ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД мі ста КИЄВА
01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницьк ого,44-Б тел. 284-18-98
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 36/411 19.12.11
За позовом Товарист ва з обмеженою відповідальні стю «ОП «Укроборонресурси»
До Товариств а з обмеженою відповідальніс тю «Алво Трейд»”
про стягнення 9 879, 84 грн.
Суддя Трофименко Т.Ю.
Представники:
Від позивача ОСОБ А_1. - по дов. №149 від 12.10.2011р.
Від відповідача не з»яв ився
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
На розгляд Господарс ького суду міста Києва перед ані позовні вимоги Товариств а з обмеженою відповідальніс тю «ОП «Укроборонресурси» пр о стягнення з Товариства з об меженою відповідальністю “А лво Трейд” 9 879, 84 грн., із яких: 9 087, 90 грн. заборгованість по дог овору №40 від 01.01.2011р., 676, 37 грн. - пе ні, 115, 57 грн. - 3% річних
Ухвалою Господарськог о суду міста Києва від 25.11.2011р. по рушено провадження у справі № 36/411, розгляд справи призначен о на 19.12.2011р.
Відповідач в судове за сідання повноважних предста вників не направив, письмово го відзиву на позов не надав. Заяв. клопотань від відповід ача на адресу суду не надходи ло.
Відповідач належни м чином повідомлений про при значення справи до розгляду в засіданні господарського с уду, про час і місце його прове дення, оскільки ухвала суду п ро порушення провадження у с праві направлялась відповід ача на адресу, що зазначена в п озові та Витягу з ЄДРПОУ. Таки м чином, судом були вжиті усі н алежні заходи для повідомлен ня відповідача про місце, дат у та час проведення судового засідання, шляхом надсиланн я поштової кореспонденції на адресу визначену за матеріа лами справи.
Відповідно до вимог ст. 75 Господарського процесуаль ного Кодексу України, якщо ві дзив на позовну заяву і витре бувані господарським судом д окументи не подано, справу мо же бути розглянуто за наявни ми в ній матеріалами. Проанал ізувавши зібрані по справі д окази, суд дійшов висновку пр о достатність матеріалів спр ави для її розгляду по суті за відсутності представника ві дповідача та його відзиву на позовну заяву.
Розглянувши матері али справи та вислухавши поя снення представника позивач а, Господарський суд міста Ки єва -
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до ст. 509 Цив ільного кодексу України зобо в' язанням є правовідношенн я, в якому одна сторона (боржни к) зобов'язана вчинити на кори сть другої сторони (кредитор а) певну дію (передати майно, в иконати роботу, надати послу гу, сплатити гроші тощо) або ут риматися від певної дії, а кре дитор має право вимагати від боржника виконання його обо в' язку. Зобов' язання виник ають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст . 11 Цивільного кодексу України договір - є підставою виникне ння цивільних прав та обов' язків. Цивільні права і обов' язки виникають як з передбач ених законом договорів, так і з договорів, не передбачених законом, але таких, що йому не суперечать.
Договір - це категорія цивільного права, яка визнач ається як домовленість двох або більше сторін, спрямован а на встановлення, зміну або п рипинення цивільних прав та обов' язків. До зобов' язань , що виникають з договорів, зас тосовуються загальні положе ння про зобов'язання, якщо інш е не випливає із закону або са мого договору. Як і будь-який п равочин, він є вольовим актом , оскільки виражає спільну во лю сторін, що втілюється у дог оворі. Змістом договору є, вла сне, ті умови, на яких сторони погоджуються виконувати дог овір, і вони мають дотримуват ися взятих на себе зобов' яз ань.
01 січня 2011 року між Товар иством з обмеженою відповід альністю «ОП «Укроборонресу рси»(далі позивач) про стягн ення з Товариства з обмежено ю відповідальністю “Алво Тре йд” (далі відповідач) був укла дений договір №40 про надання послуг зберігання..
Відповідно до умов дан ого договору позивач відпові дач , а позивач приймає на зб ерігання товарно - матеріал ьні цінності у кількості й од иницях обліку згідно акту пр иймання - передачі на збері гання.
01 січня 2011 року між сторо нами був підписаний акт прий мання - передачі товарно - м атеріальних цінностей , відп овідно до якого позивач пере дав, а відповідач прийняв ТМЦ на загальну суму 6 150, 00 грн.
Відповідно до п.п. 3.1, 3.2, 3.3 договору за зберігання ТМЦ в ідповідач зобов»язався спла чувати позивачу щомісячно 3 000, 00 грн. з урахування м ПДВ. Оплата за надані послу ги зберігання повинна здійсн юватися на умові передплати на підставі рахунків - фактур , які виставлялись позивачем в строк до 05-го числа міс яця, за який здійснюється опл ата.
Відповідач зобов»язав ся оплачувати виставлені рах унки не пізніше 10-го числ а місяця, за який здійсн юється оплата.
Відповідно до п. 3.3 догов ору оплата здійснюється не п ізніше 2-х банківських днів з д ня виставлення рахунку та пі дписання сторонами акту вико наних робіт (п. 3.2 договору).
30.06.2001р. між сторонами був підписаний акт приймання - передачі товарно - матеріал ьних цінностей, відповідно д о якого відповідач повернув позивачу ТМЦ на загальну сум у 6 150, 00 грн.
В період дії договору п ротягом січня - червня 2011 року п озивачем було виставлено рах унків - фактур на загаль ну суму 18 087,90 грн., з якої відпові дачем за вказаний період бул о сплачено 9 000 грн. Заборгован ості відповідача перед позив ачем станом на 01.07.2011 р. за послуг и зберігання становила 9 087, 90 ко пійок грн..
Факт надання позиваче м відповідачу послуг зберіг ання підтверджується актами здачі - прийняття робіт, які с кріплені підписами та печатк ами сторін договору.
01.07.2011 р. між сторонами бу в підписаний акт звірки взає морозрахунків, відповідно до якого заборгованість відпов ідача перед позивачем склада ла 9 480, 73 грн.
Станом на день пода ння позову та розгляду справ и сума основної заборгован ості за Договором склала 9087, 90 грн., що підтверджується м атеріалами справи та актом з вірки взаєморозрахунків.
Статтею 42 ГПК України пер едбачено, що правосуддя у гос подарських судах здійснюєть ся на засадах рівності всіх у часників судового процесу пе ред законом і судом.
Згідно зі ст. 15 ЦК України кож на особа має право на захист с вого цивільного права у разі його порушення, невизнання а бо оспорювання.
Відповідно до ст. 193 ГК Україн и суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання н алежним чином відповідно до закону, інших правових актів , договору, а за відсутності ко нкретних вимог щодо виконанн я зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах зазв ичай ставляться. Аналогічні положення містяться в ст. 526 ЦК України.
Згідно з чч. 2, 3 ст. 193 ГК Україн и кожна сторона має вжити усі х заходів, необхідних для нал ежного виконання нею зобов'я зання, враховуючи інтереси д ругої сторони та забезпеченн я загальногосподарського ін тересу. За ч. 1 ст. 193 ГК України до виконання господарських дог оворів застосовуються відпо відні положення ЦК України з урахуванням особливостей, п ередбачених цим Кодексом.
Одностороння відмова від з обов' язання або односторон ня зміна його умов не допуска ється, якщо інше не встановле но договором або законом. (ст. 525 ЦК України).
Відповідно до ч.1 статті 509 ЦК України зобов'язанням є прав овідношення, в якому одна сто рона (боржник) зобов'язана вчи нити на користь другої сторо ни (кредитора) певну дію (перед ати майно, виконати роботу, на дати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певн ої дії, а кредитор має право ви магати від боржника виконанн я його обов'язку.
Згідно ч.2 статті 509 ЦК Україн и зобов'язання виникають з пі дстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.
Пункт 1 ч.2 статті 11 ЦК України передбачає, що підставами ви никнення цивільних прав та о бов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.
Відповідно до ч. 1 статті 202 ЦК України правочином є дія осо би, спрямована на набуття, змі ну або припинення цивільних прав та обов'язків.
Згідно ч.1 статті 626 ЦК Україн и договором є домовленість д вох або більше сторін, спрямо вана на встановлення, зміну а бо припинення цивільних прав та обов'язків.
Частиною 1 ст. 530 ЦК України пе редбачено, що якщо у зобов'яза нні встановлений строк (терм ін) його виконання, то воно під лягає виконанню у цей строк (т ермін). Зобов'язання, строк (те рмін) виконання якого визнач ений вказівкою на подію, яка н еминуче має настати, підляга є виконанню з настанням цієї події.
У погоджений сторонами стр ок, Відповідач розрахунки з П озивачем в повному обсязі не провів.
Станом на день розгляду спр ави Відповідач за послуги із зберігання в повному обсязі не розрахувався, доказів про ведених розрахунків суду не надав, заборгованість Відпов ідача перед Позивачем не пог ашена та становить 9087, 90 грн. 00 ко п.
Згідно зі статтею 32 Господа рського процесуального коде ксу України, доказами у справ і є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом по рядку встановлює наявність ч и відсутність обставин, на як их ґрунтуються вимоги і запе речення сторін, а також інші о бставини, які мають значення для правильного вирішення г осподарського спору.
Судом в судовому засіданні досліджені оригінали надани х представником Позивача док азів.
Таким чином, враховуючи те, що Відповідач не довів суду н алежними і допустимими доказ ами належного виконання ним своїх зобов' язань, отже суд дійшов висновку, що вимога По зивача про стягнення з Відпо відача 9 087, 90 грн. 00 коп. заборгова ності за надані послуги із зб ерігання за Договором правом ірна та підлягає задоволенню .
Відповідно до ст. 33 ГПК Украї ни, кожна сторона повинна дов ести ті обставини, на які вона посилається як на підставу с воїх вимог і заперечень.
Частиною 2 ст. 34 ГПК України п ередбачено, що обставини спр ави, які відповідно до законо давства повинні бути підтвер джені певними засобами доказ ування, не можуть підтверджу ватись іншими засобами доказ ування.
Позивач заявив про стягнен ня з Відповідача 115,57 грн. - 3% річ них, 676,37 грн. - пені.
Відповідно до ч. 1 ст. 612 Ц ивільного кодексу України бо ржник вважається таким, що пр острочив, якщо він не приступ ив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, в становлений договором або за коном.
Згідно ч.1 ст. 216 Господар ського кодексу України учасн ики господарських відносин н есуть господарсько-правову в ідповідальність за правопор ушення у сфері господарюванн я шляхом застосування до пра вопорушників господарських санкцій на підставах і в поря дку, передбачених цим Кодекс ом, іншими законами та догово ром.
Підставою господарськ о-правової відповідальності учасника господарських відн осин є вчинене ним правопору шення у сфері господарювання (ч. ст. 218 Господарського кодекс у України).
Відповідно до ст. 611 Циві льного кодексу України у раз і порушення зобов'язання нас тають правові наслідки, вст ановлені договором або закон ом, зокрема сплата неустойки .
Відповідно до частин 1 , 3 статті 549 Цивільного кодексу України, неустойкою (штрафом , пенею) є грошова сума або інш е майно, які боржник повинен п ередати кредиторові у разі п орушення боржником зобов'яза ння. Пенею є неустойка, що обчи слюється у відсотках від сум и несвоєчасно виконаного гро шового зобов'язання за кожен день прострочення виконання .
Згідно частини 2 статті 551 Цивільного кодексу України , якщо предметом неустойки є г рошова сума, її розмір встано влюється договором або актом цивільного законодавства.
Сторонами в договорі п ередбачена відповідальніст ь відповідача за несвоєчасн е проведення оплати послуг у вигляді пені в розмірі облі кової ставки НБУ, що діяла у пе ріод за який нараховується п еня, від суми заборгованості за кожний день прострочення (п. 4.3 договору).
Оскільки відповідаче м допущено прострочення опла ти за надані послуги, суд при йшов до висновку, що позовна в имога про стягнення з відпов ідача 676,90 грн. пені підлягає за доволенню.
Відповідно до ч. 2 ст. 625 Ц ивільного кодексу України бо ржник, який прострочив викон ання грошового зобов»язання , на вимогу кредитора зобов»я заний сплатити суму боргу з у рахуванням встановленого ін дексу інфляції за весь час пр острочення, а також три проце нти річних від простроченої суми, якщо інший розмір проце нтів не встановлений законо м або договором .
З огляду на викладене, суд вважає що вимоги позивача в ч астині стягнення 3% річних в с умі 115,57 грн. обґрунтовані і під лягають задоволенню.
Відповідно до ст. 49 Г осподарського процесуально го кодексу України витрати п озивача по сплаті судового з бору покладаються на відпов ідача.
Враховуючи наведене т а керуючись ст. ст. 49, 82-85 Господа рського процесуального код ексу України, суд -
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги зад овольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальніст ю «Алво -Трейд»(01001,
м. Київ, вул. Панаса Мирного, 11,кв. 6, код ЄДРПОУ 37319159) на користь Товариства з обмеженою відп овідальністю «ОП «Укроборон ресурси»(03039, м. Київ, вул.. Саперн о - Слобідський проїзд, 3, ЄДР ПОУ 35643782) 9 087 грн. 90 коп. основного б оргу, 676 грн. 37 коп. пені за простр очку платежу, 115 грн. 57 коп. - 3% рі чних, 1411 грн. 50 коп. судового збо ру.
Після набрання ріше нням законної сили видати на каз.
Суддя Трофименко Т.Ю.
Повний текст ріше ння складено
20.12.2011р.
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 19.12.2011 |
Оприлюднено | 23.12.2011 |
Номер документу | 19996775 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Трофименко Т.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні