34/269-06-6471А
ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
У Х В А Л АІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"17" жовтня 2006 р. Справа № 34/269-06-6471А
Колегія суддів Одеського апеляційного господарського суду у складі:
Головуючого Лашина В.В.
Суддів : Єрмілова Г.А. Воронюка О.Л.
при секретарі Ковальчук Р.Л.
за участю представників сторін:
від позивача –Захарченко О.М., довіреність від 01.10.06р.
від відповідача –Баранова О.Г., директор
Розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Приватного підприємства “Чіса”
на постанову господарського суду Одеської області від 09.08.2006 р.
у справі № 34/269-06-6471А
за позовом заступника прокурора м. Одеси в інтересах держави в особі Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів в Одеській області
до Приватного підприємства “Чіса”, м. Ізмаїл Одеської області
про стягнення 486,83 грн.
В С Т А Н О В И Л А:
30.06.2006р. заступник прокурора м. Одеси в інтересах держави в особі Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів в Одеській області звернувся до господарського суду з позовом до Приватного підприємства “Чіса” (далі –ПП “Чіса”) про стягнення заборгованості на суму 486,83грн., обґрунтовуючи вимоги тим, що у листопаді 2005р. Державною інспекцією з контролю якості лікарських засобів в Одеській області (далі –Держінспекцією в Одеській області) проведено перевірку відповідача, за якою були відібрані зразки згідно з Порядком відбору зразків лікарських засобів для державного контролю їх якості. Лабораторний контроль їх якості проведено у відповідності та за показниками, що передбачені аналітично-нормативною документацією й за результатами виконаних досліджень відповідачеві були надані письмові висновки щодо якості лікарських засобів №№ 2488-2491 від 09.11.2005 р. та відповідний рахунок № 823 від 14.11.2005 р. на оплату вартості виконаних робіт, однак відповідачем він був залишений без задоволення в порушення ст. 15 Закону України “Про лікарські засоби”.
Постановою господарського суду Одеської області від 09.08.2006 р. (суддя Фаєр Ю.Г.) позовні вимоги були задоволені у повному обсязі й з ПП “Чіса” на користь Держінспекції в Одеській області було стягнуто заборгованості на суму 486,83 грн.
Не погоджуючись з цією постановою, ПП “Чіса” в апеляційній скарзі просить її скасувати та прийняти нову постанову, якою залишити позов без розгляду або припинити провадження у справі, посилаючись на порушення господарським судом норм матеріального і процесуального права, оскільки з цього спору є ухвала господарського суду про припинення провадження у справі в порядку п. 7 ст. 80 ГПК України, а тому повторне звернення з саме таким позовом не допускається. Також скаржник вказує на те, що судом не враховано, що позивач не є суб`єктом владних повноважень, а позов не стосується прав Держінспекції в Одеській області. Судом не було визначено на підставі яких нормативних актів повинно здійснюватися стягнення.
У відзиві на апеляційну скаргу Держінспекція в Одеській області вважає оскаржувану постанову законною та обґрунтованою, а доводи, викладені в апеляційній скарзі, безпідставними.
Представник від прокуратури в судове засідання не з'явився, хоча був належним чином повідомлений про час і місце судового засідання, про що свідчить поштове повідомлення з відміткою про вручення.
Заслухавши пояснення представників сторін, перевіривши матеріали справи, судова колегія вважає апеляційну скаргу необґрунтованою та не підлягаючою задоволенню з наступних підстав.
Згідно зі ст. 14 Закону України “Про лікарські засоби” від 04.04.1996 р. № 123/96-ВР із наступними змінами та п. 1 Положення про Державну інспекцію з контролю якості лікарських засобів Міністерства охорони здоров`я України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.02.1998 р. № 179 спеціальним органом контролю якості лікарських засобів є Державна інспекція з контролю якості лікарських засобів МОЗ України з безпосередньо підпорядкованими їй державними інспекціями в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
Відповідно до ст. 15 зазначеного Закону посадові особи органів державного контролю в межах компетенції, визначеної законодавством, мають право, зокрема, перевіряти додержання вимог законодавства щодо якості лікарських засобів під час їх виробництва, зберігання, транспортування та реалізації суб`єктами господарської діяльності, а також під час проведення перевірок відбирати зразки лікарських засобів для лабораторної перевірки їх якості.
Інструкцією “Про порядок контролю якості лікарських засобів під час оптової та роздрібної торгівлі”, затвердженої наказом МОЗ України від 30.10.2001 р. № 436 також встановлено, що лікарські засоби, що пройшли вхідний контроль уповноваженими особами суб`єктів господарської діяльності і перебувають у процесі зберігання і торгівлі, підлягають вибірковому відбору інспектором.
01.11.2005р. Держінспекцією в Одеській області проведено перевірку на ПП “Чіса”, якою встановлено порушення відповідачем вимог Правил торгівлі лікарськими засобами в аптечних закладах, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 1570 від 17.11.2004 р. та ст. 13 Закону України “Про лікарські засоби”, що підтверджується актом перевірки № 658 від 01.11.2005 р.
У зв`язку з цим, були відібрані зразки лікарських засобів згідно з “Порядком відбору зразків лікарських засобів для державного контролю їх якості”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2003 р. № 610, про що свідчить акт відбору зразків № 731 від 03.11.2005 р.
Підпорядкована Держінспекції в Одеській області лабораторія провела дослідження з дотриманням аналітично-нормативної документації, за результатами яких відповідачеві були надані письмові висновки щодо якості лікарських засобів №№ 2488-2491 від 09.11.2005 р. Також був наданий рахунок № 823 від 14.11.2005 р. на оплату вартості виконаних робіт на загальну суму 486,83 грн. з урахуванням ПДВ.
Вказана вартість була розрахована у відповідності до “Порядку визначення вартості здійснення контролю якості лікарських засобів державними інспекціями з контролю якості лікарських засобів в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі”, затвердженого наказом МОЗ України від 24.11.2003 р. № 543 та “Переліком видів робіт та їх вартості у рамках здійснення контролю якості лікарських засобів в Державній інспекції з контролю якості лікарських засобів в Одеській області”, затвердженого наказом Держінспекції в Одеській області від 01.08.2005 р. № 36-0.
Натомість, рахунок позивача ПП “Чіса” залишило без оплати.
У відповідності до ст. 15 Закону України “Про лікарські засоби” та п. 7 Порядку відбору зразків лікарських засобів для державного контролю їх якості”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2003 р. № 610 вартість відібраних зразків лікарських засобів та витрати на здійснення державного контролю їх якості (включаючи роботи з відбору та доставки цих зразків, лабораторний аналіз, складання висновку щодо якості лікарських засобів та видачу суб`єктам господарської діяльності розпоряджень (приписів) тощо) відноситься до виробничих витрат суб`єктів господарської діяльності, у яких ці зразки відбираються.
Підставою для визначення втрат є акт відбору зразків лікарських засобів та рахунок Державної інспекції МОЗ України або відповідної територіальної інспекції за здійснення державного контролю їх якості.
Таким чином, судова колегія вважає, що при задоволенні позовних вимог судом першої інстанції всебічно, повно та об`єктивно встановлені обставини справи в їх сукупності та ним дана належна правова оцінка з дотриманням норм матеріального і процесуального права.
Твердження ПП “Чіса” про те, що вже існує судове рішення з аналогічного спору, що виключає повторне звернення до суду, судова колегія вважає помилковим, оскільки ухвалою господарського суду Одеської області від 05.06.2006р. провадження у справі 26/147-06-3435 за позовом заступника прокурора м. Одеси в інтересах Держінспекції в Одеській області про стягнення з ПП “Чіса” оплати за здійснення позивачем лабораторних досліджень у розмірі 486,83 грн. було припинено на підставі п. 1 ст. 80 ГПК України у зв`язку з тим, що спір не підлягає розгляду в господарських судах на підставі ГПК України. Ці обставини не виключають можливості звернення до суду за захистом порушених прав у порядку, передбаченому Кодексом адміністративного судочинства України, що й було зроблено позивачем.
Не може погодитися судова колегія й з доводами скаржника про те, що позивач не є суб'єктом владних повноважень, оскільки це суперечить п. 7 ч. 1 ст. 3 КАС України.
Безпідставним є й твердження ПП “Чіса” про невизначеність судом першої інстанції закону, на підставі якого здійснюється стягнення, оскільки із змісту оскаржуваної постанови чітко вбачається вказування на належні норми права, що регулюють спірні правовідносини, зокрема, ст. 13-15 Закону України “Про лікарські засоби”, Порядок відбору зразків лікарських засобів від 26.04.2003 р. № 610, Порядок визначення вартості здійснення контролю якості лікарських засобів від 24.11.2003 р. № 543, Перелік видів робіт та їх вартості у рамках здійснення контролю якості лікарських засобів від 01.08.2005 р. № 36-0. Зазначені нормативні акти регламентують як підстави відбору зразків лікарських засобів, так і підстави для сплати за здійсненні лабораторні дослідження цих зразків саме особою, у якій ці зразки були відібрані.
За таких обставин, судова колегія вважає, що постанова господарського суду Одеської області є законною та обґрунтованою, а тому належних правових підстав для її скасування не має.
Керуючись ст.ст. 198-207 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів
У Х В А Л И Л А :
Апеляційну скаргу Приватного підприємства “Чіса” залишити без задоволення, а постанову господарського суду Одеської області від 09.08.2006р. по справі № 34/269-06-6471А –без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом місяця.
Головуючий Лашин В.В.
Суддя Єрмілов Г.А.
Суддя Воронюк О.Л.
Суд | Одеський апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 17.10.2006 |
Оприлюднено | 03.09.2007 |
Номер документу | 193521 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Одеський апеляційний господарський суд
Лашин В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні