28/74-63
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
16.11.11 р. № 28/74-63
Господарський суд Донецької області у складі судді Курило Г.Є., без виходу в судове засідання, розглянувши матеріали
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю „Компанія з управління активами „ІЗІ ЛАЙФ”, м.Київ
до відповідача 1: Товариства з обмеженою відповідальністю „Інформаційний бізнес центр”, м. Макіївка
до відповідача 2: Товариства з обмеженою відповідальністю „Промислово-комерційна фірма „Титан”, м. Макіївка
про стягнення 2 207 383,54грн. та звернення стягнення на предмет застави
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю „Компанія з управління активами „ІЗІ ЛАЙФ”, м.Київ, звернувся до господарського суду Донецької області з позовом до відповідача 1: Товариства з обмеженою відповідальністю „Інформаційний бізнес центр”, м. Макіївка, до відповідача 2: Товариства з обмеженою відповідальністю „Промислово-комерційна фірма „Титан”, м. Макіївка, про стягнення 2 207 383,54грн. та звернення стягнення на предмет застави.
Згідно п.3 ст.57 Господарського процесуального кодексу України, в редакції на момент подачі позову до суду, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Відповідно до ст.1 Закону України „Про судовий збір”, який набрав чинності 01.11.2011р., судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, а також за видачу судами документів і включається до складу судових витрат.
Платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду (ст.2 цього Закону).
За приписами ст.3 цього Закону, судовий збір справляється, в тому числі, за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
За приписами ст.4 Закону України „Про судовий збір”, судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру сплачується 2 відсотки ціни позову, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 60 розмірів мінімальних заробітних плат. Тобто позивач повинен сплатити судовий збір в розмірі 44 147,67грн., однак до позовної заяви додане платіжне доручення №1247 від 11.10.2011р., яке підтверджує сплату судового збору в розмірі 22 073,84грн.
Таким чином, позивачем не надано доказів сплати судового збору у встановленому розмірі.
Згідно ст. 8 Закону України „Про судовий збір”, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Таким чином, єдиною підставою для вчинення судом зазначених у цій нормі дій є врахування ним майнового стану сторони. Обґрунтування пов'язаних з цим обставин, які свідчать про неможливість або утруднення в здійсненні оплати судового збору у встановлених законом розмірах і в строки, покладається на заінтересовану сторону.
Позивачем надане клопотання про покладання на відповідачів обов'язок сплатити неоплачену позивачем суму судового збору, що обґрунтовано тяжким фінансовим становищем позивача, яке пов'язано зі сплатою протягом січня – вересня 2011р. державного мита та витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу при подачі позовів до суду на загальну суму 1422787,51грн.
Суд вважає, що дане клопотання не підлягає задоволенню оскільки позивачем не доведено належними доказами існування підстав для зменшення розміру судового збору, посилання позивача на сплату по іншім справам державного мита та витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу не є переконливим та законним підґрунтям для несплати судового збору у встановленому розмірі, податкова декларація з податку на прибуток позивача також не свідчить про неможливість або утруднення в здійсненні оплати судового збору.
Відповідно до п.4 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України суддя повертає позовну заяву та додані до неї документи без розгляду у випадку ненадання доказів сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі.
За таких обставин, суд дійшов висновку, що позовна заява та додані до неї документи підлягають поверненню заявникові без розгляду.
Керуючись ст. 57, п.4 ст.63, ст.86 Господарського процесуального кодексу України, суд,-
УХВАЛИВ:
Повернути позовну заяву та додані до неї документи Товариству з обмеженою відповідальністю „Компанія з управління активами „ІЗІ ЛАЙФ”, м.Київ, без розгляду.
Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущених порушень.
Додаток: позовна заява б/н та дати з доданими до неї документами, всього на 38 аркушах.
Суддя Курило Г.Є.
< Список > < Довідник >
< Список > < Довідник >
< Текст >
Суд | Господарський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 16.11.2011 |
Оприлюднено | 24.11.2011 |
Номер документу | 19281733 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Донецької області
Курило Г.Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні