Постанова
від 08.09.2011 по справі 2а/0270/3464/11
ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

 ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

08 вересня 2011 р.           Справа № 2а/0270/3464/11

Вінницький окружний адміністративний суд в складі

Головуючого судді Мультян Марини Бондівни,

розглянувши в порядку письмового провадження матеріали справи

за позовом: Управління Пенсійного фонду України у м. Хмільник   

до:   Закритого акціонерного товариства "Хмільникмеблі"  

про: стягнення заборгованості     

ВСТАНОВИВ :

До Вінницького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Управління Пенсійного фонду України у м. Хмільнику до Закритого акціонерного товариства "Хмільникмеблі" про стягнення боргу зі сплати єдиного соціального внеску в сумі 16 722, 67 грн.

Позовні вимоги мотивовані, зокрема,  тим, що відповідач у строк визначений Законом України “Про  збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове  державне соціальне  страхування”   не   сплатив суму єдиного соціального внеску за травень 2011 року, внаслідок чого виникла недоїмка в сумі  16722, 67 грн.

До початку розгляду справи по суті представником позивача подано заяву про збільшення позовних вимог. Згідно даної заяви представник позивача просить стягнути з відповідача борг по сплаті єдиного внеску за червень - 17 933, 95 грн. та за липень - 15834,91 грн., враховуючи попередній борг зазначений у позовній заяві. Відповідно поданим звітам за період з травня  по липень борг відповідача по сплаті єдиного внеску становить 50 491,53 грн.

Зважаючи на права, якими наділені сторони  статтями 51, 137 КАС України, заяву представника позивача прийнято  судом  до розгляду.

Також, представником позивача було подано заяву про розгляд справи без його участі (а.с.26).

Відповідач в судове засідання не з'явився, подавши заяву про розгляд справи за відсутності їх представника, зазначивши, що позовні вимоги визнає у повному обсязі (а.с.27).

Частиною 6 ст. 128 КАС України встановлено, що  якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Враховуючи, що сторонами  заявлено клопотання про розгляд справи без їх  участі, та  зважаючи на відсутність визначених ст. 128 КАС України  перешкод для розгляду справи в судовому засіданні, справа розглядається в порядку письмового провадження.

Дослідивши надані докази та матеріали справи, судом встановлено наступне.          

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 4 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на  загальнообов'язкове державне соціальне страхування” платниками єдиного внеску є: 1) роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у свідоцтві про державну реєстрацію її як підприємця), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами; фізичні особи - підприємці, зокрема ті, які використовують працю інших осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством про працю, чи за цивільно-правовим договором (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у свідоцтві про державну реєстрацію її як підприємця); фізичні особи, які забезпечують себе роботою самостійно, та фізичні особи, які використовують працю інших осіб на умовах трудового договору (контракту).

Судом встановлено, що ЗАТ "Хмільникмеблі" зареєстроване платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування  та єдиного соціального внеску в управлінні Пенсійного фонду України у м. Хмільнику Вінницької області.

Згідно частини 8 статті 9 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на  загальнообов'язкове державне соціальне страхування” платники  єдиного  внеску  зобов'язані  сплачувати  єдиний внесок,  нарахований  за  відповідний  базовий звітний період,  не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.

Частиною 11 статті 9 визначено, що у  разі  несвоєчасної  або  не  в  повному  обсязі сплати єдиного  внеску  до  платника  застосовуються  фінансові  санкції, передбачені  цим  Законом,  а  посадові  особи,  винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку  єдиного  внеску,  несуть дисциплінарну,  адміністративну,  цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.

 Як вбачається з матеріалів справи відповідач порушив строки сплати єдиного внеску за травень-липень 2011 року в сумі 50 491,53 грн.

 Таким чином, на день розгляду справи  за відповідачем рахується заборгованість по сплаті єдиного соціального внеску в сумі 50 491,53 грн., що підтверджується звітами за відповідні місяці (а.с.4-8, 29-40).

 Згідно частини 12 статті 9 Закону, єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. За наявності у платника єдиного внеску одночасно із зобов'язаннями із сплати єдиного внеску зобов'язань із сплати податків, інших обов'язкових платежів, передбачених законом, або зобов'язань перед іншими кредиторами зобов'язання із сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями, крім зобов'язань з виплати заробітної плати (доходу).

 Завданнями Пенсійного фонду є забезпечення збору єдиного внеску, ведення обліку надходжень від його сплати та здійснення контролю за сплатою єдиного внеску (стаття 12 Закону).

 Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та  органи  місцевого  самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

  Оцінюючи визнання позову  відповідачем  суд виходить з наступного.

 Частиною третьою статті 136 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що судове рішення у зв’язку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими статтею 112 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до частини 1 статті 112 Кодексу адміністративного судочинства України відповідач може визнати адміністративний позов повністю або частково. Згідно з частиною 4 цієї статті суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Суд, дослідивши матеріали справи та надані докази,  дійшов висновку, що визнання позову не суперечить закону, не порушує нічиї права, свободи або інтереси.

Відповідно до  статей 11, 71  Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення,  а суд згідно статті 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному,  повному та об‘єктивному дослідженні.

За сукупністю наведених обставин,  дійшов висновку,  що позовні вимоги є обґрунтованими,  відповідають дійсним обставинам  та матеріалам справи, визнаються відповідачем, а відтак підлягають задоволенню.  

Згідно з частиною  4 статті  94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем  - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257  КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ :

1.Адміністративний позов задовольнити повністю.

2.Стягнути з Закритого акціонерного товариства "Хмельникмеблі" (вул. 2 пр. Леніна, 10, м. Хмільник, Вінницька область, 22000, код ЄДРПОУ 05486533) на користь управління Пенсійного фонду України у м. Хмільнику (вул.Столярчука, 10, м. Хмільник, Вінницька область, 22000,  р/р 25609323440103 в ОПЕРУ Ощадбанку м. Вінниці, МФО 302076, код 20106440) борг зі сплати єдиного соціального внеску в розмірі 50 491,53 грн. (п'ятдесят тисяч чотириста дев'яносто одна  гривня 53 коп.)

     

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.

Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя          Мультян Марина Бондівна

СудВінницький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення08.09.2011
Оприлюднено15.12.2011
Номер документу19771200
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а/0270/3464/11

Ухвала від 15.08.2011

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Мультян Марина Бондівна

Ухвала від 20.07.2011

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Мультян Марина Бондівна

Постанова від 08.09.2011

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Мультян Марина Бондівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні