ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД мі ста КИЄВА
01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницьк ого,44-Б тел. 284-18-98
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 41/478 18.11.11
За позовом Товариства з обмеженою ві дповідальністю «СІГМАТЕХ»
До Товариства з обмеженою ві дповідальністю «Торговий ді м «Єврокомфорт Ком»
Про стягнення 31 050, 00 грн.
Суддя Спичак О.М.
Представники сторін:
від позивача: ОСОБА_1 - дов. № 0928 від 28.09.2011 року;
від відповідача: не з' я вився;
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «СІГМАТЕХ »звернулось до господарсько го суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою в ідповідальністю «Торговий д ім «Єврокомфорт Ком» про ст ягнення 31 050, 00 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що позивач згідно вистав леного відповідачем рахунку -фактури перерахував останнь ому попередню оплату на пост авку товару, однак відповіда ч всупереч усній домовленост і сторін товар не поставив, пе рераховані кошти не повернув . У зв' язку з чим, позивач зве рнувся до суду з позовом про с тягнення сплачених за не пос тавлений товар коштів.
Ухвалою від 21.10.2011 року було по рушено провадження по справі та призначено її розгляд на 18 .11.2011 року.
В судовому засіданні 18.11.2011 ро ку представник позивача нада в додаткові документи на вик онання вимог ухвали про пору шення провадження по справі та усні пояснення по справі, а також надав заяву про уточне ння позовних вимог відповідн о до якої просив суд стягнути з відповідача 31 050, 00 грн. передп лати.
Представник відповідача в судове засідання 18.11.2011 року не з' явився, вимоги ухвали про порушення провадження у спр аві не виконав, про причини не явки суд не повідомив, про ден ь та час проведення судового засідання був повідомлений належним чином.
Згідно з абзацом 4 пункту 2 Ін формаційного листа Вищого Го сподарського суду України № 01-08/140 від 15.03.2010 року «Про деякі пит ання запобігання зловживанн ю процесуальними правами у г осподарському судочинстві» особи, які беруть участь у спр аві, вважаються повідомленим и про час і місце її розгляду с удом, якщо ухвалу про порушен ня провадження у справі наді слано за поштовою адресою, за значеною у позовній заяві.
Відповідно до ст. 75 ГПК Украї ни справа розглядається за н аявними в матеріалах справи доказами.
В судовому засіданні 18.11.2011р. н а підставі ст. 85 ГПК України ог олошено вступну та резолютив ну частини рішення суду.
Розглянувши подані докуме нти, заслухавши пояснення пр едставника позивача, господа рський суд, -
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до виставле ного відповідачем рахунку-фа ктури № 337 від 27.05.2011 року, позивач платіжним дорученням № 159 від 30.05.2011 року перерахував відпові дачу 31050, 00 грн. за поставку товар у - кондиціонерів (Mitsubishi Heavy SRK-35ZJ-S-у кількості 2 шт. та Mitsubishi Heavy SRK- 63ZE-S-у кі лькості 1 шт.), однак відповіда ч товар не поставив, суму пере дплати не повернув, внаслідо к чого у відповідача перед по зивачем утворився борг на су му 31050, 00 грн.
Таким чином, станом на день розгляду справи в суді, відпо відач товар (кондиціонери у к ількості 3 шт.) не поставив, сум у перерахованих коштів не по вернув, жодних заперечень та доказів на спростування обс тавин, викладених позивачем відповідач також не надав.
Відповідно до ст. 509 Цивільно го кодексу України зобов' яз анням є правовідношення, в як ому одна сторона (боржник) зоб ов' язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) пе вну дію (передати майно, викон ану роботу, надати послуги, сп латити гроші тощо) або утрима тись від певної дії, а кредито р має право вимагати від борж ника виконання обов' язку.
Зобов' язання виникають з підстав, встановлених статт ею 11 цього Кодексу.
Згідно до ст. 11 Цивільного ко дексу України підставами вин икнення цивільних прав та об ов' язків, зокрема, є: договор и та інші правочини; створенн я літературних, художніх тво рів, винаходів та інших резул ьтатів інтелектуальної, твор чої діяльності; завдання май нової (матеріальної) та морал ьної шкоди іншій особі; інші ю ридичні факти.
Статтею 207 Цивільного кодек су України визначено, що прав очин вважається таким, що вчи нений у письмовій формі, якщо його зміст зафіксований в од ному або кількох документах, у листах, телеграмах, якими об мінялися сторони.
Правочин вважається таким , що вчинений у письмовій форм і, якщо воля сторін виражена з а допомогою телетайпного, ел ектронного або іншого техніч ного засобу зв'язку.
Правочин вважається таким , що вчинений у письмовій форм і, якщо він підписаний його ст ороною (сторонами).
Правочин, який вчиняє юриди чна особа, підписується особ ами, уповноваженими на це її у становчими документами, дові реністю, законом або іншими а ктами цивільного законодавс тва, та скріплюється печатко ю(ч.2 ст. 207).
Відповідно до статті 526 Циві льного кодексу України зобов ' язання має виконуватись на лежним чином відповідно до у мов договору та вимог ЦК Укра їни, інших актів цивільного з аконодавства, а за відсутнос ті таких умов та вимог - відп овідно до звичаїв ділового о бороту або інших вимог, що зви чайно ставляться.
Статтею 527 Цивільного кодек су України визначено, що борж ник зобов'язаний виконати св ій обов'язок, а кредитор - прий няти виконання особисто, якщ о інше не встановлено догово ром або законом, не випливає і з суті зобов'язання чи звичаї в ділового обороту.
Відповідно до 193 Господарсь кого кодексу України, суб' є кти господарювання та інші у часники господарських відно син повинні виконувати госпо дарські зобов' язання належ ним чином відповідно до зако ну, інших правових актів, дого вору, а за відсутності конкре тних вимог щодо виконання зо бов' язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звич айно ставляться. Кожна сторо на повинна вжити усіх заході в, необхідних для належного в иконання нею зобов' язання, враховуючи інтереси другої с торони та забезпечення загал ьногосподарського інтересу .
Частиною другою статті 530 Ци вільного кодексу України вст ановлено, що якщо строк (термі н) виконання боржником обов'я зку не встановлений або визн ачений моментом пред'явлення вимоги, кредитор має право ви магати його виконання у будь -який час. Боржник повинен вик онати такий обов'язок у семид енний строк від дня пред'явле ння вимоги, якщо обов'язок нег айного виконання не випливає із договору або актів цивіль ного законодавства.
Позивач направив відповід ачу вимогу про повернення су ми передплати (копії фіскаль ного чеку та опису вкладення в цінний лист від 30.09.2011 року міс тяться в матеріалах справи), о днак зазначена вимога залише на відповідачем без задоволе ння та належного реагування.
Частиною 2 статті 693 Цивільно го кодексу України встановле но, якщо продавець, який одерж ав суму попередньої оплати т овару, не передав товар у вста новлений строк, покупець має право вимагати передання оп лаченого товару або повернен ня суми попередньої оплати.
Зважаючи на встановлені фа кти та вимоги вищезазначених правових норм, а також врахов уючи, що відповідач станом на день розгляду справи в суді о плачений позивачем товар не поставив, суму попередньої о плати не повернув, господарс ький суд приходить до виснов ку, що позов в частині стягне ння попередньої оплати в сум і 31 050, 00 грн. у відповідності до с т. 693 Цивільного кодексу Украї ни нормативно та документаль но доведений, а тому підлягає задоволенню.
Витрати по сплаті державно го мита та витрати на інформа ційно-технічне забезпечення судового процесу, відповідн о до статті 49 ГПК України, покл адаються на відповідача.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 32, 33, 49, 82-85 ГПК Укр аїни господарський суд, -
В И Р І Ш И В:
1. Позов задовольнити по вністю.
2. Стягнути з Товариства з об меженою відповідальністю «Т орговий дім «Єврокомфорт Ко м»(01011, м. Київ, вул. П. Мирного, бу д. 16/13 А, код ЄДРПОУ 35059152) на користь Товариства з обмеженою відп овідальністю «СІГМАТЕХ»( місцезнаходження: 04213, м. Ки їв, вул. Героїв Сталінграда, бу д. 63-А, кв. 64, поштова адреса: 02660, м. Київ, вул. Бориспільськ а, 9, корп. 61, оф. 6-7, код ЄДРПОУ 35149330) 31050 (тридцять одна тисяча п' ятд есят) грн. 00 коп. передплати, 102 (с то дві) грн. 00 коп. державного ми та та 236 (двісті тридцять шість ) грн. 00 коп. витрат на інформаці йно-технічне забезпечення су дового процесу.
Рішення господарського су ду набирає законної сили піс ля закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апе ляційну скаргу не було подан о. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не с касовано, набирає законної с или після розгляду справи ап еляційним господарським суд ом (стаття 85 Господарського пр оцесуального кодексу Україн и).
Суддя О.М. Спичак
Дата підписання рішення :
21.11.2011 року
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 18.11.2011 |
Оприлюднено | 19.12.2011 |
Номер документу | 19885825 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Спичак О.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні