ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
27 жовтня 2011 р.
Справа №2а-11895/11/0170/3
(12:59) м. Сімферополь
Окружний адміністративний суд АР Крим у складі головуючого судді Шкляр Т.О., при секретарі Желудковій О.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АР Крим
до Малого приватного підприємства фірми "Аю-Даг"
про стягнення
за участю представників сторін:
від позивача - ОСОБА_1, дов.,
від відповідача - не з'явився.
Суть справи:
Відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АР Крим звернулось до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом до Малого приватного підприємства фірми "Аю-Даг" про стягнення заборгованості у сумі 790,33 грн.
Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 28.09.11 р. відкрито провадження в адміністративній справі, справу призначено до судового розгляду.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на порушення відповідачем вимог п. 2 ст. 27 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку із тимчасовою втратою працездатності і витратами, обумовленими народженням і похованням”, а саме несплату внесків за період з 01.10.2009 р. по 31.12.2010 р.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив позов задовольнити у повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про час, дату та місце судового засідання повідомлений належним чином, рекомендованою кореспонденцією з рекомендованим повідомленням про вручення (а.с.22). Клопотань про відкладення розгляду справи або пояснень поважності причин його відсутності у судовому засіданні на адресу суду не надав.
Враховуючи вищезазначені обставини, з урахуванням принципу розумності строку розгляду адміністративних справ за ст. 122 КАС України, суд вирішив розглянути справу за відсутності представників прокуратури та відповідача, на підставі наявних доказів.
Вивчивши матеріали справи, дослідивши надані докази та оцінивши їх у сукупності, суд
ВСТАНОВИВ:
Мале приватне підприємство фірма "Аю-Даг" (ЄДРПОУ 19014236) зареєстровано виконавчим комітетом Бахчисарайської районної ради народних депутатів Кримської АРСР 03.11.92 р., про що видано свідоцтво № 321 про державну реєстрацію (а.с.7) та свідчить довідка статистики (а.с.8).
06.11.2001 р. відповідач зареєстрований в органах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності за реєстрац.№ 306 (а.с.9).
09.03.11 р. Бахчисарайською районною виконавчою дирекцією Відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АР Крим проведено планову перевірку відповідача за період з 01.01.09 р. по 31.12.10 р., за результатами якої виявлено несвоєчасну сплату страхових внесків на загальну суму 1063,59 грн., про що складено акт № 06-4/4-39 (а.с.11).
18.03.2011 р. Бахчисарайською районною виконавчою дирекцією Відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АР Крим на адресу відповідача винесено рішення № 06-4/4-22 про повернення страхових коштів та застосування фінансових (штрафних) санкцій за порушення законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності (а.с.15), згідно якого на підставі ч. 1 ст. 30 Закону України від 18.01.01 р. № 2240 "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності і витратами, обумовленими народженням і похованням", з урахуванням п. 7 Заключних та перехідних положень Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.10 р. № 2464 нарахована пеня у сумі 185,00 грн., застосований штраф за несвоєчасність сплати страхових внесків у сумі 531,81 грн.
18.07.2011 р. відповідачем поданий звіт по коштах загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням за перше півріччя 2011 року, за яким непогашена частина заборгованості складає 73,52 грн. (а.с.10).
Таким чином, загальний розмір заборгованості відповідача, що є непогашеним станом на дату розгляду справи, дорівнює 790,33 грн. (а.с.17).
Згідно частини 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб’єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Згідно частини 3 статті 6 КАС України суб’єкти владних повноважень мають право звернутися до адміністративного суду у випадках, передбачених Конституцією та законами України.
Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України дано визначення суб’єктів владних повноважень, до яких належить орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі, на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до пункту 5 частини 2 статті 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб’єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.
У відповідності зі ст. 9 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням" № 2240 від 18.01.2001 р. в редакції на час розгляду справи Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності є органом, який здійснює керівництво та управління загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, провадить збір і акумуляцію страхових внесків та інших коштів, призначених для фінансування матеріального забезпечення та соціальних послуг, види яких передбачені статтею 34 цього Закону, та забезпечує їх надання, а також здійснює контроль за використанням цих коштів.
Статтею 10 вказаного Закону передбачено, що Управління Фондом здійснюють правління та виконавча дирекція Фонду. В Автономній Республіці Крим, областях та в містах Києві і Севастополі безпосереднє управління здійснюють правління та виконавча дирекція відповідних відділень Фонду.
Згідно пункту 1.3. Положення про відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 26.06.2001р. №13, відділення Фонду діє як регіональна структура Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
Згідно пункту 1.4. вищевказаного Положення в областях управління відділенням здійснюють його правління та виконавча дирекція. Виконавча дирекція відділення Фонду підзвітна правлінню відділення та виконавчій дирекції Фонду і здійснює свою діяльність від імені Фонду на місцях в межах і у порядку, передбачених статутом Фонду та цим Положенням. Згідно пункту 5.1. Положення виконавча дирекція відділення Фонду забезпечує збір та акумуляцію страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням.
Таким чином, в Автономній Республіці Крим управління цим видом страхування здійснюється виконавчою дирекцією відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АРК, і тому позивач, реалізуючі владну компетенцію у відносинах з фізичними та юридичними особами є суб’єктом владних повноважень.
Згідно зі статтею 8 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами зумовленими похованням" № 2240 від 18.01.2001 р. спори, що виникають з правовідносин за цим Законом, вирішуються органами Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в порядку, встановленому статутом Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, та в судовому порядку.
Пунктом 5 частини 1 статті 13 Закону України № 2240 від 18.01.2001 р. передбачено, що виконавча дирекція Фонду контролює правильність нарахування, своєчасність сплати страхових внесків та уповноважена представляти інтереси страховика в судових та інших органах.
Виконавча дирекція Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АРК, будучи суб’єктом владних повноважень, відповідно до законодавства має право подавати до суду позовні заяви до фізичних та юридичних осіб щодо стягнення страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами зумовленими похованням.
Порядок нарахування і сплата внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами зумовленими похованням визначені Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами зумовленими похованням" № 2240 від 18.01.2001 року із відповідними змінами і доповненнями.
Згідно зі ст. 5 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами зумовленими похованням" № 2240 від 18.01.2001 р. страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, здійснюється за принципами обов'язковості страхування осіб, зазначених у частині першій статті 6 цього Закону.
Відповідно до ч.1 статті 6 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами зумовленими похованням" № 2240 від 18.01.2001 р. загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, підлягають: 1) особи, які працюють на умовах трудового договору (контракту) на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності та господарювання або у фізичних осіб, у тому числі в іноземних дипломатичних та консульських установах, інших представництвах нерезидентів, а також обрані на виборні посади в органах державної влади, органах місцевого самоврядування та в інших органах; 2) члени колективних підприємств, сільськогосподарських та інших виробничих кооперативів.
Відповідно до статті 22 Закону України № 2240 в редакції на час виникнення спірних правовідносин платниками страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, є страхувальники та застраховані особи.
Юридичні особи, набувають статусу страхувальника з дня взяття їх на облік у робочому органі відділення Фонду.
Відповідач взятий на облік позивачем 06.11.01 р. (а.с 9).
Отже відповідач набув статусу платника страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, з 11.02.02 р.
Згідно з ч.2 ст.27 Закону України Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами зумовленими похованням" № 2240 в редакції на час виникнення спірних правовідносин страхувальник зобов'язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески; надавати виконавчій дирекції Фонду відомості в установленому порядку про прийняття на роботу працівників; заробітну плату працівників, сплату страхових внесків, у тому числі застрахованими особами.
Згідно зі статтею 23 Закону України № 2240 в редакції на час виникнення спірних правовідносин страхувальники-роботодавці сплачують до Фонду різницю між нарахованими для роботодавців і найманих працівників страховими внесками та витратами, пов'язаними з наданням матеріального забезпечення та соціальних послуг застрахованим особам відповідно до цього Закону.
Відповідно до ч. 1 ст. 30 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами зумовленими похованням" № 2240-III від 18.01.2001 року в редакції на час виникнення спірних правовідносин страхувальник-роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців, а також за порушення порядку використання страхових коштів.
За несвоєчасне повернення або повернення не в повному обсязі страхових коштів відповідно до частини першої статті 21 та статті 22 цього Закону на страхувальників та інших отримувачів коштів Фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків несвоєчасно повернутих або повернутих не в повному обсязі страхових коштів.
Одночасно на суми несвоєчасно повернутих або повернутих не в повному обсязі страхових коштів і штрафних санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.
З матеріалів справи вбачається, що за несвоєчасну сплату страхових внесків до відповідача застосовано штрафні санкції у розмірі 531,81 грн. та нарахована пеня у сумі 185,00 грн.; сума заборгованості відповідача зі сплати страхових внесків за перше півріччя 2011 року складає 73,52 грн.
Загальна сума заборгованості відповідача складає 790,33 грн.
Відповідно до частини 3 статті 30 Закону України № 2240 в редакції на час розгляду справи своєчасно не сплачені та не відшкодовані страхові кошти відповідно до частини першої статті 21 та статті 22 цього Закону і фінансові санкції, передбачені частиною першою цієї статті, стягуються із страхувальника, іншого отримувача коштів Фонду у дохід Фонду в порядку, встановленому законом.
Відповідно до п. 7 Прикінцевих та перехідних положень Закону України № 2464 від 08.07.2010 р. "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій.
Позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Згідно з частиною 4 статті 94 КАС України у справах, у яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються, тому судові витрати по справі не підлягають стягненню з відповідача.
У судовому засіданні 27.10.2011 р. було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. У повному обсязі постанову складено 31.10.11 р.
Керуючись ст.ст. 158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Малого приватного підприємства фірми "Аю-Даг" (ЄДРПОУ 19014236) на користь Відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності України в АР Крим суму заборгованості у розмірі 790,33 грн. станом на 01.07.2011 р.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Шкляр Т.О.
Суд | Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 27.10.2011 |
Оприлюднено | 02.12.2011 |
Номер документу | 19377206 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Шкляр Т.О.
Адміністративне
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Шкляр Т.О.
Адміністративне
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Шкляр Т.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні