Постанова
від 09.08.2006 по справі 34/269-06-6471а
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

34/269-06-6471А

                 

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ


 ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

  ПОСТАНОВА

"09" серпня 2006 р.Справа  № 34/269-06-6471А

09.08.2006р. в 10год.45хв. господарський суд Одеської області

у складі судді Фаєр Ю.Г.

при секретарі судового засідання Артем'євій В.В.,

за участю представників від позивача: Решетняка В.В. –начальника Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів в Одеській області, діючого на підставі посвідчення №080 від 11.01.2006р.; від відповідача: не з'явилися

розглянув у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань господарського суду Одеської області №2 адміністративну справу №34/269-06-6471А

за позовом Заступника прокурора м.Одеси в інтересах держави в особі Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів в Одеській області

до відповідача Приватного підприємства „Чіса”

про стягнення заборгованості на суму 486,83грн.

ВСТАНОВИВ:

Заступник прокурора м.Одеси в інтересах держави в особі Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів в Одеській області звернувся до суду з позовною заявою про стягнення з Приватного підприємства „Чіса” на користь Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів в Одеській області заборгованості на суму 486,83грн.

Приватне підприємство „Чіса” проти позовних вимог заперечує з підстав, викладених у відзиві на адміністративний позов та запереченні на адміністративний позов, стверджуючи про неправомірність заявлених заступником прокурора м.Одеси в інтересах держави в особі Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів в Одеській області вимог, посилаючись на наявність ухвали господарського суду Одеської області від 05.06.2006р. по справі №26/147-06-3435, порушеній за позовом заступника прокурора м. Одеси в інтересах держави в особі Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів в Одеській області до Приватного підприємства „Чіса” про стягнення заборгованості на суму 486,83грн., якою припинено провадження по справі, так як спір не підлягає вирішенню в господарських судах України на підставі п.п.1-1 ст.80 ГПК України.

Розглядом матеріалів справи встановлено:

01.11.2005р. Державною інспекцією з контролю якості лікарських засобів в Одеській області проведена перевірка аптеки Приватного підприємства „Чіса”, розташованої за адресою: м. Ізмаїл., вул. Нахімова,435, з питання дотримання суб'єктом господарської діяльності вимог законодавства щодо забезпечення якості лікарських засобів, за результатами якої складено акт перевірки №658.

   Перевіркою встановлено порушення відповідачем вимог Постанови Кабінету Міністрів України №1570 від 17.11.2004р. «Про затвердження Правил торгівлі лікарськими засобами в аптечних закладах», а саме: в порушення п.2 названої постанови в аптеці відсутній паспорт аптечного закладу, на фасаді будівлі не зазначені адреса чергової аптеки всупереч вимог п.8 названої Постанови, відсутні наказ про призначення уповноваженої особи та її посадова інструкція, план термінових дій для відкликання у разі потреби лікарських засобів з продажу в порушення п.11 названої Постанови. Відповідачем в порушення вимог п.14 та п.23 зазначеної вище Постанови відповідно не ведеться облік температури та вологості, аптека не обладнана сейфом та зав. аптекою-провізору Тереховій Н.Я. потрібні курси підвищення кваліфікації.

Крім того, перевіркою зафіксовано порушення відповідачем ст.13 Закону України „Про лікарські засоби” від 04.04.1996р. (із змінами та доп.) внаслідок на проведення вхідного контролю якості лікарських засобів та відсутністю журналу та в порушення Наказу №139 від 14.06.93р. прибиральний інвентар недоукомплектований.

Під час проведення інспекційних перевірок позивачем проведено відбір зразків лікарських засобів на здійснення державного контролю якості у відповідача, що підтверджується актом відбору зразків лікарських засобів для лабораторної перевірки їх якості №731 від 03.11.2005р.

За проведений державний контроль якості лікарських засобів /лабораторний аналіз/, що підтверджується висновками щодо якості від 09.11.2005р. №2488, №2489, №2490 та №2491, позивач виставив відповідачу для оплати рахунок №823 від 14.11.2005р. на суму 486,83грн., в т.ч. ПДВ на суму 81,14грн.

Зазначену суму заборгованості в добровільному порядку відповідачем не сплачено, з врахуванням чого заступник прокурора м.Одеси в інтересах держави в особі Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів в Одеській області звернувся до суду з позовом про стягнення останньої.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача та давши їм оцінку в сукупності, суд дійшов висновку, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст. ст. 13, 15 Закону України „Про лікарські засоби” від 04.04.1996р. (із змінами та доп.) державний контроль якості лікарських засобів –це сукупність організаційних та правових заходів, спрямованих на додержання суб'єктами господарської діяльності незалежно від форм власності та підпорядкування вимог законодавства щодо забезпечення якості лікарських засобів. Спеціальним органом державного контролю якості лікарських засобів є Державна інспекція з контролю якості лікарських засобів Міністерства охорони здоров'я України з безпосередньо підпорядкованими їй державними інспекціями з контролю якості лікарських засобів.

Посадові особи органів державного контролю мають право: перевіряти додержання вимог законодавства щодо якості лікарських засобів під час їх виробництва, зберігання, транспортування та реалізації суб'єктами господарської діяльності; відбирати зразки лікарських засобів для лабораторної перевірки їх якості.

Відбір зразків лікарських засобів визначається Порядком відбору зразків лікарських засобів для державного контролю їх якості, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2003р. N610, в якому зазначено, що зразки лікарських засобів можуть відбиратися у суб'єктів господарської діяльності незалежно від організаційно-правової форми та форми власності, відбір зразків оформлюється актом. Вартість відібраних зразків лікарських засобів та витрати на здійснення державного контролю їх якості / включаючи роботи з відбору та доставки цих зразків, лабораторний аналіз, складання висновку щодо якості лікарських засобів та видачу суб'єктам господарської діяльності розпоряджень, приписів тощо / відносяться до виробничих витрат суб'єктів господарської діяльності, у яких ці зразки беруться, а підставою для визначення витрат є акт відбору зразків лікарських засобів та рахунок Інспекції, тобто акт відбору зразків лікарських засобів для лабораторної перевірки їх якості №731 від 03.11.2005р. та рахунок №823 від 14.11.2005р. на суму 486,83грн., в т.ч. ПДВ на суму 81,14грн.

Стаття 526 ЦК України передбачає, що зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог – відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Відповідно до ч. 2 ст. 530 ЦК України якщо строк виконання боржником обов'язку не встановлений або визначений моментом пред'явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов'язок у семиденний строк від дня пред'явлення вимоги, якщо обов'язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.

Посилання відповідача у відзиві на позов та запереченні на наявність ухвали господарського суду Одеської області від 05.06.2006р. по справі №26/147-06-3435, порушеній за позовом заступника прокурора м. Одеси в інтересах держави в особі Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів в Одеській області до Приватного підприємства „Чіса” про стягнення заборгованості на суму 486,83грн., якою припинено провадження по справі, так як спір не підлягає вирішенню в господарських судах України на підставі п.п.1-1 ст.80 ГПК України, у зв'язку з чим, на думку відповідача, спір у справі 34/269-06-6471А є спором між тими ж сторонами та з того ж предмету спору та підлягає припиненню, судом не приймається до уваги, оскільки з даної ухвали суду по справі №26/147-06-3435, вбачається, що даний спір підлягає розгляду на підставі Кодексу адміністративного судочинства, так як позивач є суб'єктом владних повноважень, а не на підставі Господарського процесуального кодексу, що зумовило звернення заступника прокурора м. Одеси в інтересах держави в особі Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів в Одеській області до суду на підставі Кодексу адміністративного судочинства України.

За таких обставин, дослідивши зібрані у справі докази та давши їм правову оцінку в сукупності, суд дійшов висновку, що позов заступника прокурора м. Одеси в інтересах держави в особі Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів в Одеській області заявлений обґрунтовано, підтверджений належними доказами, відповідає чинному законодавству та підлягає задоволенню.

При вирішенні питання розподілу судових витрат суд виходить з наступного.

Відповідно до ч.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Покладення на відповідача держмита у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, даною статтею взагалі не передбачено. На підставі викладеного, суд не знаходить підстав для покладення на Відповідача обов'язку сплачувати держмито за розгляд даної справи.

Керуючись ст.ст.60, 71, 72, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.          Позовні вимоги заступника прокурора м.Одеси в інтересах держави в особі Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів в Одеській області задовольнити повністю.

2.          Стягнути з Приватного підприємства „Чіса” (код ЄДРПОУ 32976124, адреса: м.Ізмаїл, вул. Ціолковського, буд.2/1, кв.25) на користь Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів в Одеській області (на р/р 35221002000174 в УДК у Одеській області, МФО 828011, код ЄДРПОУ 25036329, адреса: м. Одеса, вул. Мечникова, 6) заборгованість на суму 486(чотириста вісімдесят шість)грн.83коп.

3. Виконавчий лист видати після набрання постановою законної сили в разі надходження заяви особи, на користь якої ухвалено судове рішення.

Постанова господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого КАС України, якщо таку заяву не було подано, якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений КАС України, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Про апеляційне оскарження рішення суду (постанови) першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

             Суддя                                                                                          Фаєр Ю.Г.

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення09.08.2006
Оприлюднено28.08.2007
Номер документу86103
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —34/269-06-6471а

Постанова від 17.10.2006

Господарське

Одеський апеляційний господарський суд

Лашин В.В.

Постанова від 09.08.2006

Господарське

Господарський суд Одеської області

Фаєр Ю.Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні