Рішення
від 09.07.2008 по справі 16/41-08-1093
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

16/41-08-1093

          

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ


ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"09" липня 2008 р.Справа  № 16/41-08-1093

Господарський суд Одеської області у складі:

Судді –Желєзної С.П.

Секретаря судових засідань –Курбановій А.Р.

За участю представників сторін:

Від прокуратури:  не з'явився.

Від позивачів:

- Міністерства палива та енергетики України: не з'явився;

- ДК „Укртрансгаз”: Корх Л.І. за дов. від  15. 01.2008р.;

Від відповідачів:

-    Болградської міської ради: не з'явився;

- сільськогосподарського підприємства у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю „Агро-Нива”: Поночовний О.А. за дов. №Ю-3 від 22.04.2008р.;

Від третьої особи: Станков С. К. за дов. №7-7-06/1831 від 08.07.2008р.

          Розглянувши у відкритому судовому засіданні  справу за позовом  Дунайського транспортного прокурору в інтересах держави в особі Міністерства палива та енергетики України, в особі  дочірньої компанії „Укртрансгаз” Національної акціонерної компанії „Нафтогаз України” в особі Одеського лінійно-виробничого управління магістральних газопроводів філії управління магістральних газопроводів  „Прикарпаттрансгаз” дочірньої компанії „Укртрансгаз” Національної акціонерної компанії „Нафтогаз України” до Болградської міської ради, сільськогосподарського підприємства у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю „Агро-Нива” за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні  позивача –Болградського районного управління земельних ресурсів про зобов'язання внести зміни до договору оренди земельної ділянки та зобов'язання вчинити певні дії, суд,-

ВСТАНОВИВ:

Дунайський транспортний прокурор звернувся в інтересах держави в особі Міністерства палива та енергетики України в особі  дочірньої компанії „Укртрансгаз” Національної акціонерної компанії „Нафтогаз України” в особі Одеського лінійно-виробничого управління магістральних  газопроводів філії управління магістральних газопроводів  „Прикарпаттрансгаз”  дочірньої компанії „Укртрансгаз” Національної акціонерної компанії „Нафтогаз   України”  (далі по тексту –ДК „Укртрансгаз”) до господарського суду Одеської області з позовом до Болградської районної державної адміністрації, сільськогосподарського підприємства у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю „Агро-Нива” (далі по тексту –СП ТОВ „Агро-Нива”) про  зобов'язання відповідачів внести зміни до п. 4 договору оренди земельної ділянки, укладеного між Болградською районною державною адміністрацією та СП ТОВ „Агро-Нива” 25.12.2001р., та зобов'язання  сільськогосподарського підприємства у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю „Агро-Нива” звільнити земельну ділянку охоронної зони від багаторічних насаджень шляхом викорчовування кущів винограду. Свої вимоги прокурор  обґрунтовує порушенням відповідачами вимог глави 18 Земельного кодексу України, Правил охорони магістральних трубопроводів, затверджених постановою КМУ № 1747 від 16.11.2002р., згідно з якими земельна ділянка, що знаходиться в охоронюваній  зоні, може використовуватися лише з певними  обмеженнями, зокрема, на ній заборонено проводити будь-які роботи із вирощування багаторічних насаджень. Однак, сільськогосподарським підприємством у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю „Агро-Нива”  у порушення вимог діючого законодавства України за відсутності дозволу ДК „Укртрансгаз” на земельній ділянці уздовж газопроводу було розташовано виноградники та влаштовано стовпчики та металевий дріт.

Ухвалою від 07.04.2008р. господарським судом Одеської області до участі у даній справі було залучено Болградське районне управління земельних ресурсів в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні  позивача відповідно до ч. 1  ст. 27 ГПК України.

           11.04.2008р. дочірня компанія „Укртрансгаз” Національної акціонерної компанії „Нафтогаз України” в особі Одеського лінійно-виробничого управління магістральних газопроводів філії управління магістральних газопроводів  „Прикарпаттрансгаз” дочірньої компанії „Укртрансгаз” Національної акціонерної компанії „Нафтогаз України” звернулась до суду із заявою про уточнення позовних вимог. У відповідності до вказаної заяви пункт 2 позовних вимог було викладено у новій  редакції, згідно з  якою позивач просить суд  зобов'язати сільськогосподарське підприємство у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю “Агро-Нива” невідкладно провести заходи по усуненню загрози магістральному газопроводу - виконати розчищення траси газопроводу від кущів шляхом викорчовки (знищення) кущів винограду, які знаходиться на відстані 3 метрів від осі газопроводу-відводу до ГРС-Ізмаїл в кожну сторону в межах земель, наданих останньому в оренду на підставі договору оренди від 25.12.2001р., крім того, позовні вимоги доповнені  пунктом 3  про зобов'язання сільськогосподарського підприємства у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю “Агро-Нива” невідкладно прибрати залізобетонні стовпчики та металевий дріт, які знаходиться на відстані 100 метрів від осі газопроводу-відводу до ГРС-Ізмаїл в кожну сторону в межах орендованих останнім земель.

Зазначені позовні  вимоги були підтримані і представником Дунайської транспортної прокурори.

            Ухвалою від 07.04.2008р. господарським судом Одеської області було допущено заміну  первісного відповідача - Болградської районної державної адміністрації на належного відповідача –Болградську міську раду.

          Сільськогосподарським підприємством у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю „Агро-Нива”, відповідно до відзиву, наданому представником відповідача у судовому засіданні 09.07.2008р., позовні вимоги заперечувалися з огляду на відсутність з боку останнього вини у порушенні вимог  глави 18 Земельного кодексу України, Правил охорони магістральних трубопроводів, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 1747 від 16.11.2002р.

          Представник Болградської  міської ради у судові засідання жодного разу не з'явився, незважаючи на неодноразові вимоги суду відзиву на позов не надав, у зв'язку з чим справа в частині вимог, заявлених до вказаного відповідача розглядається за наявними матеріалами.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення та доводи представників сторін, суд встановив наступне.

Указом Президента України № 151/98 від 25.02.1998р. „Про реформування нафтогазового комплексу України”, Постановою Кабінету Міністрів України №747 від 25.04.1998р. було створено Національну акціонерну компанію „Нафтогаз України” та установлено, що статутний фонд компанії формується шляхом передачі до нього 100 відсотків акцій державних акціонерних товариств, які утворюються на базі державних підприємств, зазначених у додатку 1 до цієї постанови, майно яких не підлягає приватизації.

Національною акціонерною компанією „Нафтогаз України”, в свою чергу, було створено ДК „Укртрансгаз”.

Постановою Кабінету Міністрів України №1173 від 24.07.1998р. „Про розмежування функцій з видобування, транспортування, зберігання і реалізації природного газу” ДК „Укртрансгаз” були передані у користування розподільчі газопроводи та споруди на них, що належали підприємствам Державної акціонерної компанії „Укргаз”.

Відповідно до угоди № 76 від 04.02.1999р., Фондом Державного майна України передано НАК „Нафтогаз України” для оперативного управління державне майне, яке не підлягає приватизації, знаходиться на балансі і не увійшло до статутного фонду підприємств, що входять до складу НАК „Нафтогаз України”. В свою чергу, за угодою №19/2/75 від 17.06.1999р.  НАК „Нафтогаз України”  було передано ДК „Укртрансгаз” в оперативне  управління трубопровідний транспорт та покладено обов'язок щодо виконання функцій управління та користування державним майном, яке не підлягає приватизації, знаходиться на балансі і не увійшло до статутних фондів підприємств, що входять  до складу  НАК „Нафтогаз України” та ДК „Укртрансгаз”.

Як вбачається з матеріалів справи, зокрема, положення про Одеське лінійне виробниче управління  магістральних газопроводів від 1999р., останнє  є структурним підрозділом філії Управління магістральних газопроводів „Прикарпаттрансгаз” ДК „Укртрансгаз”, яке обслуговує та здійснює дотримання заданих режимів і робочих параметрів газоперекачуючих агрегатів, магістральних газопроводів, газорозподільчих станцій, систем автоматики і телемеханіки,  газовимірювальних станцій, для  забезпечення  транзиту природного газу через територію України та виконання міждержавних договорів по транспортуванню природного газу в країни Західної Європи.

Головним завданням Одеського лінійного виробничого управління  магістральних газопроводів є експлуатація та дотримання належного технічного стану магістральних газопроводів, їх безпечної та безперебійної роботи.

Згідно з актом державної приймальної комісії з приймання в експлуатацію закінченого будівництвом газопроводу-відводу до м. Ізмаїла,  26.12.1984р. було введено в експлуатацію газопровод-відвод високого тиску до м. Ізмаїла тривалістю 56,552 км., який  має  умовний діаметр труб 300 мм з проектним тиском 55  кгс/см.кв.

Згідно з п. 2.1. СНІП Н-45-75 “Магістральні трубопроводи”, затверджених Постановою Державного комітету Ради Міністрів СРСР у справах будівництва від 29.08.1975 р. №142, магістральні газопроводи в залежності від робочого тиску поділяються на класи: 1-й клас при тиску 25-100 кг/см2, 2-й клас - при тиску менше ніж 25 кг/см. кв. Таким чином магістральний газопровід-відвід до м. Ізмаїла є газопроводом 1 класу.

Статтею 11 Закону України „Про трубопровідний транспорт” від 15.05.1996 року N 192/96-ВР встановлено, що до земель трубопровідного транспорту належать земельні ділянки, на яких збудовано наземні і надземні трубопроводи та їх споруди, а також наземні споруди підземних трубопроводів. Уздовж трубопроводів встановлюються охоронні зони. Земля в межах охоронних зон не вилучається, а використовується з обмеженнями (обтяженнями) відповідно до закону або договору. Порядок встановлення, розмір та режим використання охоронної зони об'єкта трубопровідного транспорту визначаються законодавством України.

Відповідно до ст. 1 Закону України „Про трубопровідний транспорт” від 15.05.1996 року N 192/96-ВР охоронна зона - землі вздовж магістральних та промислових трубопроводів, навколо промислових об'єктів для забезпечення нормальних умов їх експлуатації, запобігання ушкодженню, а також для зменшення їх негативного впливу на людей, суміжні землі, природні об'єкти та довкілля в цілому.

При цьому, статтею 19 цього Закону передбачено, що охорона об'єктів магістрального трубопровідного транспорту здійснюється спеціальними відомчими підрозділами цих підприємств, порядок роботи яких визначається Правилами охорони магістральних трубопроводів, затвердженими Кабінетом Міністрів України.

В свою чергу, у відповідності до п. 7 Правил охорони магістральних трубопроводів, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 1747 від 16.11.2002р. для забезпечення безпечної експлуатації об'єктів магістрального трубопровідного транспорту, зокрема об'єктів магістральних газопроводів I і II класу, магістральних нафтопроводів, нафтопродуктопроводів, конденсатопроводів, магістрального трубопровідного транспорту, призначеного для транспортування рідкого аміаку та етилену, встановлюються охоронні зони згідно з додатками 1 –4.  

Як вбачається з матеріалів справи та відповідно до додатку 1 Правил охорони магістральних трубопроводів, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 1747 від 16.11.2002р., для магістрального газопроводу-відводу до м. Ізмаїла охоронна зона складає 100 м з обох боків від осі.

Пунктом 8 Правил охорони магістральних трубопроводів, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 1747 від 16.11.2002 р. земельні ділянки, розташовані у межах охоронних зон, не вилучаються у їх власників і користувачів, а використовуються з обмеженнями, передбаченими цими Правилами та в порядку, встановленому Земельним кодексом України. Матеріали виконавчої зйомки об'єктів магістрального трубопровідного транспорту передаються підприємством магістрального трубопровідного транспорту районним (міським) держадміністраціям для нанесення їх на районні карти землекористування.

Як вбачається з листа № 472 від 16.08.2005р. та подання прокурора № 12-20-07, матеріали зйомки об'єктів магістральних газопроводів та їх комунікацій, розташованих на території  Болградського району були передані до Болградського районного відділу земельних ресурсів 03.10.1995р.

Пунктом 12 Правил охорони магістральних трубопроводів, затверджених Постановою КМУ № 1747 від 16.11.2002 р. передбачено, що будівельні, ремонтні, земляні, геологорозвідувальні, бурові, підривні гірничі, землечерпальні та поглиблювальні роботи на земельних ділянках, розташованих у межах охоронних зон, у місцях, де магістральні трубопроводи проходять через ріки, водойми та болота, торфорозробка та організація кар'єрів для добування корисних копалин проводяться лише за письмовою згодою підприємств магістрального трубопровідного транспорту та відповідних органів державного нагляду і контролю.

Згідно з п. 3.2.15 Правил технічної експлуатації магістральних газопроводів, затверджених наказом ДК „Укртрансгаз” №209 від 20.09.2000р. та погоджених з Управлінням організації нагляду за виробництвами та об'єктами підвищеної небезпеки  Держнаглядохоронпраці України та Міністерством екології та природних ресурсів України, трасу магістрального газопроводу необхідно розчищати від багаторічних насаджень на відстань 3 метрів від осі газопроводу в кожну сторону.

25.12.2001р. між Болградською міською радою (Орендодавець) та СП ТОВ „Арго-Нива” (Орендар) було укладено договір оренди земельної ділянки, відповідно до умов якого СП ТОВ „Арго-Нива” було отримано у користування на умовах оренди земельну ділянку, площею 199 га, для посадки виноградників терміном на двадцять п'ять років. При цьому, відповідно до умов статті 4 цього договору обов'язковими для діяльності Орендаря  є наступні обмеження  щодо використання земельної ділянки: дотримання ґрунтозахисних та протиерозійних заходів, а також внесення добрив.

Як вбачається з протоколу огляду місця події від 18.02.2008р., складеного помічником Дунайського транспортного прокурора  /а.с. 46/, за наслідками оглядом було встановлено, що СП ТОВ „Арго-Нива” безпосередньо на осі магістрального газопроводу-відводу до м. Ізмаїла було висаджено виноград. Крім того, відповідно до пояснень представників сторін та матеріалів справи, в охоронній зоні газопроводу СП ТОВ „Арго-Нива” було  встановлено стовпчики та натягнутий металевий дріт.

При цьому, слід зазначити, що СП ТОВ „Арго-Нива” з дотриманням вимог ст.32,33 ГПК України не було суду надано жодного доказу отримання згоди ДК „Укртрансгаз” на проведення земляних робіт щодо оброблення земляної ділянки, висадження та вирощування багаторічних насаджень, проведення будівельних робіт по встановленню стовпчиків та влаштування металевого дроту, як того вимагають приписи пункту 12 Правил охорони магістральних трубопроводів, затверджених Постановою КМУ № 1747 від 16.11.2002 р.

Таким чином, суд доходить висновку про порушення СП ТОВ „Арго-Нива”  наведених по тексту рішення вище вимог Закону України „Про трубопровідний транспорт” від 15.05.1996 року N 192/96-ВР, Правил охорони магістральних трубопроводів, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 1747 від 16.11.2002р., Правил технічної експлуатації магістральних газопроводів, затверджених наказом ДК „Укртрансгаз” №209 від 20.09.2000р. та погоджених з Управлінням організації нагляду за виробництвами та об'єктами підвищеної небезпеки  Держнаглядохоронпраці України та Міністерством екології та природних ресурсів України,  шляхом висадження  багаторічних насаджень  на осі газопроводу, який проходить через землі надані відповідачеві на умовах оренди відповідно до договору оренди від 25.12.2001р., укладеного  між Болградською міською радою та СП ТОВ „Арго-Нива”, а також встановленням стовпчиків та влаштуванням металевого дроту в охоронній зоні газопроводу.

Наведені порушення унеможливили належне обслуговування газопроводу, його ремонт та оперативну ліквідацію аварій, що, в свою чергу, створює  загрозу для належного функціонування газопроводу та безпеки людей.

Згідно ст. 1163 ЦК України фізична особа, життю, здоров'ю або майну якої загрожує небезпека, а також юридична особа, майну якої загрожує небезпека, мають право вимагати її усунення від того, хто її створює.

Посилаючись на порушення наведених по тексту рішення приписів діючого законодавства України щодо дотримання встановленого режиму охоронної зони, позивач неодноразово листами звертався до відповідачів з вимогами усунути зазначені порушення у  сфері охорони магістральних трубопроводів. Однак, зазначені вимоги відповідачами виконанні не були.

Відповідно до ст. 1164  ЦК України у разі неусунення загрози життю, здоров'ю, майну фізичної особи або майну юридичної особи заінтересована особа має право вимагати: 1) вжиття невідкладних заходів щодо усунення загрози; 2) відшкодування завданої шкоди; 3) заборони діяльності, яка створює загрозу.

Враховуючи викладене, суд доходить висновку про обґрунтованість та правомірність позову  Дунайського транспортного прокурору, заявленого в інтересах держави в особі Міністерства палива та енергетики України, ДК „Укртрансгаз” в частині вимог про зобов'язання  СП ТОВ „Агро-Нива” невідкладно провести заходи по усуненню загрози магістральному газопроводу - виконати розчищення траси газопроводу від кущів шляхом викорчовки (знищення) кущів винограду, які знаходиться на відстані 3 метрів від осі газопроводу-відводу до ГРС-Ізмаїл в кожну сторону в межах земель, наданих останньому в оренду на підставі договору оренди від 25.12.2001р. та невідкладно прибрати залізобетонні стовпчики та металевий дріт, які знаходиться на відстані 100 метрів від осі газопроводу-відводу до ГРС-Ізмаїл в кожну сторону в межах орендованих останнім земель.

При цьому, судом не приймаються до уваги доводи СП ТОВ „Агро-Нива”  про відсутність його вини у  порушені  наведених по тексту рішення приписів діючого законодавства України щодо дотримання встановленого режиму охоронної зони з огляду на відсутність у проекті землеустрою будь-яких відомостей щодо газопроводу та застережень щодо наявності охоронних зон на земельній ділянці, яку було відведено СП ТОВ „Агро-Нива”, оскільки, як вбачається з протоколу огляду місця події від 18.02.2008р. та відповідних фотоматеріалів, на вказаній земельній ділянці розташовані інформаційні стовпи з відповідним маркуванням, а також з огляду  на відповідні листи ДК „Укртрансгаз”, якими остання неодноразово інформувала про  наявність охоронної зони на землях СП ТОВ „Агро-Нива”.

Щодо вимог позивача та прокурора про зобов'язання відповідачів внести зміни до п. 4 договору оренди земельної ділянки, укладеного між Болградською районною державною адміністрацією та СП ТОВ „Агро-Нива” 25.12.2001р., суд вважає за необхідне зазначити наступне.

Відповідно до ст. 112 Земельного кодексу України охоронні зони створюються, зокрема,  уздовж ліній зв'язку, електропередачі, земель транспорту, навколо промислових об'єктів для забезпечення нормальних умов їх експлуатації, запобігання ушкодження, а також зменшення їх негативного впливу на людей та довкілля, суміжні землі та інші природні об'єкти.

Як було зазначено по тексту рішення вище, статтею 11 Закону України „Про трубопровідний транспорт” від 15.05.1996 року N 192/96-ВР передбачено, що уздовж трубопроводів встановлюються охоронні зони. Земля в межах охоронних зон не вилучається, а використовується з обмеженнями (обтяженнями) відповідно до закону або договору. Порядок встановлення, розмір та режим використання охоронної зони об'єкта трубопровідного транспорту визначаються законодавством України.

У відповідності до ст. 111 Земельного кодексу України право на земельну ділянку може бути обмежено законом або договором, зокрема,  шляхом встановлення:  заборони на провадження окремих видів діяльності або  інших зобов'язань, обмежень або умов.  Обмеження використання земельної ділянки підлягають державній реєстрації і діють протягом терміну, встановленого законом або договором.

Згідно з приписами ст. 15 Закону  України „Про оренду землі” ( в редакції Закону України від 02.10.2003 року N1211-IV) існуючі обмеження (обтяження) щодо використання земельної ділянки  є істотними умовами договору оренди землі.

Відповідно до  ст. 25 Закону  України „Про оренду землі” ( в редакції Закону України від 02.10.2003 року N1211-IV) орендар земельної ділянки зобов'язаний виконувати встановлені щодо об'єкта оренди обмеження (обтяження) в обсязі, передбаченому законом або договором оренди землі.

Як було зазначено по тексту рішення вище, договір оренди земельної ділянки від 25.12.2001р., укладений між Болградською міською радою та СП ТОВ „Арго-Нива” не містить умов, якими обумовлено таке обмеження щодо використання  земельної ділянки як заборона висаджувати багаторічні насадження на відстані 3 метрів від осі газопроводу-відводу високого тиску 1 класу „Ізмаїл” в кожну сторону.

Згідно з п. 3.2.15 Правил технічної експлуатації магістральних газопроводів, затверджених наказом ДК „Укртрансгаз” №209 від 20.09.2000р. та погоджених з Управлінням організації нагляду за виробництвами та об'єктами підвищеної небезпеки  Держнаглядохоронпраці України та Міністерством екології та природних ресурсів України, трасу магістрального газопроводу необхідно розчищати від багаторічних насаджень на відстань 3 метрів від осі газопроводу в кожну сторону.

Відсутність у договорі оренди земельної ділянки від 25.12.2001р., укладеному між Болградською міською радою та СП ТОВ „Арго-Нива”, таких умов як заборона  орендарю висаджувати  багаторічні насадження  на відстані 3 метрів від осі газопроводу в кожну сторону призвело до порушення законних  інтересів ДК „Укртрансгаз”, завданням якого  є експлуатація та дотримання належного технічного стану магістральних газопроводів, їх безпечної та безперебійної роботи.

Відповідно до ст. 16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути, зокрема,   зміна правовідношення.  

Враховуючи вищевикладене,  суд доходить висновку про наявність правових підстав для задоволення позовних вимог і в цій частині позову  шляхом  внесення змін до пункту 4 договору оренди земельної ділянки від 25.12.2001р., укладеного між Болградською міською радою та сільськогосподарським підприємством у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю „Агро-Нива” шляхом зазначення такого обмеження щодо використання земельної ділянки як заборона висаджувати багаторічні насадження на відстані 3 метрів від осі газопроводу-відводу високого тиску 1 класу „Ізмаїл” в кожну сторону.  

Підсумовуючи наведене, суд вважає  позовні вимоги Дунайського транспортного прокурору, заявлені у межах даної справи  в інтересах держави в особі Міністерства палива та енергетики України  та ДК „Укртрансгаз”, обґрунтованими, доведеними та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Судові витрати по держмиту, витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу розподілити згідно зі ст.ст. 44, 49 ГПК України.

Керуючись ст.ст. 32, 33, 44, 49, 82-85 ГПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

1.          Позов задовольнити.

2.          Внести зміни до пункту 4 договору оренди земельної ділянки від 25.12.2001р., укладеного між Болградською міською радою та сільськогосподарським підприємством у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю „Агро-Нива” шляхом зазначення такого обмеження щодо використання земельної ділянки як заборона висаджувати багаторічні насадження на відстані 3 метрів від осі газопроводу-відводу високого тиску 1 класу „Ізмаїл” в кожну сторону.

3.          Зобов'язати сільськогосподарське підприємство у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю „Агро-Нива” /68740, Одеська область, Болградський район, с. Оксамитне, вул. Нова, 6, код ЄДРПОУ 31248562 / невідкладно провести заходи по усуненню загрози магістральному газопроводу - виконати розчищення траси газопроводу від кущів шляхом викорчовки (знищення) кущів винограду, які знаходяться на відстані 3 метрів від осі газопроводу-відводу до ГРС-Ізмаїл в кожну сторону в межах земель, наданих останньому в оренду згідно з договором оренди земельної ділянки від 25.12.2001р., укладеним між Болградською міською радою та сільськогосподарським підприємством у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю „Агро-Нива”.  

    Наказ видати.

4.          Зобов'язати сільськогосподарське підприємство у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю „Агро-Нива” /68740, Одеська область, Болградський район, с. Оксамитне, вул. Нова, 6, код ЄДРПОУ 31248562/ невідкладно прибрати залізобетонні стовпчики та металевий дріт, які знаходяться на відстані 100 метрів від осі газопроводу-відводу до ГРС-Ізмаїл в кожну сторону в межах земель, наданих останньому в оренду згідно з договором  оренди земельної ділянки від 25.12.2001р., укладеного між Болградською міською радою та сільськогосподарським підприємством у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю „Агро-Нива”. Наказ видати.

5.          Стягнути з сільськогосподарського підприємства у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю „Агро-Нива” /68740, Одеська область, Болградський район, с. Оксамитне, вул. Нова, 6, код ЄДРПОУ 31248562/  до державного бюджету України через управління Держказначейства в  Одеській області на код бюджетної класифікації 22090200, п/р 31114095700008 в управлінні Держказначейства  в  Одеській області, МФО 828011, код ЄДРПОУ 23213460 -  держмито в сумі 42грн. 50 коп. /сорок дві грн.. 50 коп./.  

          Наказ видати.

6.          Стягнути з Болградської міської ради / 68700, Одеська область,  м. Болград, вул. Госпітальна, 39/ до державного бюджету України через управління Держказначейства в  Одеській області на код бюджетної класифікації 22090200, п/р 31114095700008 в управлінні Держказначейства  в  Одеській області, МФО 828011, код ЄДРПОУ 23213460 -  держмито в сумі 42грн. 50 коп. /сорок дві грн.. 50 коп./.  Наказ видати.

7.          Стягнути з сільськогосподарського підприємства у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю „Агро-Нива” /68740, Одеська область, Болградський район, с. Оксамитне, вул. Нова, 6, код ЄДРПОУ 31248562/   до державного бюджету України через управління Держказначейства в  Одеській області на код бюджетної класифікації 22050000, п/р 31217259700008 в управлінні Держказначейства  в  Одеській області, МФО 828011, код ЄДРПОУ 23213460  / 59 грн. 00 коп. /п'ятдесят дев'ять грн.. 00 коп./- витрати на ІТЗ судового процесу.  

     Наказ видати.

8.          Стягнути з Болградської міської ради / 68700, Одеська область,  м. Болград, вул. Госпітальна, 39/ до державного бюджету України через управління Держказначейства в  Одеській області на код бюджетної класифікації 22050000, п/р 31217259700008 в управлінні Держказначейства  в  Одеській області, МФО 828011, код ЄДРПОУ 23213460  / 59 грн. 00 коп. /п'ятдесят дев'ять грн.. 00 коп./- витрати на ІТЗ судового процесу.  

     Наказ видати.

     

           Рішення набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 85 ГПК України.

    Накази видати після набрання рішенням законної сили.

     

              Рішення підписане 23.07.2008р.

      

Суддя                                                                                       Желєзна С.П.

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення09.07.2008
Оприлюднено21.08.2008
Номер документу1912588
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —16/41-08-1093

Постанова від 19.08.2008

Господарське

Одеський апеляційний господарський суд

Бєляновський В.В.

Рішення від 09.07.2008

Господарське

Господарський суд Одеської області

Желєзна С.П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні