8/569
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
36000, м. Полтава, вул.Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19.02.2008 Справа №8/569
м. Полтава
за позовом Прокуратури міста Полтави ,м.Полтава в інтересах держави в особі Полтавського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, м.Полтава
до Закритого акціонерного товариства "Побутовий комбінат "Промінь", м.Кременчук
про стягнення 2550 грн.
Суддя Плеханова Л.Б.
Секретар Батрак Я.А.
Представники:
від позивача: Столович В.О. дор.№ 02 від 08.01.08 р.
від відповідача: Колода Л.В.
від прокуратури : Батраченко В.В.
Суть спору: Розглядається позовна заява Прокурора міста Полтави в інтересах держави в особі Полтавського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Закритого акціонерного товариства "Побутовий комбінат "Промінь" про стягнення 2550,00 грн.
Відповідач проти позову заперечує, так як прокурором не зазначено, в чому полягає порушення інтересів держави та не надано доказів того, що Полтавське територіальне управління ДК ЦПФР є органом державної влади чи органом місцевого самоврядування, якому законом надано повноваження органу виконавчої влади, в інтересах якого прокурор подав даний позов.
Згідно ст.2 ГПК України господарський суд порушує справи за позовними заявами, зокрема, прокурорів та їх заступників, які звертаються до господарського суду в інтересах держави.
Прокурор, який звертається до господарського суду в інтересах держави в позовній заяві самостійно визначає, в чому полягає порушення інтересів держави, та обґрунтовує необхідність їх захисту, а також вказує орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах.
Відповідно до ст.20 Закону України "Про прокуратуру" при виявленні порушень закону прокурор або його заступник у межах своєї компетенції мають право, зокрема, звертатись до суду з заявами про захист прав і законних інтересів громадян, держави, а також підприємств та інших юридичних осіб.
Згідно ст.361 цього Закону представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом.
Підставою представництва у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вичиняються у відносинах між ними або з державою.
Формами представництва є, зокрема, звернення до суду з позовами або заявами про захист прав і свобод іншої особи, невизначеного коло осіб, прав юридичних осіб, коли порушуються інтереси держави, або про визнання незаконними правових актів, дій чи рішень органів і посадових осіб.
Прокурор самостійно визначає підстави для представництва у судах, форму його здійснення і може здійснювати представництво в будь-якій стадії судочинства в порядку, передбаченому процесуальним законом.
В ст.121 Конституції України визначено, що прокуратура України становить єдину систему, на яку покладаються, зокрема, представництво інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених законом.
З позовної заяви вбачається, що прокурором чітко зазначено в чому саме, на його думку, полягає порушення інтересів держави.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши представників сторін, встановив :
З метою своєчасного та об"єктивного розгляду звернення Більченка В.О. (вх. № 02-55/Б-185 від 21.11.2005 р.) - акціонера ЗАТ "Побутовий комбінат "Промінь" Уповноваженою особою Комісії - начальником Полтавського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку було направлено вимогу (вих. № 02/2471 від 30.11.2005 р.) до ЗАТ "Побутовий комбінат "Промінь", яку особисто отримав 30.11.2005 р. Глядчишин Сергій В"ячеславович на підставі довіреності Товариства від 21 листопада 2005 року. Згідно зазначеної вимоги Товариство у термін до 09 грудня 2005 року повинно було надати до територіального управління копії документів та інформацію щодо ЗАТ "Побутовий комбінат "Промінь". Товариство в зазначений термін не подало до Полтавського територіального управління ДКЦПФР інформацію на вимогу, що є порушенням вимог п.10 ст.8 та ст.9 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні".
06 березня 2006 року представник Товариства надав копії документів та інформацію щодо ЗАТ "Побутовий комбінат "Промінь" згідно вимоги територіального управління від 30.11.2005 р. № 02/2471, що свідчить про несвоєчасне надання інформації.
Дане правопорушення кваліфікується як несвоєчасне надання інформації, за що передбачена відповідальність юридичної особи у відповідності до ст.11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні".
За даним фактом Полтавським територіальним управлінням ДКЦПФР була порушена справа про правопорушення на ринку цінних паперів та складений акт про правопорушення на ринку цінних паперів № 29-ПО від 06 березня 2006 року. На підписанні акту про правопорушення на ринку цінних паперів № 29-ПО від 06 березня 2006 року був присутній представник Товариства Глядчишин С.В. (довіреність вх.№ 02/379) та надано пояснення (вх.№ 02/378). Згідно зазначених пояснень, Товариство стверджує, що направляло документи на вимогу територіального управління 27.12.2005 р. Затримки у направленні документів вийшла у зв"язку з тим, що особа, відповідальна за архівну роботу, хворіла. Але, при провадженні справи про правопорушення Товариство не надало жодних документів, які б підтверджували направлення документів 27 грудня 2005 року. Крім того, документи Товариству необхідно було надати у термін до 09 грудня 2005 року.
За результатами розгляду справи відповідно до постанови про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів № 29-ПО від 15 березня 2006 року на закрите акціонерне товариство "Побутовий комбінат "Промінь" була накладена штрафна санкція в розмірі 2550 грн. (150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян), що майже у 7 разів менше максимальної санкції, передбаченої чинним законодавством за дане правопорушення. Застосування та розміри санкції за несвоєчасне надання інформації передбачено ст.11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні".
Слід зазначити, що закрите акціонерне товариство "Побутовий комбінат "Промінь" оскаржувало постанову про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів № 29-ПО від 15 березня 2006 року Полтавського територіального управління ДКЦПФР у судовому порядку. Постанова по справі № 5/370 про відмову у задоволенні позовних вимог ЗАТ "Побутовий комбінат "Промінь" 08 травня 2007 року набрала законної сили.
В добровільному порядку Товариством штраф не був сплачений.
Відповідно до ст.11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку стягуються в судовому порядку і зараховуються до Державного бюджету України.
Проаналізувавши матеріали справи, оцінивши надані докази, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обгрунтовані підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню.
На підставі матеріалів справи та керуючись ст.ст. 69-71, 86, 94, 158-163 та п. 6 р. VІІ “Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
П О С Т А Н О В И В :
1.Задовольнити позовні вимоги.
2.Стягнути з Закритого акціонерного товариства "Побутовий комбінат "Промінь" (39600, Полтавська область, м.Кременчук, вул.29-го вересня, буд.7, код ЄДРПОУ : 24559137, р/р 26001301370436 у Кременчуцькій філії АК "Промінвестбанк", МФО 331144, адреса електронної кошти невідома) :
-на користь Полтавського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку на рахунок одержувача : код ЄДРПОУ ВДК 34698778 УДК у Полтавській області на р/р 31119106700008 в управлінні Державного казначейства у Полтавській області, МФО 831019 по коду бюджетної класифікації 21081100 символу 106 "Адміністративні штрафи та інші санкції") - 2550 грн. штрафних санкцій.
-в доход Державного бюджету України (на рахунок УДК у м. Полтаві, р/р 31118095700002 ГУДКУ у Полтавській області, МФО 831019, ЄДРПОУ 34698804, код платежу 22090200) – 25,50 грн. судового збору.
Видати виконавчий документ з набранням постановою законної сили за заявою стягувача.
Суддя Плеханова Л.Б.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суд | Господарський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 19.02.2008 |
Оприлюднено | 10.09.2008 |
Номер документу | 1986952 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні