Справа №1-352-11
В И Р О К
І М ' Я М У К Р А Ї Н И
1 вересня 2011 року Уманський міськрайонний суд Черкаської області
в складі:головуючого судді Прокулевича В.С.
при секретарі Крисюк Л.Л.
за участю прокурора Горбунова Б.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Умань справу про обвинувачення
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та жителя АДРЕСА_1, українця, громадянина України, з середньою освітою, не працюючого, маючого на утриманні 2-х неповнолітніх дітей, не судимого,
у вчиненні злочинів, передбачених ч.1 ст.204, ч.3 ст.204 КК України,
в с т а н о в и в :
Підсудній ОСОБА_1 діючи умисно та цілеспрямовано, з метою отримання прибутку від незаконної реалізації підакцизних товарів - алкогольних напоїв, в порушення “Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями“, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 30.07.1996 року за № 854, а також Закону України “Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами” від 19.12.1995 року за №481/95-ВР, з метою незаконного виготовлення горілки, в період часу з початку вересня 2010 року до середини лютого 2011 року в невстановлених слідством датах, перебуваючи на автодорозі «Київ-Одеса», поблизу с. Краснопілка, Уманського району, придбав у невстановленої слідством особи спирт в невстановленій кількості за ціною 22 грн. за 1л., з метою подальшого незаконного виготовлення з нього горілки.
Підсудній ОСОБА_1, після придбання спирту, в своєму домоволодінні АДРЕСА_2, діючи умисно та цілеспрямовано, шляхом часткового розведення спирту водою, невстановленої слідством дати, незаконно виготовляв горілку, з метою її подальшого незаконного збуту.
18 березня 2011 року на підставі постанови Уманського міськрайонного суду, в період часу з 11 год.25 хв. до 17 год.50 хв., працівниками податкової міліції в присутності понятих було проведено огляд домоволодіння АДРЕСА_2 та гараж по вул. Тургенєва, 3 м. Умань, в ході якого в ОСОБА_1 було вилучено 938,5 л. горілки та 328 л спирту.
Згідно висновку експерта № 2/814 від 24.05.2011 року встановлено, що рідини вилучені в підсудного є водноспиртовими сумішами, спиртовмісними рідинами, етиловими спиртами, які не відповідають вимогам ДСТУ 4256:2003 «Горілки і горілки особливі. Технічні умови», вимогам ДСТУ 4257:2003 «Напої лікеро-горілчані. Технічні умови», вимогам ДСТУ 4221:2003 «Спирт етиловий ректифікований. Технічні умови».
Згідно довідки Уманської міської санітарно-епідеміологічної станції № 03/3-1684 від 27.05.2011 року встановлено, що алкогольні напої та етилові спирти відповідно до вимог п.5 ч.2 ст.36 р. Закону України «Про безпечність та якість харчових продуктів» № 2809-IV VI від 06.09.05 р., в звязку з невідповідністю продукції мінімальним специфікаціям якості, забороняється обіг даних видів продукції, так як вони відповідно до ст.1 вищевказаного закону є небезпечними.
Крім того, підсудній ОСОБА_1, 09 січня 2011 року, близько 10год.20хв., перебуваючи на «Колгоспному ринку»м. Умань, по вул. Радянська,47, діючи умисно та цілеспрямовано, з корисливих спонукань, незаконно збув виготовлену ним спиртову суміш в кількості 1,5 л. ОСОБА_2 за 30 гривень.
Також підсудній ОСОБА_1 18 березня 2011 року, близько 10год. 50хв., перебуваючи на «Колгоспному ринку»м. Умань, по вул. Радянська, 47, діючи умисно та цілеспрямовано, з корисливих спонукань, незаконно збув виготовлену ним спиртову суміш в кількості 6 пляшок ємкістю 1,5 л. кожна ОСОБА_2 за 180 гривень.
18 березня 2011 року на підставі постанови Уманського міськрайонного суду, в період часу з 11год.25хв. до 17год. 50хв., працівниками податкової міліції в присутності понятих було проведено огляд домоволодіння АДРЕСА_2 та гараж по вул. Тургенєва, 3 м. Умань, в ході якого в підсудного ОСОБА_1 було вилучено 938,5 л. горілки та 328 л. спирту.
Згідно висновку експерта № 2/814 від 24.05.2011 року встановлено, що рідини вилучені в підсудного ОСОБА_1, є водноспиртовими сумішами, спиртовмісними рідинами, етиловими спиртами, які не відповідають вимогам ДСТУ 4256:2003 «Горілки і горілки особливі. Технічні умови», вимогам ДСТУ 4257:2003 «Напої лікеро-горілчані. Технічні умови», вимогам ДСТУ 4221:2003 «Спирт етиловий ректифікований. Технічні умови».
Згідно довідки Уманської міської санітарно-епідеміологічної станції № 03/3-1684 від 27.05.2011 року встановлено, що алкогольні напої та етилові спирти відповідно до вимог п.5 ч.2 ст.36 р. Закону України «Про безпечність та якість харчових продуктів» № 2809-IV VI від 06.09.05 р., в звязку з невідповідністю продукції мінімальним специфікаціям якості, забороняється обіг даних видів продукції, так як вони відповідно до ст.1 вищевказаного закону є небезпечними.
Допитаний на досудовому слідстві та в судовому засіданні підсудний свою вину у вчиненні злочинів визнав повністю та показав, що дійсно він на початку вересня 2010 року та в середині лютого 2011 року, перебуваючи на автодорозі «Київ-Одеса», поблизу с. Краснопілка, Уманського району, придбав у невстановленої слідством особи спирт в кількості 1335 літрів по 22 гривні за 1 л., з метою подальшого незаконного виготовлення з нього горілки. Потім він перевіз спирт додому, розвів водою та виготовляв горілку, яку продавав на «Колгоспному ринку», коли була необхідність в грошах.
Керуючись ст.299 КПК України суд вважає недоцільним дослідження доказів стосовно фактичних обставин справи, які ніким не оспорюються, оскільки учасники судового розгляду не заперечують проти цього, вони правильно розуміють зміст цих обставин і у суду не має сумнівів у добровільності та істинності їх позиції, обмежившись проведеним судовим допитом підсудного та дослідивши дані у справі, що стосуються особи підсудного.
Оцінюючи зібрані по справі докази, суд вважає, що предявлене обвинувачення доведено.
Дії підсудного суд кваліфікує за ч.1 ст. 204 КК України, як незаконне зберігання з метою збуту, а також збут незаконно виготовлених алкогольних напоїв, за ч.3 ст. 204 КК України, як незаконне виготовлення товарів, зазначених в у частині першій цієї статті, з недоброякісної сировини (матеріалів), що становлять загрозу для життя і здоровя людей.
При призначенні покарання підсудному суд враховує тяжкість вчинених ним злочинів, особу підсудного, який за своїм місцем проживання характеризується позитивно.
Обставинами, які помякшують покарання підсудного суд визнає щире каяття, активне сприяння розкриттю злочину, знаходження на утриманні неповнолітніх дітей.
Обставиною, яка обтяжує покарання підсудного суд визнає вчинення злочину повторно.
Враховуючи особу підсудного, тяжкість вчинених ним злочинів, обставини справи та можливість виправлення його без відбування покарання, суд вважає можливим, на підставі ст.75 КК України, звільнити підсудного від відбування призначеного покарання з випробуванням, поклавши на нього, на підставі ст.76 КК України, певні обовязки.
Суд не вбачає підстав для застосування до підсудного вимог ст. 69 КК України.
Суд вважає, що з підсудного необхідно стягнути на користь держави судові витрати в сумі 1692 гривні за проведення хімічної експертизи.
Цивільний позов по справі не заявлений.
Керуючись ст.ст.323, 324 КПК України, суд, -
З А С У Д И В :
Визнати ОСОБА_1, винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.204 КК України та призначити йому покарання один рік обмеження волі, з конфіскацією незаконно виготовленої продукції та обладнання для її виготовлення.
Визнати ОСОБА_1, винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.3 ст.204 КК України та призначити йому покарання - пять років позбавлення волі з вилученням та знищенням вироблених товарів та з конфіскацією обладнання для її виготовлення.
На підставі ст.70 КК України за сукупністю злочинів, шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим, остаточно визначити ОСОБА_1 до відбування покарання - пять років позбавлення волі з конфіскацією незаконно виготовленої продукції, з вилученням та знищенням вироблених товарів та з конфіскацією обладнання для її виготовлення.
Застосувати до засудженого ОСОБА_1 вимоги ст.75 КК України і звільнити його від відбування призначеного покарання з випробуванням, визначивши іспитовий строк один рік.
На підставі ст.76 КК України покласти на засудженого ОСОБА_1 такі обовязки:
- не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої інспекції;
- повідомляти органи кримінально-виконавчої інспекції про зміну місця проживання, роботи або навчання;
- періодично зявлятись для реєстрації в органи кримінально-виконавчої інспекції.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 1692 гривні (за проведення хімічної експертизи).
Міру запобіжного заходу засудженому ОСОБА_1 до набрання вироком чинності залишити попередню - підписку про невиїзд.
Речові докази по справі:
- Гроші в сумі 200 гривень, які ВПМ Уманської ОДПІ використовували під час оперативної закупки, що знаходяться на зберіганні в о/у ВПМ Уманської ОДПІ Кулика А.М.(а.с.83) залишити за належністю о/у ВПМ Уманської ОДПІ Кулику А.М.;
- гроші в сумі 20 гривень, що зберігаються в службовому кабінеті №7 СВ Уманського МВ УМВС(а.с.81-82)- передати в прибуток держави;
- Поліетиленовий пакет чорного кольору, в якому знаходиться пластикова пляшка ємкістю 1.5 л., в якій знаходиться прозора рідина з характерним запахом спирту, пляшка заповнена рідиною на 2/3;
- поліетиленовий пакет чорного кольору, в якому знаходиться 6 шт. пластикових пляшки ємкістю 1.5 л кожна, в яких знаходиться прозора рідина з характерним запахом спирту, 5 пляшок заповнені рідиною повністю, а одна пляшка заповнена на 2/3;
- поліетиленовий пакет чорного кольору, в якому знаходиться пластикова пляшка ємкістю 1.5 л, в якій знаходиться прозора рідина з характерним запахом спирту, пляшка заповнена рідиною на 2/3;
- сумку, в якій знаходиться 7 пластикових пляшки ємкістю 2 л кожна, в яких знаходиться прозора рідина з характерним запахом спирту, пляшки заповнені рідиною повністю;
- жовтий поліетиленовий пакет, в якому знаходиться 12 шт. пластикових пляшок ємкістю 1.5 л, в яких знаходиться прозора рідина з характерним запахом спирту, пляшки заповнені рідиною повністю;
- чорний поліетиленовий пакет, в якому знаходиться 4 шт. пластикових пляшок ємкістю 1.5 л, в яких знаходиться прозора рідина з характерним запахом спирту. Пляшки заповнені рідиною повністю;
- 3 шт. пластикових каністр (дві синього, одна білого кольору), ємкістю 20 л кожна, заповнені прозорою рідиною з характерним запахом спирту;
- 2 шт. пластикових каністр, синього кольору, ємкістю 35 л кожна з коричневою рідиною з характерним запахом спирту;
- 1 шт. пластикову каністру синього кольору, ємкістю 25 л з коричневою рідиною з характерним запахом спирту, яка заповнена на ?;
- 1 шт. пластикову каністру білого кольору, ємкістю 35 л з прозорою рідиною з характерним запахом спирту, яка заповнена на 1/3;
- 4 шт. порожніх каністр, синього кольору, ємкістю по 15 л кожна;
- 2 шт. порожніх каністр синього кольору, ємкістю по 25 л кожна;
- 2шт. порожніх каністр синього кольору, ємкістю по 30 л кожна;
- 5 шт. порожніх каністр синього кольору, ємкістю по 25 л кожна;
- порожню пластикову бочку синього кольору, ємкістю 220 л, до низу якої прикріплений металевий кран;
- 7 шт. каністр, ємкістю 30 л кожна, які повністю заповнені прозорою рідиною з характерним запахом спирту;
- порожню пластикову бочку синього кольору, ємкістю 220 л, до низу якої прикріплений металевий кран;
- 2 каністри ємкістю 30 л. кожна, які повністю заповнені коричневою рідиною з характерним запахом спирту.;
- 1 каністру ємкістю 10 л, яка заповнена на 1/3 коричневою рідиною з характерним запахом спирту;
- чорний поліетиленовий пакет в якому знаходиться шланг харчовий, довжиною 2 м, прозорий;
- чорний поліетиленовий пакет, в якому знаходиться лійка жовтого кольору;
- чорний пакет в якому скляна банка ємкістю 1л з залишками барвника коричневого кольору;
- 15 шт. скляних пляшечок по 5 мл кожна, з етикетками «Коньяк, ароматизатор харчовий»;
- 3 шт. пластикових пляшки ємкістю 1 л. з етикетками «Оцет»кожна (1 пляшка заповнена повністю, а 2 пляшки заповнені на 1/10 кожна), в яких знаходився оцет;
- 4 шт. порожніх пакетиків по 5 грам з надписом «барвник харчовий коричневий»;
- 3 шт. порожні каністри білого кольору, ємкістю по 27 л кожна;
- 7 шт. порожніх пластикових пляшок ємкістю 1,5 л кожна;
- 13 шт. порожніх пластикових пляшок ємкістю 1,5 л кожна;
- 4 шт. порожніх пластикових пляшок ємкістю 6 л;
- деревяна палиця;
- 2шт. пластикових бочки синього кольору, ємкістю 235 л, кожна з прозорою рідиною з характерним запахом спирту, які заповнені рідиною повністю;
- пластикову бочку синього кольору, ємкістю 235 л, з прозорою рідиною з характерним запахом спирту, в якій знаходилося 78 л рідини;
- пластикову бочку синього кольору, ємкістю 250 л, з прозорою рідиною з характерним запахом спирту, яка заповнена повністю;
- 2 шт. порожні пластикові бочки синього кольору, ємкістю 235 л кожна, що знаходяться на зберігання в службовому гаражі СВ Уманського МВ УМВС на території Уманського МВ УМВС знищити.
На вирок може бути подана апеляційна скарга до судової палати в кримінальних справах апеляційного суду Черкаської області, через Уманський міськрайонний суд, протягом 15 діб учасниками процесу з моменту його проголошення.
Головуючий (підпис)
З оригіналом згідно суддя В.С.Прокулевич
Суд | Уманський міськрайонний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 01.09.2011 |
Оприлюднено | 09.12.2022 |
Номер документу | 19513801 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Уманський міськрайонний суд Черкаської області
Прокулевич В. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні