Ухвала
від 27.10.2011 по справі
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ


УХВАЛА

про  повернення заяви про порушення провадження

у справі про банкрутство

"27" жовтня 2011 р.№ 32/17-2011-2170

Суддя  Грабован Л.І.,  розглянувши матеріали заяви голови ліквідаційної комісії Товариства з обмеженою відповідальністю «Південна Корона»(м. Одеса, вул. Приморська, буд. 2, кв. 55. ідентифікаційний код 36850087) про  визнання банкрутом   

ВСТАНОВИВ:   

Голова ліквідаційної комісії Товариства з обмеженою відповідальністю «Південна Корона»звернувся до господарського суду із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Південна Корона»за положеннями ст.51 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

Відповідно до ч. 2 ст. 41 ГПК України, провадження у справах про банкрутство здійснюється у порядку, передбаченому цим кодексом з врахуванням вимог Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

Заява голови ліквідаційної комісії Товариства з обмеженою відповідальністю «Південна Корона»про визнання банкрутом підлягає поверненню заявнику без розгляду, оскільки до заяви не додано доказів сплати державного мита та витрат на ІТЗ судового процесу у встановленому законом порядку та розмірі; не вказано обставин, на яких ґрунтуються вимоги, не додано доказів, що підтверджують викладені у заяві обставини.

Відповідно до ч.1 ст.9 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” суддя не пізніше п'яти днів з дня надходження повертає заяву про порушення справи про банкрутство і додані до неї документи без розгляду, про що виносить ухвалу, якщо: не подано доказів щодо сплати державного мита у встановлених порядку та розмірі; з інших підстав, передбачених статтею 63 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням вимог цього Закону.

Згілно п.3 ч.1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України суддя повертає заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо у заяві не вказано обставин, на яких ґрунтуються вимоги, не додано доказів, що підтверджують викладені у заяві обставини.

Відповідно до п.10 ч.1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України суддя повертає заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо не додано доказів сплати витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

Згідно ч.1 ст. 51 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язані звернутися в господарський суд із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.

З метою відтворення реального фінансово-економічного стану товариства (співвідношення його активу та пасиву), який господарському суду необхідний для дослідження та оцінки при розгляді питання щодо наявності або відсутності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство у порядку ст. 51 “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” заявник зобов'язаний вжити заходи, передбачені положеннями Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, Цивільного,  Господарського та Податкового  кодексів України, що регулюють етапи проведення досудової процедури ліквідації товариства у загальному порядку.

Так, комісією з припинення юридичної особи, призначеною у зв'язку з прийняттям товариством рішення про ліквідацію, повинні бути проведені слідуючі заходи:

-          опублікування в друкованих засобах масової інформації в порядку ст. 105 Цивільного кодексу України повідомлення про припинення товариства з метою виявлення його кредиторів;

-          повідомлення органу державної податкової служби про ліквідацію підприємства з метою проведення податковим органом позапланової перевірки товариства, передбаченої податковим законодавством;

-          отримання заяв кредиторів та прийняття рішення щодо їх обґрунтованості (необґрунтованості);

-          оцінка вартості наявного у товариства рухомого та нерухомого майна, а також інших майнових активів,  в порядку ст.60 Господарського кодексу України;

-          складання проміжного ліквідаційного балансу відповідно до ч. 1 ст. 111 Цивільного кодексу України після закінчення строку для пред'явлення вимог  кредиторами, який повинен містити відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується, перелік пред'явлених кредиторами вимог, а також про результати їх розгляду;

-          проведення аналізу виявлених активів та пасивів товариства, з якого вбачається неможливість задоволення виявлених вимог кредиторів через недостатність вартості майна товариства та прийняття у зв'язку з вказаними обставинами рішення щодо звернення до господарського суду із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство.

Зазначені вище норми законодавства вимагають від заявника розмістити публікацію про прийняття боржником рішення про його припинення та строку на пред'явлення вимог кредиторів, після сплину двомісячного строку на пред'явлення кредиторських вимог, виявлення та оцінки складу майна боржника скласти проміжний ліквідаційний баланс, затвердити його учасникам товариства і у разі виявлення обставин, зазначених у ст. 51 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, прийняти рішення про звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство.   

Однак,  додані до заяви кредитора документи не підтверджують проведення ліквідаційною комісією роботи належним чином, оскільки відсутні докази повідомлення державного реєстратора про прийняття рішення засновника про припинення боржника (Витяг з ЄДР з відповідним записом реєстратора), не надано доказів подання заявником публікації про припинення боржника та строку на пред'явлення вимог кредиторів до державного бюлетеню (часткова копія оголошення у газеті „Одеські новини” не розглядається як належний доказ, так як публікація у місцевому друкованому органі законодавством не передбачена); доказів звернення кредиторів до ліквідаційної комісії після сплину двомісячного строку на їх пред'явлення, повідомлення податкового органу про припинення товариства, оцінки майна боржника, проведення інвентаризації майна боржника, складення проміжного ліквідаційного балансу на підставі виявлених показників та його затвердження ліквідаційною комісією і як наслідок прийняття рішення про звернення до суду із заявою про порушення справи про банкрутство у зв'язку з виявленням підстав, передбачених ст. 51 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, суду не надано.

Враховуючи вищевикладене, заява голови ліквідаційної комісії Товариства з обмеженою відповідальністю «Південна Корона»про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Південна Корона»у порядку ст. 51 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” підлягає поверненню заявнику без розгляду на підставі ч.1 ст.9 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, п.п. 3, 4, 10 ч.1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України.    

Відповідно до ч.2 ст. 9 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.  

Керуючись ч.1 ст.9 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, п.п. 3, 4, 10 ч.1 ст.63 Господарського процесуального кодексу України, суддя, -

У Х В А Л И В:

1.Заяву голови ліквідаційної комісії Товариства з обмеженою відповідальністю «Південна Корона»про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Південна Корона»за положеннями ст. 51 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” повернути заявнику без розгляду.

Додаток: заява про порушення справи про банкрутство на 2-ох  арк. з додатком на 41-ому арк.

Суддя                                          < /підпис/ >                                       Грабован Л.І.

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення27.10.2011
Оприлюднено10.11.2011
Номер документу19023680
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —

Ухвала від 11.12.2024

Кримінальне

Вищий антикорупційний суд

Крикливий В. В.

Ухвала від 13.12.2024

Цивільне

Чугуївський міський суд Харківської області

Гніздилов Ю. М.

Ухвала від 13.12.2024

Цивільне

Чугуївський міський суд Харківської області

Оболєнська С. А.

Ухвала від 13.12.2024

Цивільне

Чугуївський міський суд Харківської області

Оболєнська С. А.

Ухвала від 13.12.2024

Цивільне

Чугуївський міський суд Харківської області

Оболєнська С. А.

Ухвала від 13.12.2024

Цивільне

Чугуївський міський суд Харківської області

Оболєнська С. А.

Ухвала від 13.12.2024

Цивільне

Чугуївський міський суд Харківської області

Оболєнська С. А.

Ухвала від 13.12.2024

Цивільне

Чугуївський міський суд Харківської області

Оболєнська С. А.

Ухвала від 11.12.2024

Цивільне

Чугуївський міський суд Харківської області

Оболєнська С. А.

Ухвала від 09.12.2024

Цивільне

Чугуївський міський суд Харківської області

Оболєнська С. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні