ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
14 квітня 2011 року Справа № 05/1066
Господарський суд Черкаської області у складі: головуючого - судді Швидкого В.А., при секретарі судового засідання Холодній Л.В., за участю представників:
від заявника: ОСОБА_1- за довіреністю;
від відповідача: не з"явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву виробничо-комерційного підприємства "Фаворит-2014" Всеукраїнської громадської організації інвалідів "Рух за рівні можливості" у справі за позовом підприємства "Надія" Херсонської міської громадської організації інвалідів "Ініціатива на захист громадських прав інвалідів" до суб"єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_2 про стягнення 3310,30 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
Рішенням господарського суду Черкаської області від 13.07.2010 стягнуто з суб"єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_2 на користь підприємства "Надія" Херсонської міської громадської організації інвалідів "Ініціатива на захист громадських прав інвалідів" 3125,35грн. боргу та 184,95 грн. пені. На виконання рішення видано наказ.
До суду надійшла заява виробничо-комерційного підприємства "Фаворит-2014" Всеукраїнської громадської організації інвалідів "Рух за рівні можливості" (далі за текстом заявник), в якій останній просить суд, на підставі договору від 21.03.2011 (далі за текстом Договір), укладеного між позивачем та заявником про відступлення права вимоги, та у відповідності до ст.ст. 512, 519, 599 ЦК України, замінити позивача - підприємство "Надія" Херсонської міської громадської організації Інвалідів "Ініціатива на захист громадських прав інвалідів" на заявника.
Дослідивши матеріали заяви, заслухавши пояснення представника заявника, суд вважає, що заява підлягає до задоволення з наступних підстав.
За Договором, у відповідності із ст. ст. 511-519 ЦК України, внаслідок уступлення права вимоги за цим Договором, новий кредитор одержує право замість первісного кредитора вимагати від боржника виконання передбачених договором про надання послуг зобов"язань щодо сплати грошових коштів.
Підстави виникнення цивільних прав та обов"язків передбачено ст. 11 ЦК України. Цивільні права та обов"язки виникають (припиняються, змінюються тощо) не тільки за прямо вказаних обставин, а й з інших юридичних фактів. Цивільні права та обов"язки можуть виникати також з рішення суду.
Заборгованість боржника перед первісним кредитором виникла на підставі договору та рішення суду від 13.07.2010.
Згідно з ст. 25 ГПК України, суд здійснює заміну сторони її правонаступником, а усі дії, вчинені в процесі до вступу правонаступника є обов’язковими для нього в такій же мірі, в якій вони були обов’язковими для особи, яку він замінив. Правонаступництво можливе на будь-якій стадії судового процесу.
Суд виходить з того, що правонаступництво може бути універсальним (загальним) або частковим. За універсальним правонаступництвом до правонаступника переходять усі права і обов"язки того суб"єкта, якому вони належали раніше. За частковим правонаступництвом від одного до іншого суб"єкта переходять лише суб"єктивні права та обов"язки, зокрема, у результаті відступлення права вимоги.
Відповідно до ч. 5 ст. 11 Закону України "Про виконавче провадження" у разі вибуття однієї із сторін державний виконавець з власної ініціативи або за заявою сторони, а також сама заінтересована сторона мають право звертатися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, обов"язкові тією мірою, в якій вони були б обов"язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Під вибуттям однієї із сторін у виконавчому провадженні необхідно розуміти заміну однієї із сторін (стягувача або боржника) у зв"зку з переходом прав та обов"язків від правопопередника до іншої особи (правонаступника), що раніше не брали участі у виконавчому провадженні. Правонаступництво можливе на всіх стадіях виконавчого провадження - з моменту відкриття виконавчого провадження до його закінчення. Підставою правонаступництва є відступлення права вимоги, переведення боргу та інше (глава 47 ЦК України).
Відступлення права вимоги є договірною передачею вимог первісного кредитора новому кредиторові та відбувається на підставі укладення між ними відповідного договору.
Судом встановлено, що перехід прав кредитора підтверджується укладеним між сторонами договором про відступлення права вимоги, який є дійсним.
За таких обставин, суд вважає, що вимоги підприємства "Надія" Херсонської міської громадської організації інвалідів "Ініціатива на захист громадських прав інвалідів" щодо заміни сторони у виконавчому провадженні є такими, щ підлягають до задоволення.
Керуючись ст. ст. 25, 86 ГПК України, Законом України "Про виконавче провадження", Цивільним кодексом України", суд -
УХВАЛИВ:
Задовольнити заяву виробничо-комерційного підприємства "Фаворит-2014" Всеукраїнської громадської організації інвалідів "Рух за рівні можливості" про заміну вибулої сторони виконавчого провадження - підприємства "Надія" Херсонської міської громадської організації Інвалідів "Ініціатива на захист громадських прав інвалідів" його правонаступником - виробничо-комерційним підприємством "Фаворит-2014" Всеукраїнської громадської організації інвалідів "Рух за рівні можливості".
Замінити позивача у рішенні господарського суду Черкаської області від 13.07.2010, а саме: підприємство "Надія" Херсонської міської громадської організації Інвалідів "Ініціатива на захист громадських прав інвалідів" на виробничо-комерційне підприємство "Фаворит-2014" Всеукраїнської громадської організації інвалідів "Рух за рівні можливості".
СУДДЯ В.А. Швидкий
Суд | Господарський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 14.04.2011 |
Оприлюднено | 26.12.2011 |
Номер документу | 20073917 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Черкаської області
Швидкий В.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні