ЦИВІЛЬНЕ СУДОЧИНСТВО Справа № 2/0310/361/11
ЛЮБОМЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 листопада 2011 року місто Любомль.
Любомльський районний суд Волинської області в складі:
головуючого –судді Пешкова М.І.,
при секретарі Носку А.В.,
розглянувши цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до сільськогосподарського виробничого кооперативу «Нива»про стягнення заборгованості по заробітній платі,--
встановив:
До Любомльського районного суду із позовом звернувся ОСОБА_1. Просить ухвалити рішення, яким стягнути з сільськогосподарського виробничого кооперативу «Нива»11627,6 гривень заборгованості по заробітній платі.
Свої вимоги обґрунтував тим, що у 1994-2008 роках працював у відповідача на посаді ветеринарного лікаря. Протягом січня-грудня 2007, січня-лютого 2008 року йому нараховувалась заробітна плата, яка не виплачувалась у зв’язку скрутним фінансовим становищем підприємства.
Позивач в судове засідання не з’явився, подав заяву про розгляд справи у його відсутності. Проти заочного розгляду справи не заперечує.
Відповідач в судове засідання не з'явився, хоча належним чином був сповіщений про час і місце розгляду справи, про причини своєї неявки не повідомив.
Враховуючи наведене, суд вважає за можливе ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, що відповідає положенням статті 224 Цивільного процесуального кодексу України (далі –ЦПК).
На підставі частини 2 статті 197 ЦПК фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Дослідженням доказів по справі суд встановив наступне.
Згідно записів у трудовій книжці ОСОБА_1 працював ветлікарем у колгоспі «Нива», який згодом був перейменований на СГВК «Нива».
Відповідно до відомостей архівної довідки Трудового архіву Любомльського району № 207/1-13 від 13 вересня 2011 року по документах особового складу СГВК «Нива»у 2007-2008 роках ОСОБА_1 були нараховані 11627,60 гривень заробітної плати.
Відповідно до статті 24 Закону України «Про оплату праці», статті 115 Кодексу законів про працю України (далі –КЗпП) в редакції, яка діяла у період спірних правовідносин, заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором, але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів.
Згідно статті 116 КЗпП при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум.
Таким чином, по справі встановлено, що відповідачем порушено вимоги трудового законодавства щодо строків оплати праці та розрахунку при звільненні, тому позов підлягає задоволенню.
Відповідно до статті 88 ЦПК з відповідача слід стягнути судові витрати по справі.
Враховуючи наведене, керуючись статтями 10, 11, 60, 197, 209, 213-215, 224 ЦПК, на підставі статей 115, 116 КЗпП, статті 24 Закону України «Про оплату праці», --
вирішив:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з сільськогосподарського виробничого кооперативу «Нива»(місцезнаходження: село Радехів Любомльського району Волинської області, ідентифікаційний код 03737847) в користь ОСОБА_1 11627 (одинадцять тисяч шістсот двадцять сім) гривень 60 копійок заборгованості по заробітній платі.
Стягнути з сільськогосподарського виробничого кооперативу «Нива»в користь держави (рах. № 31214206700262 в ГУДКУ у Волинській області, МФО 803014, код одержувача 21740416) 188 (сто вісімдесят вісім) гривень 20 копійок судового збору.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Заочне рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга подається апеляційному суду через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня проголошення оскаржуваного судового рішення.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Головуючий: суддя М.І. Пешков
Суд | Любомльський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 09.11.2011 |
Оприлюднено | 19.12.2011 |
Номер документу | 19831259 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Любомльський районний суд Волинської області
Пешков М. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні