Рішення
від 02.07.2008 по справі 16/83-08-2341
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

16/83-08-2341

          

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ


ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"02" липня 2008 р.Справа  № 16/83-08-2341

Господарський суд Одеської області

У складі судді Желєзної С.П.

Секретаря судових засідань Шевченко Г.В.

За участю представників сторін:

Від позивача:      Бичковська А.В. –директор;

Від відповідачів:

      Від Крижанівської сільської  ради - не з'явився;

      Від Комінтернівської районної держадміністрації –не з'явився;

Розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом приватного підприємства “Латод” до Крижанівської сільської ради Одеської області, Комінтернівської районної державної адміністрації Одеської області про визнання права  власності на земельну ділянку та зобов'язання вчинити певні дії, -  

ВСТАНОВИВ:

Приватне підприємства “Латод” (далі по тексту ПП “Латод”)  звернулося до господарського суду Одеської області з позовними вимогами до  Крижанівської сільської ради Одеської області, Комінтернівської районної державної адміністрації Одеської області про визнання права  власності на земельну ділянку, площею 0,12 га для розміщення та будівництва магазину-бару за адресою: Одеська область, Комінтернівський район, Крижанівська сільська рада, вул.. Висоцького 9-а, та зобов'язання Комінтернівської районної державної адміністрації зареєструвати та  видати державний акт про право власності на зазначену земельну ділянку. Свої вимоги позивач обґрунтовує правомірністю набуття ним права власності  на зазначену земельну ділянку та відсутністю належним чином оформлених правовстановлюючих документів на неї, що перешкоджає позивачеві  у повній мірі здійснювати свої повноваження як власника цієї земельної ділянки.  

Крижанівська сільська рада своїм листом від 01.07.2006р. повідомила  суд про погодження із заявленими ПП “Латод” позовними вимогами та заявила прохання про розгляд справи за відсутністю представника ради.

Комінтернівська районна державна адміністрація  надала суду заяву про визнання позову у повному обсязі.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд встановив наступне.

Згідно договору оренди земельної ділянки від 03.12.2003р., укладеного з Крижанівською сільською радою Комінтернівського району Одеської області, ПП “Латод” було передано у строкове платне володіння та користування на умовах оренди земельну ділянку, площею 0,12 га по вулиці Висоцького із земель забудови Крижанівської сільської ради під розміщення та будівництво магазину-бару. Даний договір був укладений на підставі рішення Крижанівської сільської ради за №322 від 22.10.2003р.  терміном на 5 років.

Після отримання зазначеної земельної ділянки в оренду, позивачем було здійснено будівництво магазину-бару.

Рішенням виконавчого комітету Крижанівської сільської ради від 28.04.2006р. магазину-бару „Латод” було присвоєно юридичну адресу: Одеська область, Комінтернівський район, село Крижанівка, вул. Висоцького, 9а.  

Як вбачається з матеріалів справи, право власності ПП “Латод” на збудований ним об'єкт нерухомості зареєстровано Комінтернівським районним бюро технічної інвентаризації на підставі рішення господарського суду Одеської області від 21.07.2006р., про що свідчить витяг з державного реєстру прав власності за №11815065 від 12.09.2006р.

Рішенням 11 сесії V скликання Крижанівської сільської ради №344-V від 10.08.2007р. “Про включення земельної ділянки в перелік продажу в 2007-2008р.р.” Крижанівська сільська рада вирішила продати ПП “Латод” земельну ділянку несільськогосподарського призначення загальною площею 0,120 га, що розташована за адресою: Одеська область, Комінтернівський район, Крижанівська сільська рада, вул.. Висоцького 9-а та укласти з підприємством відповідний договір купівлі-продажу.

Згідно висновку державної експертизи землевпорядної документації від 27.12.2006р. №3800, всі зауваження, які були зроблені Одеським обласним головним управлінням земельних ресурсів Держкомзему України ПП “Латод” були усунені, про що експертом зроблена відповідна відмітка та що, в свою чергу,  свідчить про позитивний висновок даної експертизи.

25.03.2008р. Комінтернівською районною державною адміністрацією було прийнято розпорядження за №422/н-2008 “Про продаж земельної ділянки  несільськогосподарського призначення, яка  використовується під розміщення та експлуатацію магазину-бару “Латод” на території Крижанівської сільської ради”. Дане розпорядження було прийнято на підставі ст.ст. 21, 39 Закону України “Про місцеві державні адміністрації”, ст.ст. 17, 127, 128, 201 Земельного кодексу України, Закону України “Про оцінку земель”, Постанови Кабінету Міністрів України від 11.10.2002р. №1531 “Про експертну грошову оцінку земельних ділянок”, постанови господарського суду Одеської області від 26.04.2007р. по справі №30/74-07-2158А та за результатами розгляду звіту про експертну грошову оцінку земельних ділянок несільськогосподарського призначення розробленого Одеською регіональною філією державного підприємства “Центр державного земельного кадастру при державному комітеті України по земельних ресурсах” відносно земельної ділянки, розташованої за адресою: Одеська область, Комінтернівський район, Крижанівська сільська рада, вул.. Висоцького 9-а, яка належить ПП “Латод” на умовах договору оренди для розміщення та експлуатації магазину-бару.

Даним розпорядженням Комінтернівською районною державною адміністрацією була погоджена ціна продажу земельної ділянки, розташованої за адресою: Одеська область, Комінтернівський район, Крижанівська сільська рада, вул.. Висоцького 9-а, яка, згідно висновку експертизи,  визначена у сумі 172764 грн. Умовами п.п. 2 і 3 цього розпорядження було вирішено продати ПП “Латод” земельну ділянку, загальною площею 0,12 га забудованих земель несільськогосподарського призначення, що надані в користування на умовах оренди ПП “Латод” для розміщення та будівництва магазину-бару “Латод”, розташовану за адресою:  Одеська область, Комінтернівський район, Крижанівська сільська рада, вул.. Висоцького 9-а (за межами населеного пункту) та укласти договір купівлі-продажу зазначеної земельної ділянки з ПП “Латод”. Пунктом 5 цього розпорядження було доручено відділу земельних ресурсів у Комінтернівському районі зареєструвати та видати ПП “Латод” державний акт на право власності на земельну ділянку.

Згідно платіжного доручення №44 від 18.09.2007р. в якості плати за земельну ділянку площею 0,12 га ПП “Латод” було перераховано до місцевого бюджету через управління державного казначейства Комінтернівського району 172.764,00 грн.

За таких обставин, позивач вважає, що фактично відбулася угода щодо купівлі-продажу земельної ділянки, адже, сторонами досягнуто згоди щодо таких істотних умов як розмір земельної ділянки  та її вартість. Крім того, позивачем виконано певні дії  на виконання зазначеної угоди - перераховано продавцю вартість земельної ділянки.  

Однак, незважаючи на прийняття відповідачами рішень, які були зазначені по тексту вище,  останніми до нинішнього часу договір купівлі-продажу земельної ділянки укладений не був, що позбавляє ПП “Латод” можливості отримати правовстановлюючі документи на земельну ділянку, та, як наслідок, здійснювати у повній мірі реалізацію своїх прав як фактичного власника земельної ділянки щодо володіння, користування та розпорядження нею. Наведене  змусило позивача звернутися до господарського суду з позовними вимогами про визнання права  власності на земельну ділянку, площею 0,12 га для розміщення та будівництва магазину-бару за адресою: Одеська область, Комінтернівський район, Крижанівська сільська рада, вул.. Висоцького 9-а, та зобов'язання Комінтернівської районної державної адміністрації зареєструвати та видати державний акт про право власності на зазначену земельну ділянку.

Відповідачі повністю погоджуються із правомірністю заявлених ПП “Латод” вимог та не заперечують проти їх задоволення.

Враховуючи юридичну природу правовідносин, які виникли між сторонами по справі, суд вважає за необхідне здійснити, насамперед, правовий аналіз положень діючого земельного законодавства, якими врегульовані спірні питання.

Відповідно до ст.2 Земельного кодексу України в редакції Закону України від 25 жовтня 2001 року N 2768-III (далі по тексту Земельний кодекс України), земельні відносини - це суспільні відносини щодо володіння, користування і розпорядження землею. Суб'єктами земельних відносин є громадяни, юридичні особи, органи місцевого самоврядування та органи державної влади.

Згідно ст. 3 цього Кодексу, земельні відносини регулюються Конституцією України, цим Кодексом, а також прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами.

Приписами ст. 5 Земельного кодексу України передбачено, що земельне законодавство базується  у тому числі на принципах забезпечення рівності права власності на землю громадян, юридичних осіб, територіальних громад та держави; невтручання держави в здійснення громадянами, юридичними особами та територіальними громадами своїх прав щодо володіння, користування і розпорядження землею, крім випадків, передбачених законом; забезпечення раціонального використання та охорони земель; забезпечення гарантій прав на землю.

Відповідно до ст.12 Земельного кодексу України  до повноважень сільських селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належить передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб відповідно до цього Кодексу.

Положеннями статті 120 Земельного кодексу України, передбачено, що до особи, яка придбала житловий будинок, будівлю або споруду, переходить право власності на земельну ділянку, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення, у розмірах, встановлених договором.

Відповідно до ст.128 Земельного кодексу України,  продаж громадянам і юридичним особам земельних ділянок державної (крім земельних ділянок, на яких розташовані об'єкти, які підлягають приватизації) та комунальної власності для потреб, визначених цим Кодексом, провадиться місцевими державними адміністраціями, Радою міністрів Автономної Республіки Крим або органами місцевого самоврядування в межах їх повноважень. Крім того, цією законодавчою номрою зазначено, що документ про оплату є підставою для видачі державного акта на право власності на земельну ділянку та її державної реєстрації.

Положеннями п.12 Перехідних положень Земельного кодексу України  передбачено, що до розмежування земель державної та комунальної власності повноваження щодо розпорядження землями (крім земель, переданих у приватну власність, та земель, зазначених в абзаці третьому цього пункту) в межах населених пунктів здійснюють відповідні сільські, селищні, міські ради, а за межами населених пунктів - відповідні органи виконавчої влади.

З матеріалів справи вбачається, що позивач з 2003 року використовує на умовах оренди земельну  ділянку площею 0,12 га, розташовану за адресою: Одеська область, Комінтернівський район, Крижанівська сільська рада, вул.. Висоцького 9-а,  на якій розміщена належна на праві власності позивачу будівля магазину-бару “Латод”. Крім того, як вбачається з документів, наданих позивачем до матеріалів справи, між сторонами по справі склалися правовідносини щодо продажу зазначеної земельної ділянки на користь ПП “Латод” та позивачем були дотримані всі передбачені діючим законодавством приписи, якими врегульовані питання продажу земельної ділянки у власність юридичній особі. Здійснення позивачем повної оплати вартості земельної ділянки за ціною, яка була встановлена відповідно до діючого законодавства та затверджена розпорядженням Комінтернівської районної державної адміністрації за №422/н-2008 25.03.2008р. “Про продаж земельної ділянки  несільськогосподарського призначення, яка  використовується під розміщення та експлуатацію магазину-бару “Латод” на території Крижанівської сільської ради” свідчить про виконання позивачем своїх зобов'язань щодо сплати вартості земельної ділянки та набуття на законних підставах права власності на неї.

Відповідно до ст.373 Цивільного кодексу України право власності на землю гарантується Конституцією України. Право власності на землю (земельну ділянку) набувається і здійснюється відповідно до закону.  Відповідно до ст.82 Земельного кодексу України юридичні особи можуть набувати у власність земельні ділянки для здійснення підприємницької  діяльності  у разі придбання  за договором купівлі-продажу, дарування, міни, іншими цивільно-правовими угодами; внесення земельних ділянок її засновниками до статутного фонду; прийняття спадщини; виникнення інших підстав, передбачених законом.

Приписами статті 328 Цивільного кодексу України, встановлено, що право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема з правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Слід також зауважити, що згідно ст. 41 Конституції України та ст. 321 Цивільного кодексу України, право власності є непорушним і ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні, але як свідчать матеріали справи відповідач в супереч названим нормам закону створив реальні умови, які обмежують права позивача у здійсненні ним своїх прав на нерухоме  майно. Відповідно до  ст. 391 Цивільного кодексу  України, власник може вимагати усунення будь-яких порушень його права власності, хоч би ці порушення і не були поєднані з позбавленням володіння майном.

Згідно ст.15 Цивільного кодексу України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства. Відповідно до ст..16 цього  Кодексу  кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Одним з способів захисту цивільних прав та інтересів є визнання права.          

Приписами статті  392 цього ж Кодексу передбачено, що власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою.

Відповідно до ст. 319 ЦК України власник на свій розсуд  володіє, користується і розпоряджається належним йому майном та має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, що не суперечать закону. Згідно ч. 1 ст. 320 ЦК України власник має право використовувати своє майно для здійснення підприємницької діяльності, крім випадків, встановлених законом.

При цьому, на думку суду, оформлення правовстановлюючих документів на земельну ділянку, передбачає собою лише остаточну форму реалізації передбаченого законом права на земельну ділянку, але їх відсутність заважає суб'єкту  цивільного обігу –в даному випадку –ПП “Латод”  у повній мірі здійснювати свої повноваження як власника земельної ділянки. Правова позиція суду підтверджується положеннями ст. 120 Земельного кодексу України, наведеним по тексту рішення вище, якими фактично встановлено право власників об'єктів нерухомого майна на   земельну ділянку, на якій розташоване належне на праві власності майно.

Крім того, позиція суду підтверджується в тому числі і матеріалами рішення Конституційного Суду України по справі №1-17/2005 від 22.09.2005р., якими встановлено, що суб'єктивне право на земельну ділянку виникає і реалізується на  підставі і в порядку, визначених Конституцією України, Земельним кодексом України та іншими законами України, що регулюють земельні відносини. Підставою для виникнення права на земельну ділянку є відповідний юридичний факт. Закони, інші нормативно-правові акти, які визначають  порядок реалізації встановлених  Конституцією України та міжнародними договорами прав і свобод людини  і громадянина, в тому числі  порядок набуття  прав власності  не повинні  звужувати, заперечувати чи в будь-який  інший спосіб обмежувати ці права  і свободи.

Юридичним актом в даному випадку є згода органів місцевого самоврядування  - Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області (на території якої розташована спірна земельна ділянка)  та Комінтернівської районної державної адміністрації Одеської області (яка відповідно до приписів п.12 Перехідних положень Земельного кодексу України  здійснює повноваження щодо розпорядження землями за межами населених пунктів), - яка оформлена  згідно з діючим законодавством України формі у вигляді рішення та розпорядження (приводяться по тексту рішення вище).  

Підсумовуючи все вищенаведене, суд доходить висновку, що визнання  за юридичною особою права власності на земельну ділянку ніяким чином не суперечить положенням земельного законодавства, та, фактично, представляє собою на мету підтвердження у судовому порядку законодавчо закріплених положень щодо реалізації прав власника нерухомого майна на оформлення правовстановлюючих документів на земельну ділянку, на якій це майно розташоване.

Такий спосіб захисту цивільних прав та інтересів як визнання права передбачений положеннями ст.. 16 Цивільного кодексу  України. Крім того,  наведене законодавче положення знайшло своє відображення і в ст..20 Господарського кодексу України, якою врегульовані питання захисту прав суб'єктів господарювання та споживачів,  якою теж визнання наявності або відсутності прав визначено як  один із шляхів захисту прав та законних інтересів суб'єктів господарювання.  Кожний суб'єкт господарювання та  споживач  має  право на захист своїх прав і законних інтересів.  

Звертаючись до матеріалів оглядового листа Вищого господарського суду України N 01-8/1228 від 16.11.2001”Про деякі питання практики вирішення спорів, пов'язаних із застосуванням земельного законодавства”  та застосовуючи даний лист при вирішенні спору, який виник між сторонами по даній справі,  з урахуванням документів, які містяться в матеріалах справи,   суд доходить висновку, що усунення органів місцевого самоврядування від укладання договору купівлі-продажу земельної ділянки без будь-якої аргументації  не відповідає нормам земельного законодавства. По тексту даного оглядового листа Вищим господарським судом України була звернута увага на законодавчо закріплені принципи захисту прав власності у тому числі і у випадках оформлення правовстановлюючих документів на земельну ділянку, на якій розташовані об'єкти нерухомого майна, які належать зацікавленій  особі на праві власності.

З огляду на викладене, суд оцінює позовні вимоги ПП “Латод” в частині визнання за підприємством права власності на земельну ділянку, площею  0,12 га, розташовану за адресою: Одеська область, Комінтернівський район, Крижанівська сільська рада, вул.. Висоцького 9-а, правомірними та такими, що базуються на законних підставах, у зв'язку з чим підлягаючими задоволенню.

Відповідно до ст. 13 Конституції України держава забезпечує захист прав усіх суб'єктів права власності та господарювання.  Положення Земельного кодексу    України  встановлюють  рівні способи захисту прав на земельні ділянки як для власників так і для землекористувачів Так, згідно ч. 2 ст. 152 Земельного кодексу України власник земельної ділянки або землекористувач може вимагати усунення   будь-яких порушень  його прав на землю, навіть якщо ці порушення не пов'язані  з позбавленням права володіння земельною ділянкою. Відповідно до приписів цієї законодавчої норми, захист права громадян та юридичних осіб на земельні ділянки здійснюється в тому числі шляхом зобов'язання здійснити певні дії.

Відповідно до п.3 Роз'яснень Вищого господарського суду України  N 02-5/743 від 27.06.2001 “Про деякі питання практики вирішення спорів, пов'язаних із захистом права власності на землю і землекористування”  слід мати на увазі,  що разом з переходом  права  власності  на будівлю  чи споруду новий власник або землекористувач набуває прав і  обов'язків,  визначених  положеннями Земельного  кодексу України. У разі ухилення ради від оформлення права на земельну ділянку заінтересована  особа  відповідно до статей 74 і 77 Закону України "Про місцеве  самоврядування  в  Україні"  (  280/97-ВР  )  вправі звернутись до суду  з  заявою  у тому числі, про  спонукання  ради видати державний акт.

Статтею 126 Земельного кодексу України встановлено, що право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою посвідчується державними актами. Форми державних актів затверджуються Кабінетом Міністрів України.

У відповідності до п.1.4 Інструкції про порядок складання, видачі, реєстрації і зберігання державних актів на право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою та договорів оренди землі”, затвердженої  наказом Державного комітету України по земельних ресурсах від 4 травня 1999 року N 43,  зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 4 червня 1999 р. за N 354/3647  ( з послідуючими змінами та доповненнями),  державний акт на право власності на земельну ділянку та державний акт на право постійного користування земельною ділянкою видається на підставі рішення Кабінету Міністрів України, обласної, районної, Київської і Севастопольської міських, міської, селищної, сільської ради, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласної, районної Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій.  Пунктом 2.14. цієї Інструкції передбачено, що державний акт на право власності на земельну ділянку або на право постійного користування земельною ділянкою складається у двох примірниках, підписується органом, який прийняв рішення про передачу (надання) земельної ділянки у власність (постійне користування), та відповідним державним органом земельних ресурсів. У разі відчуження земельних ділянок із земель приватної власності державний акт на право власності на земельну ділянку підписує відповідний державний орган земельних ресурсів на підставі копії відповідного договору, вірність якої засвідчена нотаріусом.

Звертаючись до приписів п.7 ст.128 Земельного кодексу України,  документ про оплату є підставою для видачі державного акта на право власності на земельну ділянку та її державної реєстрації.   

Як зазначалося по тексту рішення вище, позивачем  платіжним дорученням №44 від 18.09.2007р. було перераховано до місцевого бюджету в якості плати за земельну ділянку  172.764,00 грн.

З огляду на викладене, позовні вимоги ПП «Латод” в частині зобов'язання Комінтернівської районної державної адміністрації зареєструвати та видати державний акт про право власності на  земельну ділянку площею  0,12 га, розташовану за адресою: Одеська область, Комінтернівський район, Крижанівська сільська рада, вул.. Висоцького 9-а, правомірними, обґрунтованими та такими, що базуються за законних підставах, у зв'язку з чим підлягаючими задоволенню.

При цьому, суд вважає за необхідне визнати за позивачем право власності на земельну ділянку, площею 0,12 га для будівництва та експлуатації магазину-бару за адресою: Одеська область, Комінтернівський район, Крижанівська сільська рада, вул.. Висоцького 9-а, а також зобов'язати Комінтернівську районну державну адміністрацію зареєструвати та видати державний акт про право власності на зазначену земельну ділянку саме для будівництва та експлуатації магазину-бару, що в повній мірі відповідає назві розпорядження Комінтернівської районної державної адміністрації за №422/н-2008 “Про продаж земельної ділянки  несільськогосподарського призначення, яка  використовується під розміщення та експлуатацію магазину-бару “Латод” на території Крижанівської сільської ради”, а також цільовому призначенню, за яким зазначена земельна ділянка використовуватиметься позивачем.

Підсумовуючи зазначене, позовні вимоги ПП “Латод” про визнання права  власності на земельну ділянку, площею 0,12 га для будівництва та експлуатації  магазину-бару за адресою: Одеська область, Комінтернівський район, Крижанівська сільська рада, вул.. Висоцького 9-а, та зобов'язання Комінтернівської районної державної адміністрації зареєструвати та видати державний акт про право власності на зазначену земельну ділянку підлягають задоволенню у повному обсязі.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат між сторонами по справі, суд враховує клопотання позивача про віднесення судових витрат на його рахунок.

Керуючись ст. ст.13, 41 Конституції України, ст.ст. 5, 12, 82, 120, 126, 128, 152 Земельного кодексу України, ст.ст. 15, 16, 328, 321, 373, 392  Цивільного кодексу  України, ст.ст. 32, 33, 44, 49,  82-85 ГПК України, суд, -

В И Р І Ш И В:             

1.          Позов задовольнити.

2.          Визнати право власності приватного підприємства “Латод” (код ЄДРПОУ 25034514, юридична адреса: м. Одеса, вул.. Ак. Сахарова б.42 кв.200) на земельну ділянку, площею 0,12 га для будівництва та експлуатації магазину-бару за адресою: Одеська область, Комінтернівський район, Крижанівська сільська рада, вул.. Висоцького 9-а.

3.          Зобов'язати Комінтернівську районну державну адміністрацію Одеської області (67500, Одеська область, смт Комінтернівське, проспект 40-річча Визволення, 1) зареєструвати та видати приватному підприємству “Латод” (код ЄДРПОУ 25034514, юридична адреса: м. Одеса, вул. Ак. Сахарова б.42 кв.200)  державний акт на право власності  на земельну ділянку, площею 0,12 га для будівництва та експлуатації магазину-бару за адресою: Одеська область, Комінтернівський район, Крижанівська сільська рада, вул. Висоцького 9-а.

     Наказ видати.

           Рішення набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 85 ГПК України.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

           Рішення підписане 07.07.2008р.

Суддя                                                                                       Желєзна С.П.

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення02.07.2008
Оприлюднено22.08.2008
Номер документу1914891
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —16/83-08-2341

Постанова від 10.02.2015

Господарське

Вищий господарський суд України

Гpeйц K.B.

Ухвала від 03.02.2015

Господарське

Вищий господарський суд України

Гpeйц K.B.

Рішення від 02.07.2008

Господарське

Господарський суд Одеської області

Желєзна С.П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні