ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
91000, м. Луганськ, пл. Героїв ВВВ, 3а. Тел. 55-17-32
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10.11.11 Справа № 17/159/2011
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “Луганське енергетичне об’єднання”, м. Луганськ
до Приватного підприємства науково-виробниче об‘єднання “Агропромбуд”, м. Алчевськ Луганської області
про стягнення 12709 грн. 66 коп.
Суддя Фонова О.С. за участю представників сторін:
від позивача: ОСОБА_1, паспорт серії НОМЕР_1 виданий Алчевським МВ УМВС України в Луганській області 17.02.01, довіреність № 27 від 01.01.11;
від відповідача: не прибув.
Суть спору: позивачем заявлено вимогу про стягнення з відповідача боргу за активну електричну енергію у сумі 6756,52 грн., боргу за перевищення договірної величини споживання електроенергії у сумі 5505,46грн., пені за прострочення оплати спожитої електричної енергії у сумі 374,61 грн., 3% річних у сумі 73,07 грн., за договором про постачання електричної енергії № А6063 від 17.12.2005.
Відповідач витребувані судом документи не надав, явку повноважних та компетентних представників у судові засідання 31.10.2011, 10.11.2011 не забезпечив, хоча належним чином був повідомлений про час та місце їх проведення, про що свідчить відповідний штамп суду з відміткою про відправку документу на звороті примірника всіх ухвал суду, який містить вихідний реєстраційний номер, загальну кількість відправлених примірників ухвали, дату відправки, підпис працівника суду, яким вона здійснена.
Як зазначив Вищий господарський суд України в Інформаційному листі від 13.08.2008 № 01-8/482 Про деякі питання застосування норм господарського процесуального кодексу України (п. 19)… дана відмітка, за умови, що її оформлено відповідно до вимог п. 3.5.11 Інструкції з діловодства в господарських судах України, затв. наказом ВГСУ від 10.12.2002 № 75 (з подальшими змінами), є підтвердженням належного надсилання копій процесуального документа сторонам та іншим учасникам судового процесу.
Статтею 18 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців»передбачено, якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін. Якщо такі відомості, є недостовірними і були внесені до нього, то третя особа може посилатися на них у спорі як на достовірні. Третя особа не може посилатися на них у спорі у разі, якщо вона знала або могла знати про те, що такі відомості є недостовірними. Якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців, не були до нього внесені, вони не можуть бути використані в спорі з третьою особою, крім випадків, коли третя особа знала або могла знати ці відомості.
До повноважень суду не віднесено встановлення фактичного місцезнаходження учасників судового процесу на час вчинення тих чи інших процесуальних дій. Тому відповідні процесуальні документи надсилались згідно з поштовими реквізитами учасників судового процесу, наявними в матеріалах справи, а також згідно відомостей, що містяться у довідці з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців, станом на час розгляду справи.
Про поважні причини неявки в судове засідання представника відповідача суд не повідомлений. Клопотань про відкладення розгляду справи від відповідача не надходило.
З огляду на вищевказане, відповідно до ст. 75 ГПК України справа розглядається за наявними в ній матеріалами.
Дослідивши обставини справи, надані позивачем докази на підтвердження своїх доводів, заслухавши у судовому засіданні пояснення представника позивача, суд
в с т а н о в и в:
Між ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання» (позивач у справі), як Постачальником, та ПП НВО «Агропромбуд»(відповідач у справі), як Споживачем, було укладено договір № А6063 від 17.12.2005 на постачання електричної енергії (далі –Договір), за яким Постачальник постачає електричну енергію Споживачу Споживач зобов’язується оплачувати Постачальнику її вартість та здійснювати інші платежі згідно з умовами Договору.
Також сторони уклали додаток до Договору „Обсяги постачання електричної енергії Споживачу” за місяцями 2011 року, згідно якого в травні, червні 2011 року обсяг електроенергії, що постачається, склав 1000 кВт*год відповідно.
У відповідності з п. 9 Додатку «Порядок розрахунків»до Договору остаточний розрахунок за фактично спожиту у розрахунковому періоді активну електроенергію, за перевищення договірних величин споживання електроенергії та потужності за перетікання реактивної електроенергії, оплату сум на відшкодування збитків, оплату пені, 3 % річних та інфляційних нарахувань за порушення строків розрахунків Споживач здійснює на підставі наданих Постачальником рахунків протягом 5 операційних днів, починаючи з наступного дня після їх отримання.
На виконання умов вказаного договору позивачем були надані послуги у повній мірі згідно з додатком „Обсяги постачання електричної енергії Споживачу” та поставлено електричну енергію відповідачеві.
Однак, відповідачем умови договору по сплаті спожитої активної електроенергії у встановлені строки не виконано, внаслідок чого за ним утворилась заборгованість за активну електроенергію на період з 25.05.2011 по 25.06.2011 та з 25.07.2011 по 25.08.2011 в сумі 6756,52 грн., яку відповідач не погасив у строки, зазначені у п. 9 Додатку «Порядок розрахунків»до Договору.
Крім того, згідно актів про використану електроенергію від 17.10.2011 Споживачем у травні 2011 року було спожито 1517 кВт*год., в червні 2011 року –7079 кВт*год.
Відповідач перевищив договірну величину споживання електроенергії у травні 2011 року на 517 кВт*год., у червні 2011 року –на 6079 кВт*год.
Згідно пункту 4.4.2 Договору, за перевищення договірних величин споживання електричної енергії та потужності, визначених згідно з вимогами розділу 5 Договору, Споживач сплачує постачальнику двохкратну вартість між фактично спожитою та договірною величиною.
Позивачем нарахована двохкратна вартість надмірно спожитої електроенергії в травні, червні 2011 року в сумі 5505,46 грн., на вказану суму виставлено рахунки, які не сплачені відповідачем, у зв’язку з зазначеним позивач звернувся до суду з вимогою про стягнення з відповідача вищевказаних сум та вартості активної електроенергії в сумі 6756,52 грн.
Також позивачем заявлено вимоги про стягнення пені у сумі 374,61 грн. та 3% річних у сумі 73,07 грн. за періоди згідно наданого позивачем розрахунку.
Встановивши фактичні обставини справи, оцінивши доводи позивача та надані ним докази, суд дійшов висновку про наступне.
Згідно ч. 1 ст. 173 Господарського кодексу України господарським визнається зобов’язання, що виникає між суб’єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених Господарським кодексом, в силу якого один суб’єкт (зобов’язана сторона, у тому числі боржник) зобов’язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб’єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб’єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов’язаної сторони виконання її обов’язку.
Відповідно до статті 193 Господарського кодексу України, суб’єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов’язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов’язання –відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Згідно ст. ст. 525, 526 Цивільного кодексу України одностороння відмова від зобов’язання не допускається, зобов’язання має виконуватись належним чином відповідно до умов, що передбачені договором, вимогами Цивільного кодексу України, тощо.
Матеріалами справи підтверджено постачання позивачем активної електроенергії відповідачу, на виконання умов Договору, та виставлення рахунків на її оплату на суму 6756,52 грн. Однак, зобов’язання по перерахуванню позивачеві вартості спожитої активної електроенергії в обумовлені Договором строки відповідачем не були виконані у повному обсязі та вчасно, що підтверджено наданими позивачем доказами, у зв’язку з чим, у відповідача склався борг за спожиту активну електричну енергію у сумі 6756,52 грн., який і підлягає до стягнення.
Також позивачем заявлено до стягнення з відповідача заборгованості за перевищення договірних величин споживання електроенергії в травні-червні 2011 року в сумі 5505,46 грн.
Згідно пункту 4.4.2 Договору, за перевищення договірних величин споживання електричної енергії та потужності, визначених згідно з вимогами розділу 5 Договору, Споживач сплачує постачальнику двохкратну вартість між фактично спожитою та договірною величиною.
Частиною 6 ст. 26 Закону України „Про електроенергетику” передбачено, у випадку перевищення договірної величини потужності споживачі (крім населення, професійно-технічних навчальних закладів та вищих навчальних закладів I - IV рівнів акредитації державної і комунальної форм власності) сплачують енергопостачальникам двократну вартість різниці між найбільшою величиною потужності, що зафіксована протягом розрахункового періоду, та договірною величиною потужності.
Згідно акту про використану електроенергію від 17.10.2011 Споживачем у травні 2011 року спожито 1517 кВт*год.
Додатком «Обсяги постачання електричної енергії»до Договору встановлено на травень 2011 року обсяг 1000 кВт*г.
Тобто перевищення договірної величини в травні 2011 року склало 517 кВт*год.
Згідно акту про використану електроенергію від 17.10.2011 Споживачем у червні 2011 року спожито 7079 кВт*год.
Додатком «Обсяги постачання електричної енергії»до Договору встановлено на червень 2011 року обсяг 1000 кВт*г.
Тобто перевищення договірної величини в червні 2011 року склало 6079 кВт*год.
Судом встановлено, що відповідач перевищив договірну величину споживання електроенергії у травні-червні 2011 року, а тому позивачем вірно нараховано йому двократну вартість між фактично спожитою та договірною величиною в сумі 5505,46 грн.
Також, позивачем заявлено вимогу про стягнення пені у сумі 374,61 грн. за період згідно наданого розрахунку (а.с. 29).
Відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов’язань передбачена сторонами у п. 4.4.1 Договору у вигляді пені в розмірі подвійної облікової ставки НБУ, що діяла в період, за який сплачується пеня, від вартості невиконаних зобов’язань за кожен день прострочення.
Отже, зазначена пеня є обґрунтовано заявленою та вірно нарахованою та підлягає до стягнення.
Позивач також просить стягнути 3% річних у сумі 73,07 грн., за періоди згідно наданого ним розрахунку.
Відповідно до пункту 2 статті 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов’язання, на вимогу кредитора зобов’язаний сплатити суму боргу з урахуванням 3% річних від простроченої суми, якщо розмір процентів не встановлено договором або законом.
Отже, вимоги позивача про стягнення 3% річних у сумі 73,07 грн. відповідають чинному законодавству, є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
З урахуванням викладеного, позовні вимоги підлягають задоволенню частково, з віднесенням судових витрат на відповідача згідно статті 49 ГПК України.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 44, 49, 75, 82, 83, 84, 85 ГПК України, суд
в и р і ш и в:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Приватного підприємства науково –виробничого обєднання «Агропромбуд», м. Алчевськ Луганської області, вул. Попова, буд. 89, ідентифікаційний код 21850046, на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Луганське енергетичне об’єднання», м. Луганськ, кв. Гайового, буд. 35а, ідентифікаційний код 31443937:
- заборгованість за спожиту активну електроенергію у сумі 6756,52 грн. та плату за перевищення договірних величин споживання електроенергії в сумі 5505,46 грн. на п/р зі спеціальним режимом використання № 260383209060 у філії ЛОУ ВАТ „Ощадбанк”, МФО 304665, видати наказ.
- пеню у сумі 374,61 грн. та 3% річних у сумі 73,07 грн., витрати по сплаті державного мита у сумі 127,10 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу у розмірі 236,00 грн. на р/р № 2600418745 у ЛОТ АТ „Райффайзен Банк Аваль”, МФО 304007, видати наказ.
У судовому засіданні оголошено вступну і резолютивну частини рішення.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення 10-денного строку з дня його підписання.
Повне рішення складено: 15.11.2011.
Суддя О.С. Фонова
Суд | Господарський суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 10.11.2011 |
Оприлюднено | 22.12.2011 |
Номер документу | 19892532 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Луганської області
Фонова О.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні