Справа № 4-784/11
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 липня 2011 року
м. Суми
Зарічний районний суд м. Суми в складі:
головуючого судді - Клімашевської І.В.,
з участю секретаря - Ногіної О.Ф.
прокурора - Шелудяков С.В.
розглянувши скаргу ОСОБА_1 на постанову Сумської обласної прокуратури від 25.05.2011 року про відмову в порушенні кримінальної справи, -
В С Т А Н О В И В:
10.06.2011 року до суду надійшла зазначена скарга, в якій ОСОБА_1 зазначив, що він звертався до прокуратури Сумської області із заявою про необхідність порушення кримінальної справи відносно прокурора Білопільського району Жерьобкіна за ознаками злочину передбаченого ст.382 ч.2 КК України. 03.06.2011 року на його адресу надійшла постанова про відмову в порушені кримінальної справи, в якій зазначено, що за його заявою проведено перевірку але порушень не виявлено. Вважає, що його заяву по суті ніхто не розглядав, тому просить вказати прокуратурі Сумської області на необхідність здійснити перевірку поданої ним раніше заяви.
В судовому засіданні прокурор проти поданої скарги заперечив та суду пояснив, що 25.05.2011 року за вих. №06/2-1149-10 за підписом заступника прокурора області було направлено ОСОБА_1 лист –відповідь на його звернення. Тобто в даному випадку не йдеться про процесуальне рішення прокуратури Сумської області, тому розглядати дане питання в порядку ст. 236-1,236-2 немає підстав.
Дослідивши матеріали, вислухавши пояснення прокурора, суд дійшов висновку, що скаргу необхідно залишити без задоволення, виходячи з наступного.
Згідно ст. 236 КПК України дії прокурора можуть бути оскаржені до суду. Скарги на дії прокурора розглядаються судом першої інстанції при попередньому розгляді справи або при розгляді її по суті, якщо інше не передбачене КПК України.
Чинне законодавство обмежує повноваження суду з контролю за досудовим слідством в розумінні положень ст. 236 КПК України.
Нормами КПК України передбачено лише порядок здійснення судового контролю за досудовим слідством стосовно постанов про відмову в порушенні кримінальної справи, про порушення кримінальної справи та постанов про закриття кримінальної справи.
Скарга на постанову про відмову в порушенні кримінальної справи розглядається судом в порядку визначеному ст.ст. 236-1, 236-2 КПК України та повинна містити прохання про скасування такої постанови.
Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 скаржиться на дії прокурора, пов’язані з винесенням постанови про відмову в порушенні кримінальної справи, не посилаючись на відповідні норми КПК, та не вимагаючи скасувати постанову. Його вимоги обмежуються лише вимогою щодо надання вказівки прокурору на необхідність здійснення перевірки його звернення.
Проте, як з’ясовано в судовому засіданні, 25 травня 2011 року заступником прокурора Сумської області за вихідним номером 06/2-1149-10 було направлено відповідь на скаргу ОСОБА_1 щодо незгоди з рішенням про відмову в порушенні кримінальної справи стосовно працівників міліції та з інших питань.
За таких обставин, у суду немає підстав розглядати скаргу ОСОБА_1 в порядку визначеному ст.ст. 236-1, 236-2 КПК України, а з огляду на положення ст. 236 КПК України в скарзі відсутній предмет судового розгляду.
Враховуючи зазначене, скаргу ОСОБА_1 слід залишити без задоволення.
На підставі викладеного та керуючись ст. 236 КПК України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Скаргу ОСОБА_1 на постанову Сумської обласної прокуратури від 25.05.2011 року про відмову в порушенні кримінальної справи –залишити без задоволення.
На постанову суду протягом 15 діб з дня її винесення може бути подана апеляція до Апеляційного суду Сумської області.
Суддя І.В.Клімашевська
Суд | Зарічний районний суд м.Сум |
Дата ухвалення рішення | 13.07.2011 |
Оприлюднено | 28.12.2011 |
Номер документу | 20153185 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Зарічний районний суд м.Сум
Клімашевська І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні