст роки виконання плану санації будуть відкориговані з урах уванням строків оцінки та пр одажу майнових прав.

4.2. Погашення частини борг у за рахунок відчуження майн ових прав на квартири за адре сою: м. Київ, на розі вулиць Дим итрова та А.Барбюса.

4.2.1. В забезпечення кредит ного договору №162/06 від 22.12.2006 р. бул о укладено договір іпотеки м іж боржником та ПАТ «АКБ «Киї в»від 30.12.2006 р. Предметом іпотеки є майнові права на 5 квартир з агальною площею 690,52 кв. м. в житл овому будинку, який будуєтьс я на розі вулиць Димитрова та Анрі Барбюса у м.Києві. Незваж аючи на обтяження цього акти ву, права вимоги за інвестиці йними договорами на фінансув ання будівництва 4-х із зазнач ених квартир були незаконно передані громадянці ОСОБА _5 з укладанням відповідних угод. Отже, необхідно керуючо му санацією Боржника разом з ПАТ «АКБ «Київ»оскаржити пе редачу прав вимоги на майнов і права громадянці ОСОБА_5 . Це дозволить повернути майн ові права на зазначений акти в Боржникові.

4.2.2. У разі повернення майнов их прав на квартири боржнико ві, предмет іпотеки буде запр опоновано ПАТ «АКБ «Київ»при йняти на баланс в рахунок пог ашення кредиторської заборг ованості.

4.2.3. У випадку відмови банку у прийнятті майна на баланс, бу де здійснено продаж майнових прав на квартири шляхом пров едення аукціону. При цьому ст роки виконання плану санації будуть відкориговані з урах уванням строків оцінки та пр одажу майнових прав.

4.3. Погашення частини борг у за рахунок майнових прав на квартири загальною площею 5613 ,74 кв.м за адресою: АДРЕСА_4.

4.3.1. В забезпечення кредит ного договору №38/07 від 27.04.2007 р. бул о укладено договори іпотеки між боржником та ПАТ «АКБ «Ки їв»від 23.08.2007 р. та від 30.05.2007 р. Предм етом іпотеки є майнові права на 71 квартиру загальною площе ю 5613,74 кв. м. в житловому будинку, який будується за адресою: АДРЕСА_4.

Відповідно до договору пр о відступлення права вимоги від 13.08.2009 р. ПАТ «АКБ «Київ»відс тупило ТОВ «Фінансовва компа нія «Кивщина-Капітал»всі пра ва вимоги за зобов`язаннями з а кредитним договором №38/07 від 27.04.2007 р. та за договорами іпотек и від 23.08.2007 р. та від 30.05.2007 р.

У свою чергу, відповідно до договору про відступлення пр ава вимоги № 02/10 від 01.10.2009 р. ТОВ «Ф інансовва компанія «Кивщина -Каптіал»відступило громадя нину ОСОБА_6. всі права вим оги за зобов`язаннями за кред итним договором №38/07 від 27.04.2007 р., а ле не відступило права вимог и за договорами іпотеки від 23. 08.2007 р. та від 30.05.2007 р.

ОСОБА_6. не заявив до боржн ика свої вимоги як кредитор у встановлений законодавство м термін, отже його вимоги вва жаються погашеними. Проте, з м етою зняття обтяжень, які вин икли внаслідок передачі майн ових прав на квартири в іпоте ку, необхідно припинити іпот еку.

4.3.2. З метою отримання кошті в для погашення вимог кредит орів, буде здійснено продаж м айнових прав на квартири шля хом проведення аукціону. При цьому строки виконання план у санації будуть відкоригова ні з урахуванням строків оці нки та продажу майнових прав .

.

5. Реалізація активів ТОВ « Інвестгруп-ХХІ»

та прогноз надходжень від п родажу.

5.1. Порядок продажу.

З метою відновлення плато спроможності боржника та зад оволення вимог кредиторів пі длягає продажу майно боржник а (майнові права на квартири).

Згідно ч. 1 ст. 20 Закону У країни «Про відновлення плат оспроможності боржника або в изнання його банкрутом», зах оди по забезпеченню вимог кр едиторів стосовно частини ма йна боржника, яке підлягає пр одажу згідно з планом санаці ї, скасовується ухвалою госп одарського суду.

Реалізація майна ТОВ «Інв естгруп-ХХІ»буде здійснюват ись шляхом проведення відкри тих торгів (аукціону). Початко ва ціна продажу майна буде ви значена шляхом проведення е кспертної оцінки вартості ма йна.

Переможець торгів зобов`яз аний буде заплатити ціну про дажу майна боржника в строк, п ередбачений протоколом торг ів або договором купівлі-про дажу, але не пізніше місяця пі сля дати проведення торгів.

Майно боржника, не продане н а перших торгах, буде виставл ене на повторні торги зі зниж енням ціни. Майно боржника, не продане на повторних торгах , може бути реалізовано керую чим санацією за згодою Коміт ету кредиторів на підставі д оговору купівлі-продажу, укл аденого без проведення торгі в.

5.2. Продаж майнових прав н а квартири.

Єдиним шляхом отримання к оштів для погашення заборгов аності за кредитами та поточ ної заборгованості є продаж майнових прав на квартири у з азначених будинках. Попередн ій прогноз надходження кошті в від продажу майнових прав ґ рунтується на інформації про вартість продажу майнових п рав на квартири в цих будинка х в даний час, а також на дослі дженнях продажу майнових пра в на аналогічні активи в м.Киє ві (первинний ринок нерухомо сті). Джерелами інформації що до вартості квартир були інт ернет-портали нерухомості та спеціалізовані друковані ре кламні засоби. Результат ана лізу представлений у таблиця х:

Об`єкт нерухомості Площа, м.кв.

1-к 2-к 3-к 4-к всього

По вул. Драгомірова, 4Б 136,48 1 178,58 1 694,70 3 009,76

На розі Барбюса-Димитрова 83,30 425,42 181,80 690,52

Васильків, вул. 1-го Травня, 12 92,76 4 148,35 1 265,28 107,35 5 613,74

Об`єкт нерухомості Ринова вартість майнових прав на 1 м.кв., грн. Ринкова вартість всього, г рн.

1-к 2-к 3-к 4-к

По вул. Драгомірова, 4Б 10 350 10 300 10 300 31 007 352

На розі Барбюса-Димитрова 13 000 12 800 12 800 8 855 316

Васильків, вул. 1-го Травня, 12 5500 5000 4500 4500 26 918 585

Всього

66 781 253

5.3. Прогноз надходжень кош тів від продажу та порядок їх розподілу.

Таким чином, за попереднім и розрахунками продаж майнов их прав на квартири дозволит ь отримати достатню суму кош тів для погашення вимог кред иторів згідно реєстру та пот очних вимог і продовжити гос подарську діяльність, а саме :

у разі продажу майнових прав на квартири, буде погаше но 54 035 039,79 грн. заборгованості, в ключеної до реєстру вимог кр едиторів, а також поточні вим оги, які станом на 05.09.2011 р. склада ють 6 061 576,74 грн.

Плановий строк реаліза ції цього варіанту - 12 місяці в з моменту затвердження гос подарським судом плану санац ії;

6. Погашення кредиторсь кої заборгованості та віднов лення господарської діяльно сті.

Для проведення санаці ї та розрахунків із кредитор ами керуючим санацією відкри вається спеціальний рахунок . Кошти, одержані в результаті заходів, передбачених даним планом санації, будуть спрям овуватись на задоволення вим ог кредиторів в порядку черг овості, визначеної законодав ством. Вимоги кожної наступн ої черги задовольняються в м іру надходження коштів на са наційний рахунок боржника пі сля повного задоволення вимо г попередньої черги. У разі не достатності коштів для повно го задоволення вимог однієї черги вимоги задовольняютьс я пропорційно сумі вимог, що н алежить кожному кредиторов і однієї черги.

Оскільки відсотки за креди тами банку ПАТ «АКБ «Київ»пр одовжуватимуть нараховуват ись протягом строку виконанн я цього плану санації, необхі дно врахувати, що сума поточн их вимог (відсотки нарахован і після порушення провадженн я у справі про банкрутство) мо жуть ще зрости орієнтовно на 5 млн.грн. У такому разі, у розпо рядженні боржника після здій снення виплат кредиторам зал ишиться близько 1 млн.грн. обіг ових коштів, які він може заді яти для відновлення господар ської діяльності.

7. Контроль за виконан ням плану санації.

В разі схвалення Комі тетом кредиторів плану санац ії та затвердження його госп одарським судом він вважаєть ся обов`язковим для виконанн я боржником та кожним із кред иторів. Контроль за вико нанням затвердженого плану с анації боржника здійснюєтьс я Керуючим санацією, Комітет ом кредиторів та господарськ им судом.

За п`ятнадцять днів до закін чення санації, а також при ная вності підстав для достроков ого припинення санації, Керу ючий санацією зобов”язаний н адати зборам кредиторів пись мовий звіт і повідомити їх пр о час і місце проведення збор ів. Звіт керуючого санацією п овинен містити інформацію, п ередбачену п.2 ст.21 Закону Укра їни “Про відновлення платосп роможності боржника або визн ання його банкрутом”. За резу льтатами розгляду звіту керу ючого санацією зборів кредит орів повинні прийняти одне і з наступних рішень: про викон ання плану санації, закінче ння процедури санації і відн овлення платоспроможності б оржника;

про звернення до господар ського суду із клопотанням про продовження терміну сан ації;

про звернення до господарс ького суду із клопотанням пр о дострокове припинення проц едури санації в зв”язку з від новленням платоспроможност і боржника і переходом до роз рахунків із кредиторами;

про укладення мирової угод и.

Затвердження господарськи м судом звіту керуючого сана цією є підставою для винесен ня ухвали про припинення про вадження у справі.

В разі порушення сторонами умов угод, укладених згідно з планом санації під час прове дення процедури санації захи ст порушеного права, що виник ло у зв”язку з проведенням пр оцедури санації, здійснюєтьс я у справі про банкрутство.

Висновок

Таким чином, план сана ції ТОВ «Інвестгруп-ХХІ» являє собою систему заход ів, що здійснюються під час пр овадження у справі про банкр утство з метою запобігання в изнання боржника банкрутом т а його ліквідації, спрямован а на оздоровлення фінансово- господарського становища бо ржника, а також задоволення в имог кредиторів. Після завер шення виконання плану санаці ї платоспроможність підприє мства буде повністю відновле на та боржник зможе продовжи ти ефективну господарську ді яльність у відповідності до свого статуту.

План санації складений ві дповідно до вимог чинного за конодавства, схвалений повно важною особою голови комітет у кредиторів та підписаний к еруючим санацією боржника Бі ликом Ю.М.

За наведених обставин, у суд у є підстави для затвердженн я плану санації Товариства з обмеженою відповідальністю «Інвестгруп-ХХІ».

Виходячи з викладеного, кер уючись ст.18 Закону України "Пр о відновлення платоспроможн ості боржника або визнання й ого банкрутом", ст.86 Господарс ького процесуального кодекс у, суд -

УХВАЛИВ:

1. Затвердити план сана ції Товариства з обмеженою в ідповідальністю «Інвестгру п-ХХІ»(03151, м.Київ, вул. Молодогва рдійська,22, код ЄДРПОУ 33396140) розр облений за участю керуючого санацією Білика Ю.М. і схвален ий Головою комітету кредитор ів на наступних умовах:

«1. Мета та завдання пл ану санації ТОВ «Інвестгру-Х ХІ».

1.1. Основна мета плану санац ії

Головна мета даного плану санації - це якомога п овніше задовольнити претенз ії кредиторів визнаних судо завдяки поліпшенню фінансов ого стану боржника.

Основною метою да ного плану санації є відновл ення платоспроможності борж ника, задоволення вимог конк урсних кредиторів, забезпече ння стабільного фінансового стану боржника, відповідно д о заходів і процедур наведен их нижче.

Завданням санації підприємства є покриття пот очних збитків та усунення пр ичин їх виникнення, поновлен ня або збереження ліквідност і й платоспроможності підпри ємства, скорочення всіх виді в заборгованості, поліпшення структури оборотного капіта лу та формування фондів фіна нсових ресурсів, необхідних для проведення санаційних за ходів.

Виходячи з цього, план санації ТОВ «Інвестгруп-ХХІ »зорієнтований на реалізаці ю основних принципів відновл ення платоспроможності, закл адених у Законі України “Про відновлення платоспроможно сті боржника або визнання йо го банкрутом”.

1.2.Причини фінансової к ризи підприємства.

Світова фінансов а криза, яка розпочалась у 2007 ро ці, призвела до значних змін умов іпотечного кредитуван ня (підвищення ставок та поси лення вимог), внаслідок чого б агато потенційних покупців н е змогли отримати іпотечний кредит. Також значна їх части на зайняла вичікувальну пози цію щодо завершення іпотечно ї кризи в Україні і відповідн е зниження цін на житло. Це є н аслідком інформаційної війн и, яка фактично розгорілась м іж ріелторами і будівельника ми з однієї сторони, і експерт ами та потенційними покупцям и з іншої, і яка ще більш негат ивно впливає на даний ринок.

Обвал ринку нерухомо сті, стрімке зростання кільк ості неповернених кредитів, банкрутство кредитних фонді в, списання світовими банкам и сотень мільярдів доларів з битків, обвал фондових ринкі в, ріст цін на енергоносії, при скорення темпів світової інф ляції та зниження темпів рос ту світової економіки - всі ці події є взаємопов' язані і відбулися за період менше о дного року. Фактично, надзвич айно тісна взаємопов' язані сть та переплетеність фінанс ових систем призвела до того , що криза на американському р инку переросла у кризу світо вої економіки.

Відповідно, криза та кого масштабу не могла не зач епити економіку України, яка інтегрована у світову еконо міку. По-перше, українські бан ки зіштовхнулися із кризою л іквідності через обмеження д оступу до закордонних кредит ів, які кілька останніх років були основним джерелом збіл ьшення обсягів кредитування . По-друге, криза в житловому б удівництві, викликана значни м скороченням іпотечного кре дитування банками та побоюва нням щодо повторення америка нської іпотечної кризи в Укр аїні. По-третє, ріст цін на ене ргоносії надзвичайно серйоз но впливає на всю економіку У країни, оскільки автоматично призводить до зростання цін на більшість товарів та посл уг, вироблених в Україні. І по- четверте, через досить значн ий рівень інтегрованості еко номіки України в загальносві тову економіку, зростання рі вня світової інфляції суттєв о вплинули на ріст інфляції в Україні.

Основним видом діяльност і ТОВ «Інвестгруп-ХХІ»було і нвестування будівництва об`є ктів нерухомості (житлового фонду) для продажу чи здаванн я в оренду, а також будівництв о, ремонтно-будівельне вироб ництво, виконання спеціальни х видів робіт у проектуванні та будівництві, а також інші в иди діяльності, що не заборен і чинним законодавством .

Основними джерелами фінан сування будівництва об`єктів нерухомості за весь час існу вання компанії були фінансов і установи, інвестори. Надход ження коштів на інвестування будівництва об`єктів нерухо мості від банківських устано в остаточно припинилось в жо втні 2008 року. Таким чином, фінан сування будівництва об`єктів нерухомості підприємством н е проводиться починаючи з 2009 р оку. В той же час право власнос ті на проінвестовані об`єкти підприємством-боржником дос і не отримано, що унеможливлю є їх реалізацію, з метою отрим ання прибутків та подальшого інвестування в нові проекти .

2. Інформація про підпр иємство.

2.1. Загальні відомості про пі дприємство.

Повне найменування Товариство з обмеженою ві дповідальністю «Інвестгруп -ХХІ»

Скорочене найменування ТОВ «Інвестгруп-ХХІ»

Ідентифікаційний код 33396140

Територія м. Київ

Код території (КОАТУУ) 8038900000

Код виду економічної діяль ності (КВЕД) 45.21.1

Форма власності Приватна

Код форми власності (КФВ) 10

Адреса підприємства 03151, м. Київ, вул. Молодогварді йська, 22

Дата порушення справи про б анкрутство 05.10.2010 р.

2.2. Історія розвитку підпри ємства.

Товариство з обмежен ою відповідальністю “Інвест груп-ХХІ”, на ринку нерухомос ті починаючи з лютого 2005 року. З ареєстровано Солом' янсько ю районною державною у м. Києв і адміністрацією. Свідоцтво про державну реєстрацію юрид ичної особи від 09.02.2005р., номер за пису про державну реєстрацію 1 073 102 0000 002803.

Засновниками товариства були громадяни України: ОС ОБА_2 паспорт серії НОМЕР_ 3 виданий Дарницьким РУ ГУ М ВС України в м. Києві 08 грудня 20 00 року, адреса реєстрації: АД РЕСА_2, інд. код НОМЕР_4 та ОСОБА_3, паспорт серії НО МЕР_5, виданий Овруцьким РВ У МВС України в Житомирській о бл. 12 листопада 2001 року адреса р еєстрації АДРЕСА_3, інд. ко д НОМЕР_6.

На підставі рішення зборів ТОВ «Інвестгруп-ХХ1»протоко л №7-2008 від 01 грудня 2008 року заснов ником товариства стає ОСОБ А_1 паспорт серії НОМЕР_1 виданий Ватутінським РУ МВС м. Києва 10 червня 1997 року., адрес а реєстрації: АДРЕСА_1. інд . код НОМЕР_2.

Першим Директором ТОВ «Інв естгруп-ХХ1»був його засновн ик ОСОБА_2. На підставі Про токолу №2 від 27 листопада 2006 р. йо го було звільнео та призначе но Директором товариства О СОБА_4. У відповідності до Пр отоколу зборів учасників ТОВ «Інвестгруп-ХХІ»від 07 лютого 2009 р. ОСОБА_4 також було звіл ьнено з займаної посади і при значено на її місце ОСОБА_7 , яка виконувала обов' язки к ерівника підприємства до вве дення судової процедури сана ції.

З початку своєї діял ьності підприємство займало сь інвестуванням у будівницт во житла, як в місті Києві, так і в Київській обл. Це головний напрямок діяльності ТОВ «Ін вестгруп-ХХІ».

На сьогоднішній день підприємством проінвестова но будівництво наступних об` єктів житлового фонду по м. Ки єву:

- квартири у житловому будин ку на розі вулиць Димитрова т а А.Барбюса;

- квартири у житловому будин ку по АДРЕСА_5;

- квартири у житловому будин ку по АДРЕСА_4.

Всього з 2005 року підприєм ством проінвестовано будівн ицтво близько 10000 квадратних м етрів житла, в містах Києві та Василькові.

2.3. Групи кредиторів та роз мір їх вимог.

Ухвалою господарс ького суду м. Києва від 05.10.2010 рок у порушено провадження у спр аві про банкрутство ТОВ «Інв естгруп-ХХІ». 11.11.2010 року в офіці йному друкованому органі - г азеті «Голос України»№212 було опубліковано оголошення про порушення провадження у спр аві про банкрутство ТОВ «Інв естгруп-ХХІ».

Ухвалою господарськ ого суду м.Києва від 02.03.2011 р. по сп раві №15/335-б про банкрутство ТОВ «Інвестгруп-ХХІ»затверджен о реєстр вимог кредиторів.

Загальна сума визна них вимог становить 54 035 039, 79 грн., з яких:

п/п Найменування кредитора та його адреса Сума визнаних вимог, грн. підлягають задоволенню у п ершу чергу грн. підлягають задоволенню у ч етверту чергу грн. підлягають задоволенню у ш осту чергу грн.

1 ПАТ «АКБ «КИЇВ»

01601 м. Київ

вул. Б. Хмельницького, 16-22 53963039, 79 52149735, 61 1656611, 09 156693, 09

Окремо внесено до реєстру вимог кредиторів ви моги кредиторів щодо виплати заробітної плати з гршовими вимогами на суму 72000, 00 грн., з яки х 9000, 00 грн. - вимоги першої черг и, 63000 грн. - вимоги другої черг и.

Оскільки в процедурі ба нкрутства продовжується нар ахування відсотків на кредит и банку, станом на 05.09.2011 року існ ує поточна заборгованість пе ред ПАТ «АКБ «Київ»по сплаті відсотків за користування в сіма кредитами у розмірі 6 061 576,74 грн. (з моменту порушення пров адження у справі про банкрут ство).

Таким чином, для повного від новлення платоспроможності боржник повинен закумулюват и кошти у розмірі 60 096 616,53 грн. Ця с ума є орієнтовною, оскільки б уде збільшуватись внаслідок нарахування відсотків.

3. Аналіз фінансово-г осподарської діяльності під приємства.

3.1. Майновий стан боржник а до початку санації.

ТОВ «Інвестгру-ХХІ»зді йснює діяльність у відповідн ості з чинним законодавством України і Статутом, зареєстр ованим у Соломянській районн ій у місті Києві державній ад міністрації.Майно та майнові активи підприємства належат ь йому на праві власності.

Джерелами формування м айна і коштів підприємства є:

- внески учасників в статутний капітал;

- доходи від власної виробничо-господарської ді яльності;

- кредити банків та і нших кредиторів;

- інші джерела, не заб оронені законодавством.

За даними бухгалтерсь кого обліку станом на 01.07.2011 року оборотні активи підприємств а складають 50 808 тис.грн.; необо ротні активи - 0, 0 тис.грн., в то му числі:

Нерухомість: відсутн я

Транспортні засоби: відсутні

Інше майно (оргтехні ка, меблі та інше): відсутнє

Майнові права:

- майнові права на к вартири загальною площею 3009, 76 кв. м. за адресою: АДРЕСА_5;

- майнові права на к вартири загальною площею 690, 52 к в. м. за адресою: м. Київ, на розі вулиць Димитрова та А.Барбюс а

- майнові права на к вартири загальною площею 5613, 74 кв.м за адресою: АДРЕСА_4

Господарська діяльніст ь підприємством не проводить ся через брак обігових кошті в.

3.2. Аналіз фінансово-го сподарської діяльності.

Аналіз фінансов о-господарської діяльності п ідприємства проводився Керу ючим санацією підприємства А рбітражним керуючим Біликом Ю.М..

Для проведення аналізу фі нансово-господарської діяль ності підприємства було вико ристано бухгалтерську звітн ість ТОВ «Інвестгру-ХХІ»за п еріод 31.12.2007 - 01.07.2011 р.р.

Аналіз фінансово-господар ської діяльності здійснюєть ся шляхом розрахунку фінансо вих показників (коефіцієнтів ) за наступними напрямками:

Аналіз динаміки валюти ба лансу та його структури;

Аналіз ліквідності підпри ємства;

Аналіз платоспроможності (фінансової стійкості) підпр иємства;

3.2.1. Аналіз динаміки валю ти балансу та його структури .

За період 01.01.2008-01.07.2011 рр. вал юта балансу підприємства в ц ілому зменшилась на 9 807, 00 тис. г рн. або на 16%, що обумовлюється з меншенням обсягів фінансува ння господарської діяльност і та погіршанням майнового с тану підприємства. Так стано м на 01.01.08 р. валюта балансу дорів нювала 60 614,7 тис. грн., а станом на 01.07.2011р. - 50 808,0 тис. грн.

Динаміка валюти балансу за період 01.01.08-01.07.2011рр. наведена на м алюнку 1.1.

Малюнок 1.1.

Зменшення валюти балансу за період, який досліджуєтьс я, свідчить про згортання під приємством господарської ді яльності.

3.2.2. Аналіз динаміки та с труктури активу балансу підп риємства.

Відповідно до змін валю ти балансу відбувалися зміни активу балансу. Так в період з 01.01.07-01.07.11 рр. спостерігається зме ншення активу балансу на 9806,7 ти с. грн. Або, як зазначалось вищ е на 16%.

Динаміка та структура акти ву балансу Боржника за періо д 01.01.07 - 01.07.2011 рр. наведені на малюнк у 1.2.

Малюнок 1.2.

Як видно з вищенаведеного малюнку станом на 01.01.07 р. необор отні активи займали 0, 00% активу балансу банкрута, оборотні а ктиви - 84, 9%, витрати майбутніх п еріодів - 15, 1 %, а станом на 01.07.2011 р. - 0, 00%, 100, 0% та 0, 00% відповідно.

Відповідно можна зробити в исновок, що в самій структурі активу балансу підприємства відбулися зміни. Станом на 01.07. 2011 р. його займає один показник - "Оборотні активи".

Актив балансу ТОВ «Інв естгру-ХХІ» за період 01.01.2008-01.07.2011 р р. Таблиця 1.1.

АКТИВ Код рядка 01.01.2008 01.01.2009 01.01.2010 01.01.2011 01.07.2011

1 2

І. Необоротні активи

Нематеріальні активи:

залишкова вартість 10

первісна вартість 11

накопичена амортизація 12

Незавершене будівництво 20

Основні засоби:

залишкова вартість 30

первісна вартість 31

знос 32

Цовгострокові біологічні активи:

справедлива (залишкова) вар тість 35

первісна вартість 36

накопичена амортизація 37

Довгострокові фінансові і нвестиції:

які обліковуються за метод ом участі в капіталі інших 40

інші фінансові інвестиції 45

Дошострокова дебіторська заборгованість 50

Справедпива (залишкова) вар тість Інвестиційної нерухом ості 55

первісна вартісіь інвести ційної нерухомості 56

знос інвестиційної нерухо мості 57

Відстрочені податкові акт иви 60

Гудвіл 65

Інші необоротні активи 70

Усього за розділом 1 80

II. Оборотні активи - - -

Виробничі запаси 100

Поточні біологічні активи 110

Незавершене виробництво 120

Готова продукція 130

Товари 140

Векселі одержані 150

Дебіторська заборгованіст ь за товари, роботи, послуги : 48 982,9 48 982,9 - - -

Чиста реалізаційна вартіс ть 160 48 982,9 48 982,9

первісна варі їсть 161 48 982,9 48 982,9 - - -

резерв сумнівних боргів 162

Дебіторська заборгованіст ь за розрахунками 2 260,7 2 260,3 51 007,1 50 803,3 50 803,0

з бюджетом 170 0,4 1,6 1,6

за виданими авансами 180

із нарахованих доходів 190

Із внуїрішніх розрахунків 200

Інша поточна дебіторська з аборгованість 210 1 260,7 1 260,3 51 006,7 50 801,7 50 801,4

Поточні фінансові інвести ції 220 1 000,0 1 000,0

Грошові кошти та їх еквівал енти: 198,2 313,3 - 5,0 5,0

в національній валюті 230 197,8 312,9 5,0 5,0

у т ч в касі 231

в Іноземній валюті 240

Інші оборотні активи 250 0,4 0,4

Усього за розділом II 260 51 441,8 51 556,5 51 007,1 50 808,3 50 808,0

III. Витрати майбутніх період ів 270 9 172,9 19 771,5

IV. Необоротні активи та груп и вибуття 275

БАЛАНС 280 60 614, 7 71 328, 0 51 007, 1 50 808, 3 50 808, 0

3.2.3. Аналіз динаміки та ст руктури пасиву балансу підпр иємства.

Аналіз динаміки та струк тури пасиву балансу проведен о за період 01.01.2008 - 01.07.2011 рр. Відпові дно до зміни валюти балансу в ідбувалися і зміни пасиву ба лансу. Так, в період 01.01.07-01.07.11 рр. сп остерігається зменшення пас иву на 9806, 7 тис. грн. або на 16%., що св ідчить про зменшення джерел формування активів підприєм ства.

Структура та динаміка паси ву балансу за період 01.01.2008 - 01.07.2011рр . відображені на малюнку 1.6.

Малюнок 1.6.

Станом на 01.01.2008 р. власний кап італ займав - 0,12% пасиву балансу , забезпечення майбутніх вит рат і платежів - 0, 00%, довгострок ові зобов'язання - 00, 0%, поточні з обов'язання - 99, 88%, а станом на 01.07.20 11 р. власний капітал займає вж е - 80, 95%, забезпечення майбутніх витрат і платежів - 00, 00%, довгост рокові зобов'язання - 114, 04% та пот очні зобов'язання - 66, 90%.

В самій структурі пасиву ба лансу теж відбулися зміни. Та к станом на 01.07.2011 р. його займают ь три показника - „Власний к апітал”, „Поточні зобов'язан ня", та „Довгострокові зобов'я зання”.

В структурі першого розділ у пасиву балансу "Власний кап італ" протягом періоду 01.01.2008-01.07.201 1 рр.:

нерозподілений прибуток з мінився на непокритий збиток та дорівнює - (- 41 155, 8 тис. грн.)

статутний капітал не зміни вся та дорівнює 26, 2 тис. грн.;

неоплачений капітал дорів нює 0, 00 тис. грн.;

інший додатковий капітал д орівнює 0, 00 тис.грн.

Взагалі перший розділ паси ву балансу "Власний капітал" п ротягом 01.01.2008 - 01.07.2011 рр. зменшився у - 567, 3 рази або на - 40 634, 8 тис. грн.

Другий розділ пасиву балан су "Забезпечення майбутніх в итрат і платежів" дорівнює 0, 00 т ис.грн.

Третій розділ пасиву балан су "Довгострокові зобов'язан ня" протягом 01.01.2008 - 01.07.2011 рр. збільш ився на 100% або 57 942, 2 тис. грн.

Четвертий розділ пасиву ба лансу "Поточні зобов'язання" п ротягом 01.01.2008 - 01.07.2011рр. збільшився на 56, 2% або на 26 546,5 тис. грн.

Структура та динаміка пото чних зобов'язань підприємств а в період з 01.01.2008 - 01.07.2011 рр. наведен і на малюнку 1.8.

Малюнок 1.8.

В структурі поточних зобо в'язань станом на 01.07.2011 р. 0, 02% - займ ає кредиторська заборговані сть за товари, роботи та послу ги, 99,98% - поточні зобов'язання за розрахунками.

В структурі поточних зобов 'язань протягом періоду 01.01.2008 - 01. 07.2011рр. відбулися наступні змін и:

- короткострокові кредити банків зменшилися на 100% та дор івнюють 0.

- кредиторська заборгован ість підприємства за товари, роботи, послуги збільшилася на 100% та складає 7, 4 тис.грн.;

- поточні зобов'язання за ро зрахунками збільшилися на 100% та дорівнюють 33 988,3 тис. грн.;

На підприємстві протягом 01.01.2008 - 01.07.2011рр. розмір поточних зоб ов'язань за розрахунками збі льшилися на 100% та дорівнюють 33 988, 3 тис. грн.. Станом на 01.01.2008р. сума поточної заборгованості за розрахунками складала 0, 00 тис . гри., а станом на 01.07.2011 р. - 33 988, 3 тис. грн..

Слід зазначити, що протягом періоду 01.01.2008 - 01.07.2011рр. в розділі « поточні зобов'язання за розр ахунками»відбулися наступн і зміни:

- з одержаних авансів зменши лися на 100%;

- з бюджетом збільшилися на 100% та дорівнюють 10, 6 тис. грн.;

- зі страхування збільшилис я на 100% або на 17, 4 тис.грн.;

- з оплати праці збільшилася на 100% 59, 9 тис. грн.

В загальному вигляді пасив балансу підприємства за 01.01.2008 - 01.07.2011 рр. наведено в таблиці 1.2.

Пасив балансу ТОВ «Інвестгруп-ХХІ» за період 01. 01.2008 - 01.07.2011рр. Таблиця 1.2.

ПАСИВ Код рядка 01.01.2008 01.01.2009 01.01.2010 01.01.2011 01.07.2011

1. Власний капітал

Статутний капітал 300 26,2 26,2 26,2 26,2 26,2

Пайовий капітал 310 -

Додатковий вкладений капі тал 320 -

Інший додатковий капітал 330 -

Резервний капітал 340 -

Нерозподілений прибуток (непокритий збиток) 350 46,3 - 353,7 - 29 192,6 - 37 443,8 - 41 155,8

Неоплачений капітал 360 -

Вилучений капітал 370 -

Усього за розділом 1 380 72,5 - 327,5 -29 166,4 - 37 417,6 - 41 129,6

II. Забезпечення наступних витрат і платежів

Забезпечення виплат персо налу 400 - - - -

Інші забезпечення 410 - - - -

415 - - - -

416 - - - -

Цільове фінансування 420 - - - -

Усього за розділом II 430

III. Довгострокові забов'яза ння

Довгострокові кредити бан ків 440 21 664,0 57 942,2 57 942,2 57 942,2

Інші довгострокові фінанс ові зобов'язання 450

Відстрочені податкові зоб ов'язання 460

Інші довгострокові зобов 'язання 470

Усього за розділом III 480 - 21 664,0 57 942,2 57 942,2 57 942,2

IV. Поточні зобов'язання

Короткострокові кредити б анків 500 58 002,2 36 278,2

Поточна заборгованість за довгостроковими зобов'язанн ями 510 2 540,0 10 940,0

Векселі видані 520

Кредиторська заборговані сть за товари, роботи, послуги 530

7,4 7,4

Поіочні зобов'язання за ро зрахунками: -

з одержаних авансів 540 -

-

з бюджетом 550

10,6

з позабюджетних платежів 560

зі страхування 570

0,3 0,3 17,4

з оплати праці 580

59,9

з учасниками 590

Із внутрішніх розрахунків 600

-

Зобов'язання, пов'язані з не оборотними активами та група ми вибуття, утримуваними для продажу 605 -

-

Інші поточні зобов'язання 610 2 773,3 22 231,0 30 276,0 33 900,4

Усього за розділом IV 620 60 542,2 49 991,5 22 231,3 30 283,7 33 995,7

V. Доходи майбутніх періоді в 630

Баланс 640 60 614,7 71 328,0 51 007,1 50 808,3 50 808,3

3.2.4. Аналіз ліквідності п ідприємства.

Аналіз ліквідності підп риємства здійснюється за дан ими балансу та дозволяє визн ачити спроможність підприєм ства сплачувати свої поточні зобов'язання.

Аналіз ліквідності підпри ємства здійснюється шляхом р озрахунку таких показників ( коефіцієнтів):

коефіцієнта покриття; коеф іцієнта швидкої ліквідності ; коефіцієнта абсолютної лік відності; чистого оборотного капіталу.

Коефіцієнт покриття р озраховується як відношення оборотних активів до поточн их зобов'язань підприємства та показує достатність ресур сів підприємства, які можуть бути використані для погаше ння його поточних зобов'язан ь.

Нормативне значення цього показника повинно бути біль ше 1.

Динаміка коефіцієнту по криття наведена на малюнку 1.10 .

Малюнок 1.10.

Як видно з малюнку 1.10. протя гом періоду, який досліджуєт ься, коефіцієнт покриття в пе ріод 01.01.08-01.07.11 зменшувався. Крити чне значення коефіцієнта пок риття - 1. Станом на 01.07.2011р. значен ня цього коефіцієнта по підп риємству дорівнює 0, 55, що значн о менше критичного, тобто Бор жник не має достатньо ресурс ів для погашення поточних бо ргів.

Коефіцієнт швидкої лік відності розраховується , як відношення найбільш лікв ідних оборотних засобів (гро шових засобів та їх еквівале нтів, поточних фінансових ін вестицій та дебіторської заб оргованості) до поточних зоб ов'язань підприємства.

Коефіцієнт швидкої ліквід ності відображає платіжні мо жливості підприємства, щодо сплати поточних зобов'язань за умови своєчасного проведе ння розрахунків з дебіторами .

Нормативне значення цього показника повинно знаходити ся в межах 0, 6 - 0,8 тобто на 1 гривню поточних зобов'язань повинн о приходитися від 60 до 80 копійо к ліквідних активів.

Динаміка коефіцієнту швид кої ліквідності наведена на малюнку 1.11.

Малюнок 1.11.

Як видно з малюнку 1.11. протяг ом періоду 01.01.2008 - 01.07.2011 рр. на підпр иємстві коефіцієнт швидкої л іквідності збільшується. Ста ном на 01.07.2011р. величина коефіціє нта швидкої ліквідності дорі внює 1, 49, що більше за нормативн е значення. Це свідчить про те, що підприємство має можли вість погасити свою заборгов аність за умови своєчасного проведення розрахунків із де біторами.

Коефіцієнт абсолютної л іквідності обчислюється , як відношення грошових засо бів та їхніх еквівалентів і п оточних фінансових інвестиц ій до поточних зобов'язань.

Коефіцієнт абсолютної лік відності показує, яка частин а боргів підприємства може б ути сплачена негайно.

Нормативне значення цього показника повинно бути у меж ах 0, 2 - 0, 35. Значення менше ніж 0, 2 - це зовнішня ознака неплато спроможності.

Динаміка коефіцієнт а абсолютної ліквідності нав едена на малюнку 1.12.

Малюнок 1.12

Як видно з малюнку 1.12. на про тязі всього періоду 01.01.2008 - 01.07.2011 рр . цей показник має значення ме нше 0,2, що свідчить про наявніс ть ознак зовнішньої неплатос проможності. На 01.07.2011р. коефіціє нт абсолютної ліквідності до рівнює 0.

Чистий оборотний капіт ал розраховується, як різ ниця між оборотними активами підприємства та його поточн ими зобов'язаннями.

Наявність чистого оборотн ого капіталу та його величин а свідчать про спроможність підприємства сплачувати сво ї поточні зобов'язання та роз ширювати подальшу діяльніст ь.

Динаміка чистого оборот ного капіталу наведена на ма люнку 1.13.

Малюнок 1.13.

Як видно з малюнку 1.13. майж е протягом усього періоду з 01. 01.2008 - 01.07.2011рр. величина чистого об оротного капіталу зменшуєть ся та має значення - (- 495 тис. гр н.). Це свідчить про те, що ТОВ «І нвестгруп-ХХІ»не здатне спла тити власні поточні зобов'яз ання та розширювати подальшу діяльність.

Таким чином, станом на 01.07.2011р. ТОВ «Інвестгруп-ХХІ»не має л іквідного балансу та не має м ожливість погасити свою забо ргованість за умови своєчасн ого проведення розрахунків з кредиторами. На підприємств і відсутній чистий оборотний капітал, тобто підприємство не здатне сплатити власні по точні зобов'язання та розшир ювати подальшу діяльність бе з застосування судових проце дур передбачених ЗУ „Про від новлення платоспроможності боржника або визнання його б анкрутом”

3.2.5. Аналіз платоспромож ності підприємства.

Аналіз платоспроможност і (фінансової стійкості) підп риємства здійснюється за дан ими балансу підприємства та характеризує структуру джер ел фінансування ресурсів під приємства, ступінь фінансово ї стійкості і незалежності п ідприємства від зовнішніх дж ерел фінансування діяльност і.

Аналіз платоспроможності (фінансової стійкості) підпр иємства здійснюється шляхом розрахунку таких показників (коефіцієнтів):

- коефіцієнта платоспромо жності (автономії); коефіцієн та фінансування; коефіцієнта фінансової стійкості;

коефіцієнта забезпечення власними оборотними засобам и; коефіцієнта маневреності власного капіталу.

Коефіцієнт платоспроможн ості (автономії) розраховуєт ься як відношення власного к апіталу підприємства до підс умку балансу підприємства і показує питому вагу власного капіталу в загальній сумі за собів, авансованих у його дія льність.

Коефіцієнт платоспромо жності характеризує можл ивість підприємства виконат и свої зовнішні зобов'язання за рахунок використання вла сних коштів, незалежність йо го функціонування від позико вих коштів. Практикою встано влено, що загальна сума забор гованості не повинна перевищ увати суму власних джерел фі нансування.

Критичне значення коефіці єнта платоспроможності - 0, 5.

Динаміка коефіцієнта пла тоспроможності (автономії) н аведена на малюнку 1.14.

Малюнок 1.14.

Як видно з малюнку 1.14. на під приємстві протягом періоду, що аналізується, існує тенде нція зменшення коефіцієнта п латоспроможності. Станом на 01.07.2011 р. цей показник має значен ня 0, 0001, тобто нижче критичного . Чим нижче значення коефіціє нту платоспроможності, тим б ільше залежність підприємст ва від зовнішніх джерел. Таки м чином, у підприємства не існ ує можливості виконати свої зовнішні зобов'язання за рах унок використання власних ко штів. Функціонування ТОВ «Ін вестгруп-ХХІ» залежало і зал ежить від позичкових коштів.

Коефіцієнт фінансуванн я (фінансового ліверіджу) розраховується, як співві дношення залучених та власни х засобів і характеризує з алежність підприємства від з алучених засобів.

Динаміка коефіцієнту фіна нсування наведена на малюнку 1.15.

Малюнок 1.15

Станом на 01.07.2011р. коефіцієнт фінансування має значення - (-0, 45) Це свідчить про те, що підпр иємство знаходиться в залежн ості від зовнішніх джерел фі нансування, тобто у ТОВ «Інве стгруп-ХХІ»втрачена платосп роможність.

Коефіцієнт забезпеченн я власними оборотними засоба ми розраховується, як від ношення величини чистого обо ротного капіталу до величини оборотних активів підприємс тва і показує забезпеченість підприємства власними оборо тними засобами.

Нормативне значення цього показника повинно бути біль ше - 0, 1.

Динаміка коефіцієнту заб езпечення власними оборотни ми засобами наведена на малю нку 1.16.

Малюнок 1.16.

Як видно з малюнку 1.16., на під приємстві протягом періоду, що аналізується, коефіцієнт забезпечення власними оборо тними засобами має тенденцію до зменшення. Станом на 01.07.2011р. к оефіцієнт забезпечення влас ними оборотними засобами має значення - (- 0, 81), що значно менш е нормативного. Це обумовлює ться насамперед тим, що на під приємстві відсутній чистий о боротний капітал.

Коефіцієнт маневреност і власного капіталу пока зує, яка частина власного кап італу використовується для ф інансування поточної діяльн ості, тобто вкладена в оборот ні засоби, а яка - капіталізова на.

Коефіцієнт маневреності в ласного капіталу розраховує ться як відношення чистого о боротного капіталу до власно го капіталу.

Нормативне значення коефі цієнту маневреності власног о капіталу повинно бути біль ше 0.

Динаміка коефіцієнта мане вренності наведена на малюнк у 1.17.

Малюнок 1.17.

Як видно з малюнку 1.17., на під приємстві протягом періоду, що аналізується, коефіцієнт маневреності власного капіт алу не зменшується. Станом на 01.07.2011р. він дорівнює 1, 00, що відпов ідно вище нормативного значе ння. Це свідчить про те, що пот очна діяльність підприємств а постійно фінансувалась.

Коефіцієнт фінансової стійкості показує співві дношення власного капіталу п ідприємства до поточних зобо в'язань та відстроченої пода ткової заборгованості.

Нормативне значення цього показника повинно бути біль ше 1.

Динаміка коефіцієнта фіна нсової стійкості наведена на малюнку 1.18.

Малюнок 1.18.

Як видно з малюнку 1.18. на під приємстві за період, що аналі зується існує тенденція до з меншення цього показника. Ст аном на 01.07.2011р. коефіцієнт фінан сової стійкості дорівнює - (-1, 21). Тобто підприємство не в з мозі виконати свої поточні з обов'язанн за рахунок наявно го власного капіталу.

Станом на 01.07.2011р. (на момент від криття процедури санації) ТО В «Інвестгруп» не в змозі вик онати свої зовнішні зобов'яз ання за рахунок використання власних коштів. При цьому під приємство забезпечено власн ими оборотними засобами одна к поточна діяльність підприє мства на даний момент не фіна нсується.

3.3. Висновки.

Аналіз фінансово-господ арської діяльності ТОВ «Інве стгру-ХХІ»показав наявність у підприємста певної бази (хо ч і не матеріального характе ру) та наявність фінансового потенціалу для подальшого с амостійного функціонування після проведення розрахункі в з кредиторами визнаними су дом. Тому, задоволення визнан их судом вимог кредиторів ТО В «Інвестгруп-ХХІ»можливе че рез застосування процедури с анації згідно положень Закон у України «Про відновлення п латоспроможності боржника а бо визнання його банкрутом».

4. Планові заходи по від новленню платоспроможності

ТОВ «Інвестгруп-ХХІ».

Процедура санації за своїм визначенням може пе редбачати здійснення органі заційно-господарських, фінан сово-економічних, правових, т ехнічних заходів, спрям ованих не тільки на фінансов е оздоровлення, але й на відно влення дієздатності підприє мства після закінчення термі ну санації.

Внаслідок фінансової сан ації має бути погашена забор гованість перед кредиторами , покриті збитки і ліквідован і передумови для виникнення останніх у подальшому.

При розробці Плану сана ції передбачається, що на хід його виконання впливає дія б агатьох факторів, напрямок т а результат яких передбачити в довгостроковому періоді м ожливо лише з невеликою ймов ірністю. Враховуючи це, всі ро зрахунки, які наведені у цьом у розділі є орієнтовними, під лягають в процесі виконання плану санації коригуванню з урахуванням змін кон`юнктури ринку нерухомості, впливу вн утрішніх та зовнішніх фактор ів, фактичних результатів ві д здійснення заходів щодо ві дновлення платоспроможност і виконуваних в процедурі са нації підприємства безпосер едньо керуючим санацією, яки й концентрує фінансові ресур си для проведення капіталовк ладень в здійснення заходів, передбачених планом санації .

У порядку, визначеному ст. 18 Закону України "Про відновл ення платоспроможності борж ника, або визнання його банкр утом" будуть здійснені заход и для відновлення платоспром ожності боржника, а саме рест руктуризація активів з метою погашення кредиторської заб оргованності.

Заходи, що запропоновані ци м розділом, розподілено на гр упи з урахуванням специфіки активів, які задіяні у рестру ктуризації.

· Погашення ч астини боргу за рахунок майн ових прав на квартири загаль ною площею 3009,76 кв. м. за адресою: АДРЕСА_5.

· Погашення час тини боргу за рахунок майнов их прав на квартири загально ю площею 690,52 кв. м. за адресою: м. К иїв, на розі вулиць Димитрова та А.Барбюса.

· Погашення части ни боргу за рахунок майнових прав на квартири загальною п лощею 5613,74 кв.м за адресою: АДР ЕСА_4.

4.1. Погашення частини бор гу за рахунок відчуження май нових прав на квартири за адр есою: АДРЕСА_5.

4.1.1. В забезпечення кредит ного договору №153/06 від 05.12.2006 р. бул о укладено договір іпотеки м іж боржником та АКБ «Київ»ві д 25.12.2006 р. Предметом іпотеки є ма йнові права на 27 квартир загал ьною площею 3009,76 кв. м. в об`єкті б удівництва за адресою АДРЕ СА_5.

4.1.2. Предмет іпотеки буде зап ропоновано ПАТ «АКБ «Київ»пр ийняти на баланс в рахунок по гашення кредиторської забор гованості.

4.1.3. У випадку відмови банку у прийнятті майна на баланс, бу де здійснено продаж майнових прав на квартири шляхом пров едення аукціону. При цьому ст роки виконання плану санації будуть відкориговані з урах уванням строків оцінки та пр одажу майнових прав.

4.2. Погашення частини борг у за рахунок відчуження майн ових прав на квартири за адре сою: м. Київ, на розі вулиць Дим итрова та А.Барбюса.

4.2.1. В забезпечення кредит ного договору №162/06 від 22.12.2006 р. бул о укладено договір іпотеки м іж боржником та ПАТ «АКБ «Киї в»від 30.12.2006 р. Предметом іпотеки є майнові права на 5 квартир з агальною площею 690,52 кв. м. в житл овому будинку, який будуєтьс я на розі вулиць Димитрова та Анрі Барбюса у м.Києві. Незваж аючи на обтяження цього акти ву, права вимоги за інвестиці йними договорами на фінансув ання будівництва 4-х із зазнач ених квартир були незаконно передані громадянці ОСОБА _5 з укладанням відповідних угод. Отже, необхідно керуючо му санацією Боржника разом з ПАТ «АКБ «Київ»оскаржити пе редачу прав вимоги на майнов і права громадянці ОСОБА_5 . Це дозволить повернути майн ові права на зазначений акти в Боржникові.

4.2.2. У разі повернення майнов их прав на квартири боржнико ві, предмет іпотеки буде запр опоновано ПАТ «АКБ «Київ»при йняти на баланс в рахунок пог ашення кредиторської заборг ованості.

4.2.3. У випадку відмови банку у прийнятті майна на баланс, бу де здійснено продаж майнових прав на квартири шляхом пров едення аукціону. При цьому ст роки виконання плану санації будуть відкориговані з урах уванням строків оцінки та пр одажу майнових прав.

4.3. Погашення частини борг у за рахунок майнових прав на квартири загальною площею 5613 ,74 кв.м за адресою: АДРЕСА_4.

4.3.1. В забезпечення кредит ного договору №38/07 від 27.04.2007 р. бул о укладено договори іпотеки між боржником та ПАТ «АКБ «Ки їв»від 23.08.2007 р. та від 30.05.2007 р. Предм етом іпотеки є майнові права на 71 квартиру загальною площе ю 5613,74 кв. м. в житловому будинку, який будується за адресою: АДРЕСА_4.

Відповідно до договору пр о відступлення права вимоги від 13.08.2009 р. ПАТ «АКБ «Київ»відс тупило ТОВ «Фінансовва компа нія «Кивщина-Капітал»всі пра ва вимоги за зобов`язаннями з а кредитним договором №38/07 від 27.04.2007 р. та за договорами іпотек и від 23.08.2007 р. та від 30.05.2007 р.

У свою чергу, відповідно до договору про відступлення пр ава вимоги № 02/10 від 01.10.2009 р. ТОВ «Ф інансовва компанія «Кивщина -Каптіал»відступило громадя нину ОСОБА_6. всі права вим оги за зобов`язаннями за кред итним договором №38/07 від 27.04.2007 р., а ле не відступило права вимог и за договорами іпотеки від 23. 08.2007 р. та від 30.05.2007 р.

ОСОБА_6. не заявив до боржн ика свої вимоги як кредитор у встановлений законодавство м термін, отже його вимоги вва жаються погашеними. Проте, з м етою зняття обтяжень, які вин икли внаслідок передачі майн ових прав на квартири в іпоте ку, необхідно припинити іпот еку.

4.3.2. З метою отримання кошті в для погашення вимог кредит орів, буде здійснено продаж м айнових прав на квартири шля хом проведення аукціону. При цьому строки виконання план у санації будуть відкоригова ні з урахуванням строків оці нки та продажу майнових прав .

.

5. Реалізація активів ТОВ « Інвестгруп-ХХІ»

та прогноз надходжень від п родажу.

5.1. Порядок продажу.

З метою відновлення плато спроможності боржника та зад оволення вимог кредиторів пі длягає продажу майно боржник а (майнові права на квартири).

Згідно ч. 1 ст. 20 Закону У країни «Про відновлення плат оспроможності боржника або в изнання його банкрутом», зах оди по забезпеченню вимог кр едиторів стосовно частини ма йна боржника, яке підлягає пр одажу згідно з планом санаці ї, скасовується ухвалою госп одарського суду.

Реалізація майна ТОВ «Інв естгруп-ХХІ»буде здійснюват ись шляхом проведення відкри тих торгів (аукціону). Початко ва ціна продажу майна буде ви значена шляхом проведення е кспертної оцінки вартості ма йна.

Переможець торгів зобов`яз аний буде заплатити ціну про дажу майна боржника в строк, п ередбачений протоколом торг ів або договором купівлі-про дажу, але не пізніше місяця пі сля дати проведення торгів.

Майно боржника, не продане н а перших торгах, буде виставл ене на повторні торги зі зниж енням ціни. Майно боржника, не продане на повторних торгах , може бути реалізовано керую чим санацією за згодою Коміт ету кредиторів на підставі д оговору купівлі-продажу, укл аденого без проведення торгі в.

5.2. Продаж майнових прав н а квартири.

Єдиним шляхом отримання к оштів для погашення заборгов аності за кредитами та поточ ної заборгованості є продаж майнових прав на квартири у з азначених будинках. Попередн ій прогноз надходження кошті в від продажу майнових прав ґ рунтується на інформації про вартість продажу майнових п рав на квартири в цих будинка х в даний час, а також на дослі дженнях продажу майнових пра в на аналогічні активи в м.Киє ві (первинний ринок нерухомо сті). Джерелами інформації що до вартості квартир були інт ернет-портали нерухомості та спеціалізовані друковані ре кламні засоби. Результат ана лізу представлений у таблиця х:

Об`єкт нерухомості Площа, м.кв.

1-к 2-к 3-к 4-к всього

По вул. Драгомірова, 4Б 136,48 1 178,58 1 694,70 3 009,76

На розі Барбюса-Димитрова 83,30 425,42 181,80 690,52

Васильків, вул. 1-го Травня, 12 92,76 4 148,35 1 265,28 107,35 5 613,74

Об`єкт нерухомості Ринова вартість майнових прав на 1 м.кв., грн. Ринкова вартість всього, г рн.

1-к 2-к 3-к 4-к

По вул. Драгомірова, 4Б 10 350 10 300 10 300 31 007 352

На розі Барбюса-Димитрова 13 000 12 800 12 800 8 855 316

Васильків, вул. 1-го Травня, 12 5500 5000 4500 4500 26 918 585

Всього

66 781 253

5.3. Прогноз надходжень кош тів від продажу та порядок їх розподілу.

Таким чином, за попереднім и розрахунками продаж майнов их прав на квартири дозволит ь отримати достатню суму кош тів для погашення вимог кред иторів згідно реєстру та пот очних вимог і продовжити гос подарську діяльність, а саме :

у разі продажу майнових прав на квартири, буде погаше но 54 035 039,79 грн. заборгованості, в ключеної до реєстру вимог кр едиторів, а також поточні вим оги, які станом на 05.09.2011 р. склада ють 6 061 576,74 грн.

Плановий строк реаліза ції цього варіанту - 12 місяці в з моменту затвердження гос подарським судом плану санац ії;

6. Погашення кредиторсь кої заборгованості та віднов лення господарської діяльно сті.

Для проведення санаці ї та розрахунків із кредитор ами керуючим санацією відкри вається спеціальний рахунок . Кошти, одержані в результаті заходів, передбачених даним планом санації, будуть спрям овуватись на задоволення вим ог кредиторів в порядку черг овості, визначеної законодав ством. Вимоги кожної наступн ої черги задовольняються в м іру надходження коштів на са наційний рахунок боржника пі сля повного задоволення вимо г попередньої черги. У разі не достатності коштів для повно го задоволення вимог однієї черги вимоги задовольняютьс я пропорційно сумі вимог, що н алежить кожному кредиторов і однієї черги.

Оскільки відсотки за креди тами банку ПАТ «АКБ «Київ»пр одовжуватимуть нараховуват ись протягом строку виконанн я цього плану санації, необхі дно врахувати, що сума поточн их вимог (відсотки нарахован і після порушення провадженн я у справі про банкрутство) мо жуть ще зрости орієнтовно на 5 млн.грн. У такому разі, у розпо рядженні боржника після здій снення виплат кредиторам зал ишиться близько 1 млн.грн. обіг ових коштів, які він може заді яти для відновлення господар ської діяльності.

7. Контроль за виконан ням плану санації.

В разі схвалення Комі тетом кредиторів плану санац ії та затвердження його госп одарським судом він вважаєть ся обов`язковим для виконанн я боржником та кожним із кред иторів. Контроль за вико нанням затвердженого плану с анації боржника здійснюєтьс я Керуючим санацією, Комітет ом кредиторів та господарськ им судом.

За п`ятнадцять днів до закін чення санації, а також при ная вності підстав для достроков ого припинення санації, Керу ючий санацією зобов”язаний н адати зборам кредиторів пись мовий звіт і повідомити їх пр о час і місце проведення збор ів. Звіт керуючого санацією п овинен містити інформацію, п ередбачену п.2 ст.21 Закону Укра їни “Про відновлення платосп роможності боржника або визн ання його банкрутом”. За резу льтатами розгляду звіту керу ючого санацією зборів кредит орів повинні прийняти одне і з наступних рішень: про викон ання плану санації, закінче ння процедури санації і відн овлення платоспроможності б оржника;

про звернення до господар ського суду із клопотанням про продовження терміну сан ації;

про звернення до господарс ького суду із клопотанням пр о дострокове припинення проц едури санації в зв”язку з від новленням платоспроможност і боржника і переходом до роз рахунків із кредиторами;

про укладення мирової угод и.

Затвердження господарськи м судом звіту керуючого сана цією є підставою для винесен ня ухвали про припинення про вадження у справі.

В разі порушення сторонами умов угод, укладених згідно з планом санації під час прове дення процедури санації захи ст порушеного права, що виник ло у зв”язку з проведенням пр оцедури санації, здійснюєтьс я у справі про банкрутство.

Висновок

Таким чином, план санаці ї ТОВ «Інвестгруп-ХХІ» являє собою систему заходів , що здійснюються під час пров адження у справі про банкрут ство з метою запобігання виз нання боржника банкрутом та його ліквідації, спрямована на оздоровлення фінансово-го сподарського становища борж ника, а також задоволення вим ог кредиторів. Після заверше ння виконання плану санації платоспроможність підприєм ства буде повністю відновлен а та боржник зможе продовжит и ефективну господарську дія льність у відповідності до с вого статуту».

2. Копію ухвали направити учасникам провадження у спр аві, у тому числі керуючому са нацією, кредиторам та Управл інню з питань банкрутства у м . Києві та Київській області Д ержавного департаменту з пит ань банкрутства для відома.

Суддя М.Г. Хоменко

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення19.10.2011
Оприлюднено04.11.2011
Номер документу18853693
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —15/335-б

Ухвала від 15.09.2015

Господарське

Господарський суд міста Києва

Пасько М.В.

Ухвала від 15.09.2015

Господарське

Господарський суд міста Києва

Пасько М.В.

Ухвала від 25.08.2015

Господарське

Господарський суд міста Києва

Пасько М.В.

Ухвала від 06.03.2012

Господарське

Господарський суд міста Києва

Хоменко М.Г.

Ухвала від 12.05.2015

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Гарник Л.Л.

Ухвала від 27.04.2015

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Гарник Л.Л.

Ухвала від 31.03.2015

Господарське

Господарський суд міста Києва

Пасько М.В.

Постанова від 03.03.2015

Господарське

Господарський суд міста Києва

Пасько М.В.

Ухвала від 16.01.2015

Господарське

Господарський суд міста Києва

Пасько М.В.

Ухвала від 17.04.2014

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мандичев Д.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні